Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pompa powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując wszystkie wywody typowy kompresor większości chłodziarek pracuje na mokro. Zatopiony jest w oleju no i oczywiście jest też czynnik chłodniczy. Sprężarka pracuje jak każda klimatyzacja czyli tłoczy czynnik niestety razem z olejem który rozprężany jest przed parownikiem przez dyszę dławną po czym wraca z powrotem do układu przez skraplacz i jakieś tam osuszacze.

Pozbawiony jednak oleju popracuje może godzinę po czym fizyka da o sobie znać :)

Dokładnie... niech kolega sobie poczyta o rodzajach sprężarek zanim położy sobie zbiornik a życie wyśle na wieczną rafę. Sprężarki jakie są na rynku to ogólnie rzec biorąc olejowe lub bezolejowe a w twoim pechowym przypadku sprężarka zastosowana w lodówkach i systemach chłodniczych to typ sprężarki tłokowej olejowej. Tak wiec albo zalejesz ją odpowiednim olejem, który poleci ci do akwarium - życie bedzie DEAD. No albo całkowicie ją oczyścisz ze substancji smarnych włączysz ją i tu również polecą różnego rodzaju opiłki z pierścieni uszczelniających i gładzi cylinderków do akwarium - życie również DEAD. Reasumując - nie dziw się że nikt tego nie brał na poważnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze takie cuś:

post-12499-0-64343500-1457380557_thumb.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf fajnie ze tu jestes, humorem przypominasz mi Senicza z audiostereo, szkoda ze nie masz jego wiedzy...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuś miałem w słodkowodnmym jakieś czterdzieści lat temu, niezawodny sprzęt :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 25 lat mam w piwnicy pompke rowerową zrobiona ze sprężarki od lodowki. Chodzi bez zarzutu. Ale okazjonalnie a nie w trybie ciaglym. A jak to jest ze sie nie zatarła? Nie wiem.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 25 lat mam w piwnicy pompke rowerową zrobiona ze sprężarki od lodowki. Chodzi bez zarzutu. Ale okazjonalnie a nie w trybie ciaglym. A jak to jest ze sie nie zatarła? Nie wiem.

mobilnie

Bo nie wypuściłeś z niej oleju :smiling: a to że flaka napompujesz trochę na mokro z drobinami oleju tobie nic nie robi :thumbup: - ba nawet pomaga bo zaworek w kozie masz nasmarowany i luftu ci nie puszcza :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli co twierdzicie że nie ma żadnej alternatywy dla pomp ze sklepu ?

Ciekawe .

Pamiętajcie jedno w tym życiu wszystko jest możliwe, ja nie nawidzę ograniczonych ludzi ci co twierdzą że sie nie da nie ma po co to już dawno przestali w moim życioobiegu funkcjonować . A przykładów życiowych już ze 100 . I nie kuście mnie abym je tu znów pisał bo chyba padne na pysk.

Ale i pojawiły się w końcu ze dwie merytoryczne wypowiedzi za to dziękuję . O to mi chodziło a nie o kolegę w czapce i jego żelazko .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, powiadasz że nienawidzisz ludzi ograniczonych...

Widzisz, nie idziesz tą ścieżką pierwszy. Czy uważasz wszystkich innych za głupszych od Ciebie? Czy może mniej liczącymi się z pieniążkami? A może uważasz że pierwszy wpadłeś na takie pomysły?

Jak na razie ofiarą ich padło życie w akwarium (w tym auriga), jak również szacunek do Twojej osoby.

Co postawisz teraz? A może zaczniesz słuchać rad "tych ograniczonych"? Przynajmniej z pożytkiem dla życia w zbiorniku...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, powiadasz że nienawidzisz ludzi ograniczonych...

Widzisz, nie idziesz tą ścieżką pierwszy. Czy uważasz wszystkich innych za głupszych od Ciebie? Czy może mniej liczącymi się z pieniążkami? A może uważasz że pierwszy wpadłeś na takie pomysły?

Jak na razie ofiarą ich padło życie w akwarium (w tym auriga), jak również szacunek do Twojej osoby.

Co postawisz teraz? A może zaczniesz słuchać rad "tych ograniczonych"? Przynajmniej z pożytkiem dla życia w zbiorniku...

Co ty pleciesz >


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dają ci delikatnie do zrozumienia że żeby robić sprzęt do akwarium morskiego trzeba znać podstawową budowę inaczej mogą ucierpieć niewinne stworzenia w akwarium i nie tylko nie możesz wyprodukować czegoś jak nie wiesz jak to działa ... nawet jak byś był sheldonem cooperem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprezarki lodowkowe to bardzo wdzieczne elementy do zabaw diy. Jest mnostwo projektow chlodziarek akwariowych DIY o przyzwoitej wydajnosci bazujacych wlasnie na sprezarkach wyszarpanych z chlodniczego sprzetu AGD :)

Kompresor ze sprezarki lodowkowej to juz temat klasyk. Sam takowy posiadam. Zdecydowanie ciszej pracuje niz tlokowy klekot :)

Plucie olejem to zaden problem bo do tego celu stworzono separatory oleju, separator wilgoci i filtr powietrza. Taki zestaw na wyjsciu zbiornika wyrownawczego daje nam czysciutkie, sprezone powierze, ktore uzywam np do aerografu ;)

Do akwarium ? Kiepsko... do odpieniacza ? - do d*py zupelnie :) dlaczego ? A wlasnie przez parametry! Sprezarki z definicji tworza cisnienie. I tak wlasnie jest w przypadku lodowkowej sprezarki. Niektore modele potrafia uzyskac cisnienia do 30atm ! Tego nie potrafi zadna pompka akwariowa. Zgoda :) niestety nie przychodzi mi do glowy zadne wykorzystanie takiego cisnienia w akwarium. Moze silowniki i unoszenie calego zestawu by powycierac pod szafka ? :) no nie wiem :)

Odpieniacz potrzebuje wydajnej pompy. Czyli ilosci powietrza niekoniecznie pod duzym cisnieniem. A lodowkowy agregat ma malenka wydajnosc choc spore cisnienie. Kazdy akwariowy brzeczyk o 1/25 mocy lodowkowego komoresora bedzie mial wieksza wydajnosc.

Ale oczywiscie nie ma rzeczy niemozliwych. Wystarczy odpowiedbio duzy zbiorbik wyrownawczy. Nie kilku a kilkudziesiacio litrowy. Pamietaj ze agregat nie jest zaprojektowany z mysla o pracy ciaglej. Musi miec czas na odpoczyk bo sie zarznie. Czyli spora butla jako bufor.

Reasumujac. 130 watt sprezarka, ok 50l zbiornik na sprezone powietrze, zawor nastawny z przekaznikiem do sterowania praca komoresora, separator oleju, separator wilgoci, filtr powietrza, regulator cisnienia.... lub brzeczyk z akwarystycznego :D

Uwielbiam DIY ale to z celem mija sie zupelnie.

Pozdrawiam :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprezarki lodowkowe to bardzo wdzieczne elementy do zabaw diy. Jest mnostwo projektow chlodziarek akwariowych DIY o przyzwoitej wydajnosci bazujacych wlasnie na sprezarkach wyszarpanych z chlodniczego sprzetu AGD :)

Kompresor ze sprezarki lodowkowej to juz temat klasyk. Sam takowy posiadam. Zdecydowanie ciszej pracuje niz tlokowy klekot :)

Plucie olejem to zaden problem bo do tego celu stworzono separatory oleju, separator wilgoci i filtr powietrza. Taki zestaw na wyjsciu zbiornika wyrownawczego daje nam czysciutkie, sprezone powierze, ktore uzywam np do aerografu ;)

Do akwarium ? Kiepsko... do odpieniacza ? - do d*py zupelnie :) dlaczego ? A wlasnie przez parametry! Sprezarki z definicji tworza cisnienie. I tak wlasnie jest w przypadku lodowkowej sprezarki. Niektore modele potrafia uzyskac cisnienia do 30atm ! Tego nie potrafi zadna pompka akwariowa. Zgoda :) niestety nie przychodzi mi do glowy zadne wykorzystanie takiego cisnienia w akwarium. Moze silowniki i unoszenie calego zestawu by powycierac pod szafka ? :) no nie wiem :)

Odpieniacz potrzebuje wydajnej pompy. Czyli ilosci powietrza niekoniecznie pod duzym cisnieniem. A lodowkowy agregat ma malenka wydajnosc choc spore cisnienie. Kazdy akwariowy brzeczyk o 1/25 mocy lodowkowego komoresora bedzie mial wieksza wydajnosc.

Ale oczywiscie nie ma rzeczy niemozliwych. Wystarczy odpowiedbio duzy zbiorbik wyrownawczy. Nie kilku a kilkudziesiacio litrowy. Pamietaj ze agregat nie jest zaprojektowany z mysla o pracy ciaglej. Musi miec czas na odpoczyk bo sie zarznie. Czyli spora butla jako bufor.

Reasumujac. 130 watt sprezarka, ok 50l zbiornik na sprezone powietrze, zawor nastawny z przekaznikiem do sterowania praca komoresora, separator oleju, separator wilgoci, filtr powietrza, regulator cisnienia.... lub brzeczyk z akwarystycznego :D

Uwielbiam DIY ale to z celem mija sie zupelnie.

Pozdrawiam :)

Witam

Kiedyś zrobiłem takowy ze zbiornikiem i służy do dzisiaj u szwagra na wsi.(Nie do akwarium)

P:ozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprezarki lodowkowe to bardzo wdzieczne elementy do zabaw diy. Jest mnostwo projektow chlodziarek akwariowych DIY o przyzwoitej wydajnosci bazujacych wlasnie na sprezarkach wyszarpanych z chlodniczego sprzetu AGD :)

Kompresor ze sprezarki lodowkowej to juz temat klasyk. Sam takowy posiadam. Zdecydowanie ciszej pracuje niz tlokowy klekot :)

Plucie olejem to zaden problem bo do tego celu stworzono separatory oleju, separator wilgoci i filtr powietrza. Taki zestaw na wyjsciu zbiornika wyrownawczego daje nam czysciutkie, sprezone powierze, ktore uzywam np do aerografu ;)

Do akwarium ? Kiepsko... do odpieniacza ? - do d*py zupelnie :) dlaczego ? A wlasnie przez parametry! Sprezarki z definicji tworza cisnienie. I tak wlasnie jest w przypadku lodowkowej sprezarki. Niektore modele potrafia uzyskac cisnienia do 30atm ! Tego nie potrafi zadna pompka akwariowa. Zgoda :) niestety nie przychodzi mi do glowy zadne wykorzystanie takiego cisnienia w akwarium. Moze silowniki i unoszenie calego zestawu by powycierac pod szafka ? :) no nie wiem :)

Odpieniacz potrzebuje wydajnej pompy. Czyli ilosci powietrza niekoniecznie pod duzym cisnieniem. A lodowkowy agregat ma malenka wydajnosc choc spore cisnienie. Kazdy akwariowy brzeczyk o 1/25 mocy lodowkowego komoresora bedzie mial wieksza wydajnosc.

Ale oczywiscie nie ma rzeczy niemozliwych. Wystarczy odpowiedbio duzy zbiorbik wyrownawczy. Nie kilku a kilkudziesiacio litrowy. Pamietaj ze agregat nie jest zaprojektowany z mysla o pracy ciaglej. Musi miec czas na odpoczyk bo sie zarznie. Czyli spora butla jako bufor.

Reasumujac. 130 watt sprezarka, ok 50l zbiornik na sprezone powietrze, zawor nastawny z przekaznikiem do sterowania praca komoresora, separator oleju, separator wilgoci, filtr powietrza, regulator cisnienia.... lub brzeczyk z akwarystycznego :D

Uwielbiam DIY ale to z celem mija sie zupelnie.

Pozdrawiam :)

Dziękuję właśnie o taką odpowiedz mi chodziło .

Teraz wiem, że nie bendę w ten temat uderzał światełko w tunelu zgasło, ale to jest fakt silny argument a stek bzdu wypisywanych przez laików.

Jeszcze raz dzięki ,

Za twoją sprawą zaczynam odnowa wierzyć w to forum .

Czytajcie i uczcie się ludzie w czapkach z dwoma zelazkami i inni .

I proszę więcej mi tematu nie zaśmiecać waszymi infantylnymi zdaniami .

A co do tematu:

znaczy się że może jakieś inne części zamienne wykorzystuje się do tłoczenia powietrza .

Może ktoś podpowie co by się nadało.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wyczułeś ironii w słowach kolegi... równie dobrze można zamontować dwa miechy napędzane kołowrotkiem z chomikami.

Przypomina mi się przy okazji znana komedia gdzie kowal zbudował sobie lodówkę wielkości stodoły do stworzenia jednej kostki lodu... to też DIY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak wyczuwam irinie ale juz sie do tego tu przyzwyczałem nie każdy moze być mikrobiologiem czy innym super fahowcem dlatego pytam .

Wiesz podam Tobie taki przyklad , nie mając na coś pieniędzy, ja o tym nie zapominam nie przekreślam, tylko szukam sposobu jak to miec za najmniejsza z możliwych sum .

Jeśli wiem żeczegoś sie nie da zrobić juz na prawde to kupuje cos z najwyższej pułki. jak bym nawet miał naprawde dużo środków to uwiż mi najpierw sam spróbował bym sobie zrobić bubel kinga a jak by nie wyszedł dopiero wzioł bym sie za kupno najdrozszego a nie najtańszego .

Dodam tobie iż w takiej a nie innej sytuacji finansowej jestem że nie zarabiam po 20,000 zł na miesią i w wolę sobie z dziećmi jechać na narty do kitzsteinhorn kaprun niż wydac te pieniądze na głupi odpieniacz no tu mnie nie zmienisz sory inny nie będę .

Dziśnp. naprawiałem swojej roboty bramki na wagę samochodową bo pomyslałem sobie iż jak mam wydać po 5 tyś na jedną to w wolnej chwili za darmo może sobie sam takowe zrobie no i co jako jedyny, w okolicy mam bramki na wadze i sie nie dre do klienta Panie zjedz Pan tylko se otwieram bramki i zamyka ot moja mętalnoś , i kto tego nie zrozumie to może w ogóle tych tematów zakładanych przezenie nie odwiedzać dzieki .

dodam iż nigdy nie miałem nic wspólnego z elektryką czy elektroniką .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myśleć i liczyć mam nadzieję umiesz ?

Skoro tylu użytkowników zajrzało do tego wątku i stwierdziło że nie tędy droga to raczej nie tędy.... Ty jednak upierasz się że jest ok, przedstaw więc gotowe rozwiązanie a nie wpadasz z zapytaniem. Myślę że cały osprzęt który potrzebny by był do uruchomienia pienidła na kompresorze od lodówki przekroczyłby budżet niejednego markowego nie licząc gabarytów i komfortu użytkowania. Też nie zarabiam za wiele i większość rzeczy w moim zestawie to DIY... nawet korale sobie sam od szczepek malutkich wyhodowałem :), jednak nie próbowałem udowodnić niedorzecznych prób na forum tylko czytałem wypowiedzi ludzi którzy duuuużo więcej przeszli z morszczyzną i dopasowywałem do swoich potrzeb, tych jednak w swoim wątku nie znajdziesz ponieważ już wielu takich kozaków było którzy niestety pokory musieli nauczyć się na własnej skórze sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myśleć i liczyć mam nadzieję umiesz ?

Skoro tylu użytkowników zajrzało do tego wątku i stwierdziło że nie tędy droga to raczej nie tędy.... Ty jednak upierasz się że jest ok, przedstaw więc gotowe rozwiązanie a nie wpadasz z zapytaniem. Myślę że cały osprzęt który potrzebny by był do uruchomienia pienidła na kompresorze od lodówki przekroczyłby budżet niejednego markowego nie licząc gabarytów i komfortu użytkowania. Też nie zarabiam za wiele i większość rzeczy w moim zestawie to DIY... nawet korale sobie sam od szczepek malutkich wyhodowałem :), jednak nie próbowałem udowodnić niedorzecznych prób na forum tylko czytałem wypowiedzi ludzi którzy duuuużo więcej przeszli z morszczyzną i dopasowywałem do swoich potrzeb, tych jednak w swoim wątku nie znajdziesz ponieważ już wielu takich kozaków było którzy niestety pokory musieli nauczyć się na własnej skórze sami.

No i ok jak nie tedy to nie tędy ja tylko szukam rozwiązań .

Wydaje mi si,ę iż nie tylko w sklepie można coś nabyć poza tym to wielka frajda zbudować coś samemu .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wielka, ale po kilku mc myślisz a zmienił bym to, dodam to, a to mi się nie podoba, a to zrobiłem źle. Gdy zafascynowanie mija i zimno wszystko kalkulujesz okazuje się że przepłaciłeś. Wyważyłeś otwarte drzwi a efekt nie zawsze jest taki jak sobie wymarzysz.

I nie mówię tego po złości tylko z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wielka, ale po kilku mc myślisz a zmienił bym to, dodam to, a to mi się nie podoba, a to zrobiłem źle. Gdy zafascynowanie mija i zimno wszystko kalkulujesz okazuje się że przepłaciłeś. Wyważyłeś otwarte drzwi a efekt nie zawsze jest taki jak sobie wymarzysz.

I nie mówię tego po złości tylko z autopsji.

Nie no ok ja to doskonale rozumiem i też to przeżyłem raz czy dwa .

Ale na razie nie żałuję moich projektów .

Do tego zbiornik sprawia mi na razie taka sama frajde jak i przed założeniem .

A jak na razie poza tym dużym po 4 to no 3 utrzymuje sie na stałym poziomie wię c no stres .

i do przodu


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo patrząc na zamiar wykonania tak dużego odpieniacza na pompe powietrzną nie musimy skupiać sie na jego giga rozmiarach mianowicie na wysokości, wystarczy wykonać rozsądnej wielkości komore reakcyjna wspomagana pompą do wymuszenia przepływu wody, jesli to ma być diy to sami wiecie ze choćby zrobić go z wiadra 30l a bedzie spełniał zadanie to jest oki

jesli sa zamiary to nie negujcie tego wspieramy kolege jak brata a nie depczemy

takie to przykłady ponad norme

http://fischer.en.alibaba.com/product/517002326-219313683/big_marine_protein_skimmer_for_the_shrimp_pond.html

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.reefforum.net/photopost/data/504/medium/Ratz_-_Big.JPG&imgrefurl=http://archive.reefcentral.com/forums/archive/index.php/t-1024654.html&h=600&w=450&tbnid=3qqhPxCxdNUa8M:&docid=7VyAh2OpOyQ0VM&ei=D1XhVuD3NcyGaJibrrgE&tbm=isch&ved=0ahUKEwigu8bh_LXLAhVMAxoKHZiNC0c4yAEQMwhfKFswWw#h=600&w=450

ten mi sie bardzo podoba wzorował bym się na nim

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1930384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.