Skocz do zawartości
Kris81

Cichy odpieniacz, jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znam życie to dla nich będzie cicha.Tak już to jest ze po odejściu od kasy każdy cie ma głęboko w d...Mam ten sam temat z obieguwką, swiszczy jak jasny gwint i nic nie idzie załatwić

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Jebao obiegowke tez oddalem do sklepu i mam teraz Eheim Compact+ i jest nieslyszalna ! Tylko ten odpieniacz mnie wkurza, konstrukcja i zasysanie powietrza jest OK tylko ta pompa na kazdym biegu jest glosna i jestem prawie pewein, ze to jest Jebao lub ta sama firma produkujaca


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to samo mam z odpieniaczem, pompa jebao dct 8000 i też ją słychać jak idzie ,

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od czwartku wieczorem w sump nowy odpieniacz :)

Kupiłem wspomniany TWISTMAN OB-200-EXT-V2

Normalnie jestem zadowolony z zakupu jak nigdy :)

Odpieniacz od początku prawie niesłyszalny ,po parunastu godzinach to już bajka :D można powiedzieć ,że go niema w szafce ,

pompa pracuje na na piątce z 10 , po tel do twistman wyjaśniono mi że największy pobór powietrza jest na 4 i 5 wiec poco generować koszty większą mocą :)

Pieni elegancko ,podoba mi się mocowanie kubka ,proste rozwiązania są najlepsze. Dokładnie wykonany z dobrego materiału .

No i jeszcze jedno jest bardzo ważne , odpieniacz można rozebrać na części pierwsze w minute ,łącznie z sitem ,niema problemu z myciem ,

który pojawił się w moim starym sprzęcie jak chciałem wymyć .

TWISTMAN DOBRA ROBOTA ! Polecam Wszystkim :D


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przypasiło. Ja też jestem z niego mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, bo jestem na etapie wybierania sprzętu.

Potrzebuję odpieniacza do niewielkiego (10-15 cm) panelu w akwarium-kostce. Oczywiście że zależy mi, by był dobry, ale kryterium głośności jest dla mnie tak samo ważne. Akwarium stanie w sypialni, dlatego MUSI być maksymalnie ciche. Co polecacie, żeby jednocześnie nie hałasowało i było w miarę wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, 12dot12 napisał:

Odkopuję, bo jestem na etapie wybierania sprzętu.

Potrzebuję odpieniacza do niewielkiego (10-15 cm) panelu w akwarium-kostce.

kostce o pojemności  ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. Tunze  9004 DC

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 110 x 90 x 305 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma cichych odpieniaczy, są tylko akwaryści którym hałas nie przeszkadza

Ja mam Tunze 9001, który przez wielu jest oceniany jako super cichy i ja bym przy nim nie usnął :)

 

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, rysio2000 napisał:

nie ma cichych odpieniaczy, są tylko akwaryści którym hałas nie przeszkadza

Ja mam Tunze 9001, który przez wielu jest oceniany jako super cichy i ja bym przy nim nie usnął :)

 

 

Są ciche a żeby to sprawdzić wystarczy apka w fonie,  też mam 9001 i jedyne co słyszę to szum powietrza zasysanego przez tłumik i to jak zbliżę się na mniej niż 0,5m , więcej "hałasu" robi włączony wentylator pokojowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba takiego mega cichego nie ma. Ja bym zaryzykowal poprowadzic ten zbiornik bez odpieniacza. Start na zeobaku, zeolicie i zeostarcie, dac tylko filtracje mechaniczna na włókninie. A jakie chcesz dac tam ryby?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pterapogony, babki (okinawa & nemateleotris), gramma loreto, + oczywiście krewetka i ślimaki. Korale tylko miękkie i łatwe.

edit: a może po prostu wyłączać odpieniacz na noc?

Edytowane przez 12dot12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, 12dot12 napisał:

edit: a może po prostu wyłączać odpieniacz na noc?

odpieniacz przede wszystkim napowietrza wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wylaczac ale po pewnym czasie moze zepsuc sie przez to pompa a druga sprawa to po wlaczeniu moze przelewac. Zrob na probe bez odpieniacza i daj dobra skale np. Real Reef Rock od Krzyśka Tryca z Warszawy, wybierzesz sobie osobiscie ladne kawalki. Do panela daj zeolit i dobra zywa skale zamiast siporaksu  i odpal system na niebieskiej soli red sea, na bakteriach zeobak i zeostarcie. Sciagnij sobie instrukcje KZ jak odpalic akwarium w 14 dni i zrob idealnie jak w tym poradniku a bedziesz zadowolona.

Apogeony wez sobie tylko dobrana parke.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i to jest konkretna podpowiedź, dzięki. Prawdopodobnie tak zrobię, bo hałasu nie ścierpię zwłaszcza w nocy, u mnie akwaria chodzą na najcichszych Unimaxach Aquaela i f. wewnętrznych dobranych na zasadzie prób i błędów.

Na razie jestem na etapie wyceny sprzętów, jak dotąd w 2 różnych miejscach. Fajnie by było nie wpuścić się w niepotrzebne koszty, a mam świadomość, że to jest "pole minowe" dla początkującego.

A może posadzenie makroglona (tylko nie wiem, czy istnieją mało inwazyjne) dodatkowo by pomogło oczyszczać wodę?

A Purigen na stałe w obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr1 napisał:

Mozesz wylaczac ale po pewnym czasie moze zepsuc sie przez to pompa a druga sprawa to po wlaczeniu moze przelewac. Zrob na probe bez odpieniacza i daj dobra skale np. Real Reef Rock od Krzyśka Tryca z Warszawy, wybierzesz sobie osobiscie ladne kawalki. Do panela daj zeolit i dobra zywa skale zamiast siporaksu  i odpal system na niebieskiej soli red sea, na bakteriach zeobak i zeostarcie. Sciagnij sobie instrukcje KZ jak odpalic akwarium w 14 dni i zrob idealnie jak w tym poradniku a bedziesz zadowolona.

Apogeony wez sobie tylko dobrana parke.

Heh, :) żeby mnie ktoś tak doradził 2 lata temu .. pewnie pisali a czytać miedzy wierszami nie umiałem :lol:

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij instrukcje KZ jak uruchomic zbiornik w 14 dni i zrob tak jak pisza nic wiecej nie potrzebujesz, zadnych purigenow i tym podobnych a makroglony wez sobie od Konrada z sexy krewetki z Warszawy, ma wszystki gatunki, na po4 dobre jest spagetti. Zeolit mozesz dac oryginalny z KZ albo tanszy od Jadwigi morskiej innych nie dawaj bo nie sa dobre do akwarium morskiego.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mi jeszcze podał, pod jakim nickiem mogę ich znaleźć :) jestem tu właściwie nowa, osobiście nikogo tu nie znam.

edit: pterapogony oczywiście, tylko dobrana parka. Inne ryby pojedynczo, chyba że loretki dwie (ale nie wiem, czy tak się da).

Edytowane przez 12dot12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google sexy krewetka i Ci znajdzie jego sklep z glonami. Tu nie moge podac bo nie jest sponsorem forum. A sklep Krzyśka nazywa sie Zanclus.

http://www.zanclus.net

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie zaszkodzi ale jak chcesz cicho mozesz bez i tez powinno byc ok przy takiej malej ilosci ryb. Ostatecznie sobie dokupisz w późniejszym terminie.

Zobacz sobie na piekne zbiorniki bez odpieniacza na systemie zeovit, filtracja to ceramika, zywa skala, wata, wegiel i zeolity.

 

 

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zobacz np. tego

 

 

 

w/g mnie wystraczająco ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.