Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

600 l w obiegu od zera do Morszczaka

Rekomendowane odpowiedzi

o WIELKIE DZIEKI.

Wzajemne pozdrowienia lataj szybko i wysoko aby Ci mucha nie wpada w oko .

Także my tu na ziemi jedynie możemy życzyć tobie bezpiecznych lądowań i wspaniałych wzlotów

A teraz do żeczy

Tak lampę buduję bez żadnych projektów i a no się da .

Wiem testy zamieżam nabyć saliferta

a hepatus nie ma ani jednej kropki i śmiga po akwa aż miło

teraz niestety tylko błazny maja mały problem z kropkami ale wydaje mi sie że raczej i dzie główka na świat

.

Piszesz o węglu

Myśle tu o takim zwyłym aktywnym tak ?

Czy on poradzi sobie z po 4 ?

Bo nie zrozumiałem a chce coś z tym zrobic .

oczytałem się dużo na temat vsv i to mi świta w głowie ale z węglem moze by nie zaszkodziło .

Tak jak pisałem wcześniej (albo w innym Twoim temacie), ja na Twoim miejscu skupiłbym się na tym jak dołożyć sumpa i mocny odpieniacz. Ewentualnie odpieniacz trochę słabszy ale z DSB czy samymi glonami.

I jeśli nie chcesz płacić dużo za odpieniacz to poproś o wycenę takiego sprzętu naszych forumowych "majstrów", ewentualnie na targowisku poszukaj używanego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pisze o takim węglu i to dla Ciebie,a nie do akwarium.

Znając Tomka sraczki to najgorszemu wrogowi by nie życzył. Raczej chodziło mu o C2H5OH... jako zajęcie zbyt dużej ilości wolnego czasu. Ale oczywiście w formie doustnej.

Co do rezygnacji z odpieniacza zerknij na baniak "Grzegorz Dyzma". Poszukaj, poczytaj i dopiero gdy ogarniesz temat we własnej głowie zacznij pytać. Da się prowadzić piękne baniaki bez odpieniacza. Odpieniacz to jedna z metod.

Pamiętaj zanim wyskoczysz z kolejnym tematem z kosmosu, przemyśl 10 razy na trzeźwo. A po węglu zastanów się czy to ma sens. W swoim wątku zebrałeś dużo dobrych rad, ale nie wiadomo dlaczego brniesz dalej w kosmiczne rozmyślenia. Chciałeś baniak ze skałą i 2 błazenkami.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szeryfie. Jak się ma twoje akwarium? Udało się zbić troche te złe parametry? Jakieś zmiany przewidujesz w kierunku dobrego? Nie zniechęcaj się niektórymi komentarzami, jest tu sporo tych, którzy ci dobrze życzą i kibicują.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wycofam się z tego forum nie dlamnie użeranie się o to co proste .

Myślałem troche inaczej o takich forach.

Nie ma po co tu pisać, to jest bez sensu.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej wycofam się z tego forum nie dlamnie użeranie się o to co proste .

Myślałem troche inaczej o takich forach.

Nie ma po co tu pisać, to jest bez sensu.

Zuch chlopak :D .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wycofam się z tego forum nie dlamnie użeranie się o to co proste .

Myślałem troche inaczej o takich forach.

Nie ma po co tu pisać, to jest bez sensu.

Pisz dalej nie rób focha. Udowodnij innym i sobie że dasz radę. Startu może nie masz najlepszego ale przeczytaj swój wątek masz w nim dużo pomocnych postów. System częściowo sam się ogarnie jak tylko zakończy się w nim to pełne dojrzewanie... Nie eksperymentuj zbytnio bo natura wie co robi. Ludźmi się nie przejmuj, to ma być Twoje hobby i Twój temat, więc rób w nim co uważasz za słuszne. Ale nie oczekuj że będzie klaskanie na kosmiczne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO co tu się o coś pytać jak i tak z góry jest to skazane na pogarde .

Jakoś nie fascynuje mnie udawadnianie czegoś komu kolwiek, ja to robię wszystko dla mnie a dużo fajniejsze jest to hobby bez tego forum tu tylo można się nadenerwować, bo ja jesli prosze o pomoc to własnie takiej a nie innej oczekuje a jesli wydaje sie komus inaczej to niech napisze do przyjaciółki a nie tu na moim temacie , o tak to jest a nie inaczej.

Temat do zamknięcia .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf Ty chyba nadal nie kumasz o co chodzi.

Nie chodzo ze cos chcesz zrobic z niczego tylko o to ze bawisz sie juz na zywym organizmie a "ofiary" Twojej zabawy juz sa.

Nie odczytuj tez wszystkiego jako atak na Twoja osobe. Popelniles sporo bledow na start o ktorych wszyscy pisali i to sie msci. Kiedys tez bylismy w miejscu jakim Ty jestes ale dzieki czytaniu ze zrozumieniem czesc ludzi nie musiala popelniac tych samych bledow. Ty zrobiles je z premedytacja i pelna swiadomoscia ignorujac wszystkie ostrzezenia.

Ps. Ja tez jestem wiernym fanem Twojego tematu.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie nie poddawaj się. Mnie również drażniłeś pewnymi rzeczami ale nie można pluć jadem cały czas. Nam człekom z łatwością przychodzi obrzucanie kamieniami ;)

Jest jedna rzecz, która była by dla Ciebie zbawienna... Już było to pisane ale powtórzę =, że chodzi o DBS + refugium. W Twoim przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Widziałem bardzo ładny zbiornik wysadzony w kosmos przez kubełki. Z kubełkami jest niebezpieczna zabawa. Jak będziesz chciał zrobić DSB to sam osobiście wyślę Tobie porcję startową pisku z życiem ze swojego DSB + glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku skoro robisz sobie żarty z rad jakie dostałeś (ignorując je) nie wymagaj aby wszyscy podchodzili z pełną powagą do kosmicznych pomysłów... Niektórym zależy aby to hobby sprawiało radość tobie, ale przede wszystkim było radosnym życiem dla Twoich podopiecznych. Wystarczającą karą dla nich jest zamknięcie w naparstku jakim jest każde nasze nawet mega wielkie akwarium. Chyba nie masz radości ze zgonu ryby lub obserwowania jej choroby...

Podkreślę jeszcze raz nie strzelaj focha. Masz dość pisania to czytaj i umieść co pewien czas zdjęcie, wzmiankę naprawdę masz fanów, każdy startował, miał głupawe pomysły, ale w pewnym momencie nauczył się słuchać, obserwować i wyciągać wnioski z baniaka (bez tego chyba nie da się samodzielnie prowadzić systemu). Udowodnij sobie że dasz radę - i pochwal się niedowiarkom, że jednak dałeś radę. Tylko rób wszystko z myślą o zwierzakach i ulepszeniu ich życia w niewoli jaką im wszyscy sprawiamy. Ja tam wierzę że się ogarniesz i osiągniesz sukces ...

Dla początkujących dobrym pomysłem na DIY może okazać się reaktor do fitoplanktonu. Filtr przepływowy pod media filtracyjne. Oświetlenie LED wraz ze sterowaniem wschody-zachody (wiem dodatkowy bajer ale daje radość majsterkowania), karmik do żywych pokarmów SEB gratulacje ostatniego filmiku. Grzebień przelewowy z pleksy, koszyk na media filtracyjne. Algae Scruber i wiele wiele innych prostych projektów.

Struganie jest fajne.. Nikt tu nie zmusza do kupna sprzętów za 5 -10 tys. Ale z czego wynika ich cena, oprócz znaczka marki? - z tego że działa i się sprawdza. Podpatruj i kopiuj w projektach takie sprawdzone konstrukcje, rób tanie kopie z surowców jakie masz w okolicy.... Wraz z doświadczeniem i obserwacjami przyjdzie czas na eksperymenty NASA...

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie, róbmy z siebie dzieci te forum nie jest dla mnie i tyle .

Ja nie jestem dziecko jak co tu niektórzy i nie z waszych rad skożystałem nie raz , lecz jak coś pytam to znaczy że jest to nie zrozumiałe albo po prostu szukam innych zdań , nie można normalnie pytać to po co ja tu mam pisać

Dobra serio .

proszę zamknąć ten temat jest on bez sensu .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do moderatora to zamknie temat od razu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zauważyliście jestem osobą kulturalna i robię zawsze wszystko do końca .

Teraz prosze o zamknięcie a nie go(ten temat) zostawie i tyle /

zyczę wszystkim powodzenia w prowadzeniu swoich baniaków i pieknych tematów na tym nie przyjaznym forum .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf jesteś mięczakiem ??? bo wyglądałeś na twardego zawodnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie nie poddawaj się. Zastosuj się do rad których dostałeś całe mnóstwo od doświadczonych kolegów, a wyprowadzisz swoje akwarium na prostą. Wystarczy zmienić sposób myślenia. Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym "NIE PODDAWAJ SIĘ" ..... przecież Szeryf nie kończy z akwarium ... A co do tematu to może od nowa na innym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czuję pismo nosem że zbiornik się posypał i dlatego Szeryf kończy z tematem. Stąd to "Nie poddawaj się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He na koniec może bedzie mi sie chcialo wkleić gdzes zdjęcie z mojego baniak , który doskonale sobie radzi na Szeryfie już 2009

Także pozdro dla wszystkich jeszcze raz

Do zamknięcia.

p.s. napisze specjalnie bo o głupoty to sie czepiaja i czytaja a jak ktoś coś pisze waznego to nie wiem raptem nie ma odpowiedzialnych i tak to tu juz jest .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szeryf jesteś hardcorem ;) ja dopiero chce zacząć z akwarytyką morską i wiem że ścieżka którą Ty idziesz jest zła. Codziennie czytam śledzę tematy na tym forum i widzę że jesteś tym który lubi iść pod wiatr i nie słuchać tych którzy mają już doświadczenie (100% indywidualista). Z jednej strony szukasz pomocy w rozwiązaniu pewnych problemów a z drugiej strony chcesz udowodnić że z akwarium słodkowodnego bez przemyślenia da się zrobić morskie. W taki sposób powinieneś pokazać na forum zbiornik w wersji finałowej kiedy będziesz miał już skompletowaną wiedzę i sprzęt. Nie rozumiem Twojego zażenowania komentarzami. Każda konstruktywna krytyka jest budująca. Szeryf ciśnij z tematem. Pozdrawia nowicjusz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę bo widzę że nie dociera nie mam problemu ze zrozumieniem z prowadzeniem zbiornika też nie mam problemu .

Proszę o zamknięcie tematu bo i tak większość nie rozumie do czego takie forum zostało stwożone .

Czy mam to zrobić w bardziej brutalny sposób i zmieszać z błotem jakiego moderatopra.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj śmiało nie wymiękaj :lol:

edyt. pokaż ile warte twoje słowo

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie a do czego wg. Ciebie służy forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy volf z czym nie wymiekać ?

Szeryf przez ciebie siedzę jeszcze w robocie. Bluzgaj w końcu jakiegoś moda, bo na obiad do domu chce już jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega zauważył, że gdyby normalnie poprowadził swój zbiornik to nikt by tu nie pisał? Od kilku tygodni prawie codziennie piszemy mu te same rady. Nie sądzicie, że gdybyśmy przestali tu pisać ciągle to samo to może by skłoniło go to do refleksji?

Hmmm... Może ja też zaczne robić maniane w swoich tematach to ktoś coś napisze :whistle: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.