Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pompa powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy.

od pewnego czasu szukam pompy powietrza do swojej produkcji odpieniacza, oczywiście szukam czegoś innego niż oryginalne pompy i zastanawiam sie nad użyciem sprężarki z lodówki .

Co wy na to ?

Może są lepsze pompy z innnych sprzętów .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ta?

post-24972-1457314841,53_thumb.jpg

Wysłane z Tapatalka

Haha komedia :)

Ta na pewno dobrze podaje :) jeszcze wirnik z kapcia i będzie BK:)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No komedia to by była jak nic.

Koledzy wydaje mi sie a specjalista nie jestem że sprężarka od lodówki to i olej chyba podaje bo chyba jest zanużona w olejju .i jak pracuje to go rozpyla , czy mam racje a może sa takie które na sucho podają powietrze.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź nam jak będzie wyglądał ten projekt odpieniacza, zapowiada się ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę że sporo przegapiłem :) Szeryfie - masz we mnie wiernego czytelnika (tylko muszę na przyszłość unikać lektury ze spożywaniem czegokolwiek - ciężko potem monitor doczyścić).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł kolego Stare odkurzacze z PRL miały wyjście które dmuchalo czasami ludzie nimi malowanki nawet myślę ze będzie pasował jak nic

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wy na prawde nie potraficie poważnie pdejść do tematu a potem dziwicie sie zę ja pisze głupoty, sami zobaczcie co wydziwiacie .

A ja to traktuje poważnie .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf rób swoje nie patrz się na innych. Twoje akwarium i twoja sprawa jak je prowadzisz i co za ustrojstwa do niego dorabiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał bym tu zdjęcia takich ale nie chce nażucać czegoś próbuje tylko aby ktoś może pomógł w tym temacie


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o czymś innym jak kostka lipowa ? Niewiem ostatnio widzialem w Ikea w promocji spieniacze do mleka moze da radę pochwał się tym projektem body

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

od pewnego czasu szukam pompy powietrza do swojej produkcji odpieniacza, oczywiście szukam czegoś innego niż oryginalne pompy i zastanawiam sie nad użyciem sprężarki z lodówki .

Co wy na to ?

Może są lepsze pompy z innnych sprzętów .

Pewnie twoje rozwiązanie da się wcielić w życie tylko po co?

Chwile się zastanów. Tak sprężarka dużo zajmuję, jest głośna, swoje będzie kosztować a o estetyce nie ma co wspominać i pewnie jest droga w utrzymaniu. Tu mam na myśli pobór prądu. Ile będzie kosztowało dostosowanie agregatu do twoich potrzeb? Policz każdą rurkę, śrubkę, pierdołkę. Jak dla mnie niewarta skórka wyprawki.

A jeżeli uznasz jednak że będziesz wykorzystywał agregat to proszę o zdjęcia. Pokaże zdjęcia mojej dziewczynie, pokaże jej że nie tylko ja stawiam pentagon dla 2 rybek. A po za tym, takie dzieło może nie jednemu poprawić humor.

Ja jak zarzynałem to też myślałem robię sam będzie taniej. Zrobiłem LED i odpieniacz. Okazało się pewnie nic nie zaoszczędziłem, gdy patrze na niektóre detale myślę można było by to zrobić lepiej i znów kasa w poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak powiedział bym iż taką sprężarkę mam już zbudowaną, do tego za 0 zł tak świadomie to mówię.

W tym momęcie wystarczy ją podłączyć do wężyka .

Estetyka w szafce ?

Boję się jedynie o olej aby jego opary nie wydostawały sie ze sprężarki do wody to jest najgorsze jak bym to już z głowy to zdjęcia bym na pewno zapodał już działającej na krótko .

Ja uważam iż nie ma rzeczy nie możliwych .

Takie rzeczy to tylko w kościele ( myśle o cudach )

A tu co to za problem podłączyć coś co tłoczy powietrze do rurki .

Jestem pewny iż w dużych akwariach są technologie budowane na potrzeby danego zbiornika a nie kupowane w castoramie albo rybce .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf naprawdę Ty nie widzisz ze wszyscy się śmieją z Twojego bełkotu ? Weź się zastanów chłopie sam jestem początkujący od ponad 2 lat czytam dzień w dzień forum i powiem ze mi daleko do tego zeby sie wdawać w dyskusję z ludźmi którzy zjedli zęby na nr bo mi do nich bardzo daleko dostałem od siostry żelazko mam teraz dwa więc mnie jedno nic nie kosztuje Ale nie zastanawiam się jak go użyć do akwarium

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał na szrocie jakiejś nie dużej turbosprężarki, pracuje na sucho i bardzo wydajna jest. Tak tylko pomyślałem ale za bardzo się nie znam.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał na szrocie jakiejś nie dużej turbosprężarki, pracuje na sucho i bardzo wydajna jest. Tak tylko pomyślałem ale za bardzo się nie znam.

To widać że się nie znasz, żadna turbosprężarka nie pracuje na sucho, pobiera olej z systemu smarowania silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać że się nie znasz, żadna turbosprężarka nie pracuje na sucho, pobiera olej z systemu smarowania silnika

no właśnie...

dzięki volf za sprostowanie, chciałem koledze pomóc żeby miał wydajny system napowietrzania :rofl:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szeryf Hornet

Czyli decydujesz się na działanie. Super!

Czekam na zdjęcie akwarium wraz z podłączonym sputnikiem do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wszystkie wywody typowy kompresor większości chłodziarek pracuje na mokro. Zatopiony jest w oleju no i oczywiście jest też czynnik chłodniczy. Sprężarka pracuje jak każda klimatyzacja czyli tłoczy czynnik niestety razem z olejem który rozprężany jest przed parownikiem przez dyszę dławną po czym wraca z powrotem do układu przez skraplacz i jakieś tam osuszacze.

Pozbawiony jednak oleju popracuje może godzinę po czym fizyka da o sobie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.