Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy witamy:waving

W Olszytnie nie zgniesz, masz obok siebie nawet moderatorke. Trzymamy kciuki za przeprowadzke i gwarantuje ze w niedziele nie zasniesz:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też tak myślę, bo oprócz przeprowadzki ReefMaxa przeprowadzam się również do innego mieszkania :clapping


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Rafał od dwóch miesięcy mam swoją nano rafkę 120l.

I jak większość przesiadłem się na solankę ze słodkiego baniaczka.


120l 60x50x40h, Kaskada FZN-2 z Chemipur Elite i Purigen + Phos i Carbon absorber.

Koralia evolution 2800 + koralia evolution nano 1600 + koralia evo nano 900

3x24W ATI Actynica

3x24W ATI AquaBlue

Sól - ReefCrystals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Marek,jestem z Ciechanowa.Od trzech miesięcy posiadacz 112l słonej wody.Tak jak większość akwarium słodkowodne miałem od zawsze,bakcyla złapałem przez wasz portal Nano reef .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Mariusz, pomieszkuje w Peterborough w UK. Chętnie "wymię się doświadczeniami" z kimś z tego deszczowego kraju. Napisałem w cudzysłowie bo moja wiedza jest około zerowa. Od dłuższego czasu bawię się akwarium słodkowodnym a od ok pół roku solniczką, bez rewelacji. Wczoraj przeprowadziłem się do nowego szkiełka Fluval Vicenza180 ..i może trochę od d..y strony kombinuje teraz nad sumpem, odpieniaczem, światłem czyli nad doprowadzeniem tego wszystkiego do przyzwoitego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów szkła wody i rybek :waving


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jarek z tej strony lub jak kto woli diabeł z Międzyrzecza [lubuskie]. I w końcu na mnie przyszła kolej, po kilku letniej obsłudze słodzika postanowiłem zająć się solniczką :waving Jak na razie czytam, czytam i obserwuję, gdyż moja wiedza jest ... :) zakup na wiosnę RM 105l i się zacznie. Pozdrawiam


120x50x50 Opti

40kg LR

Turboflotor Blue 1000

Ocean Runner OR 3500

8x39W T5

Zalane 12.03.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Po roku czytania w końcu się odważyłam, mam na imię Marianna i jestem z Warszawy, chyba od zawsze, a właściwie od dziecka mam w swoim domu akwarium, przez ostatnie 6 lat malawi w 375l, od paru już lat marzę o własnej solniczce i chyba w związku z wymianą podłogi w dużym i konieczności wyniesienia mojego starego akwa, nastąpiła decyzja, że w końcu zrealizuję swoją wizję na kawałek rafy w salonie. Z góry przepraszam za głupawe pytania, nadal pogłębiam wiedzę.

Pozdrawiam serdecznie :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :kapelusz

Faktycznie, patrząc na datę założenia konta i na pierwszego posta - to pewnie przygotowana na max-a jesteś :waving

A pytać - zawsze warto!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Własnie startuję z małym słoiczkiem ( kostka 27 L ).

Od dość dawna podczytuję i mam nadzieję że wchłonę jeszcze wiele z Waszej wiedzy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zaczynam dopiero z morskim, startuję z piko od jakiegoś miesiąca około 30 litrów, coś innego niż roślinne ( 200 l,70 l, 40 l,12 l) , a człowiek całe życie się uczy.:waving


60x30x40 z panelem 60x30x10,2x24W 10000K 2x11 20000K,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam-Wojtek z Piły. Jako że przeoczyłem ten wątek na początku mojej przygody z morszczyzną, naprawiam ten błąd i zapraszam do wątku ,, Wysoka i długa RAFKA z Piły" w dziale Nasze Akwaria.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Forum czytam od 4 lat, jednak chroniczny brak czasu nie pozwalał mi na udział w rozmowach. Chciałbym Wam

podziękować za merytoryczne wypowiedzi, dzięki którym od 3 lat prowadzę swoje akwarium - 500l sps, trochę

lps i 23 ryby.

Życzę Wam wszystkim satysfakcji, radości i spełnienia zamierzeń.

Pozdrawiam.


133x70x60h, sump 220l, AM NG 2x250W HQI + 4x54W T5, obieg RD6500, BK250, cyrk. T 2x6105 ster.

7095, dolewka 40l, T osmolator, TEC III NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Na imię mam Mariusz i pochodzę z Sosnowca woj. Śląskie.

Jak na razie brak doświadczenia z akwarystyką ale są plany :)

Liczę na pomoc ojca kiedyś zaciętego akwarysty słodkowodnego oraz waszą :)

Troszkę śledzę wasze forum więc nadeszła pora ruszyć ze swoim projektem :)

W planach NA RAZIE coś małego z racji braku miejsca.

Do zobaczenia w dziale dla nowicjuszy :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na imię mi Andrzej, mieszkam w małym miasteczku k.Tarnowa.

Na razie nie mam jeszcze morszczaka - jestem na etapie akwa słodkowodnego z paletkami- ale moim marzeniem jest morskie akwarium

Mysle,że niedługo będzie takie u mnie stało

na razi czytam,oglądam, studiuję to forum.

Pozdraiwma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam na imię Ania (chyba kolejna zresztą) jestem z Wałbrzycha, jestem narazie na etapie czytać,czytać i jeszcze raz czytać :) i tak już 2 miesiące... Przymierzam się do Waszego "ulubionego" Nano Reef Aquaela 30 l. Śledzę forum itd i nie widzę fanów solniczki z Wałbrzycha niestety (jest Wrocław,Legnica,Oleśnica). Pozdrawiam wszystkich!:)


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem Zbyszek akwarystyką interesuję się od małego, ale dopiero teraz postanowiłem założyć baniak morski.

Mam w domu 8 akwarii a 9 morski mieszkam we Wrocławiu i zwyczajowo się witam. :kapelusz


800L w obiegu

200x60x60cm; sump; swiatlo: HQI 450W i T5 2x80W; odpieniacz: H&S 200-1260; cyrkulacja Tunze 6100.10 2szt; obieg Aqua Bee 2000; reaktor Ca;

4212_4217.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#316550 SkoczekPL :

Witaj :kapelusz

Faktycznie, patrząc na datę założenia konta i na pierwszego posta - to pewnie przygotowana na max-a jesteś :bump1

A pytać - zawsze warto!

Nie dość, że przygotowana i oczytana to jeszcze ma porządne zaplecze praktyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319478 ZbyszekF :

Mam w domu 8 akwarii a 9 morski mieszkam

No powiem Ci Zbyszku :kapelusz


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego jeszcze czyta co się do niego pisze :bump1 Witaj :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam na imię Paweł i startuję właśnie z rafką 100 l


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że przygotowana i oczytana to jeszcze ma porządne zaplecze praktyczne :bump1

Chyba zna 2 forumowych mistrzów z zapleczem, to chciałeś powiedzieć??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.