Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. jestem roman.

pochodze z wielkopolski a obecnie mieszkam w dublinie.dwa mies temu zalozylem pierwsza solanke percula90,zobaczymy jak pojdzie..zamierzam trzymac miekkie korale i rybki,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... jak narazie nie posiadam akwarium morskiego ale planuje! Narazie nie mam możliwosci. Po pierwsze ślub=wydatki... ale po slubie=D Po drugie czeka mnie przeprowadzka w przyszłym roku i nie chce stresować przeprowadzką moich rybek... a po trzecie to mieszkamy narazie w mieszkaniu z moim bratem i jego córeczką która na 100% przekarmiła by rybki i zapukała by je na śmierc!! Dlatego narazie.... czytam, czytam, oglądam i ucze sie!! Chce być dobrze przygotowana na start! Ale wybieram sie do sklepów... pokupuje juz jakies potrzebne filtr itd... akwarium (200l). Zawsze koszty bedą "mniejsze" bo nie trzeba bedzie kupować na raz!! Powolutku malutkimi kroczkami do celu. Pozdrawiam wszystkich i ich rybki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Dzisiaj odpaliłem mój pierwszy zbiornik ze słoną wodą i mam nadzieję ,że nie ostatni :)

Co prawda to tylko Reef Max ale jestem ciekaw czy sobie poradzę.

Pozdrawiam w szczególności Monikę która w dużej mierze mnie do tego skłoniła :)

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=extrapics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Za namową i pomoca znajomego zacząłem swoją przygodę z akwarystyką morską. Jak narazie zbiornik który posiadam to 54 L w srodku jak narazie żywa skała okolo 10 kg.

Na imie mam Łukasz i jestem z okolic Rzeszowa.

Miło jest w kroczyć w nowy krąg ludzi którzy sa przyjaźnie nastawieni i slużą pomoca

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Forum czytam od czterech lat i w końcu postanowiłem się zalogować.

Mam dwa zbiorniki, od dwóch lat mniejszy (rafa) i siedem miesięcy większy (same rybki).

Na akwarystykę zachorowałem jeszcze w czasach GIERKA, i od tamtej pory przez mieczyki, molinezje, pyszczaki, w końcu

stanęła mała rafa a potem większa.

A to jeszcze nie koniec:nono

Pozdrawiam :clowning


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ma na imię Łukasz na forum jestem od paru dni i ostro wziąłem się do czytania w przyszłości chcę postawić pierwszą moją rafkę. Myślę że forum pomorze mi w tym przedsięwzięciu na obecną chwile mam malawke 375l.:clowning

pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Andrzej i od jakiegoś czasu przeglądam to forum. Pierwsze akwarium miałem ponad 20 lat temu. Obecnie mam akwa 350 l z paletami, które niestety już mnie nudzą. Planuję w niedalekiej przyszłości uruchomić akwa słone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;

Przyszła i na mnie pora by w domu coś posolić raczej niedużym kosztem.

Poczytałem forum, kupiłem narożne 350L. Postawiłem; przeraziłem się że takie wielkie; nawet wody nie nalałem ;)

Teraz biorę się za deltę 170 literków.

Pochodzę z Giżycka gdzie jezior dostatek i szkoda mi tylko ze do morskiego nic się nie przyda.

Obiecuje: uważnie czytać forum i stosować rady szanownych kolegów.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj i powodzenia !!!!


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Marek z LUBINA.Woj. Dolny Śląsk .Chciałbym założyć solniczke 100x 50 x50 to jest 250l z sumpem i mam pytanie bo czytam a każdy mówi coś innego i nie moge bazować na dziennikach .Chodzi mi o technike co czeba kupić wiem o odpieniaczu i itp. ale nazwy moc żebym mógł szukać np. na allegro lub tu na targowisku z góry dziękuje .


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Mam na imie Rafal. Mieszkam w Londynie. Po kilku miesiacach sledzenia forum postanowilem sie zalogowac i teraz przywitac.

Wlasnie jestem w trakcie ustawiania mojej pierwszej solniczki. Zbiornik 280 litrow jest juz napelniony solanka i 20kg wymaczonej martwej skaly. Jutro odbieram przesylke z 15kg zywej. W najblizszej przyszlosci dalszy zakup zywej skaly. Wiem, ze to wydluza dojrzewanie, ale na uklady nie ma rady (kasa).

Moje doswiadczenie z morskim akwa jest rowne zero wiec na razie bedzie bez ryb. Teraz czekam kiedy moj zbiornik wreszcie ozyje. Tak wiec jurto rusza machina.

Pozdrawiam Serdecznie


Akwarium 350 l

Żywa skała 45kg

Odpieniacz Turboflotor 1000

Oświetlenie Arcadia 2x54W, 2x54W aktynik

Cyrkulacja 3 x 4000 + 1 x 2000

Wystartowało 8 grudnia 2009

sump 50 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam RafalCichy

Coś mi się wydaje że te rybki to już niedługo zobaczymy :clowning

powodzenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Magda, obecnie mieszkam w Warszawie. Od stycznia zaczynam remont nowego mieszkania i czeka mnie przeprowadzka do Ząbek. A że w nowym zmieści się ładne akwarium to kombinuje co by tu kupić. Początkowo miało być duże 1300l malawi i mała solniczka. Ale im więcej czytam, tym bardziej jestem zdecydowana na jedno większe morskie. Większe czyli takie ok 400l.

Do stycznia muszę podjąć decyzję, bo mieszkanie będzie dostosowywane do akwarium. Jeśli słodkowodne to na pewno z automatyczna podmianka, odpowiednie przygotowanie podłogi etc. Jeśli morskie, to nie wiem jeszcze co by się przydało. :]

Liczę na Waszą cierpliwość, bo pytań będzie pewnie niemało.

Pozdrawiam. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Skoro zalogowałaś się na tym forum, to słodkie pójdzie w odstawkę szybciej niż myślisz ;]


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie mi wrozono w Acroporze. I w sumie porownujac malawi do solniczki, to jednak slodkie wypada slabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho wie co mówi:)

Witaj i tutaj Magdo:D


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze migracja malawi -> solniczka jest zjawiskiem naturalnym. :clowning

Witaj Danielu. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Paweł i mieszkam w Gdyni. Forum odwiedzam już prawie dwa lata, ale tylko jako czytający. Akwarium posiadam, nieprzerwanie, od 7 roku życia. Niestety bidon jest słodki, ale przed końcem dekady myślę, że uda mi się postawić solniczkę. Jednocześnie chciałem złożyć życzenia świąteczne wszystkim forumowiczom i jeszcze raz cześć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witamy Pawle w końcu się Pan ujawnił :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam 32 lata, na imię Rafał i jestem z Łodzi.

Dostałem od Św. Mikołaja taki mały zbiorniczek :<br>

4669-obraz%20012a.jpg

<br>

Wcześniej trochę interesowałem się morszczyzną ale okazuje się że w praktyce jestem całkiem zielony.

Nawet nie wiem co mam w swoim zbiorniku :cursin

Jest to kombajn ReefMax.

Siedzę na forum już 2 dzień - czytam i czytam aż mnie głowa rozbolała.

Nie wiem od czego zacząć. (jaką chemię ile światła , czy coś pozmieniać).

Pozdrawiam

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pawła :kapelusz intryg załóż wątek w dziale nasze akwaria na pewno pomożemy pozdrawiam


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum:waving

Troche hardcore, ale dasz rade:)

Ostattnio ReefMax-ow przybywa jak grzybow po deszczu. Mysle ze na forum warto zalozyc jakis przyklejony temat dla tych mini zestawow

Milej lektory

Ps.Masz jeszcze adres do takiego posolonego Sw mikolaja:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć narybku :) Pawel, no wreszcie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227678 Grzegorz Dyzma :

Ostattnio ReefMax-ow przybywa jak grzybow po deszczu. Mysle ze na forum warto zalozyc jakis przyklejony temat dla tych mini zestawow.

Racja,jak dla zeowitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.