Skocz do zawartości
Nik@

Pomocy, akwarium cieknie!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co robić? Nie mam gdzie przełożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 litry - jakiekolwiek miednice, wiadra tylko czyste - przełóż co żyje włącz grzałkę i cos do ruchu wody - nie masz nikogo znajomego w okolicy kto Cie może poratować?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :( jest późno.

Styrobox się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz w domu wiader itp?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wanna, zlew, brodzik prysznicowy, skrzynia drewniana wyłożona folią, worek foliowy, styrobox ?

Jeżeli cieknie tylko od góry to opaska dookoła baniaka aby szczelina się nie powiększała. I może do rana wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam źródła wycieku, może to nie akwarium. Może z kaskady cieknie albo z odpieniacza. Pozatykalam dziś szczelnie kawałkami plastikowych okładek, bo znów mi ryba wyskoczyła. Może gdzieś po tej folii spływa i spanikowalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz po akwa jesli chcesz


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ciekło z kaskady po kawałku folii. plecy były mokre. w razie czego sider pożyczy akwarium, ale wytarlam, przesunęła ciut kaskadę i na razie sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale panika;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wyglądało na to, że cieknie z dolu, od dna, bo krawędzie boczne były suche. Dobrze ze zamiast łowić biedne rybki wcisnelam łapkę do tylu i pomacalam plecy. Czekam jeszcze, czy to na pewno ta folia winna, na razie sucho. przepraszam Was jeszcze raz, myślałam, że po utracie kolejnej rybki nastąpił totalny koniec akwa, żeby mnie dobić :( Nie wiem którędy wyskoczyła, wszystkie szpary były zatkane. I dziękuję ze tak szybko zareagowaliscie, obiecuję juz tak nie wpadać w panikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te Twoje rybki zestresowne, czy to przypadkiem nie trzecia, która wybrała wolność?

Może pomyśl nad przyczyną.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, potraktuj to jako "alarm ćwiczebny" - zwłaszcza jak "trzysetka" w drodze. Wiesz, z własnego doświadczenia, z akwarium jest jak z małym dzieckiem,

trzeba mieć opracowany plan działania na każdy wypadek. Oraz przydatne drobiazgi łatwo dostępne.

Serio mówię, przemyśl sobie różne scenariusze typu "pęknięcie szkła", "brak prądu" "bo mi kot wpadł do akwarium"...

A z przydatnych drobiazgów zawsze dobrze mieć pod ręką klej "kropelka" w żelu (nowy, nie otwierany), (ja mam jeszcze klej do korali AF dwuskładnikowy),

węgiel zapakowany, ammonia remover microbe lift, brzęczyk z kostką i wężykiem, grzałkę zapasową (ot jakiś stary, sprawny "przydaś"

z dawnych lat). Jakąś lampkę ... ot graty.

Na przecieki od środka - punktowe bądź szczelinowe, na silikonie, przy takim małym litrażu, jako pierwsza pomoc, wystarczy

często od środka wpuścić w tym miejscu klej w żelu, woda go wciśnie w szczelinę, od zewnątrz przykładasz

plaster z folii posmarowanej takim klejem i "do rana" przetrzyma. Pasy czy gumy są dobre ale do większego szkła

- jest grubsze i więcej zniesie. Przy tym maleństwie, mogła byś zgnieść je :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam dlaczego skaczą i nie wiem nadal. Dlatego tak szybko przechodzę ba duże akwa.

Małe akwa będzie dalej czynne na wszelki wypadek, może robić za szczepkarium czy kwarantannę. na amoniak coś kupiłam http://www.zoofokus.pl/?422,amguard. nie mam brzeczyka, nie wiem co to, wiem tylko ze do napowietrzania. To coś na baterie? cyjanoakryl byl w rezerwie, ale juz otwarty, zakupie nowy. jeszcze herbtane musze kupić.

alarm juz mogę odwołać, sucho, jeszcze raz przepraszam i dziękuję :) ale w razie czego już będę uzbrojona w pomysły na ratunek.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci herbtana ? Jeśli na "ospę" to odpuść,szkoda zwierzaki męczyć bo te badziewie nie działa w ogóle. Jedyne co to mi się w tym podobało to "ładnie" pachnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika,

ale chyba nie ma w akwarium amoniaku ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyskakują w dzień czy w nocy?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.