Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam na imię Marcin, zajmuję się kilka lat akwatystyką słodkowodną. Od dawna planuję założyć zbiornik morski i najpóźniej za dwa tygodnie będzie już stał (będziecie mieli komu pisać co źle zrobił hehe xD ), osprzęt już mam poza świetlówką którą prawdopodobnie po południu kupię. Dużo czytałem na temat morskiego, oglądałem filmy chociaż nie wiele ich jest... wiem że jeszcze bardzo mało wiem ale z czasem będę wiedział więcej ;) (wiem na przykładzie słodkich, z których oczywiście nie zrezygnuję, morskie będzie tylko jako dodatek wśród słodkich wód xD ).

Mógłby mi ktoś napisać co to jest to dino a najlepiej podać stronkę gdzie jest to bardzo dobrze opisane i ew. opisany sposób zwalczania tego? Czytałem na forum, wiem mniej więcej jak to wygląda ale chcę przeczytać "opis" tej "plagi".

Z góry dzięki :)

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

nazywam sie grzesiek, moj synek chcial miec nemo i dory wiec mamy teraz male morskie 100 l.

forum zaj..ste. ( jeden problem mam tylko , nie moge szukac : szort sentens lajk PH, KH, CA, MG)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam temat się rozwija w ekspresowym tempie! "Seb" gratuluję pomysłu!

na imię mam paweł

ponad 11 lat temu pracowałem w sklepie, w którym założono akwarium morskie.

po miesiącu kupiłem używane standardowe 112L z pokrywą i filtr kubełkowy; z wypadu na nurkowanie w Chorwacji przyjechała skała ukwiały i krewetki. i tak to się zaczęło... :wub:

człowiek cały czas się uczy.... :D

pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pochodze z okolic Raciborza (Slaskie) aktualnie na stale mieszkam w Niemczech (Nordhorn).

Od kilku lat zajmuje sie akwarystyka slodkowodna,na poczatku bylo pare rybek a aktualnie w drodze do roslinnego i pomyslalem sobie czy by niesprobowac z morskim,od okolo 8mc studjuje ksiazki strony internetowe o tematyce morskej i postanowilem ze bede zakladal akwarium morskie i to by bylo na tyle.

Pozdrawiam

Andrzej :)

Moze jest tu ktos z Nordhornu?


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam się Piotr, mam 17 lat, jestem z Chorzel, małego miasteczka praktycznie na granicy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego(130km do wwy i 90 do Olsztyna) i planuję założenie morskiego. Akwarystyką zajmuję się już kilka lat ,ale aktualnie prowadzę tylko mały zbiornik 63l słodkowodny typu LT. Chciałbym spróbować swoich sił, zakładając jaką malutką rafkę(coś ok 30 L), gdyż na więcej nie mam miejsca, no i funduszy. Mam nadzieję że uda mi się je postawić do końca wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam na imię Olaf , mam 14 lat . Mieszkam w Wejherowie niedaleko Gdyni (obecnie tam przebywam)Od 3 lat zajmuje się akwarystyka słodkowodną na poważnie ( akwarium holenderskie skromne ale własne 126 l ) Od niedawna interesuje się akwarystyką morską mój pierwszy baniak jest w trakcie budowy :thumbsup:

Pozdrawiam.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mam na imię Tomek.

Pochodzę z Bielska-Białej, aktualnie mieszkam w Wielkiej Brytanii.

"SEB" wielkie gratulacje (dla Ciebie i wszystkich forumowiczów) za stworzenie tego forum, które jest ogromną kopalnią wiedzy pomagającej zakładać jak i prowadzić już istniejące zbiorniki.

Pozdrawiam

Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO cześć :coffee:

Witaj na forum, mała korekta nie "SEB" tylko "seb" :rambo:

Baw się dobrze :ice:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Marcin, pochodzę z Chojnic, obecnie mieszkam w Galway w Irlandi.

Na razie czytam, i zbieram info, a sporo tego jest, w sierpniu urlop i wtedy może z czymś wystartuje.

I tak przy okazji świetne forum...

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po wieloletniej zabawie z akwarystyką słodkowodną nadszedł czas na pierwsze akwarium morskie. W planach mam zbiornik 84l z panelem. Zanim się zdecydowałem dużo czytałem i oglądałem. Ale rozumiem doskonale że nie uchroni mnie to od popełniania błędów, które mam nadzieję będziecie mi bezwzględnie wytykać i wskazywać słuszną drogę :)

To tyle tytułem wstępu, pozdrawiam i dodam że jestem z Sosnowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Michał, pochodzę z Wielkopolski. Zawsze miałem jakieś zwierzaki... Nadal mam psa i z 30 papug, akwarium słodkowodne zlikwidowałem całe wieki temu. kiedyś do pierwszego akwarium dostałem atlas ryb akwariowych i przyznam że przy dziale z rybami morskimi, te słodkowodne wyglądały raczej marnie. Tak dojrzewała we mnie ta myśl wiele lat i trafiłem przez przypadek do sklepu z morszczyzną i zaczęło się. Parę pytań, parę dzienników ( w tym kiviego) i stało się. Postawiłem 300 litrów morza w moim salonie zaraz po przeprowadzce i remontach. Skała nie dojeżdzała, blat się uginał, odpieniacz puszczał bańki... takie tam pierdoły... Ale wreszcie coś się zaczęło

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nazywam się Jacek i właśnie zaczynam swoją przygodę z rafami.

Na początek zdecydowałem się na Reefmaxa - od czegoś trzeba zacząć.

Akwarium stoi już w domu zalane i z pierwszymi żywiątkami :)

Lece szukać na forum co to tam takiego wyrosło :)

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na imię mam Paweł, od zawsze bylem zafascynowany akwarium morskim lecz dopiero teraz są warunki i dość samo zaparcia

aby zrealizować własne marzenia:))

Mam 30lat (kryzys wieku młodego:)) człowiek chce coś zrobić:))

W poszukiwaniu niezbędnej wiedzy i istotnych wskazówek natrafiłem na wasze wspaniale forum.

Mozna znaleźć tu wiele cennych porad i informacji okraszonych ciekawymi dziennikami z życia wzięte:))

Jestem pełen podziwu waszych solanek i może przy waszej pomocy dopnę swego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech ktoś zacny kolegów oficjalnie powita, co mają tak na deszczu stać ;)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy Wszystkich nowych Forumowiczów :welcome:

czytajcie i pytajcie, a akwarium będzie wielką radością .

@Gotterek, aż tak to nie pada :p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita wszystkich mam na imię Łukasz jestem z krakowa ( nowa-huta )

zamierzam założyć akwarium morskie , wcześniej posiadałem zbiornik słodkowodny 450 litrów z pielęgnicami amerykańskimi finalnie były trofcie ale w związku ze zmianą mieszkania niestety musiałem zlikwidować i teraz przyszedł czas na morską przygodę w niedługim czasie zamierzam zakupić reefmaxa i zacząć przygodę z solanką

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego krakusa zarażonego chorobą morska ;) Na dodatek mieszkającego tak blisko ze wnet akwaria można w obieg połączyć :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego krakusa zarażonego chorobą morska ;) Na dodatek mieszkającego tak blisko ze wnet akwaria można w obieg połączyć :)

HEH bądź pozdrowiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z tej strony kłania się Rafał z Bierunia,wyjadacz czarnych wód Amazonki amator solniczki:) Czytam wasze posty jak biblie,kuje jak do matury,na razie stoi puste 680 za niedługo zamieni się w solniczkę ale najpierw duuużo nauki,ogarnięcie skrótów które na początek brzmiały jak niezrozumiała magia jakiej nie było w śród dyskowców:)Pozdrawiam wskakując z rzeki na głęboką wodę oceanów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nazywam sie Andrzej jestem z Bełchatowa startuje z baniaczkiem 720 litrów narazie kompletuje sprzęt. :) czytam forum i uczę sie :)


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, czołem, witam się z zespołem, ciesze się że tu macie lemiesze, ale zaraz, zaraz nie wszyscy naraz. Halo słychać mnie ? Co wy garmażeria mrożona :)

kto wie skąd to powitanie? :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Jestem Paweł, mieszkam w Hajnówce (podlaskie). Noszę się z zamiarem założenia małego morszczaka na początek typu reefmax 30l lub coś pod 40l. Mam nadzieję, że uda mi się coś osiągnąć i nie poprzestać na tak małej bańce. Pozdrawiam wszystkich użytkowników..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ... jestem Adam ... mieszkam w Słupsku, w miare uplywu czasu zaczne uzupelniac dane o sobie, jestem "nowy", witam wszystkich


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Nazywam się Rafał , w nie długim czasie odpalę kostkę soli 55x55x50 + sump .Na razie brakuję mi jeszcze troszkę skałki i zastanawiam się nad wyborem soli . Tymczasem biorę się dalej do lektury :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.