Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Rano w blasku flash'a - prawdziwa gwiazda :)

E3euuhO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli? Nie zajarzyłam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny miękkasek i super zdjęcie :) pozwoliłem sobie na własny cel je lekko wykadrować/podrasować i zasadzić owego miękkasa na tapecie w moim szitfonie :)
 

miekas.jpg



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Jak Ty to zrobiłeś? Rewelacja! Pozwól, że i ja sobie zapisze Twoje dzieło :) chyba, ze masz je tez w lepszej rozdzielczości, to się uśmiecham o nie na @ :)

Ten koral to dendronephthya. Jak sobie obejrzałam w necie fotki innych odmian barwnych to nadal szukam szczęki na podlodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ;)

Czytałem o nich że lubią zwisać, to prawda?

Własnie takiego  bym chciał do siebie, ewentualnie scleronepthye, ale  boje sie o karmienie... u Ciebie pewnie bedzie im sie podobac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmach o rafach koralowych raczej widzialam, ze rosną w normalnej pozycji lub po bokach skały, ale polipami w górę. 

To gorgonie chyba lubią zwisac w dół. 

Scleronephthye mam ze 4 miesiące, podobno trochę z nią łatwiej niż z dendro i moja na razie dobrze sobie radzi. Ale u mnie dzięki babce kopiacej wiecznie detrytus krąży w wodzie, więc chyba go sobie pobiera i wystarcza jej pomiędzy karmieniami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pomarańczową taką, maluteńką ale nie dałem rady i zanikła :( słaby przepływ i za mało karmiłem widocznie.  Szkoda bo są bardzo ładne, magiczne są te niefoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne i ciężkie do utrzymania. Porwałam się z motyką na słońce, ale chcę spróbować. Nowe akwarium będzie lepiej przystosowane dla niefotek, tylko środek będzie oświetlony, a po bokach strefa mroku dla nich ze stałym, średnim przepływem wody. Co prawda jakoś tolerują światło i uczą się otwierać do żerowania w dzień, ale jednak są to dzieci mroku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nik@ napisał:

Piękne i ciężkie do utrzymania. Porwałam się z motyką na słońce, ale chcę spróbować. Nowe akwarium będzie lepiej przystosowane dla niefotek, tylko środek będzie oświetlony, a po bokach strefa mroku dla nich ze stałym, średnim przepływem wody. Co prawda jakoś tolerują światło i uczą się otwierać do żerowania w dzień, ale jednak są to dzieci mroku ;) 

 

a one czasami nie potrzebują sporego przepływu? często się je widuje w jakiś nawisach i przewężeniach na rafie takich zacienionych.

Wg mnie to trudne jest takie akwarium do niefotek, i tylko osobne bo wg mnie nie powinno w nim być odpieniacza, a przy tym ile jedzą to wyzwanie, brak odpieniacza spore filtry glonowe najlepiej dwa pracujące na przemian jeden 12h w dzień drugi 12h w nocy - stabilizacja PH przez równomierne zużycie Co2 i produkcja tlenu całą dobę. 

jakieś DSB albo coś w tym rodzaju, rozbudowana filtracja biologiczna na maksa, no i mało ryb.  Do tego bym podłączył pompy podające fito i zoo plankton z małej lodówki - najpepiej te nowe podawaczki od Arka biotechnologie, co mieszadło magnetyczne posiadają i funkcję wciągania zawiesiny z powrotem do butelki ( z rurki ) do tego jakaś mała nastrojowa lampka z dziwnym światłem jakimś by uzyskać efekt innej planety :)

Dodawanie żywego planktonu plus żywego fito było by optymalne - bez dopieniacza spokonie by przetrwało - żagiewka długonosa miała by jak znalazł akwarium z gorgoniami - bo ona żyje w naturze na gorgoniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żagiewka ma do dyspozycji sporej wielkości pseudogorgonię, lubi w niej siedzieć i odpoczywać nocą :) Ale równie chętnie obsiada też cyrkulator, skały, montiporę.

Nie chcę ekstra akwarium dla niefotek. Dla mnie największe marzenie, to totalnie pomieszany zbiornik, tak, jak na rafie. Różnego rodzaju koralowce, liliowiec, różnej maści ryby, ślimaki, jakas krewetka, małż, krabik (tylko oshimai, którego mam), robactwo i jakieś glony. Nie będę się porywać na wypasione acropory czy pocillopory.Mam jedną pancerną acrę, która przezyje chyba wszystko, jakies monti i z patyków tyle mi wystarczy. Reszta to miekasy i lps, które dają radę w tych kiepskich parametrach, jakie mam. Jedynie euphyllie, goniopora, niektóre clavularie i zoa strajkują, reszta wygląda, że żyje w miarę pełnią życia.

DSB dla mnie odpada, ale w nowym zestawie planuję refugium, jak największe tylko się zmieści. Nie myślałam o "dwuczęściowym" refugium, nawet nie mam pojęcia, jak takie wykonać. Może w nocy działałoby refu w sumpie, a w dzień chociaż jakiś Algaescrubber i trochę prolifery w głównym akwarium? Posadziłabym ją w jakiejś "doniczce", żeby się po całym akwarium nie rozpełzła. Dałam dla eksperymentu niedawno do akwarium mały, czerwony glon nieznanego mi gatunku, przyczepiony gumką do skały. Za dwa dni została tylko sama gumka i skała, chyba zasmakował żółtkowi :D Mam nadzieję, że uda mi się tego glona wyprodukować kiedyś duże ilości, żółtek byłby przeszczęśliwy.

Odpieniacz będzie ten sam, co mam, czyli H&S 150. Na akwarium 700l będzie za słaby, ale będzie miał tylko wspomagać naturalną filtracje, a nie ja zastępować. Nie odważę się zupełnie bez odpieniacza prowadzić akwarium. Pomyśle tylko nad tym, żeby go może wyłączać w jakimś trybie, może w nocy lub w dzień będzie tylko ze zdjętym kubkiem pracował? Albo tydzień z kubkiem, tydzień bez, zobaczę, jak się parametry będą zmieniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika zrob sobie na 60 szerokie, nie ma jak fajna głębia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nik@ wrzuć jakieś nowe fotki zbiornika. ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o 70 cm wgląb ;) coś koło 170x70x60h

Tylko będę miała problem, bo nie dosięgne ręką dalej, niz ze 30 cm wgląb, tak, jak teraz. A nie chce nizszego bo takie mi się podoba.

Edit: @fresz33 nie ma teraz czego pokazywać. Nawalone szczepek na piachu i akwarium jest nieładne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj tam każde morskie akwarium ma swój urok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
15 minut temu, Nik@ napisał:

Myślę o 70 cm wgląb ;) coś koło 170x70x60h

Tylko będę miała problem, bo nie dosięgne ręką dalej, niz ze 30 cm wgląb, tak, jak teraz. A nie chce nizszego bo takie mi się podoba.

Edit: @fresz33 nie ma teraz czego pokazywać. Nawalone szczepek na piachu i akwarium jest nieładne :(

Ja mam 50 wysokie 70 głębokie i nie sięgnę ręką do tylnej szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym bardziej nie dosięgnę, bom niziołek :lol: Może w razie czego kupie maskę i będę nurkować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) brzmi fajnie taki pomysł na mieszaną rafę różnorodną.  Co do glonów w głównym to pokolce szybko zjedzą :) trzeba by dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Coś z hobbitów :D ja i tak wspomagam się chwytakiem. Ale ogólnie nie pcham rąk jak nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 ty masz wątek o swoim baniaku? Bo szukałem i coś nie mogę znaleźć. Jakaś pomroczność jasna mnie naszła albo nie ma.

Ja sobie zrobiłem makietę 70h i 70 gł i wszędzie sięgam. co prawda końcówkami palców ale jednak. No i w baniaku będę miał dostęp z 3 stron więc jest git.

Żeby nie było offtopicu te wszystkie non photo mają kształty i kolory nie z tej ziemi. Ale dla mnie akwarium ma być ładne i możliwie bezobsługowe.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, katani napisał:

@fresz33 ty masz wątek o swoim baniaku? Bo szukałem i coś nie mogę znaleźć. Jakaś pomroczność jasna mnie naszła albo nie ma.

Wątku o moich zbiornikach nie ma, ale przewinęły się zdjęcia w jednym burzliwym temacie o odpieniaczach gdzie moim zdaniem są zbędną drogą zabawką ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam cały temat Natana i nawet jemu nie udało się utrzymać długo ani sclero, ani dendronephthyi. No nic, skoro już sa na pokładzie, to będę o nie walczyć. Natan chyba nie miał babeczki, ja liczę na to, ze jej kopanie w piachu dostarczy niefotkom trochę pokarmu. Z tego, co Tester pisał na RH detrytus to tez jest niezły pokarm dla filtratorow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7/20/2017 o 12:45, fresz33 napisał:

Nik@ wrzuć jakieś nowe fotki zbiornika. ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Można bluzgac :( ostrzegalam, że nie ma czego pokazywać :(

WN7jVxG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Woda mętna czy takie zdjęcie? Tobz tyłu to capnella? Po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest metna, to smugi od ledów.

Tak, na górze jest capnella :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.