Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Nadar trwa zacieta walka o zycie strzałki. Nie je już chyba ponad miesiąc :( probowalam soku z czosnku, artemiss, bo miala rane na pyszczku po kolcach wieloszczeta, teraz probuje preis coly. Rybka nadal rzuca sie na jedzenie glodna i wypluwa. Probuje różnych pokarmow, w tym drobnych, leje tez fito, witaminy, częściej reefbooster, żeby choc troszke z wody złapała jakichkolwiek substancji odżywczych. Trace nadzieję juz. Ktos ma jakis pomysł? Rybka schudła, ale nadal jest aktywna, moze jest jeszcze szansa dla niej

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeżyła miesiąc to jednak chyba cośtam je. powodzenia. Mam nadzieję, że odżyje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie za wcześnie się cieszyć, ale strzałka od 5 dni pobiera pokarm. Z każdym dniem coraz lepiej jej idzie, a dziś sprzątała lasonogi jak kosiarka, zupełnie bez wypluwania i klapania pyszczkiem :) Ja już starciłam rachubę, ile czasu ona nie jadła, ale z 1,5 miesiąca pewnie. Mimo tego, że schudła bardzo cały czas była aktywna, dużo pływala, znacznie więcej, niż jej wypasiony partner. I mam głupie wrażenie, że przez ten okres choroby i walki o jej życie jakby zrobiła się bardziej ufna wobec mnie. Nie ucieka pod skałę, kiedy wkładam rekę do akwarium, czy kiedy recznikiem przecieram szybę. Mam już niewielką nadzieję, że rybka będzie żyła :)

Gdyby ktoś kiedyś się zastanawiał nad użyciem artemiss czy preis coly: artemiss jest zupełnie nieszkodliwy dla jakichkolwiek organizmów w akwarium, preis coly również. Obydwa te lekarstwa podawałam na zmiany przez długi okres czasu i zupełnie żadnych strat. Chyba tylko jakaś rico się zestresowała przez chwilę po podaniu. Odpieniacz po artemiss wariuje, więc na jakieś 2 tygodnie od ostatniej dawki trzeba zdjąć kubek i przeczekać, aż woda przestanie się pienić, ale mnie po ponad miesiącu bez odpieniacza no3 nie skoczyło zupełnie nic. Cały czas zaklęte 50. Nie wiem dlaczego, jakieś czary. No i acra... już teraz mam pewność, że ten jej stan euforii i polipów na 150% normy, to "wina" artemiss. Specjalnie zwróciłam na to uwagę. Po każdej dawce artemiss acra dostawała kolokwialnego pierdolca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey co tam w baniaku ? Bycie modem nie usprawiedliwia do nie pisania . Strzałka ok ? 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po dlugiej walce choc raz udalo sie wygrać z wieczną rafą. Strzalka wcina jak dawniej i przybiera na wadze. W miedzyczasie byla przygoda z chrysusem, ktory wskoczył do komina, spędzil w nim noc i bardzo odchorowal stres zwiazany z noclegiem bez piachu i gonitwą z siatką. Juz myślałam, ze po nim, ale wyglada na to, ze jednak jeszcze ze mną zostanie.

Poza tym przypadkiem trafil do mnie piekny stworek, ktory okazal sie slimakiem nagoskrzelnym zerujacym na tubiporach i czeka go u mnie śmierć [emoji20] Nie mam plantacji tubipory i nie znam nikogo, kto by miał. Ukwiały ciagle łażą, wiec korale sa na piachu, bałagan, nie ma sie czym chwalić.

A tu piekny pasażer na gapę, prawdopodobnie Phyllodesmium briareum

d609524e47340ef884174cc0a57f4f7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowy,  szkoda ze nie da rad :mellow:


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda :( piekny jest. Nawet mu dalam skalke z briareum, ale go nie rusza. Chyba tylko tubipory zjada. Przyszedl na szczepce tubipory, którą juz prawie calkiem zjadł i nie wiem, co z nim zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Moglbym przygarnac. To moze by mi wcial tubipore :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak jest phyllodesmium colemani. Dlatego briareum nie ruszyl, żywi sie tylko tubiporą:( ktos poratuje niepotrzebną szczepką tubipory musica?

Ten ślimak ponoć posiada zooxantelle, może wystawię go w dziale "oddam" jesli ktoś chcialby go mieć a ma duzo tubipory. Lapsiak, szkoda, ze tak daleko miszkasz, chetnie bym Ci go oddała, ale nie mam jak go zapakować

Tu jest artykuł o slimakach z zooxantellami, gdyby ktoś byl ciekawy albo chetny przetłumaczyć. Ja srednio na jeża stoje z angielskim i nie wszystko udalo mi się zrozumieć

http://www.seaslugforum.net/solarpow.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. S. A są nagoskrzelne co jedzą briareum? Kupiłbym z chęcią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, wlasnie phyllodesmium briareum. Moj nie je briareum tylko tubipore wiec to najpewniej phyllodesmium colemani, sa do siebie podobne. Ale te slimaki nie nadaja sie do akwarium i nie są sprzedawane w sklepach, czasem jako pasazer na gape sie trafiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh szkoda. A czemu się nie nadają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaczek niestety nie przetrwał, zniknął ponad tydzien temu. Wieczorem siedział w tubiporze i wiecej juz go nie zobaczylam [emoji20]

Odeszła tez z niewiadomych przyczyn pteraśka. Byla zdrowa, aktywna, pobierala pokarm, a rano znalazlam ją martwą bez zadnych oznak walki na ciele. Zastanawiam się, czy to nie z samotności, bo pomimo usilnych starań nie udało mi sie znaleźć dla niej partnera.

Ale są też nowi mieszkancy:

7b3ce17138b2a57693b1cab79746a391.jpg

79c0a12dd5b2887b6d231418de567012.jpg

O

2da3e5f155ff97d3022c5707b0efe584.jpg

92e572b435da3ab9130a8b955c791449.jpg

I kolejny slimaczek nagoskrzelny, jeszcze nie wiem, kim jest

a0dd71767ffe63e9100a9f94950c7542.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że doczekałaś się papayi gratuluję :)
To pomarańczowe to jest to nie foto o którym kiedyś pisałaś?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam juz wczesniej papaye, juz mi calkiem fajna kolonia urosla. Teraz mam 7 do 9 roznych/podobnych clavularii. 3 rodzaje widac, ze przyrastaja im polipy, reszta nowa jeszcze sie decyduje, czy rosnac, czy moze jednak strzelic focha. Na razie otwarte wszystkie, ale prawdziwym sygnalem checi zycia beda dopiero nowe  "pędy", jesli zechcą je puścić. Nie mam pojecia, jak sie fachowo nazywają te nowe odnogi u zoasow czy clavularii.

 

A o tej niefotce raczej nie pisalam, bo dopiero kilka dni przed zakupem kolega mi się taką pieknoscia pochwalil w swoim akwarium i napisal, gdzie kupic. Nazywa sie dendronepththya, jest ze mną ze 2 tygodnie i wydaje mi sie, ze ciut urosła. Ale jeszcze się nie cieszę, bo nie jest to podobno latwe stworzenie do hodowli. 

Karmie w dzien i na noc, leje fito, robactwa roznej masci sie tyle namnozylo, ze az zal szyby czyścić, tyle tego po nich biega [emoji4] 

O rany, a jednak niefotka jest ze mną dluzej, ponad miesiac, znalazłam zdjecie z 9 lutego, chyba z dnia zakupu, bo to pierwsze, jakie mam. Czas bardzo szybko biegnie...

75a2e4126c72365fc790694942e7094c.jpg

A tu moje dwie juz troche rozrosniete clavularie, z tylu ta wymarzona papaya z zielonymi fluo mordkami i rozowymi koncowkami

6ccc1d3d422acc8658d5e829d29b8786.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowi pasazerowie nostromo :)

8311956519f2b440a182cb0eedbdfb2f.jpg
7075ade97acfb31aed1b7b26ed632c63.jpg

Mordki trochę bandyckie, są ponad godzine w akwarium i póki co nikt ich nie zaczepia

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz Dominika napisać ile masz już ryb w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 sztuk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już docelowa ilość, czy jeszcze coś dojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym jeszcze kiedyś parke mandarynow i pudełko. Moja obsada to glownie drobnica, jedyna wieksza rybka to żółtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec, dopiero dobę u mnie po podróży od pani Jadwigi :)

3e475779b2280e57889c4cd65715c672.jpg

I jeszcze kilka fotek

51034783e74b7daa371aeb3f87b5c72e.jpg

43ac6d89b489200a2b7a5bf65687b5d3.jpg

5712a38336f9db937f7454c93a844a88.jpg


1bfca16ddc6797760782cd3388c1450f.jpg

3fd54a51085691c58a232f9df76ba284.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

5f5fc4661c424f09c7edbcce2bfb391e.jpg

a0b8c6bd0af4b441dfcc102886d9f17f.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za koral na drugim zdjęciu od końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To galaxea. Przylapana, jak focha strzeliła, bo ją przenosze z miejsca na miejsce, zeby nikogo nie parzyla :)Normalnie ma długie polipy albo ogromnie dlugie, ale w tych zwinietych tak bardzo mi sie bardzo spodobała, ze az jej fotke strzelilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna :)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie korale piękne  szczególnie podoba mi się pomarańczowy i zacznę rozglądać się za małą szczepką. Posiadam również galaxee od tygodnia tylko pewnie inny gatunek, zewnętrzne pałeczki są brązowe z białymi punkcikami na końcach a kwiatki w środku zielone ale nie zauważyłem żeby w nocy wyciągała jakieś macki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.