Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nazywam się Ola i jestem z.. Opola :) Od dłuższego czasu poczytuję, a wkrótce planuję start z malutką rafką, która będzie wstępem do większej przygody.. W planie mam zbiorniczek 500l, a na początek 10% tego :) Max.. ;P


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nazywam się Patryk, jestem studentem z Lublina. Akwarystyką interesuje się już trochę. Aktualnie posiadam tylko 240 litrów z afrykańskimi pyszczakami-Malawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Kłania się Michał z Warszawy

Od kilku tygodni przeglądam forum szukając odpowiedzi na wiele pytań (co raz to więcej...) - wyrazy szacunku dla założycieli i współtwórców :clap:

Minęły ledwie 2 doby od zalania niewielkiej solniczki (45L), a ja już kombinuję jak w miejsce mojego 240-litrowego holendra wstawić 500L rafy (bo tyle się tam zmieści)... zagrożone jest też niewiele mniejsze akwarium w pokoju synka (napeeeewno ucieszy się z Nemo ;-) )... zapowiada się więc na dłuższą znajomość ;-)

To moje drugie podejście do morskiego tematu. Pierwsze miało miejsce jakieś ...18, może 20 lat temu... wtedy byli w Warszawie tylko Ziarko i Latos, zdobyłem jakąś książkę (niestety porady sprzętowe z błyszczących stronic mojej "biblii" nie pokrywały się z ówczesną ofertą polskiego rynku), do tego ze 2 artykuły w Akwarium i tyle... Zdążyłem zamordować 1 błazenka i 1 garbika i powiedziałem sobie dość. Wróciłem do słodkiego - morszczyznę zastąpiły paletki, potem wiele, wiele innych, aż do niedawna... Skoro życie wyszło z morza, to nadszedł czas by do niego wróciło!

Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Wasze wsparcie i za niedługi czas (względnie niedługi...) będę mógł cieszyć się maleńkim skrawkiem kolorowej rafy :-)

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Michał mieszkam w Radomiu i tu pracuje. Mam żonę, dwoje dzieci i Reefmaxa z którym wystartowałem od wczoraj :smiling: . Z akwarystyką morską po raz pierwszy spotkałe się 10 lat temu i miałem dwa zbiorniki, wiele od tego czasu się zmieniło i chętnie czytam wszystkie tamaty(ich mnogość mnie przeraża, ale "Dobre rady zawsze w cenie").

Zatem, pozdrawiam i lecę zgłębiać tajniki na nowo :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Michał mieszkam w Radomiu i tu pracuje. Mam żonę, dwoje dzieci i Reefmaxa z którym wystartowałem od wczoraj :smiling: . Z akwarystyką morską po raz pierwszy spotkałe się 10 lat temu i miałem dwa zbiorniki, wiele od tego czasu się zmieniło i chętnie czytam wszystkie tamaty(ich mnogość mnie przeraża, ale "Dobre rady zawsze w cenie").

Zatem, pozdrawiam i lecę zgłębiać tajniki na nowo :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Witaj

Bez strachu tylko słuchaj doświadczonych "morszczan" i duuuużo cierpliwości, czekaj aż wszystko dojrzeje......Dosiego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Przemek i jestem ze Zgorzelca. Jeszcze nie posiadam akwarium morskiego, ale mam zamiar dużo czytać i niedługo jakieś 200l na początek. Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Aleksandra, razem z mężem od marca 2014 mamy własną solniczkę 152l + sump.

Pochodzimy z Pabianic, ale aktualnie przebywamy w Leźnicy Wielkiej.

Na razie nie udzielam się zbytnio, tylko grzecznie czytam wypowiedzi bardziej doświadczonych osób :)


Akwarium 150l + sump 70l, Boyu HQI 250W + Akt. 2x54W + 2xLED, Odpieniacz Deltec APH525, Obieg NewJet 4500, Cyrkulacja Hydor Koralia 3

Obsada: 2x Amphiprion ocellaris, Synchiropus splendidus, Pterapogon, Lysmata amboinensis, Ctenochaetus tominiensis, Pseudocheilinus Hexataenia, Rozgwiazda piaskowa, Calcinus elegans, Quadricolor, Capnella, Caulastrea Fluo, Acanthastrea Lordhowensis, Zoanthus spp.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam na imię Emilia. Jestem nowym użytkownikiem forum i zaczynam swoją przygodę z akwarium morskim. Liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :) od kilku lad ładnych siedzie w słodkich baniakach, ale od dłuższego czasu ciągnie mnie do solniczki... na razie tylko czytam i czytam, kto wie może za miesiąc wystartuje :)

Mieszkam w Bydgoszczy, i mam nadzieje że znajdę paru z solniczkami co by mogli mnie wspomóc wiedzą.

Z zawodu jestem Konstruktorem :)

Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Pochodzę z woj. zachodniopomorskiego, a konkretniej ze Stargardu Szczecińskiego. Mam nadzieje że aktywne życie na forum pomoże w łątwiejszym założenium morszczaka.

Czy ktoś jest na Forum z moich okolic?:)

Pozdrawiam Wszystki Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Pochodzę z woj. zachodniopomorskiego, a konkretniej ze Stargardu Szczecińskiego. Mam nadzieje że aktywne życie na forum pomoże w łątwiejszym założenium morszczaka.

Czy ktoś jest na Forum z moich okolic? :)

Pozdrawiam Wszystki Rafał

Parę osób znajdziesz w okolicy. Masz PW ode mnie

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Mam na imię Michał mieszkam w Radomiu i tu pracuje.

Witam sąsiada :D


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba się jeszcze nie witałem, chociaż już pisałem na forum w takim razie, oficjalnie wszystkich WITAM :D mam nadzieję że uzyskam tutaj odpowiedzi a raczej pomoc od reszty forumowiczów a z czasem pozwolę sobie przedstawić efekty tych starań no i cierpliwości (trudny uczeń) haha.

Ps. Jeżeli napiszę jakiś temat, który gdzieś już jest zakopany to z góry przepraszam, czasami zwyczajnie (zazwyczaj) źle wpisuję frazy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kuku, skoro nawiązałeś do szukania to polecam w Google wpisywać szukana frazę i dodawać do niej "nano", szybciej znajdziesz. Miłej lektury forum, jest to spora kopalnia.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem z okolic Wałbrzycha ,już jakiś czas mam słodkie 130l i od 1,5 tygodnia mam tez male slone 60l..:) jestem w trakcie przerabiania tego forum :) swoja droga to kopalnia wiedzy :) .

pozdr


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Jestem ze Szczecina. Razem z żoną postanowiliśmy założyć duży (większy zbiornik). Początkowo padło na jeden większy holender (zamiast 2 mniejszych), lecz jak to w życiu pojawiły się problemy zdrowotne i decyzją wspólną postanowiliśmy postawić akwarium morskie o którym tak długo myśleliśmy. Początkowo wstrzymywały nas kwestie finansowe, ale przecie nie od razu Rzym zbudowano. Co miesiąc kupujemy coś nowego i w taki sposób powstaje nasze 225 rafy. Narazie stoi stelarz już obudowany, na dniach odbieramy akwarium, i stoi już odpieniacz DIY. To chyba tyle.

Pozdrawiam wszystkich.


OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mieszkam w okolicach Tarnowa.

Dużo czytam, zapisuję i co kilka dni zmieniam plany.

Nie mam zbiornika morskiego, ale to się zmieni :)

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nazywam się Jacek pochodzę z Puław, studiuję w Lublinie. Zajmuję się rybami żyworodnymi, ale ostatnio nakręciłem się na mini akwarium morskie ;) no i właśnie w ktòrym poście mogę podzielić się z wami moimi planami i rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem Piotrek z Warszawy ( Prawie jak Krzysztof Jerzyna ze Szczecina - nie ? ;) - if u know what i mean :p ).

Jestem na etapie zakładania swojej pierwszej solniczki - jutro zamierzam wystartować swoje 30L Aquael'a pod wdzięczną nazwą Nano Reef ;)

Plany są wielkie tak jak i wyobraźnia - ale rzeczywistość wszystko weryfikuje, co prawda startuje z maluchem ale choroba morszczaków już zdążyła mnie dopaść ( na długo przed założeniem akwarium) i wydaje mi się że na 30L się nie skończy ... ;)

Z szybkich wiadomości o mnie interesuję się Wędkarstwem - zarówno słodkowodnym jak i morskim, Modelarstwem RC - trochę latam trochę pływam :p, i fotografią chociaż na to ostatnie poświęcem mniej czasu z wiadomych powodów: praca, praca, i jeszcze raz praca...

Pozdrawiam wszystkich kolegów i koleżanki i życzę (Sobie i Wam ) jak najdłuższej nieuleczalności naszej choroby.

Po starcie akwa moja mała fotorelacja pojawi się w odpowiednim dziale ;P

3majcie się !


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Michał i jestem ze Szczecin.

Od ponad miesiąca siedzę i czytam, zapisuję i analizuję przed założeniem mojego pierwszego akwarium.

Z niecierpliwością czekam na ten moment, ale ............. najpierw remont całego mieszkania (czyt. żona).

Dziękuję wszystkim za nieskończoną kopalnię wiedzy jaką jest forum !

Moje akwarium będzie to 100 x 50 x 50 z OW - szafka biała lub czarna (zależy od mebli) oklejona szkłem OW,

ale więcej jak ruszy projekt...

Jeszcze raz witam WSZYSKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Widzisz Michał okazuje się ze "żona" to jest porządna instytucja i ma 100% racji (w tym konkretnym wypadku ;-)) - najpierw remont potem baniak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeby od razu całego mieszkania ..... i nowe meble ? (czuję że to jej podstęp), myśli że po remoncie mi przejdzie ....

ale trzeba być "twardym" :rambo:

Bardzo chętnie wprosiłbym się na kawę i zobaczył u kogoś ze Szczecina jakieś ładne akwarium,

ale będę się wpraszał bliżej końca remontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.