Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nazywam sie Henryk. Mieszkam pod Warszawa a na morszczyzne choruje od okolo 10 lat. Do tej pory bawilem sie slodkowodnymi akwariami, natomiast od tygodnia jestem szczeliwym (jak na razie) posiadaczem nano rafki :nono

Dlaczego nano? Bo:

1. to trudniejesze - jak naucze sie obslugiwac 30 litrow pomysle o 500.

2. na stole obok komputera brakuje miejsca na wieksze (tzn - miejsce jest ale zajete przez zbiornik slodkowodny).

Na razie nano dojrzewa a mnie cieszy kazdy przejaw zycia pojawiajacy sie na skalce.

Pozdrawiam

H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henryku Drogi - Witamy serdecznie na forum - a tym bardziej kogoś kto darzy miłością Bryśki :nono


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku, dziekuje za tak szybkie powitanie... Rozumiem ze to zasluga Brytkow :nono Faktycznie Brytki sa cudne ale postaram sie nie odbiegac od morskeigo tematu na tym forum... chyba ze kudlata paskuda cos mi wylowi... ze slodkowodnego systematycznie ryby ginely a kotka chodzila po domu z glupia mina ;)

pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh, jasne tu rozmawiamy o rybkach a o Bryśkach możemy na forum.agiliscattus :nono

Jak coś to wal śmiało ;) (oczywiście w kwestii rybek ;) )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem z warszawy.Od wielu lat posiadam akwarium słodkowodne(obecnie biotop Malawi).Już dawno planowałem przesiadkę na słoną wodę.Obecnie kompletuję sprzęt i mam nadzieję że niedługo będę mógł dopisać do wspólnego litrażu swoje 200 litrów.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy,pochwal sie jaki sprzet planujesz,bo z poczatku to ciezko samemu podjac decyzje co kupic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od 20 lat zajmuje się akwariami słodkowodnymi w tej chwili posiadam 450 litrów które planuje przerobić na morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam baniak 100x40x50,chcę wkleić panel(brak miejsca na sump),oświetlenie(w planie t5 4x39?)sklecę sam z posiadanej pokrywy,cyrkulacja 2xjvp102.Mam tylko problem z odpieniaczem,nie wiem co wybrać do panelu.Mam nadzieję że koledzy z doświadczeniem ocenią,wytkną błędy i ewentualnie doradzą.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jestem szczęśliwym posiadaczem Aquaela 30L od 3 tygodni i coś niecoś już w nim jest i oczywiście planuję większe :)

Pozdrawiam


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adekchem

Witam kolege w nieszczesciu :) Prawie w tym samym czasie tez zalozylem Aquaelowska 30ke wiec bedziemy miec podobne doswiadczenia :) Napisz skad jestes i co u Ciebie rosnie.

pozdrawiam

maskonur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Adam , jestem z Żor

Akwarystyka zajmuję się od 10 lat (słodkowodną).

Od kilku dni zaczynam przerabiać moją 250 na solankę. Oczywiście najpierw lektura forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam na imię Krzysztof i mieszkam w Jaworznie.

Przedwczoraj zalałem moją pierwszą solankę (60 litrów):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam na imie Robert.Po kilku latach zabawy w akwarium slodkowodnym nadszedl czas na wieksze wezwania.

Jestem na etapie lektury(jak mysle od roku) ale jak to bywa czym wiecej czytam tym mniej wiem.

Wiekszosc sprzetu mam zakupionego i jak mysle wciagu miesiaca zaczne przygode z morskim.

pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Marcin jestem z Legnicy, obecnie posiadam akwarium słodkowodne. Dużo czytam i podziwiam inne zbiorniki. W przyszłości założe swój (oby jak najblizszej:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zaawansowanych i początkujących akwarystów morskich.

Mam na imię Roman i mieszkam w łodzi.

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do "solniczki" i na pewno będę prosił o pomoc.

Przewidywany zbiornik 300 l.

Pozdrawiam wszystkich.:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jacekberet z Łodzi przymierzam się do nano rafki Reefmax i pewnie będe potrzebował waszych dobrych rad


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imie Adam jestem z Kalisza. Staram sie zalozyc morszczyzne ale troche przytlaczaja mnie ceny :D Akwa juz mam (niestety z wypukla szyba) ok 120l, pozostalosc po muszlowcach :D

Pozdrawiam.


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zachorowałem na solniczkę głównie dzięki Wam. Na forum trafiłem przypadkiem jakiś czas temu i teraz z zapałem czytam każdy merytoryczny temat. Dzięki za super rozpisane teksty w wielu wątkach. Pozdrawiam oczekując własnej solniczki.

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam na imię Paweł. Obecnie mam akwarium słodkowodne jednak powstał pomysł by przestawić się na morskie. Morskie wyglądają niesamowicie. Już jakiś czas chyba 3tygodnie czytam i zbieram informacje o akwariach morskich. Chciałbym wkrótce założyć akwarium słonowodne. Trochę sprzętu już mam m.in standardowe akwarium 112l które najprawdopodobnije zostanie użyte jako baza. Pare złotych w kieszeni się przyda :D Także na razie czytam i odkładam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam:strutin.Od około 2 miesięcy czytam sobie forum,równoczesnie kompletuję swoją pierwszą solniczkę.Jak większość morszczaków kupę czasu spędziłem na słodziaku,ale to już historia-sprzedane.Będzie 150L słonej wody:googleye.W najblizszym czasie postaram się przedstawić moje poczynania.Aktualnie oklejam tło folia samoprzylepną i pozostają brzydkie ślady(chyba po kleju):banghead .jak tylko dojdę do ładu z tłem to składam instalację i wrzucę fotki.Pozdrawiam wszystkich :D

P.S Chorobą morską zaraził mnie kmirko(dzięki fajne schorzenie).Dużo pomaga mi inmar (dzięki):D


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych posolonych i tych którzy dopiero będą solić.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, nazywam się Darek jestem z Warszawy. Dotychczas zajmowałem się akwarystyką słodkowodną (głównie malawi oraz tenczanki). Aktualnie planuję nano rafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam na imię Ania.

Niestety moja druga połówka sPRYTny nie daje mi się dotykać do swojego ReefMax-a.

Powiedział żebym sobie swoją rafkę założyła i tam rządziła wiec tak zrobię z czego jestem zadowolona.:love

Cel to miękko i kolorowo w Aquael Nano Reef 30l. Zdecydowałam się na ten zastaw ze względu na "przyznany":D niewielki budżet, a większość sprzętu będę używała Grzegorza tzn. osmoza, hydrometr, testy itp. :D Start przewidują na początku grudnia.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sprzęt mogłabyś używać we własnej czterysecie. Oj zrobiłabyś mu rysę na rajtuzach...

Witamy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.