Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Super zbiornik i przypomina mi mój a mianowicie wszędzie szczepki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Deklus napisał:

Super zbiornik i przypomina mi mój a mianowicie wszędzie szczepki :D 

Za każdym razem jak wpadam do erybki czy do Ewy to mówię, że już nie mam miejsca i wychodzę z kilkoma szczepkami, przez to taki bałagan jest :D

13 godzin temu, zielony mintaj napisał:

Jak cyanosomy się trzymają? :)

Królewska para rządzi, a pozostałe dwa mieszkają w kątach i nie wolno im pływać po całym akwarium. Mogą wypływac do jedzenia i jeść do woli, ale jak poza karmieniem wysciubia pyski na terytorium pary, to są przeganiane. Samiec znow pływa z ikra w pysku, wczoraj przyjął, jutro zje i za 3 kolejne dni samiczka znow go będzie jajami męczyć. Tak jest co tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wygląda, ja też mam sporo szczepek wszędzie porozkładanych.

Szkoda że żagiewka się schowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ura napisał:

bardzo fajnie wygląda, ja też mam sporo szczepek wszędzie porozkładanych.

Szkoda że żagiewka się schowała.

Żagiewke widac na cyrkulatorze :)

Dziś troszkę poprzesuwalam korale, ale nadal jest bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Żagiewke widac na cyrkulatorze :)

Dziś troszkę poprzesuwalam korale, ale nadal jest bałagan.

Wow ale ma siedzisko :)  świetna jest z tym przesiadywaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz zrobić perfekcyjne zdjęcie, a ktoś Ci się bezczelnie ładuje w kadr...

m9VKEzr.jpg

Chcialam sie pochwalić, że moja biedna szczepka blueberry probuje walczyć, polipek troszkę napuchl i może zechce się otworzyć?

 

16 godzin temu, Ura napisał:

Wow ale ma siedzisko :)  świetna jest z tym przesiadywaniem.

Bardzo fajna, kontaktowa rybka. Jak tylko przysiade przy akwarium zaraz gdzieś przycupnie i sie przygląda. Choc nie mam pewności, czy zniknięcie igliczni to nie jej sprawka przypadkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten różowy kolorek z twoich testów na NO3, gdzieś mi się widocznie otworzyło w środku wątku i odpisałam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, florida_blue napisał:

Ten różowy kolorek z twoich testów na NO3, gdzieś mi się widocznie otworzyło w środku wątku i odpisałam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Ok, teraz kumam :)

I znowu mi ktoś wlazl w kadr :)

kY542Ex.jpg

Zastanawia mnie ten zielony ktoś powyżej czerwonego czegoś, które też mnie ciekawi. Zielone lekko swieci w niebieskim swietle. Niby wygląda jak protopalythoa, ale czai się że stopą w szczelinie jak ukwial. Poza tym nie ma prążkow i ma białą otoczke otworu gębowego, a moje proto mają zieloną. 

I jeszcze na deser robaczek-akrobata. Moze to jakis owad, który przypadkiem wpadł do słoika z glonami? Tyle, że jakoś za dobrze radzi sobie w wodzie jak na zwierza lądowego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem majano?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze malutkie, jakiś 1 cm, a ja nie mam pojęcia, jak wygląda malenkie majano. Możliwe, że masz rację.

Wrzucam na kolacje jeszcze jeden filmik o samiczce blazenka, która dziś bardzo poklocila się z krabem porcelanowym o zielony ukwiał. Weszlam w trakcie i była taka awantura, że z minute czasu mi zajęło, zeby wpaść na to, zeby to nagrać. Najbardziej drastyczne sceny były wcześniej. Sądząc po jej pyszczku musiały lecieć konkretne przekleństwa. Balam sie, ze oberwala szczypcami w skrzela i sie dusi. Bardzo długo po tej awanturze była jeszcze zdenerwowana i tuliła się do czerwonego ukwiała jak wystraszony dzieciak do mamy. Juz nie raz kraba wyganiala z jego ukwiała, tlukła go ogonem. Tym razem krab się nie dał :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się dziołcha wkurzyła :) ale widzę że w 1:30 nawet żółty przypłynął i kazał jej trochę wyluzować...

Ładne ukwiały...cały czas się zastanawiam czy zdecydowac się na jednego w nowym szkle czy jednak odpuścić. Spacerują mocno u Ciebie? Aha, widzę że masz je w dość słabej cyrkulacji - zawsze tak czy może akurat w tej chwili nie dmuchało na full?



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz coś nagrzebalam przy cyrkulacji, to zaczęły łazic, ale tylko dookoła tej skały i wróciły na swoje miejsce. Kilka tygodni temu znow grzebalam, znacznie zwiększyłam obieg, ale tak, żeby na nie nie dmuchalo i siedzą na tylkach.

Myślę, że najlepiej, kiedy mają osobną skałę/konstrukcję, nie przylegajacą do szyby. Po piachu raczej nie lubią chodzić, przynajmniej moje, więc wyrazie czego raczej będą wędrować po tej jednej skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby tak zrobić - osobna skałka dla ukwiała, ale słyszałem że jeśli nie bedzie mu coś pasowało i nie znajdzie miejsca na swojej odosobnionej skale to zwyczajnie odklei stopę i popłynie z prądem szukać czegoś lepszego...w oceanie OK, w akwarium pewnie skonczy w cyrkulacji :/



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest takie ryzyko, dlatego jak ukwial lazil to wyłączyłam cyrkulator. Ewentualnie na koszyk można nałożyć jakąś siatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Jak raz coś nagrzebalam przy cyrkulacji, to zaczęły łazic, ale tylko dookoła tej skały i wróciły na swoje miejsce. Kilka tygodni temu znow grzebalam, znacznie zwiększyłam obieg, ale tak, żeby na nie nie dmuchalo i siedzą na tylkach.

Myślę, że najlepiej, kiedy mają osobną skałę/konstrukcję, nie przylegajacą do szyby. Po piachu raczej nie lubią chodzić, przynajmniej moje, więc wyrazie czego raczej będą wędrować po tej jednej skale.

Nie grzebiemy:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam już nie kupować koralowców przed przeprowadzką, ale takie piękności drapnęłam, że nie mogłam się oprzeć:

YnjZC5I.jpg

wa7a0yQ.jpg

MoOAAvD.jpg

jwRWg6U.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna dasz radę ja utrzymać w głównym?

Ja właśnie zastanawiam się czy w nowym.projekcie akwarium nie zrobić sumpa z komorą na niefoto,przy dobrym.refugium z dań powinno być łatwiej,bo karmić nie chwili by mi się jej co noc.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka gorgonii, karmie w dzień. Już się nauczyły i polipują w ciągu dnia.

Leję fito, aminokwasy i proszki. Przyrastac nie chcą, le niektóre mam kilka miesięcy i żyją. 

Te ze zdjęć przytargałam wczoraj wieczorem i dziś w dzień wszystkie się otworzyły. 

Najbardziej mnie zdziwił chilli. Tak się napompował, że miejsca pod skałą brakło i musiałam go przestawić w inne miejsce. 

 

Brakuje jeszcze stadka liliowców na tym wachlarzu. Jest duży, sporo większy, niz moja dłoń. Trafił się w bardzo miłej cenie, jak na gorgonie :)

I jeszcze taka slicznotka, tylko fota nie wyszła, bo na wietrze stoi

 

QkDx7qn.jpg

Zdjęcia niestety nie oddają ich piękna. Ta snieznobiala jest przepiękna, mało jest białych koralowcow. A wachlarz ma piękny, błyszczący, intensywnie czerwony szkielet. 

Chilli się popisuje po zgaszeniu światła:)

 

Ca6UPOf.jpg

HIL8d7j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgonia robi wrażenie.wa7a0yQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna marzyłam o takim wachlarzu :)

Ciekawa rzecz, jako jedyna z gorgonii po zgaszeniu światła schowała polipy, kiedy inne gorgonie są otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ możesz zdradzić jak zaaranżowałaś skałę w nowym zbiorniku? :construction:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kleję i nie podoba mi się to, co skleiłam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Nik@ napisał:

Dopiero kleję i nie podoba mi się to, co skleiłam :(

O będzie nowe akwa? Jaki litraż?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.