Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Na skalkach wyglada bardziej naturalnie

Na skalkach wyglada bardziej naturalnie


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda, ale nie chce ryzykować, że mi zabita skała będzie czymś do wody walić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie ilosci no juz bez przesady . Dobrze ja wyplucz i wszytko bedzie ok .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dwor na kilka minut i wypłukać? Na razie wyłączyłam system podtrzymujący czyli cyrkulator i grzałkę. Spróbuję może jutro z tym chłodzeniem i płukaniem, jedyne życie jakie na tej skale teraz widać to aiptasie i pewnie wieloszczety. slimaki starałam się wybierać i do malego akwa poszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skale morzesz wsadzic do wody ro to samo wszystkoo wyjdzie


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to spróbuję jutro.

Odkryłam dziś 2 wielkie siniaki na nogach, obilam się wiadrem ze skała. A sól dalej w bagażniku i znów ze mną jutro do pracy pojedzie. Przynajmniej trochę tył dociazy :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybielaczem, perhydrolem.... Mnie zależy tylko na tym, żeby wybić aiptasie, bo i tak mam jej w nowym w olere, nie potrzebuję więcej :)

2 nakrętki wybielacza, butelka octu i po 2-4 dniach masz nową białą skałę - wiadro 15l i mocna pompa 3000-5000l/h

Później robisz podmiankę wylewasz czarny syf i tak z 2-3 razy. Później jak nie brudzi i nie śmierdzi wlewasz solankę z baniaka i mieszasz z 3-4 tygodnie i do akwarium. Sprawdzone.

Jeśli masz zarodniki aiptasi to przejdzie w solance i efekt na nic się nie zda.Jak nie masz dużych róż do stado krewetek na aiptasie powinno coś zdziałać.

ps.Jak będziesz chciała wybić aiptasie pierkarnikami,wrzątkami,mrozami to zgnije to co jest w niej i będzie syf długo puszczać a oprócz tego smród.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ bacznie obserwuje Twój projekt od samego początku, bo powoli przymierzam się do czegoś podobnego :) A tu wielu doświadczonych Morszczaków komentuje Twoje poczynania to wiele można samemu się nauczyc :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, sporo cennych rad. Dużo skorzystałam. Choć niektóre sprzeczne ze sobą i trzeba coś wybrać, a potem życie weryfikuje :)

Staram się pisać, co się sprawdziło, co nie, bo może komuś się przyda... ale chyba tylko twardziel jest w stanie przebrnąć przez cały wątek :)

Mam nadzieję, że u Ciebie pójdzie jak z płatka, powodzenia!

Ja teraz mam dylemat co zrobić z ta skalą, kleic, czy układać. Klejenie zapewni ciekawsza i stabilniejsza konstrukcje, ale czym kleic i jak, żeby nie zabić i nie stresować tego drobnego życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kleic, bierzesz wkrętarke wiercisz otwory łączysz kawałkami rurek i rzeźbisz co chcesz. Zawsze można rozebrać jak się znudzi i zmienić bezboleśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam mieszkają wężowidła, slimaczki, nie będę im wiercic w domku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleić CX5 lub jak nie szkoda kasy to epoksydem


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakimi rurkami łączycie skałę zwykłe pcv czy muszą być te pręty z akrylu ?


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała zdrowa, dziecka zdrowe i pies śmiało hasał po mieszkaniu - też wyglądał na zdrowego :thumbup:

O żonie nie wspomnę bo nam zakonnikom nie wypada oczu na niewiasty podnosić

Żonka też jak najbardziej zdrowa :thumbup:

Apropo skały to nigdy żadnej chemi nie używałem. Zadnich chemiklinów itp. Jedynie 2 lata temu spots&velvets od prodibio.

Zbiornik prowadzony poczatkowo na ballingu, potem reaktor bez kalkwasser. Parametry starałem sie trzymac na poziomie.

Nik@ życzę powodzenia i udanej zabawy :thumbup:


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała miodzio :) Ślimaki zapindalaja po szybach i odkurzaja okrzemki. Starałam się wszystkie pozbierać z wiaderek i wrzucić do dojrzałego akwa, ale sporo turbinek zakamuflowalo się w skałach i ogromnie mnie cieszy, że żyją. Boję się o nie, bo wielu osobom turbo padły po zakupie, mam nadzieję, że moje przetrwają to dojrzewanie. wężowidła tez żyją, dałam im wczoraj trochę ikry homara. Jutro postaram się poukładać jakoś skałę bez klejenia. wskocze w jakąś bluzeczke na ramiączkach i będę nurkować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Brzydal załatwił Apitasie w krótkim czasie, a różyczek miałem setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że tu się temat rozwinął że ho ho. .

Póki nie masz korali to wyciągnij skałę i likwiduj róże, ja tak zrobiłem jak przenosiłem się z mniejszego akwarium - efekt zero pitazji przez prawie rok czasu, ostatnio niestety przypałętała się ze szczepką i nie mogę się do niej dostać za bardzo. .

Jest jeszcze sposób a mianowicie ocet do strzykawki i dźgasz ją w pupę :chris:

Z brzydalami to niestety loteria, najlepiej kupić od kogoś lub pożyczyć u kogo wiadomo że wszamał róże, miałem wcześniej krewetka niby na pitazje, fakt pitazji nie było (ale to chyba bardziej moja zasługa ) za to zżerała wszelkie małe życie, miałem mnóstwo jajek slimaków a zero małego slimaczka, dopiero jak krewecia zaginęła w akcji zaczęły się pojawiać małe ślimaki teraz mam ich setki

Pozdrawiam :ninja:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo ktoś mi przeniósł temat do działu nasze akwaria. Juz prawie zawału dostałam ze został usunięty :)

Kto z okolic Gliwic czy Zabrza może po ratować spaghetti? no3 ciągle 50 i ani myśli spadać.

Moljzesz, jak nie znajdzie się nikt bliżej, to Cię nawiedze żeby troszkę wyszabrowac ;)

4 godziny morduje się z układaniem skały. 3 ręczniki mokre, podłoga zalana, woda metna, w piachu pełno okruchów, kręgosłup boli, a na razie tylko jedna sterta ułożona. Próbuję bez kleju siłami natury i zaraz będę płakać. 60 cm wysokości to za dużo na takiego niziołka jak ja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co płakać tylko zostaw na inny dzień jak cos nie wychodzi :) jak nie ulozysz będzie dobrze a idealy nie istnieją zawsze będzie można cos zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się z tematem przespać :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz się z tematem przesypialam kilka nocy. Nie miałam odwagi zacząć. Poukładałam w koncu ze skutkiem żałosnym, zupełnie nie to, co chciałam, ale poddaję się. Dosypalam tez piachu, jest trochę mleka wiec fotki nie ma co wstawiać. są dwie sterty po bokach, tak chciałam i przynajmniej to jedno się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do układania czapka konieczna ;) pewnie nie miałas ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, miszczu! Dlaczego wcześniej tego linka nie dałeś... ubralabym czapkę

Tragedia :( sterta po prawej nawet w miarę mi się podoba, ale ta żaba po lewej... koszmarek. Potrzebuje Pana w czapce

fhyBrSk.jpg

Bez kleju nie da się wyższej konstrukcji zrobić. za to jest kilka kryjówek dla babki. Marzę o wardi :) To moja ulubiona rybka. Jest kilka dziur dla ukwialow, mam nadzieje, ze znajdą otworki, gdzie trzeba włożyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.