Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowilam lampkę led "plant" z czerwonymi i niebieskimi diodami i sprobuje do sumpa troche prolifery i oddechu smoka wrzucic, ale to raczej tylko dla urody tych glonow. Nie licze na spadek no3. Karmie 2 kosteczki na 10 ryb i ze 2 razy w tygodniu dodatkowo 1 kostka cyklopu czy innej drobnicy dla korali. To chyba nie jakos masakrycznie duzo? Wymienilam tez połowę skaly kilka miesiecy temu, a no3 nie drgnie. Karmilam 3 kostki na 8 ryb, bylo 50, teraz 2 na 10 plus odrobine platkow i nadal 50. Jakas klątwa z tym no3.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry ktoś tam się wprosił z fotkami testów na poprzedniej stronie a ja myślałem że to Twoje..

A jakie masz KH ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylo 7,7.

Ale przyznam, ze troszke mi lata, bo leje z reki i czasem nieco przeleje albo wleje za malo. Tak pomiedzy 6.7 a 8.3 oscyluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostro skacze ci to Kh , moze tu jest przyczyna problemow z koralami


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, ze tak lata codziennie, to skrajne wartosci pomiarow z kilku miesięcy. Postaram się wreszcie odpalic dozownik, ktory kupilam kilka miesięcy temu i do dziś jakos nie zmusilam sie, zeby go skalibrowac.

Tu moj maly sps-owy ogródek:

4R7k0Lr.jpg

JeShvXW.jpg

9HFCo2k.jpg

Może nie wygląda super, kolory slabe, ale rośnie i nie ma brazow

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wreszcie odpalic dozownik, ktory kupilam kilka miesięcy temu i do dziś jakos nie zmusilam sie, zeby go skalibrowac.

Uczyń to, Twoje życie akwarystyczne będzie łatwiejsze .. nawet bez kalibracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozownik w szafce a tyz reki lejesz ? No nie ladnie . Ta acropora fajnie ci rosnie mam taka sama i calkiem inaczej rosnie .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz fotke swojej acry, jesli mozesz.

No dozownik juz od kilku miesiecy, nie tylko w szafie ale juz na poleczce pod akwarium. Ma zalozone rurki, baniaczki pod nim i rurki w baniaczkach. Jedynie skalibrowac i ustawić podawanie trzeba. Mialam drugi komplet ballinga i z tego drugiego lalam z reki, az sie skonczyly plyny. Teraz wyjelam te podpięte baniaczki i dalej z miarki wlewam :( probowalam to kalibrowac zaraz, jak przyszło, ale cos zrobilam odwrotnie. Mialam to skonczyc nastepnego dnia i tak do dziś sie nie zabrałam za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika proponuje no3:po4x .Bardzo dobry srodek.W 3 tygodnie z 25 zjechalo na 2,5.Nic nie wyskoczyło a po4 0(mała hanka).


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to pomogło. Też mogę polecić.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupilam buteleczke tego preparatu z 5 miesiecy temu. Nic nie drgnelo, wiec sie zniechecilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu używałas go?i w jakich dawkach?jakie bakterie laład?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie probio s od af. A no3po4x zuzylam tylko jedną buteleczke zgodnie z zaleceniami. Na ten litraz to dosc szybko poszla butelczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci nie mogą zaskoczyć te bakterie.. Spróbuj jeszcze tego cudu z red sea.

Uruchom dozownik, raz że będziesz miała z głowy zabawę z laniem a dwa podzielisz odpowiednio dawkę co zapobiegnie skokom kh oraz ca, na pewno pomoże to koralom i Tobie ;)

Coś ci nie mogą zaskoczyć te bakterie.. Spróbuj jeszcze tego cudu z red sea.

Uruchom dozownik, raz że będziesz miała z głowy zabawę z laniem a dwa podzielisz odpowiednio dawkę co zapobiegnie skokom kh oraz ca, na pewno pomoże to koralom i Tobie ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :( tylko jedne cuda zalatwiam od ręki, a inne muszą nabrac mocy urzedowej. Znow dziś wlalam componenty z miarki. Nie wiem, dlaczego znowu nie odpaliłam dozownika. Jak uwielbiam z natury testowac wszelkie gadzety, tak ten dozownik jakos mnie odstrecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takiemu laniu robisz skok parametrów zwierzakom, może pomyśl o nich zamiast się bać dozownika.. jaki to ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jecod dp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze problem ad tych bakterii to KH, one najlepiej dzialaja gdy jest ponizej 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadprodukcję asterin, ktore wyżerają mi zoa. Krewetka jest u mnie ze 3 tygodnie i na razie nie widzę, zeby populacja asterin spadła. W razie czego mam drugie małe akwarium, gdzie tez mam sporo asterin dla hymenocery i nie mialam potrzeby jeszcze kupować asterin. Choc krewecia jest przesliczna i chcialabym ja zatrzymac, to mialam taki plan, zeby ją odsprzedać, kiedy juz zje wszystkie asteriny. Te asteriny w malym akwarium maja byc w rezerwie, zanim uda mi sie krewetke odlowic :( ale poki co asterin w duzym akwarium mam nadal bardzo dużo.

Nika, a masz także jakieś większe rozgwiazdy, czy harlequiny sie nimi interesuje?

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam piaskową archaster angulatus, ale przeniosłam ja do drugiego akwarium. Zapewne krewetka dopadłaby ją w pierwszej kolejnosci.

Kh staram sie trzymac poniżej 8, rzadko sie zdarza, zebym tak przelała

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień bakterie i zacznij dozowac ponownie.Wcześniej czy później musi zaskoczyć.Może lepiej kupić opakowanie 1000ml?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalam roznych bakterii, z equo i prodibio, probowalam tez lac wieksze dawki czy wiecej pozywki. Kończyło sie na smarkach w odpieniaczu, a no3 nadal stoi. Czy karmie wiecej czy mniej, czy mam rybek wiecej czy mniej ciagle to przeklete 50. Polowa skaly wymieniona, myslalam, ze po zadymie skoczy do góry, ale nie. Kilka dni temu usuwalam koszyk z sumpa z matrixem, chcialam go przesypac na dno, zeby zrobic miejsce dla glonow. Strasznie dużo detrytusu poszlo do akwarium, nie spodxiewalam sie, ze az tyle tego bedzie w koszyku dlatego nie wylaczylam obiegu. Rano zrobilam test przerazona, ze pociagnelo do setki, ale nie. Nadal 50. I nadal zadnych plag. Ja nie wiem, co to dino czy dzungla zielonych włosów. W malym mialam cyjano po kilku miesiacach, ale w duzym go nie ma. Nic nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałaś AF np pro i pro bio s? U mnie zadziałało po ośmiu tygodniach. Teraz leję dzienną dawkę raz na tydzień i NO3 i PO4 trzyma się na stałym niskim poziomie.


My greatest fear is that when I die, my wife will sell my corals for what I told her they cost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw stosuje od poczatku. Probio s + np pro. Oprocz tego próbowałam no3po4x, equo i prodibio. Nic nie nie rusza ani w górę, ani w dół bez wzgledu na to, czy przekarmiam, czy grzebie w akwarium, wymieniam skałę czy nawet wylacze odpieniacz na 2 tygodnie (2 razy byl wylaczony przy kuracji herbtana, kiedy spanikowalam, ze mam ospe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.