Skocz do zawartości
cezarycezary

Zagadka Górnej Solniczki - 4 mce "dojrzewania" (?) na zdjęciach

Rekomendowane odpowiedzi

Zakwit bakteryjny możesz zlikwidować dodatkowo natleniając wodę. Np. brzęczykiem od słodkiego.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemy z woda zlikwidowałam bardzo duża dawka bakterii, taka jak na start zbiornika plus 50%. Pomogło. Potem przez miesiąc dodawałam jeszcze raz na tydzień duże ilości bakterii, następnie zmniejszyłem je i teraz dodaje tylko dawkę podtrzymująca raz na tydzień

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaczynam się gubić :p

Czy lanie większej ilości bakterii nie nakarmi tylko syfu, który już mam?

Koledzy z Płocka dobrze podpowiadają nie było opite w sensie ochrzczone na dobry start :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Czas chyba się spotkać i pogadać :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Próbowłem zorganizować coś wakacje to się leniliście ;)

Może we wrześniu się uda.

Na zdjęciach wygląda to na zakwit bakterii. Jakby to było fito było by zielono w baniaku. Dolewanie świeżej solanki na pewno nie pomaga. Lampa uv pomoże. Napisz może jeszcze jaka sól, co dolewasz, i wyniki testów jak robiłeś.

Pod zieleń to podchodzi właśnie. Testy ok, chociaż nie robiłem przez ostatni tydzień.

Sól teraz Red Sea Salt a wcześniej jakaś uboga na start nie pamiętam nazwy. Nie robić podmian póki co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dostałem żadnej wiadomości o spotkaniu ani nic...sól Red sea jest bardzo bogata w pierwiastki i może też być powodem takich skokow. Spróbuj może na początek trochę uboższa ale nie najgorsza jaka jest BT. BLUE TRESSER

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dostałem żadnej wiadomości o spotkaniu ani nic...sól Red sea jest bardzo bogata w pierwiastki i może też być powodem takich skokow. Spróbuj może na początek trochę uboższa ale nie najgorsza jaka jest BT. BLUE TRESSER

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Było info m.in na forum ;)

Red Sea dopiero od 2-3 tygodni wcześniej była jakaś uboższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody nie podmieniaj zostaw na jakiś czas jedną bo ona musi się ustabilizować a częste podmiany ja rozjeżdżają parametry. Pierwsza wodę najlepiej potrzymać miesiac, poltora i sprawdzać tylko testy czy w miarę się trzymaja. Ja też miałem przesiadkę niedawno tylko że połowę wody miałem już od poprzednika a reszte swoją dorabialem. Dopiero po miesiącu robiłem pierwsza podmianę podtrzymując tylko parametry i zabijając NO3 niestety było wysokie na początku po przeprowadzce było aż 50 bo to piach poszedł w górę itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

A tak wygląda teraz. Jest tylko jeszcze trochę cyjano fragmentami wychodzihttp://cloud.tapatalk.com/s/57cbfb0c75b7d/IMG_20160904_123910.jpg?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody nie podmieniaj zostaw na jakiś czas jedną bo ona musi się ustabilizować a częste podmiany ja rozjeżdżają parametry. Pierwsza wodę najlepiej potrzymać miesiac, poltora i sprawdzać tylko testy czy w miarę się trzymaja. Ja też miałem przesiadkę niedawno tylko że połowę wody miałem już od poprzednika a reszte swoją dorabialem. Dopiero po miesiącu robiłem pierwsza podmianę podtrzymując tylko parametry i zabijając NO3 niestety było wysokie na początku po przeprowadzce było aż 50 bo to piach poszedł w górę itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

A tak wygląda teraz. Jest tylko jeszcze trochę cyjano fragmentami wychodzihttp://cloud.tapatal...904_123910.jpg?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Marzy mi się taki widok w salonie. Bajka, gratki :) !

Na początku gdzieś chyba ponad miesiąc nie robiłem podmian w ogóle (nie licząc opróżnienia i czyszczenia sumpa ;) )

Później 15 i 30l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził wodę RO jaka jest u ciebie po przerobieniu od razu testami bo może PH jest za wysokie. Ewentualnie pół roku już minęło po wynieniac filtry w RO i żywice nowa też zapodac. Filtry są tanie razem z żywicą wydasz pewnie z 60zl. No staram się staram ze swoim :) dzięki za opinie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH faktycznie nie sprawdzałem. Ostatnio wymieniłem żywicę. Filtry jeszcze nie chociaż mam zapas. Jest sens wymienić?

Mieszkam na nowym osiedlu aczkolwiek nie wiem czy to ma znaczenie jeśli chodzi o jakość wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczalnie masz bardzo blisko :) ja wklady bym wymienił bo już jedno byś wykluczył a w sumie co pół roku się wymienia. Membrana na dłużej wystarcza.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczalnie masz bardzo blisko :) ja wklady bym wymienił bo już jedno byś wykluczył a w sumie co pół roku się wymienia. Membrana na dłużej wystarcza.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No bliżej już trudno ;)

TDS czy jak mu tam ;) pokazywał, że można pomyśleć o nowej membranie więc wymieniłem a co do wkładów to zasugerowałem się opinią kumpla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, start także na suchej skale - po wielu bojach pomogła dopiero lampa UV (ozon też może być), woda kryształ po 3 dniach.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, start także na suchej skale - po wielu bojach pomogła dopiero lampa UV (ozon też może być), woda kryształ po 3 dniach.

Normalnie aż trudno mi sobie wyobrazić, że za +/- 3 dni woda będzie wyglądała normalnie :D

Jakiej wielkości zbiornik jaką lampą świeciłeś? Kupiłem dziś 36W tylko jeszcze nie wiem jak ją zamontuje w sumpie bo sporawa się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, tylko licz sié z tym, æe lampa UV wybije Ci życie w wodzie. czy to bakterie czy fito. Azot i fosfor poleci w kosmos i będą glony, tych zaś długo nie usuniesz.

Ja bym dodał zooplankton. UV zawsze zdążysz. a Jeśli Koledzy mają rację i to jest fito, to zoo sobie poradzi. Potem będzie sukcesywnie padał, a Ty będziesz skutki jego odpieniaczem usuwał. Z resztą, możesz go potem trochę pokarmić, życie będzie, jak znalazł dla ryb.

Masz poprawne testy, bo fito Ci zżera nadmiar nutrientów.

Jeśli chcesz stosować lampę, to daj jej jak najmniejszy przepływ i włącz filtrację mechaniczną. Ale ja bym to odradzał.

Tak samo jak wódkę.

Pamiętaj, natura miałą miliony lat żeby udoskonalić łańcuch pokarmowy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek a czy ty prócz wody z podmiany stosowałeś jakieś bakterie.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aż trudno mi sobie wyobrazić, że za +/- 3 dni woda będzie wyglądała normalnie :D

Jakiej wielkości zbiornik jaką lampą świeciłeś? Kupiłem dziś 36W tylko jeszcze nie wiem jak ją zamontuje w sumpie bo sporawa się wydaje ;)

Ja użyłem 18W i też ledwo do sumpa weszła.

Edytowane przez okifaro (wyświetl historię edycji)

300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39. 06.09.19 przyszła lampa UV 36W (DUUUŻE bydle). Zaczynam świecić. Ciekawy jestem jak jest teraz po 20h. Niestety zobaczę dopiero za jakieś 8. Muszę poczytać co dalej jak dojdzie wszystko do ładu. Bo nie wiem co teraz z bakteriami, podmianami itp. Jakieś propozycje :) ?

ed09e405ea9cc199b9077f64e2f82413.jpg

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co jest,krolu zloty,z wiesciami z poligonu,he?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40. Po 48h świecenia (w porównaniu z tym co było) jest pięknie :-D . Niestety jak na złość podczas nieobecności w domu po zainstalowaniu dodatkowej pompy dla lampy przelał mi odpieniacz

ce5ad2e03727805ae86bf9ca70d4e6d2.jpg

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek,

nie doczytalem - czy start byl na zywej skale ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wywaliłbym tę suchą skałę w cholerę i założył akwarium od nowa na dobrej żywej skale.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.