Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

No cena odzwierciedla design choc ja mialem fajniejsze kawalki w kartonie. Mikrokanaliki ta skala ma jak kazda inna i bakterie sie tam normalnie osiedla

Wysłane z mojego MS4503 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spodziewałam się cudów, że będą idealne kawałki, że będzie miała piękne pory, ale też nie tego, że ta skała będzie się packac :( jak w niektórych kawałkach podlubie palcem, to wydłubie sporą dziurę. Jeśli po kilku godzinach w rodi jestem w stanie oderwać grudki i zgniatajac je delikatnie w palcach zostaje mi tylko piach i mleko, to chyba taka skała zupełnie nie nadaje się do użytku w akwarium? To tak, jakbym kupiła nowego fiata, który nie odpala. Nie chciałam mercedesa, chciałam tylko nie stać na przystanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała rozpada się w rękach, czyli to glina nie skała. Nawet jak by kosztowała 5 zł za kilo to nie ma prawa się rozłazic bo to skała jak sama nazwa wskazuje. Żądaj zwrotu kasy i wszystko w temacie

W końcu baba jesteś, to awanture chyba potrafisz zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubel i tyle .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Jadwiga jest dobrym człowiekiem, wiec nie będę się awanturowac. Skoro mówi, że sama używa tej skały i nie ma problemów, to wierzę pani Jadwidze. Jeśli było tylko jedno, jedyne felerne pudło, to komu miało się trafić, jeśli nie mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Jadwiga jest dobrym człowiekiem, wiec nie będę się awanturowac. Skoro mówi, że sama używa tej skały i nie ma problemów, to wierzę pani Jadwidze. Jeśli było tylko jedno, jedyne felerne pudło, to komu miało się trafić, jeśli nie mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namocz skałę, potem ją delikatnie szczotką przeczyść i wilgotną klej cx5. Tylko spróbuj najpierw dwa kawałki, Wyschnie (Koledzy podpowiedzą ile czasu schnie - bo ja kleiłem dawno, ale pamiętam że błyskawicznie sechł).

Jak się będzie trzymało - klej dalej. Jak nie, będziemy się martwili dalej...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani Jadwiga jest dobrym człowiekiem, wiec nie będę się awanturowac. Skoro mówi, że sama używa tej skały i nie ma problemów, to wierzę pani Jadwidze. Jeśli było tylko jedno, jedyne felerne pudło, to komu miało się trafić, jeśli nie mnie?

Mam całą kupę wapieni za domem, wygrzebane z rowu pod fundamenty, sprzedam ci po 10 zł za kg

Też jestem dobrym człowiekiem :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co robić. Może powinnam wszystko zlikwidować i zapomnieć o morszczyznie :( Tyle pecha, to aż niemożliwe. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też ma tą skałę z Jadwigi morskiej kupiłem dwa kartony czyli prawie 40 kg. Faktycznie skała pokryta pyłem ale po opłukaniu jest Ok i po włożeniu do akwarium jeszcze się nie rozpuściła od trzech tygodni.

post-23086-0-84008000-1456347277_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Namocz skałę, potem ją delikatnie szczotką przeczyść i wilgotną klej cx5. Tylko spróbuj najpierw dwa kawałki, Wyschnie (Koledzy podpowiedzą ile czasu schnie - bo ja kleiłem dawno, ale pamiętam że błyskawicznie sechł).

Jak się będzie trzymało - klej dalej. Jak nie, będziemy się martwili dalej...

cx5 klei w 5 min, podczas wiązania zachodzi reakcja i robi się lekko ciepły. Warto na ten czas troche usztywnic konstrukcję i zalać dosc rzadkim syropem z kleju - wg mnie yo najlepszy sposob. I po kawałku.

;)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co lamentowac, kupisz normalną żywą skałę i będzie cacy. To badziewie albo zwróć albo zostaw, po uruchomieniu nowego zbiornika włożysz ją do starej pięćdziesiątki i zobaczysz co się będzie działo

I zapamiętaj raz na zawsze NIE MA DOBRYCH LUDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika nie możesz się poddawać są wzloty i upadki a po niepowodzeniach na pewno nadejdą lepsze czasy ,głowa do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta zasada, zanim coś zrobisz to pytaj, jak dostaniesz 10 odpowiedzi i z tego 9 powie Tobie, że sucha skała jest ok, a jedna osoba powie ze jest to zły wybór, to pytaj tą jedną dlaczego i szukaj kolejnej która to potwierdzi ;) Niestety, ale każda sroka swój ogon chwali i dlatego najbardziej obiektywne są opinie osób które jadły chleb z niejednego pieca ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf, masz jakieś dowody, że Pani Jadwiga jest nieuczciwa osobą?

Bo ja nie należę do klientów, którzy zanim podejmą próby rozmowy że sprzedawca zepsuja mu reputację, nie mając dowodów ma oszustwo. Pani Jadwiga odbiera telefony do 22giej godziny, stara się doradzać, reaguje na reklamacje. Nie produkuje sama tej skały, wiec nie może odpowiadać za jej jakość. Nie spuściła mnie na drzewo, jak osoba, u której kupiłam blazenki, z których jeden po niecałych 4 dobach odszedl na oodinium zabierajac za dwa dni do towarzystwa drugiego blazenka i mandaryna. Mandaryn zyl sobie dobrze w moim akwarium prawie 2 miesiace. usłyszałam, że to niemożliwe, żeby kupiony blazenek był chory i koniec tematu.

Pani Jadwiga nie powiedziała, że niemożliwe, żeby skała była do kitu. Powiedziała, że sprobuje złożyć reklamację do dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tę skałę z JadwigiMorskiej. Fakt przepłukać musisz bo pyli na początku trochę. Ja tydzień moczyłem. Pokleiłem CX5 i trzyma się wszystko tak że bym nie oderwał. Około 5 min schło.

Podpowiedź jeśli chodzi o formowanie skały. Nie polecam dłuta i młotka bo skała się rozlatuję. Jest dość mocno zbita, przyjmuję uderzenia i pęka po całości. Ja "kroiłem" skałę piłą do drewna. Ręczną piłą z grubymi mocnymi zębami. Namachać się trzeba było ale jakieś półki też udało mi się przez to stworzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@endriu0

a czy przypadkiem nie miałeś strat w koralowcach? czy dojrzewanie nie zaczęło się po dłuższym czasie od zalania? czy nie jest to czasem wina skały którą tam włożyłeś?

Aby była jasność to nie uważam, że to wina skały od Pani Jadwigi tylko ogólnie suchej skały z każdego sklepu. Choć przyznam kilka lat temu w Aqua Medicu mieli naprawdę dobrej jakości suchą skałę, jak jest teraz nie wiem.

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy powiedziałem że ktoś jest nieuczciwy ,Nawiasem mówiąc to uczciwość Jadwigi, Magdy czy innej Weroniki interesuje mnie tyle co nic. Każdy dba o swoje interesy a reszta to fikcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podlubiesz palcem w niektórych miejscach, to zostaje ci na palcu coś w rodzaju bialej gliny?

Volf, Tobie też nie powinnam ufać? :) Mam jeszcze ten ukwiał na przechowaniu u Ciebie, czy mogę o nim zapomnieć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podlubiesz palcem w niektórych miejscach, to zostaje ci na palcu coś w rodzaju bialej gliny?

Volf, Tobie też nie powinnam ufać? :) Mam jeszcze ten ukwiał na przechowaniu u Ciebie, czy mogę o nim zapomnieć? :D

Jestem wyjątkiem od reguły :lol: ostatni taki egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@endriu0

a czy przypadkiem nie miałeś strat w koralowcach? czy dojrzewanie nie zaczęło się po dłuższym czasie od zalania? czy nie jest to czasem wina skały którą tam włożyłeś?

Aby była jasność to nie uważam, że to wina skały od Pani Jadwigi tylko ogólnie suchej skały z każdego sklepu. Choć przyznam kilka lat temu w Aqua Medicu mieli naprawdę dobrej jakości suchą skałę, jak jest teraz nie wiem.

Ogólnie w morszczyźnie jestem świeży jeszcze. Ale opóźniony start pewnie był właśnie przez suchą skałę. Nie pomyślałem od razu i mogłem kilka kg żywej dokupić. Teraz to mi zostało czekać tylko. Ze strat to padły mi nowe korale czyli 2x caustrea i 1 główka eupihilli bo te, które były od początku trzymają się dalej.

Jak pisałem w morszczyźnie jestem laik jeszcze, więc napisałem swoje spostrzeżenia tylko odnośnie tej skały. Nikogo nie bronię, czy namawiam do tej skały bo to jest za krótki okres żebym mógł jakiekolwiek zdanie wyrobić na jej temat. Mam nadzieję że zaskoczy start :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze 3 kg żywej skały, od ponad tygodnia się kisi w wodzie 50% z podmian od erybki, 50% świeża solanka w tym nowym akwarium. Nie ma tam żadnych korali, tylko rurowki i wieloszczety, bo to skała z sumpa. Mnie się już teraz nie spieszy z włożeniem życia, nie ma juz ryb :( a korale są cierpliwe, wytrzymają w 54l ile będzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten projekt nie spieszy się z przeniesieniem do działu "nasze akwaria"...

Skała leży na podłodze i jeszcze nie wiem, co z nią zrobić. Czekam, aż pani Jadwiga zobaczy film, a póki co woda kręci się tylko z odrobina piachu i kilkoma małymi sztukami żywej skały z sumpa.

Dzis zobaczyłam, że na jednej skałce w duzym pojaił sie mały grzybek rico i sobie pyszczek otwiera. Chyba jakoś przeszedł z drugiej skały pełnej rico, która póki co cały czas jest na podtrzymaniu w tymczasowym baniaku. Ale ten maluch jakos się przemknął i zyje. Zmierzyłam salifertami no3: ponad 50 i PO4: jakies śladowe, albo niewykrywalne, nie widzę żadnego zabarwienia odczynnika.

Dlaczego jeszcze nie ma po4? Skała siedzi w tej wodzie ze 2 tygodnie, ale żadnych okrzemek przepowiadających dojrzewanie póki co nie ma. W sumpie jedynie pienidło, gąbka i matrix.

Ale ja mam czas, i tak nie mam co włożyc do tego akwarium. Bedzie skała, to pewnie będzie i dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,Nik@,ze skałą suchą (choć zdarza się,że i z żywą) bywa czasami loteria. Najlepiej kupować suchą skałę osobiście,oprócz tego,że możesz sobie wybrać odpowiednie kawałki,możesz ocenić jakość,chociażby na podstawie ciężaru i porowatości. Natomiast,co z takiej skały wylezie,tego nie wie nikt. Moja kosteczka kręci się już prawie dwa miesiące,zalewałem na suchej skale kupowanej w Reefshopie,kawałki wybierałem sobie osobiście z dużego kartonu (z tym,że pewnie już akurat tej skały nie ma,bo kupowałem w 2014r.),skała wyglądała bardzo ładnie,jasna i naprawdę czysta (aczkolwiek na pewno nie wybielana chemicznie,bo dało się tu i ówdzie na niej wypatrzyć wyschnięte pozostałości organiki),dlatego też zdecydowałem się zalać ją solanką od razu bez żadnego mycia,płukania i szorowania. 2-3 dni po zalaniu pośmierdziało trochę w chałupie,jak u Shreka na bagnie :evil: ,później lekkie okrzemki,a obecnie trochę glonów nitkowatych,w tym jeden,co do którego miałem podejrzenie,że to cladophora,na szczęście nie ma go dużo i nie jest jakoś szczególnie ekspansywny. A co do parametrów,to może u Ciebie biologia jeszcze nie zaczęła działać,lejesz jakieś bakterie? Ja od początku leję Special Blend wg instrukcji i już po miesiącu od startu mam wodę "zerową" (najwyższe jakie miałem,to NO2-1,5 ,PO4-0,2 i NO3-20),fakt,że odpieniacz mam trochę przewymiarowany.

Trzymam nadal kciuki za projekt :thumbup: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skale wymien . Nie moze skala rozpuszczac sie pod palcem .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.