Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mieszkam od roku w Kielcach, wcześniej w Częstochowie i po kilku latach z Malawi (się zgrało z kolegą wyżej) w 2013 rozpoczynam przygotowania do morskiej przygody. Obecnie zbieram informację i zgłębiam wiedzę w temacie solniczek :) start w marcu.

Pozdr

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać słonych zapaleńców :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja w imieniu "słonych" spod Świętej Wieży przywitam nowego kolegę starosłowiańskim słowem: Aloha!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Jestem Jarek, mieszkam w Giżynku - taka mała wioska w Kujawsko-Pomorskim 40 km od Torunia i tyleż samo od Włocławka.

Już kilka postów mi się "wymknęło" na tym forum, więc czas najwyższy żebym się i tu przywitał ;)

W zasadzie mógł bym dalej skopiować tekst kolegi Przemodzialo :)

Mija 2 lata odkąd mam zbiornik 240 L z Malawi.

Ale może od początku. Z akwarystyką mam do czynienia od 8 roku życia, kiedy to mama odkupiła od znajomych zbiorniczek 30 L z gupikami, brzęczykiem i filtrem gąbkowym napędzanym powietrzem włączanym na kilka godzin dziennie :googleye

Ze 3 lata później było akwarium 60 L obsada niewiele się zmieniła i wyposażenie te samo. Z braku dostępu do wiedzy nie wiedziałem w jakim to bagnie moje rybki pływają :)

Od 15 o 25 roku życia miałem przerwę w akwarystyce (szkoła i inne zainteresowania ;) )

Po ślubue udało mi się namówić moją połówkę na 54 L akwa z gięta szybą. Straszne boje były ale wiedziałem, że zaszczepię "bakcyla" i po niecałych 2 latach już nie miałem problemu z przywiezieniem 240 L mojego wymarzonego kawałka jeziora Malawi :)

O morskim zawsze marzyłem. Ale zawsze wydawało mi się, że to taka wielka przepaść mnie od tego dzieli zarówno wiedzy jak i funduszy.

Po lekturze kilku postów, widząc zafascynowanie któregoś kolegi co założył sobie kostkę 30 L Nano Reef od Aquaela stwierdziłem że i ja będę miał morskie :) prędzej czy później ale będę miał :D

Jeszcze raz witam wszystkie koleżanki i kolegów

.

Pozdrawiam

Jarek


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na forum trafiłem głónie z faktu iż kilka lat temu z powodu większej przeprowadzki musiałem pozbyćsię całego sprzętu oraz zwierząt (słodkowodne). Niedosyt przez ostatnie dwa lata doskwierał. A że przez około 5 lat lubowałem się w biotopie malawi to teraz postanowiłem urozmaicić swoje doświadczenie o rafę.

Akwarystyka więc nie jest mi obca, ale ta morska to jednak rzecz przezemnie jeszcze nie tknięta. Dlatego też proszę o wyrozumiałość.

serdecznie pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

Mam na imię Maciek i pochodzę z Wałbrzycha . Miesiąc temu dojrzała we mnie decyzja i postanowiłem "pobawić" się w akwarystykę morską . Dotychczas miałem akwarium słodkowodne biotop Tanganika .

Na razie przegryzam się przez wiedzę z zakresu akwarystyki morskiej , chłonę , czytam i przeglądam , zwłaszcza forum Nano-reef :smiling: . Zaczynam przygodę od zakupu filtra osmozy + DI i odpieniacza .

Akwarium najprawdopodobniej 185 lub 225 l , tymczasem muszę się pozbyć starego akwarium i jego mieszkańców .

Pozdrawiam wszystkich z nowym rokiem 2013 !!!

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mieszkam od roku w Kielcach, wcześniej w Częstochowie i po kilku latach z Malawi (się zgrało z kolegą wyżej) w 2013 rozpoczynam przygotowania do morskiej przygody. Obecnie zbieram informację i zgłębiam wiedzę w temacie solniczek :) start w marcu.

Pozdr

Przemek

Witam kolegę z Kielc....czytaj i pytaj, jak by coś to wal na priw, jak będę mógł to pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorian z Wągrowca ( Wielkopolska 60 km od Poznania,Piły i Bydgoszczy). Narazie 250 L - biotop amazonka. Zdobede potrzebna wiedze i strartuje. Z chęcia posłuchał jakiegoś doświadczonego morszczaka z okolic.

Pozdrawiam


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Na imię mam Mateusz mieszkam w Stargardzie. Jakieś 9 lat temu razem z ojcem mieliśmy akwarium słodkowodne 80l, ojciec zawsze marzył o akwarium morskim lecz ceny w tamtych latach były kosmiczne... I od kilku lat i mi się udzieliło ale nigdy nie było czasu. Postanowiłem w końcu się zabrać za siebie :D W planach mam 160l + sump 60l. szafkę już zmontowałem, po akwarium jadę jutro. Większość sprzętu zrobię sam gdyż na początek dużo trzeba wydać. Ale cóż takie są tego uroki ;) Życzcie mi powodzenia hehe

Zapraszam do mojego tematu bo mam kilka pytań.http://nano-reef.pl/...-co-do-sprzetu/

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia wszystkim nowicjuszom ;)

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem Michał i jestem soloholikiem. Jak kolega wyżej też miałem słodkie 80l i zamieniłem na solniczkę. Niestety chłopaki z Lubelszczyzny jacyś zakompleksieni są więc początki z morszczyzną zmuszony jestem zaczynać z Mazowszem. Jak mi się uda wystartować kosteczkę to założę odpowiedni temacik, a narazie patrzę jak dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marek z tej strony mieszkam w Garwolinie takie mini miasteczko 60 km od warszawy z akwarystyką morską nie miałem do czynienia wiec czytam wasze forum od miesiąca i postanowiłem się zarejestrować no i przywitać ;] Na początek myślę o używanym reefmaxie żeby wdrążyć się w temat nabrać dobrych nawyków a dzięki waszemu forum omijać złych cieszę się że macie Klub Reef Max ;]


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas na mnie. Witam szanownych kolegów. Akwarystyką interesuję się od dziecka i zaczynałem od złapanych nad stawami cierników w słoiku i wsadzałem im do środka trawę z trawnika na podwórku. Przecież rybki potrzebują roślinek :smiling: . Od tamtej pory wiele się zmieniło. Obecnie jestem w trakcie likwidacji akwarium "Holenderskiego" i przesiadam się na morskie co tłumaczy moją obecność na tym forum. Powoli kompletuję sprzęt a to co zbędne sprzedaję. jak już zacznę adaptować akwarium na morskie to na pewno się pochwalę. Jak na razie powoli do przodu. Pozdrawiam.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :baby:

Ciekawe forum.

Dla ciekawskich= mam solniczkę i to od dawna.

Paletki mam od bardziej dawna.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka:) obecnie tylko czytam i zbieram sprzęt ale za kilka tygodni start z nano reef 30l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam wrzystkich.

Przymierzam się do załorzenia akwa 150 50 50 i pewnie będę potrzebował kilku dobrych rad .

Czy jest ktoś z mojej okolicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, Mieszkam w Rudzie Talubskiej ok. 60 km od Warszawy.Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem 370l malawi, i troche innych rybek w mniejszym akwa. akwarystyka to moja pasja.Obecnie zbieram niezbędną wiedze do morskiego kawałka świata. Napewno wykorzystam cenne doswiadczenie i rady użytkowników tego portalu .Napewno będe w tym roku startował z morskim ale jeszcze nie wiem jakiej pojemnosci i z jakim ospszętem.Serdecznie pozdrawiam wszystkich.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozdrawiam Forumowiczów.

Od jakiegoś czasu wczytuje się w informacje zawarte na forum. Jest to moja druga przymiarka do akwarium morskiego -pierwsza miała miejsce w okolicach roku 2000 jednak ze względu na ówczesną dostępności sprzętu i ceny zakończyła się fiaskiem.

Teraz planuje start zbiornika 240-300L w najbliższych dwóch miesiącach. Napewno będę korzystał z Waszej wiedzy i doświadczenia.

Mieszkam w Tychach a w okolicach widzę sporo solnych wyjadaczy :)


KOMPLETUJE...

JEST: baniak: 120x60x55 [396l], sump 80x40x35 [112l]

W PLANIE: odpieniacz: Deltec APF 600, pompa obieg: 3000-3500l/h marka?, LR ok60kg.

360l w salonie... start...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam wrzystkich.

Przymierzam się do załorzenia akwa 150 50 50 i pewnie będę potrzebował kilku dobrych rad .

Czy jest ktoś z mojej okolicy ?

witaj kris..jest..jest...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Dominik i jestem z Polanicy-Zdroj, od paru lat mieszkam w Londynie.

Posiadam solniczke 94l od sierpnia, ale to moj pierwszy post na forum dlatego najpierw chcialem sie przywitac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam na imię Wojtek,pochodzę spod Piotrkowa Trybunalskiego.Akwarystyka zajmuję się od wielu lat ale jest to akwarystyka słodkowodna.Mam zamiar w przyszłości założyć akwarium morskie ale na chwilę obecną zgłębiam wiedzę na tym forum

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam na imię Bartek i powoli przymierzam się do pierwszej solniczki, jak do tej pory miałem styczność tylko z akwariami słodkowodnymi.

Powoli "wczytuję" się w morszczyznę i jeszcze w tym roku będę chciał wystartować z akwarium morskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem z Kołbaskowa (k.Szczecina) . Właśnie jestem na etapie zamawiania akwa . Bedzie to 300l 120/50/50 . Dotychczas tylko miałem słodkowodne 450l . Mysle ze za miesiac bede startował ze słonym zbiornikiem.

Pozdrawiam

PABLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Witam! :) mieszkam w Białym Dunajcu i prócz pasji jaką jestakwarystyka jeżðżę na nartach

Edytowane przez RAFkru (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.