Skocz do zawartości
PAdam

Pierwsze, ...drugie 120l

Rekomendowane odpowiedzi

Już stoi zbiornik 105x39x30 tylko teraz się zastanawiam czy zrobić z niego sump'a pod 200l, czy zbiornik główny a z 45 zrobić sump. kilka fotek oczywiście telefonem ale pod nowym światełkiem

Lista płac niedługo będzie zrobiona, nie mogę znaleźć kilku nazw korali

Rób z tego sumpa ,a akwarium kup nowe .... min 50 cm szerokie i 50 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mandaryna to zrób sobie małą hodowlę artemii (proste jak budowa cepa), i DIY karmik dla mandarynów - po wpisaniu w google 'DIY mandarin target feeder' wszystko będzie jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tej hodowli, nawet gdzieś ze słodkiego mam artemie, jak się uda, to mandaryna już mam wybranego, tylko dylemat czy nie czekać ze wszystkim na większy zbiornik,jakieś 4miesiące :dizzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Powrót po przerwie, potrzebuje pomocy ponieważ coś zaatakowało mi zoa, zdjecia poniżej, co to jest i jak z tym walczyć, jest tylko jedna taka kolonia.

Poza tym wszystko (wydaje mi się) w porządku, zoa sie rozrastają, euphylia zaczyna sie dzielić, sacro coraz większe, wszystko do przodu, bardzo powoli ale do przodu. Powoli przygotowania do przesiadki.

post-27011-0-09009600-1482393834_thumb.jpg

post-27011-0-79437900-1482393838_thumb.jpg

post-27011-0-36425600-1482393844_thumb.jpg

post-27011-0-30922600-1482393850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jakieś hydroidy. Jeżeli są tylko na szczepce, to wyjmij szczepkę i spróbuj powyrywać. Może roznieść się na całe akwarium. Jakiś brzydal czy inna taka rybka z chęcią by to zjadła


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, odłamałem ten kawałem i wrzuciłem do panelu, prawie nie ma po nich śladu, tylko dziwi mnie dlaczego u mnie się pokazały, kawałek skały pochodzi z jakiegoś morza(to jakiś szkielet sps'a), potem leżał w szafce jakieś trzy lata, do tego hydroidy potrzebują ,z czego wczytałem jakiś specjalnych (czystych) warunków ,a u mnie takich nie ma.

Po za tym doszedł Escenius bicolor, ciekawska rybka ale nie smakuje jej suchy pokarm, oraz Synchiropus picturatus Mandaryn bardzo chudziutki ale cały czas coś skubie ze skałek, muszę zrobić ten karmnik dla mandaryna.

Na kawałku skały wylazła zielona (brązowa w niebieskim świetle) plecha i nie wiem jak tego się pozbyć , trochę schodzi pędzelkiem ale tylko jakby wierzchnia warstwa, może ktoś ma pomysł na to coś?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem, żyję i akwa też.

Przez ten czas za wiele się nie zmieniło, bicolor gdzieś wyparował, doszły dwie  krewetki na aiptasje (jednej wogóle nie widzę a druga siedzi w dziurze) były dwie berghie i jedyny moment kiedy wyszła krewetka z nory, (krewetkom na aiptasje bardzo smakują ślimaki na apitasje <_<) doszedł także brzydal i błazenek. Z aiptasjami już nie wiem jak walczyć, jak będę przenosił do większwgo to poodrywam koralei wyczyszcze skałę. Korale bardzo powoli rosną, prócz pseudogorgoni ta jaka była taka jest. Po roku padły diody w lampie , także wymieniłem na nowe. Teraz świeci 10 RB, 10 Blue, 5 W 12000-20000k, 5 FS white, wszystko 1 watowe. Niedługo zmiana soli, myśle nad red sea coral pro.

IMAG0249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ryby jakie kupujesz do tej 45-tki nasuwa mi się tylko jeden komentarz: masakra, totalna nieodpowiedzialność i ignorancja.

Jaszcze Ci sporo rybek "wyparuje".

P


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy 100 a 45 jest jednak znaczna roznica :)

to jakbys nosil rozmiar xl i kazali Ci zalozyc koszulke w rozmiarze s ;P 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za koral tam po lewej takie małę gwiazdeczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
10 minut temu, azgar napisał:

co to za koral tam po lewej takie małę gwiazdeczki ?

wygląda na jakieś briarerum, albo to są te gwiazdeczki z którymi niektórzy toczą batalię myśląc nawet o restarcie.

Lejesz jakieś mikro czy coś? Zielono Ci się robi może za bogata sól?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jakby Brarierum, w niebieskim ma końcówki zielone fluo, ale dokładnie nie wiem, ponieważ u mnie płoży się na skale

IMAG0252.jpg

nic nie leje, prócz ML sb przy podmiach, a sól właśnie chciałem zmienic na bogatszą, obecnie jest IO, zielone wydaje  mi sie że NO3 pod 50 podchodzi.

Edytowane przez PAdam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli, ale na dobrej drodze........

IMG_20180404_131636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej napiszesz? Akwarium wygląda na bardzo niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taką zwłokę, nie napalam się tak jak przy zakładaniu pierwszego, więc wszystko idzie bardzo powoli i przemyślanie (mam nadzieję). Akwarium jest niskie i długie ponieważ był dylemat zakładać malawi ( morskie jeszcze odwleczone w czasie) czy likwidować małe. Wymiary to 120x40x30 czyli 144l brutto, po zasypaniu 9kg żwiru i 7kg skały wody faktycznie weszło 120 litrów. Tym razem panel wewn. o wymiarach 50x10x29 zrobiony z czarnego plexi, trzy komory. Od dwóch dni zalane i zasolone

IMG_20180507_160831.jpg

IMG_20180507_160857.jpg

IMG_20180507_160926.jpg

IMG_20180509_090700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik będzie petarda jak wprowadzisz tam życie,a takiej wielkości zbiorniki też mają swój unikatowy klimat bo mało takich na forum.
Pozdrawiam
 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie wyszło, możesz wrzucić wymiary panela bo teraz jestem na etapie projektowania do niskiego zbiornika.
Pzdr
Konrad

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary 50x10x29, 10cm spływ, 10cm siporax, 15 cm inne,4 cm przelew(może grzałka) , 10cm powrót-pompa.

IMG_20180501_144805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za zdjęcie i opis, plexi kleiłeś silikonem do szkła?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.