Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Był na bardzo mokro, ale nie nadążalam z opróżnianiem kubka z ledwo zielonkawym kolorem cieczą. teraz jest tak, że raz na dzień wylewam lekko brązowe, ale połowa kubka. trudno ustawic, albo za mokro, albo półmokro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak zacząć świecić ;) bo nigdy to nie ruszy. Zapodaj pytanko może ktoś ma pożyczyć jakąś lampkę póki nie poskładasz? Jak co mam kilka wolnych rur 54W


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, z to lampo sie cetrolę kupe czasu i na razie części leżą, już prawie wszystkie mam. Dumam nadal, jak to poskładac, żeby było dobrze.

Ale nie leniuchuję, w miedzyczasie eksmituję wieloszczety i zaczynam sie zbliżać do level master w łapaniu dziadow szczypcami, Przed chwilą w 5 minut wyłapałam z 10 sztuk :D zostało jeszcze ze sto i zanim wyłapie pewnie wyrosną nowe bydlaki - skrytożercy berghii. Ale jej (prawdopodobna) smierć została juz chyba pomszczona, choc nadal zerkam w skały z nadzieją, że może sie malutka jakos uchowala przed tymi bydlakami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np dolabelle po 2 tygodniach znalazłem... Tzn się sama znalazła, jak gdyby nigdy nic położyła się przy szybie na piachu i tak 2 dni leniuchowała.... Może Twój ślimaczek też się znajdzie.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasii przybywa, to nie jest zbyt dobra wróżba... :( mitrax valonią tez nie jest zainteresowany, ale widziałam go ze dwa dni temu, więc o niego sie nie martwię.

Nastepny zbiornik bedzie na suchej skale, nie moge patrzyc na te wieloszczety. W małym widziałam ich ze 3-4 sztuki i rzadko ze skały wyłażą, a w tym duzym obrzydzają mi widok zwoimi wlochatymi cielskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;bo w dużym nic nie pływa to się nie boją :) i są tam panami


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika na forum napisalas tysiac postów a masz problemy jak świerzak. Zacznij wyciągać wnioski.

mobilnie

A ty ciągle się czepiasz .

Ktoś pyta to daj spokój ze swoimi spostrzeżeniami .

Albo po ludzku odpowiedz .

Nie rozumiem czemu na forum ocenia się doświadczenie ludzi po ilości postów. Nie raz się spotkałam z osobami, które posiadają piękne, zdrowe zbiorniki od kilku lat a na forum mają tylko 40+ postów. I co są początkujący bo nie mają tryliona postów?! To działa również w drugą stronę (aktywny nie znaczy doświadczony).

A co do obsady (Halichoeres chrysus) to możesz @Tester zapytać, miał tę rybke i sobie chwalił

Powodzenia i pozdrawiam Karola

Ten koega z gorylem czy inym szympansem jest mistrzem w docinaniu .

Ja wiem to po sobie .

Jak bym nie spotykał się na żywo w realu z ludzmi posolonymi to taki moze tyko zbiornik do ruiny doprowadzić .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karollo zachowal sie honorowo i na PW wyjasnił, że nie chciał mi dociąc. Jest OK, bład naprawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, a jak Twoje azotany? Mam ten sam problem, dlatego pytam. Akwarium ma jakieś półtora miesiąca i NO3 zatrzymało się na 50. Zdradzisz co guru doradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic sie nie dzieje: nowe cycki w domu :D Małe, ale duuuuużo

IaMZbC0.jpg

Świeżo po aklimatyzacji, więc pewnie jutro bedzie jędrniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie egzemplarz wystawowy :clap:

Szkoda że nie wstąpiłaś do akwa światu jest przecena 50% można coś fajnego wybrać. Kupiłem trzy drzewa zielonej sinulari na skale za 50zł :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obrażona na akwa świat :( Poza tym skorzystał ktoś inny, więc cieszę sie czyimś szczęściem.

Ja dziś odebrałam od Ciebie pięknego ukwiała, więc zadowolonam bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe "cycki " zawsze się przydadza:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa, jak bedzie wyglądał jutro, bo dzis byłam zaskoczona, jak ładnie wyglądał 2 godziny po włożeniu do akwa. I ciekawe, czy spasuje mu zaproponowana lokalizacja. Ta skałka ma fajny, naturalny spory otwór, w który moszna włozyc... stopę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łudzić , będzie laził po całym akwa :(

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, ma gdzie stopę włożyc, nie wieje mu i będę karmic dopaszczowo, więc jest nadzieja. Ukwiały w małym akwa łaziły tylko wtedy, jak opadł troche poziom wody i z kaskady za mocno wiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś quadri nadal siedzi w tym samym miejscu. Odrobinkę bardziej się rozłożył, ale wygląda bardzo podobnie, jak wczoraj.

Korzystając z okazji, że w małym akwa zielonemu quadri zaczęło za bardzo wiac z kaskady i polazł na szybę capnęłam gagatka i trafił już tez do dużego. Nie udało mi się go włożyc dokładnie w to miejsce, które myślalam, że mu spasuje i poszedł w drugą stronę. Kokosi się, wlazł prawie cały w otwór w skale i tylko częśc macek wystaje. Oby został gdzieś z przodu, bo z tyłu nie dam rady wkładac mu papu do buzi.

Z tymi quardi akwarium już zupełnie inaczej wygląda :) zwłaszcza ten czerwony zdobi, bo zielonych korali bedzie dośc sporo i on plus slonecznik, plus jeszcze jeden czerwony LPS (które czekają w małym akwa na przeprowadzkę) będą takimi najpiekniejszymi i najbardziej widocznymi wisienkami na tym moim skromnym torciku. Aaa i bedzie jeszcze fioletowa rurówka jutro i kilku mieszkańców z napędem na płetwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknij fotkę :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku nie łzaził, potem zaczoł łazić , i jak już włóżył swą ... w ... to osiadł na dobre . Teraz tak od miesiąca albo może naet trzechiedzi w jednym i tym samym miescu .

I rośnie zastanawiam się do jakich rozmiarów może urosnąć i ile żyje takie cudo .

Przechodzi mnie też przez mys że skoro mu tak dobrze to czy przypadkiem się nie podzieli czy jak one to tam robią .?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro cyknę :)

Będzie jutro miedzy innymi żółtek i doktorek. Zdecydowałam się na doktorka tylko dlatego, że mieszkał już kilka miesięcy w akwarium, oby u mnie żył i czyścił ku chwale Neptuna... boję sie trochę tej rybci, ale skoro już pożyla w sztucznym pikooceanie, to może i u mnie jakos sie zadomowi?

Będę miała same spokojne rybcie, z tej obsady to jedynie żółtek bedzie (a może nie?) najwiekszym wariatem.

Błazenki myslę, że sobie odpuszczę. samice to wariatki, dziobią wszystko, co podejdzie do jej terytorium, włącznie z reka, która je karmi.

Szeryfie, możliwe, że się podzieli :) Quadri nie rosną chyba w półmetrowej srednicy talerze, tak mysle do 20 cm? heteractis crispa widziałam giganta w sklepie, ponad 30 cm talerz... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok .

Bo ja w swym 200 cm akwarium , zamierzam mieć jeszcze inne zwiierzaki prócz quadri .

Ile razy bedziesz karmić swego Quari, i czym oraz jaka wielkością , ja podaję raz na tydzień pól krewetkitaki kawałek 3 cm .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ukwialami reguły nie ma, moje potrafią siedzieć i z niczego łazić. Jeden siedział z półtora miesiąca w tym samym miejscu i coś mu odbiło i łazi po całej skalce, z drugim było to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.