Skocz do zawartości
Bodzio71

akwarium dwupoziomowe.Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

sory nie doczytałem że front ma mieć 90cm wysokości.. No to niestety tak czy siak musisz się liczyć z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie dwupoziomowe akwarium to nic innego jak połączenie dwóch zbiorników, a wygórowane opłaty to tylko pretekst niby trudności wykonania

Ooooo mądrze gadasz. Moja krew:-):-):-):-)

No to teraz Panowie żeby nie wyjść na osoby nieodpowiedzialne, plotące "trzy po trzy", innymi słowy. na dzieciaki

zróbcie sami taki zbiornik. Nie upieram się nawet przy samodzielnym cięciu i szlifowaniu szkła.

Zamówcie sobie takie szło. I sklejcie. Tak żeby wyglądał jak zbiornik z Rybki czy od Przemka.

Udowodnijcie że się mylę. Że jesteście dorośli, odpowiedzialni i zasługujecie na szacunek.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf - nie do konca. Dwa osobne zbiorniki moze i maja taka sama ilosc materialu (a nawet wiecej) ale inaczej rozkladaja sie naprezenia co powoduje ze ryzyko pekniecia zbiorbika dwupoziomego jest znaczie wieksze. Oczywiscie ta odpowiedzialnosc przechodzi na producenta wiec wplywa na cene.

Punktem newralgicznym jest ten kat 90 stopni. Tam naprezenia sa najwieksze. Kiedys rozwazalem taki zbiornik i szklarz zasugerowal mi zeby owszem, szyby laczyc pod katem 90 stopni ale w bocznych szybach nie robic katowego wyciecia tylko zaokraglone. Wtedy naprezenia sa duzo mniejsze. Z tego tez powodu np w samolotach okna nie maja ksztaltow kwadratowych tylko zaokraglone a nawet okragle.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie dwupoziomowe akwarium to nic innego jak połączenie dwóch zbiorników, a wygórowane opłaty to tylko pretekst niby trudności wykonania

Ooooo mądrze gadasz. Moja krew:-):-):-):-)

No to macie nisze na rynku możecie rozkręcić własny biznes :)

Przetnij sobie szybę w linii prostej z punktu A do punktu B

A teraz przetnij sobie szybę z punktu A do punktu B zakręt 90 stopni i do punktu C

Mam wrażenie , że nie wiecie o czym mówicie .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie nisze na rynku możecie rozkręcić własny biznes :)

Przetnij sobie szybę w linii prostej z punktu A do punktu B

A teraz przetnij sobie szybę z punktu A do punktu B zakręt 90 stopni i do punktu C

Mam wrażenie , że nie wiecie o czym mówicie .

Od tego są wirtuozi - szklarscy, a nie ci którzy tylko umią przeciąć szybę od pkt A do B.Co to za frajda kupić baniak za kosmiczne pieniądze ,to każdy potrafi. Ale wyszukać , pokombinować to jest to:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonanie zbiornika to nie kosmiczna technologia, ale faktem jest, że nie tania. Najdroższe oczywiście wycięcie boków w kształcie litery L i następnie sklejenie jest też trochę nietypowe i dlatego to musi też kosztować. Uważam, że 3 tyś za taki zbiornik wykonany na solidnym poziomie to wcale nie za duzo, cięcie waterjet niestety kosztuje, choć wiadomo, że chcielibyśmy zapłacić jak najmniej.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się licytować ile tu kosztuje szkło.Myślę że ma (musi) tu kosztować wiedza i doświadczenie osoby która ten baniak wykona.Dodatkowo wliczony jest też koszt maszyn i sprzętu który trzeba użyć do produkcji tego zbiornika.Odbiorca końcowy widzi tylko kawałek szkła i ten materiał wycenia, ale żeby wyprodukować daną rzecz potrzeba często olbrzymią ilość różnego rodzaju "gadżetów" które też kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu jak zamówisz szkło to szukaj jeszcze perfekcyjnego fachowca co ci zrobi idealny nie stelaż pod akwarium co też aż takie proste nie będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw stelaż, szafka i na tym kleić zbiornik, nigdy odwrotnie


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zamówić całość w jednym miejscu - wtedy problem spada na wykonawcę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to raczej robił z dwóch tafli albo z akrylu... dobrze sklejone dwie tafle nie beda sie rzucały w oczy a bezpieczeństwo o wiele większe, jeżeli z jednej to tylko na dużym łuku. Nie trzeba waterjeta do tej operacji wystarczy wywiercic otwor i do niego pociagnac nożem.

Nie bedzie takie akwa nigdy tanie bo odbiega od schematu, na szlifierke też tego nie wsadzisz, dużo ręcznie trzeba robić, do tego na płaskim blacie nie posklejasz tylko specjalny stelaż pod to jedno akwa... cena minimum x2-3 od standardu

najpierw stelaż, szafka i na tym kleić zbiornik, nigdy odwrotnie

racja!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to raczej robił z dwóch tafli albo z akrylu... dobrze sklejone dwie tafle nie beda sie rzucały w oczy a bezpieczeństwo o wiele większe, jeżeli z jednej to tylko na dużym łuku. Nie trzeba waterjeta do tej operacji wystarczy wywiercic otwor i do niego pociagnac nożem.

Nie bedzie takie akwa nigdy tanie bo odbiega od schematu, na szlifierke też tego nie wsadzisz, dużo ręcznie trzeba robić, do tego na płaskim blacie nie posklejasz tylko specjalny stelaż pod to jedno akwa... cena minimum x2-3 od standardu

Akryl nie wchodzi w grę , cena około 6-7 tysi dowiadywałem się, ale jestem już na dobrej drodze z LLS Przemkiem, więc może będzie:-)

racja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie nisze na rynku możecie rozkręcić własny biznes :)

Przetnij sobie szybę w linii prostej z punktu A do punktu B

A teraz przetnij sobie szybę z punktu A do punktu B zakręt 90 stopni i do punktu C

Mam wrażenie , że nie wiecie o czym mówicie .

I tu się mylisz kolego :) Usługi wykończeniowe prowadzę od dwudziestu lat i jeśli szklarz akurat nie ma czasu na moje zlecenie to cięcie szkła robię sam u niego na sąsiednim stole i nie jest dla mnie żadną filozofią cięcie od a do b, cięcie pod dowolnym kontem, po łuku ,czy szlifowanie Filozofią jest to dla tego kto się na tym nie zna i się tym nie zajmuje (dlatego płaci podwójne ) Dla szklarza jest to rutynowa robota jak każda inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz kolego :) Usługi wykończeniowe prowadzę od dwudziestu lat i jeśli szklarz akurat nie ma czasu na moje zlecenie to cięcie szkła robię sam u niego na sąsiednim stole i nie jest dla mnie żadną filozofią cięcie od a do b, cięcie pod dowolnym kontem, po łuku ,czy szlifowanie Filozofią jest to dla tego kto się na tym nie zna i się tym nie zajmuje (dlatego płaci podwójne ) Dla szklarza jest to rutynowa robota jak każda inna

Wolf już cię lubię, wreszcie ktoś powiedział prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf już cię lubię, wreszcie ktoś powiedział prawdę.

No to już masz odpowiedź kto Ci zrobi akwarium pewnie będzie tanio :)

I tu się mylisz kolego :) Usługi wykończeniowe prowadzę od dwudziestu lat i jeśli szklarz akurat nie ma czasu na moje zlecenie to cięcie szkła robię sam u niego na sąsiednim stole i nie jest dla mnie żadną filozofią cięcie od a do b, cięcie pod dowolnym kontem, po łuku ,czy szlifowanie Filozofią jest to dla tego kto się na tym nie zna i się tym nie zajmuje (dlatego płaci podwójne ) Dla szklarza jest to rutynowa robota jak każda inna

Masz nowego klienta :) gratuluję

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło to nie moja branża ,wole ciąć kafle i babrac się w gipsie ha ha, a wymyślanie sztucznych problemów to odwieczny sposób żeby puścić klienta z torbami

Bodzio mnie nikt na świecie nie lubi, jesteś pierwszy wiec wyszło na to że stawiasz mi browara :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło to nie moja branża ,wole ciąć kafle i babrac się w gipsie ha ha, a wymyślanie sztucznych problemów to odwieczny sposób żeby puścić klienta z torbami

Bodzio mnie nikt na świecie nie lubi, jesteś pierwszy wiec wyszło na to że stawiasz mi browara :thumbup:

Jasne kolego masz browca:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.