Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie bylo podobnie w małym akwarium, szybe krzywo połozyłam, juz jedna dziure znalazla, nie pomyslalam, żeby za odpieniaczem kawałek plastiku dac , kolejna hyc. Wystarczy jeden mały otwór, o którym się zapomni.

Ja źle wymierzylam ramki i brakło 2 mm, myslałam, że rybcia taka szczelinką nie wyskoczy. Ale jak wrócilam, to szczelinka się powiekszyła, do tego jakies krople niewyschniete na plastiku i już jestem w strachu. Teraz juz zabezpieczyłam, przykleilam ramki do szyby, żeby sie nie rozjeżdzały i zatkalam te 2 mm, ale do rana niepewnośc, czy rybcia poszła tylko wczesniej spac, czy juz jej nie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek wstał na sniadanie :) Rzeczywiście, ta rybcia lubi chodzic wcześniej spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, więcej melisy i nerwosolu :) Bo się Dziewczyno wykończysz :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no widzisz, nie miała baba kłopotu, kupiła sobie solniczkę, ehhh.

Ja wiem, że za bardzo panikuję, ale to się wzięło z tych wszystkich nieszczęść, które dopadły moich podopiecznych. Melisy nigdy nie piłam, wolę chmiel niz inne zielsko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chmielu mi z kaloryfera się bojler zrobił :) Dlatego wróciłem do meliski. Akwarium to życie, coś się rodzi, coś umiera. Większość ryb dociera do nas po takich przejściach że cud, że żyją. Dlatego właśnie ryba która wygląda na zdrową, po miesiącu pada z dnia na dzień. Bo ma nerki albo wątrobę zniszczoną. A potem są teorie że azot skoczył o promil... Albo pojawił się ślimak-morderca. Tak samo z koralami (tymi bardziej wymagającymi), w sklepie (na farmie) - parametry ustawione pod kolor, trafia do normalnego zbiornika - i zaczyna się zabawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chmielu nadużywam, mimo tego nie ma bojlera. To nie piwo tuczy, tylko to żarełko, które sie wraz z nim spozywa. Ja spozywam bez podjadania. Może po zimie jest jakaś mała oponka na brzuchu, ale ekstra niski profil i kaloryfer jeszcze widać :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wisi, ale nie świeci, bo znów coś zepsułam z nowym arduino. Albo ta płytka pod arduino została jednak totalnie usmażona przy pierwszej próbie, w kazdym razie sciemnianie nie działa, lampa świeci na full. Odsyłam to wszystko do Magu, może naprawi to, co spieprzyłam :( Pupa ze mnie, a nie elektronik.

Udało mi się dzis wyłowić z małego akwarium krewecię czyszczącą - Gutka i trafił do dużego. Teraz ma gdzie wąsy rozprostować :) Mam nadzieje, że mu sie tam spodoba.

6 sztuk rybek chyba ma sie nieźle, pływajo, kropek (uff) nie majo i zyjo w zgodzie. Nikt nikogo nie dręczy i nie odgania od jedzenia.

Chce jeszcze wziąc od Moljzesza brzydala w weekend. Berghia zapewne oddała ducha, pitazje niedługo wyjda z akwarium i zrobia mi dywan w pokoju. Oprócz brzydalka żadnych nowych rybek przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że doktorek jednak okazał się śpiochem :) A co do elektryków to znam kilku po szkole co żarówki nie potrafią wymienić więc się nie przejmuj i tak świetnie sobie radzisz sama :clap:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moljzesz, jedną mam z linku, drugą wurdemanni. Żadna róż nie dotyka.

A doktorek to super rybcia, bardzo go lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje akwarium dwie to jest mało


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie siedzą w 54l, jeszcze ich nie przeniosłam. nie ruszyły ani różyczki, a tez tam są ze 3-4 małe pitazje. Nie chca ich jeść, bo lepsze żarcie spływa z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skuteczność jest większa przy większej liczebności, ja miałem 3 wundermani w 100l. i po aiptazi ani śladu.

Edytowane przez fkn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę brzydala odsprzedać, w moim akwarium zjadł wszystkie różyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje juz niestety rozsmakowaly się w innym jedzeniu, więc nawet jak dwie dokupię, to nie ma gwarancji, czy one będą smakoszami tych róz.

A co do brzydala, to jestem juz z moljzeszem umówiona na odbiór w sobote lub niedzielę. Oby był jedzącym pitazje :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze na początku zakładania akwarium trzeba walczyć z jakimiś nie proszonymi gośćmi?

Jak zmniejszyć ryzyko? Czy można kupić skałę wolną do aiptazi i różyczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na suchej wystartowałem, a jak piszę kolega wyżej przyniosłem ze szczepkami i teraz nie wiem czym się ich pozbyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż najlepsza jest auriga , ale na razie tylko tą broń miałem .

Po odejsciiu aurigi wszystkie przeżywają nowe odrodzenie, dopuki żyła to były w odwrocie .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę po brzydalka i zobaczymy, czy będą róże znikac. Szkoda mi bardzo tej berghii, taki piekny slimaczek... ale cos ją zjadło :(

Zastanawiałam sie, dlaczego rurówka sabellastarte tak często się chowa i juz wiem, czyja to sprawka. Pokoluszek próbuje ja capnąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyłowic krewetki i lybię z malego, aklimatyzują się i pójdą do dużego domu. W małym zostana już tylko korale i slimaki. Krewetka czyszcząca Gutek od 2 dni w duzym złapała dziś pierwszego klienta - Pokoluszka. Dał jej sobie pogrzebac w skrzelach i pyszczku. Doktorek chyba az tak dokładnego "przeglądu" nie robi. Martwi mnie tylko, że Gutek nie łapie jedzenia, ale może dlatego, że oswaja się z nowym domem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie wiesz ale dla Gutka drobny pokarm :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutek uwielbia artemię, rzucał się na nia, jak szczerbaty na suchary. Podaje artemie, ale Gutek chyba na razie oswaja nowy dom. Znalazł dzis klienta i zajął sie nim, jak nalezy więc chyba wszystko na dobrej drodze :)

Przenosiny pozostałych małych krewetek i pom-poma chyba uwieńczone sukcesem, mam nadzieje, że spodoba im się nowy, wiekszy dom.

Podmiany w takim akwarium to wyzwanie, poszla dzis kastra 60l i jestem zmeczona jak pies :( Jutro rano pójdzie druga kastra, muszę odcedzic herbtanę, którą podawalam na wszelki wypadek. Rybki po przeprowadzce na szczęscie nie zareagowały ospą, ale odpieniacz od 2 tygodni pełni tylko rolę natleniacza, trzeba wyczyścic wodę. w małym też sporą podmianę zrobiłam. Dopiero kupilam 22kg soli i juz zaczyna byc widac dno w wiaderku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż najlepsza jest auriga , ale na razie tylko tą broń miałem .

Po odejsciiu aurigi wszystkie przeżywają nowe odrodzenie, dopuki żyła to były w odwrocie .

sorry ale ty Hornet akurat w temacie jakim kolwiek odnoszącym się do morszczyzny nie powinieneś być traktowany jako wyznacznik jakiej kolewiek metody...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.