Skocz do zawartości
Gość

Transport Skrzydlicy

Rekomendowane odpowiedzi

Czlowiek to tez drapieznik ale sa wegetarianie baa a nawet weganie. Mozna roznego rodzaju mazle grube kryle chodzby nawet stynki jej podawac.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik, tak z czystej ciekawości, znasz smak kurczaka z różna, schabowego czy parówki ???

a najlepiej napisz co jadłes dziś na obiad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną ślicznotka dochodzi do siebie po stresach transportu, zmiany środowiska i ....... głodówki. Dziś pyknęła na śniadanie 3 molinezje ( wiem ....... rzeźnik) i ciesze się, że przyjmuje pokarm. Jak się uda przejdziemy na kryl i krewetki.

post-24774-0-50446200-1472386032_thumb.jpg


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czlowiek to tez drapieznik ale sa wegetarianie baa a nawet weganie. Mozna roznego rodzaju mazle grube kryle chodzby nawet stynki jej podawac.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

To może naucz skrzydlice jeść glony.

Jaka różnica czy podam żywe rybki czy stynke, która ktoś wcześniej usmiercil. Niezła hipokryzja mówić żeby nie karmić żywym bo meczy się je a dawać mrożone.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy molinezje to stanowczo za dużo, ja karmiłem jedną co dwa dni. Tak polecił mi długoletni hodowca

Na małe blazenki nie zwracała u mnie żadnej uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Darku. Ale trzy sztuki wynikły z czego innego. W takiej objętości nawet ja miałem problem żeby odnaleźć szybko pływającą 3cm molinezję. Założyłem, że 3 sztuki trzykrotnie zwiększą szansę na spotkanie. A ta spryciara majestatycznie tropiła każdą przez godzinę. I dlatego trzy. Teraz wiem, że przyjmuje pokarm i będzie dostawać jedną na 2 dni.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik się albo obraził, albo mu kobitka podała na obiad sałate ze śmietaną - z żywej krowy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik się albo obraził, albo mu kobitka podała na obiad sałate ze śmietaną - z żywej krowy :evil:

Brawo TY :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazilem sie i wyrazam swoje zdanie poprostu nie rozumiem jak mozna karmic zywymi rybami

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ty jestes katem

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik ale to co miał je najpierw wypatroszyc a potem obsmazyc?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można karmić mandaryny żywymi lasonogami, kiełżami i innymi niewinnymi robaczkami? Robaczek też chce żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak można karmić mandaryny żywymi lasonogami, kiełżami i innymi niewinnymi robaczkami? Robaczek też chce żyć :)

OMG! A co z tymi wszystkimi organizmami którymi żywią się kiełże! Matko człowiek sobie spokojne śpi obok akwarium ta tam po prostu krwawa rzeźnia między skałami! Fitoplankotn też chcę żyć! :-)

A tak na poważne to karmienie skrzydlicy gupikami, molinezjami, mieczykami to zły pomysł. A zły ponieważ to są ryby - słodkowodne - i nie stanowią naturalnego pokarmu dla skrzydlicy co często powoduje problemy zdrowotne rybci a przypominam że to dość delikatnie stwory :-).

Dlatego mimo wszystko lepiej karmić mrożonkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię na policję. Niech zamkną moje ryby za liczne zabójstwa a akwarium zabiorą jako dowód rzeczowy.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może naucz skrzydlice jeść glony.

Jaka różnica czy podam żywe rybki czy stynke, która ktoś wcześniej usmiercil.

Taka różnica, że jak przyzwyczaisz w nowym baniaku do żywego, to potem nawet jak będzie jadła mrożone, to będzie rzucała się na obsadę.

Była w Lublinie już jedna taka skrzydlica, w sklepie żarła mrożonki, pływała przez dwa miesiące z błaznami, garbikami itp... a potem mądrala wpadł na genialny pomysł z molinezjami... jak zasmakowała, w następne dwa miesiące, wykosiła obsadę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka różnica, że jak przyzwyczaisz w nowym baniaku do żywego, to potem nawet jak będzie jadła mrożone, to będzie rzucała się na obsadę.

Była w Lublinie już jedna taka skrzydlica, w sklepie żarła mrożonki, pływała przez dwa miesiące z błaznami, garbikami itp... a potem mądrala wpadł na genialny pomysł z molinezjami... jak zasmakowała, w następne dwa miesiące, wykosiła obsadę.

Miałem na myśli samo uśmiercanie "pokarmu" a nie reakcje skrzydlicy

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, a dasz sobie głowę obić, że gdyby nie dostawała żywych molinezji to pewnego dnia i tak by nie wykosila obsady? Nie wiem, jak jest u ryb, ale mój kot nigdy nie był karmiony żywym pokarmem. Mimo tego łowi ptaki i przynosi je do domu. Nie zjada ich. Może karmienie mrożonkami potrafi uśpić instynkt ryby, ale czy na zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupiki i molinezje rowniez powinny kosztowac po 50zl wtedy zaden z Was : "to tylko gupik lub molonezja" sami by lataliscie po sklepach i trzepali kokosy a ba w sprzedam to by bylo tylko ogloszenia gupik molinezja. W naturze to skrzydlice moga jesc i paletki mam to gdzies ale w akwa nie uczcie ich jesc zywego sa mrozone pokarmy specjalnie po to zeby nie zabijac ich wlasnorecznie. Bo to jest mentalnosc ludzi w polsce bo to glupik wiec moze isc na pokarm a jak ogladacie programy w stylu cejroski w korei : jak te ciu... moga jesc psa jak bym takiego dorwal to bym mu... bo u nas sie przyjelo ze pies nie do jedzenia tylko pupil czym sie rozni glupik od blazenka ?.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Dale, a dasz sobie głowę obić, że gdyby nie dostawała żywych molinezji to pewnego dnia i tak by nie wykosila obsady? Nie wiem, jak jest u ryb, ale mój kot nigdy nie był karmiony żywym pokarmem. Mimo tego łowi ptaki i przynosi je do domu. Nie zjada ich. Może karmienie mrożonkami potrafi uśpić instynkt ryby, ale czy na zawsze?

Ja mialem 3 skrzydlice wieksze mniejsze murene najezke i daje sobie palec obciac ze brachepterus byl z gobidonem moze za duzy ten gobidon byl? Poprostu regularne karmienie i oswojenie ryb temperament jak sie oswoi to nie ma problemu tak jak Ty nie jesz jakiejs potrawy tak i skrzydlica nie ruszy do puty do puki nie jest glodna.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie myśli, że mięso, które zjada rośnie na krzakach, od razu próżniowo pakowane i udaje, że nie leje się krew jak przygotowują dla niego surowiec na obiad.

Drapieżnik musi zjeść jak drapieżnik.

U mnie zwykłe ocelarisy dostają głupawki jak wkładam kawałek krewetki do zjedzenia i szarpią, aż nie poczują, że gryzą pensetę.

Pozdrawiam


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, a dasz sobie głowę obić, że gdyby nie dostawała żywych molinezji to pewnego dnia i tak by nie wykosila obsady? Nie wiem, jak jest u ryb, ale mój kot nigdy nie był karmiony żywym pokarmem. Mimo tego łowi ptaki i przynosi je do domu. Nie zjada ich. Może karmienie mrożonkami potrafi uśpić instynkt ryby, ale czy na zawsze?

Teoretyzujemy czy rozmawiamy o faktach :) ?

Jasne, można założyć że podanie molinezji przez trzy kolejne posiłki, a potem przerwa (no cóż, do sklepu też trzeba było pójść.. a nie zawsze się chce..."wiecie-rozumiecie") i podanie mrożonej rybki nie wyzwoliło instyntu polowania, tylko ten sam sie przebudził... Ale ja zawsze wybieram logiczniejsze i prostsze rozwiązania.

ps. może jak by ktoś z nią codziennie rano kawę pił, rubrykę towarzyską omawiał, albo chć konto na fejsie założył, była by łagodniejsza...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie teoretyzujemy :) Chcę wiedzieć, czy skrzydlica karmiona wyłącznie mrożonkami, codziennie, żeby nie glodowała nie ruszy żywej koleżanki czy kolegi w akwarium. Znasz może taki zbiornik, gdzie powiedzmy rok czasu nie było polowania na wspolmieszkancow? Pytam z czystej ciekawości, nie ma w tym pytaniu grama złośliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowie ze ja mialem skrzydlice dorosla i moich wspolmieszkancow nie zjadala mialem male ryby bo akwa bylo tylko 135l

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

135L i dorosła skrzydlica? Wyczuwam tu jakies bajki, może chodzi o karłowatą to ok. Miałem, 2lata pływała i jadła sobie krewetki, stynkę. Pewnego dnia po karmieniu, zapolowała na błazenki ;) Natury się nie oszuka, drapieżnik to drapieżnik. Lew który będzie dostawał porcję mięsa na talerzu, zapoluje i tak na ofiarę. Ryba tak samo, dlatego ja będę od czasu do czasu drapieżnikom wzbogacał menu o żywy pokarm, nieważne czy żywa ochotka czy ryba - hodujesz drapieżnika, skup się na drapieżniku. Przejmujesz się losem gupików, trzymaj gupiki. Nie ma nic piękniejszego niż widok drapieżnej ryby przy polowaniu, cała ryba pracuje i skupia się na swoim naturze. Instynkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.