Skocz do zawartości
matheroz

Co to za przyjaciel z Chorwacji?

Rekomendowane odpowiedzi

TaK myślę że to jest to .. od razu się przyczepia więc to na bank ukwiał .. nie wiem czy dam radę go przewieźć do pl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobina wyobraźni i bez problemu dasz radę, mój. 3 dni szedł pocztą i po powolnej aklimatyzacji doszedł do siebie.

Przed wyjazdem podmień wodę na o tej samej temp i z tego samego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pocztą, owiń go tylko w ręcznik z hotelu - też jest za darmo i też będzie pamiątka z wakacji...

Nie macie choć odrobiny wstydu i godności ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium dobrze sie chowaja, szybko mnoza i sa bardzo "klejace".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałam od posiadacza takiego przyjaciela, to mnoży się on szybko i jest bardzo silnie parzący. Potrafi rybie pręgę wypalić, jak przypadkiem się otrze o mackę. Pewnie bez problemu złapie mniejszą rybe i zje. Ja bym się go bała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyciągniemy sobie pamiątkę wakacyjna prosto z morza " - pomyślało sobie 2000 turystów i opustoszylo wybrzeże.Podobno można fajny upominek dostać również od straży granicznej za tego typu pamiątki l. Oby akurat na was trafiła kontrola :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi został ślad na skórze, przypominający nacięcie po kontakcie z jego ramionami w Grecji.

Na lotnisku kontrolą przemycanych zwierząt zajmuje się cło, nie SG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wassilllo...

To niedopuszczalne...!!


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysiące ich widziałem tuż przy brzegu w Trogirze. Kilka wątków pseudoekologicznych na temat Chorwacji już było.

Nie wolno przywozić koralowców twardych których zresztą niewiele tam występuje oraz o ile dobrze pamiętam kilku gatunków porcelanek które są pod ochroną. Reszta nie jest, przepisy które dotyczą importu żywych organizmów morskich mają charakter gospodarczy i operują w kg bo nikt nie zakładał że ktoś będzie próbował przywieźć kilka zwierzaków do akwarium.

Z naszego punktu widzenia nie ma to większego sensu, niewiele gatunków będzie w stanie dłużej pożyć w zbiorniku. Akurat ten ukwiał jest wyjątkiem. Nasze hobby z zasady jest nieekologiczne.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyciągniemy sobie pamiątkę wakacyjna prosto z morza " - pomyślało sobie 2000 turystów i opustoszylo wybrzeże.Podobno można fajny upominek dostać również od straży granicznej za tego typu pamiątki l. Oby akurat na was trafiła kontrola :)

Wiesz jak jest, albo kasa na wyjazd, albo na życie do baniaka...

A prawo? A zasady? Przyzwoitośc ? To wszystko kwestia wychowania ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ukwial to pewnie virdis zjadl mi solariasa :/

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak się celnik otwiera atlas koralowców i zastanawia się czy to twardy czy to miękki. Idąc Twoim tokiem myślenia to doładuj samochód skałą. Moim zdaniem to niedopuszczalne i karygodne. Poza tym to forum czytają ludzie nie tylko zarejestrowani, ludzie z poza "branży" i mogą obsmarować to forum za tolerowanie takich właśnie postów, pomysłów i poczynań. Wystarczy jeden redaktorek jakieś lokalnej gazety lub portalu i opinia pójdzie w świat.

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był tylko pomysł który szybko przelecial przez głowę i szybko z niej wyleciał po szybkiej chwili zastanowienia:)

Tylko zapytałem o identyfikację:) a wasze miłe słowa na temat przewożenia życia z zagranicy są zbędne bo nic nie mam zamiaru przewozić:) Janusz ze mnie kiepski

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaK myślę że to jest to .. od razu się przyczepia więc to na bank ukwiał .. nie wiem czy dam radę go przewieźć do pl :D

Post nr#3 nie brzmiał jak próba identyfikacji i nie został tak odebrany.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że tak zabrzmiał bo przez chwilę mi to przeleciało przez myśl ale stwierdziłem że trochę to przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak wiem że tak zabrzmiał bo przez chwilę mi to przeleciało przez myśl ale stwierdziłem że trochę to przesada :)

nie "trochę to przesada" a zwykłe kłusownictwo - a na to są przepisy i paragrafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami chęć posiadania zakłóca zdrowe myślenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już go nie linczujcie, w porę się zreflektował :)

"Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień..."

;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami chęć posiadania zakłóca zdrowe myślenie:)

Błądzić jest rzeczą ludzką, pozostawać w będzie - głupców. Wróć do Polski, skrzyknij lokalnych morszczaków, to naprawdę sympatyczne środowisko i nie każdy myśli o zarobku - często po takim spotkaniu "wiaderka" życia przechodzą z rąk, do rak za przysłowiowe piwo lub "Bóg zapłać"...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki seb bo przez chwilę myślałem że już nie przeżyję :D przynajmniej przyznałem się do tego że chciałem popełnić małą zbrodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zdjęcie z fajnym widoczkiem, z Karlovacko w ręku załatwi sprawę, piwo łagodzi obyczaje ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już go nie linczujcie, w porę się zreflektował :)

"Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień..."

;)

97443b5af87556a1.gif

:p no przecież żartuje :DSeb w porę zareagował. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Ja Ci wybaczam :) i puszczam w niepamięć niecne zamiary.

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.