Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem iż quadri lubią muszle .

Kup w zoologu jakąś dużą muszle ślimaka, aby jego stopa mogła się tam z łatwością dostać wtedy ukwiał osiądzie tam na dobre.

One lubią chyba gładkie powierzchnie .

Ja mam dwie takie duże muszle od ślimaków islandzkich i quadri je uwielbiają .

Edytowane przez Salti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi muszlami to może jest i dobry pomysł,bo mój quadri spaceruje na okrągło góra dwie doby w jednym miejscu i dalej spacer.Chyba że trenuje na jakiś maraton,bo już sam nie wiem.Ale spróbuję z tą muszlą,dzięki za pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo miejsca na dużą muszlę, ale może coś szklanego? Jakis mały wazonik albo słoik? Spróbuję, jak się nie uda, to poszukam muszli, dzięki. Szkoda by mi było go sprzedawać, bo jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri na razie siedzi od 3 dni w jednym miejscu. Mam nadzieje ze juz sie zmęczył wędrowkami. A od wczoraj do załogi nostromo dołączyła parka małych mandarynów. Samiczka od razu rzucila się skubać skały, a samiec wcisnął się w szpare i tak siedział bez ruchu do rana. Ale rano juz zaczął żerowac, wiec mam nadzieje, ze będzie ok. Rybki na razie się nie spotkały w akwarium, kazda siedzi w innym miejscu, ale może sie uda, ze się w sobie zakochaja i będą pięknie tańczyć razem w toni.

Do pelni obsady brakuje mi jeszcze tylko wardii i towarzysza dla pteraśki.

Błazenki tak sie zadomowily w ukwiale, ze nie ruszają sie poza zasieg jego macek nawet przy karmieniu. Dzielą sie tym ukwialem z krabikiem oshimai.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą udanego " pożycia " ukwiału jest dobry błazenek opiekun i muszla .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą udanego " pożycia " ukwiału jest dobry błazenek opiekun i muszla .

Myśle, że niekoniecznie musi to być muszla, ale będzie się nadawała. Quadri chce schować stopę do dziury w taki sposób aby była chroniona z każdej strony. Dzięki temu jest bezpieczny przed agresorami i amatorami ukwiałowej stopy.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lecz muszla jest naturalana itp.

Do tego mogę sobie je przenosić gdzie ja chcę .

Sposób mam wypróbowany sprawdza się za każdym razem .

Zastanawia mnie tylko jeden fakt.

Co zrovbić aby takiego gościa wyjąć z tej muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lecz muszla jest naturalana itp.

Do tego mogę sobie je przenosić gdzie ja chcę .

Sposób mam wypróbowany sprawdza się za każdym razem .

Zastanawia mnie tylko jeden fakt.

Co zrovbić aby takiego gościa wyjąć z tej muszli.

Jeśli muszlę możesz sobie przenosić gdzie Ty chcesz to po co go chcesz z niej wyjmować? Niech siedzi i przenosisz z nią. Dlatego polecam znaleźć ładną :)

Na upartego - rozbić muszlę lub spróbować wykurzyć cyrkulacją.

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie konieczności .

Powodów może być milion .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazic az milion powodow :)

Moj ukwial na razie siedzi bez muszli chyba 5 dzien w jednym miejscu. Moze pomogly dwa tygodnie w kotniku i groźba targowiska?

Moje mandarynki nadal się nie spotkały, dalej spedzaja czas na "swojej" skale. Martwię się o nie bo są takie malenkie... ze 4 cm. Mają co jeść, bo mysis lata pelno i widzę, ze skubia. Ssmiczka dobie radzi super, ale samiec jakby bardziej apatyczny. Niby tez zeruje, ale jakos mniej energicznie, niz samiczka.

Ona od wpuszczenia jest pelna werwy, a samiec jakby caly czas delikatniejszy, chudszy. Oby dal radę, bo o dziewczynke sie az tak nie boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mandarynki nadal się nie spotkały, dalej spedzaja czas na "swojej" skale. Martwię się o nie bo są takie malenkie... ze 4 cm. Mają co jeść, bo mysis lata pelno i widzę, ze skubia. Ssmiczka dobie radzi super, ale samiec jakby bardziej apatyczny. Niby tez zeruje, ale jakos mniej energicznie, niz samiczka.

Ona od wpuszczenia jest pelna werwy, a samiec jakby caly czas delikatniejszy, chudszy. Oby dal radę, bo o dziewczynke sie az tak nie boję.

Jeśli samiec jest mniejszy i chudszy to może lepiej, że narazie się nie spotykają i każde żeruje w swoim kącie. Zdarza się, że samica nie zaakceptuje i zatłucze zabiedzoną rybę przeznaczoną na partnera.

Jaki gatunek mandarynów, bo nie napisałaś?


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącz proszę jakieś zdjęcie tych maluczkich mandarynkow

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchiropus splendidus. To mój chlopczyk, ma okolo 4 cm. Samiczka jest moze ciut wieksza

xZn8uPx.jpg

vg9S1QK.jpg

2LGwbOu.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej są dwa samce.

Chyba że dwa zzdjecia to jeden i ten sam.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest caly czas ten jeden samiec. Nie mam zdjecia samiczki, jak uda sie zrobic to wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym dokładnie rozrurznić czy to samiec czy samica??? Płetwa grzbietowa tak słyszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak samiec ma zaostrzoną górną płetwę.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samiec ma zaostrzoną górną płetwę.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

a samica ?

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaokrągloną.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi fresz, samiec ma taki dlugi szpic na grzbiecie. Jak go postawi, to przypomina zagiel. Na zdjeciach go widac, jak lezy wzdluz grzbietu jakby nitka. Samiczka ma te pletwe małą i okrągłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam samaca , czas na laseczke .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam temat Bartka, na jednym zdjeciu fajnie widac różnicę http://nano-reef.pl/topic/50529-moje-mandaryny-sie-zakochaly-w-sobie/

A oto moja dziewczynka. Trudno strzelic jej fotkę, bo jest bardzo ruchliwa i jak tylko mnie widzi ucieka na tyły

t6xuPlW.jpg

Staram sie im pomóc i kilja razy dziennie karmić. Wtedy mysis odwazniej wychodzą ze skal i moze stanowią łatwiejszy cel.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było zdjęcia całego awarium... Wrzuć proszę.

Napisz również, jak jesteś zadowolona z tej lampy DIY na długim jednolitym radiatorze. Mocno się radiator grzeje?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam całość, ale akwarium niestety nie wygląda ładnie, zwlaszcza, ze sporo grzebalam i niektóre korale są zestresowane.

GqT8ZmW.jpg

nTtWudD.jpg

Radiator jest letni, nie grzeje sie i jestem z tej lampy zadowolona.

Ze zlych wieści, obydwie mandarynki odeszły :( samiec od poczatku byl jakis niemrawy, ale samiczka super żywa, nawet przytyla chyba. Obydwie rybki dostaly jakiegos ataku dusznosci dzień przed odejściem, bardzo szybko oddychaly i mocno otwieraly pyszczki. Nie wiem, co im się stało, pozostale ryby w akwarium sa zdrowe jak rydze. Bardzo mi żal tych mandarynek :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że mandaryny padły raczej z głodu. Akwarium teraz wygląda dużo lepiej nie jest już tak płasko. Ten ukwiał nie parzy zoanthusów pod nim? Jak acry przy tak wysokim NO3 rosną?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.