Skocz do zawartości
Walker

Nowy regulamin targowiska...

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przypomnieć że obowiązuje nowy regulamin.

Przed wystawieniem ogłoszenia proponuję przeczytać.

Będzie wszystkim łatwiej. :yes


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie otrzymalem odpowiedzi czy moge dac zdjecie korala calego z informacja ze zrobie z niego szczepki. Teksty o hurtowym sprzedawaniu w takiej sytuacji pozostawie bez komentarza (to bicie piany).

Podsumowujac rozumiem, ze nie mozna zaoferowac chetnym ze z duzej euphylii zrobie np. Szczepke tylko musze zrobic szczepke i zrobic zdjecie tej szczepki. Jezeli tak to dlaczego tego nie ma w regulaminie tylko pozostawia sie jakas niejasnosc w tej kwestii co prowadzi do nieporozumien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka aby potecjalny kupujący widział co kupuje. W przypadku euphylii sprawa jest prosta dajesz zdjęcie korala i piszesz ile za główkę. W przypadku SPS ów już nie jest to tak oczywiste - chyba przyznasz mi rację ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta idea łamie ducha forum :) nikt już nie wstawi ogłoszenia - przybywajcie bo muszę zrobić przycinkę !

Jeszcze nie słyszałem przez całe istnienie tego forum, aby ktoś kto przychodzi osobiście kupić szczepki świeżo cięte - wyszedł niezadowolony z zakupu.... naprawdę - a jestem tu co dzień od chyba już nastu lat.

Nadal APELUJE aby się zastanowić czy wklejenie całego korala i napisanie "zrobię z niego szczepkę przy odbiorze osobistym" - jest faktycznie takim słabym ogłoszeniem że nie może się znaleść wśród zacnej wybranej listy ogłoszeń !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu masz rację. W przypadku odbioru osobistego jest spoko i każdy jest zadowolony ale co w przypadku kiedy w grę wchodzi wysyłka? Wiesz ile dostaje PW od osób które "czują się oszukane" na targowisku? A to koral dojechał martwy a to że na zdjęciu wyglądał inaczej a to że na zdjęciu było więcej płynu w buteleczce a w rzeczywistości było dużo mniej, i uwierz mi że mógłbym tak pisać i pisać. Ten regulamin mimo że nie jest doskonały powstał naprawdę na bazie naszych doświadczeń na forum i pewnie z czasem będziemy go jeszcze zmieniać, może nawet zmienimy trochę formę samego targowiska, ale to naprawdę nie jest wyssane z palca i nie jest po to żeby komuś utrudniać życie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle o moim przypadku (ale jak zakładam problem nie dotyczy tylko mnie i dlatego piszę). Ja nie wysyłam korali, ale przy odbiorze osobistym szczepkę mogę ułamać/uciąć, nie bawię się w podstawki skoro nie muszę (po prostu jak mam czegoś dużo to mogę odsprzedać). Odbiór tylko osobisty u mnie. Zróbcie więc wyjątek, że przy odbiorze osobistym mogą być sprzedawane szczepki łamane/cięte i wystarczy zdjęcie całego korala. Przecież i tak każdy kto przychodzi ogląda korale. Ja się nie bawię w to zarobkowo, ale jak mi koral zarasta akwarium i parzy się z drugim to chętnie go przytnę, a nie wywalę do kibla.

Po drugie nie chce tu się rozpisywać o niekonsekwencji , ale są już takie ogłoszenia (wskazywać nie będę żeby innym kolegom którzy wystawili nie robić problemów), których z kolei mnie zabroniono wystawiać. Konsekwencji więc tu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin powinien się też odnieść do prób ominięcia działu "Sprzedam" lub "Zamienię" w formie typu:

- oddam za czteropak

- oddam za kwotę 20 zł

itp

Oddaje się za darmo, ewentualnie koszty przesyłki.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę co myślę:

- moderatorzy uznaniowo traktują to jak ma wyglądać ogłoszenia (mój problem wyżej) - do dziś nie ma ogłoszenia - bujam się z tematem kilka kilkanaście dni)

-nowi forumowicze muszą mieć 50 postów - nie wiem poco, ale jak kiedyś ja intensywnie pisałem te posty (podkreślam merytorycznie) też się do mnie przyczepiono bez przeczytania tych postów,

-małą pojemność łączna możliwych zdjęć (1 mb) nie wystarczająca (przynajmniej dla mnie),

-problem z wrzuceniem już zdjęcia 450 kb (nie wchodzi) i to już było przegięcie jak dla mnie).

Ja generalnie się wypisuję z zamieszczania ogłoszeń tutaj szkoda nerwów.

Szczerze, to nie wiem po co to wszystko, ogranicza się w ten sposób dział sprzedaż (no chyba, że taki jest cel).

Nie rozumiem, też argumentów o rzekomym przeciwdziałaniu wałkom, serwisy sprzedażowe nie mają takiego stopnia "zaangażowania" moderatorów co to forum. Kto rozsądny będzie miał pretensje do moderatora, ze ktoś mu sprzedał złego korala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kolalysy.

Tak dla wyjaśnienia. To nie jest serwis sprzedażowy tylko forum akwarystyki morskiej którego elementem (dodatkiem) jest dział targowisko.

Ma swój regulamin który akceptujesz wystawiając ogłoszenie. Nie akceptujesz nie wystawiaj.

Twoja interpretacja regulaminu jest Twoją interpretacją.

Nie zgadzasz się z regulaminem wystawiaj na serwisach sprzedażowych.

Do pisania tutaj też Cię nikt nie zmusza


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze by było panowie moderatorzy pisać na pw osobie wystawiającej ogłoszenie co jest nie zgodne z regulaminem lub czego brakuje ;) to na pewno nauczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze by było panowie moderatorzy pisać na pw osobie wystawiającej ogłoszenie co jest nie zgodne z regulaminem lub czego brakuje ;) to na pewno nauczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

To niczego nie nauczy a moderatorzy musieliby nie pracować, nie spędzać czasu z rodzina tylko siedzieć na targowisku i odpisywać na niezgodne ogłoszenia.

Naprawde- zadziwiające jest to jak wiele osób nie spełnia kilku warunków regulaminów.

Przynajmniej tak było nie dawno a nie wierze ze od pół roku zbyt wiele sie zmieniło w tym temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było panowie moderatorzy pisać na pw osobie wystawiającej ogłoszenie co jest nie zgodne z regulaminem lub czego brakuje ;) to na pewno nauczy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Tak się składa że często piszę PW.

Ale wybacz kolego mam dom, rodzinę i pracę. Do tego też chcę poczytać tematy na forum. Poza tym wielu olewa informacje na PW

Dotyczy to wszystkich zielonych i adminów.

Poza tym przeczytanie regulaminu nie boli.

Nie przeczytasz umowy kredytowej z bankiem?

Edit

Debora była pierwsza


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być oportunistą :chris::whistle:

Ale tłumaczenie, że ktoś nie ma czasu jest chyba zaprzeczeniem chęci ? Sorry, ale jeśli ktoś podjął się takiej funkcji, to w mojej ocenie podejmuje się pewnych obowiązków. A ilość "obowiązków" sami sobie stwarzacie, jeśli sami widzicie, że nie jesteście w stanie tego obrobić ,to po co to ? Pomimo tak skrajnych zaostrzeń w wystawianiu ogłoszenia nadal są posty o czyjejś nieuczciwości, to znaczy, że to wszystko nie ma sensu.... będę trwał w tym stanowisku aż mnie zbanujecie :animier:

I dodam, że w ślad za regulaminem jest dla mnie karygodne, że ktoś wystawia na sprzedaż acropore i nie pisze jej pełnej nazwy ! Nie jestem dość poinformowany co to za koral, czuję że ktoś mnie może oszukać pomimo wizyty osobistej :crybaby:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanP pisze PW, potwierdzam na swoim przykładzie. I nigdy z nim nie dyskutuje, bo zawsze ma rację, ani razu nie oberwałam za niewinność.

Kiflu, jeszcze się nie narodził taki, który by wszystkim dogodził :) Nie da się w jednym regulaminie uwzględnić marzeń wszystkich użytkowników, bo każdy chce czegoś innego. Jeśli zmienią regulamin tak, żeby Tobie było dobrze, to ktoś inny będzie pluł jadem.

I uważam, że nie masz racji oskarżając Romana o brak chęci. Funkcja moderatora to nie zatrudnienie na umowę o pracę, tylko nieodpłatna pomoc, żeby było nam tu w miarę miło i czysto. Skoro Roman zgodził się pomagać, to trzeba go jeszcze dręczyć, że za mało robi? Jak to policzyłeś, że za mało? Ile godzin prac społecznych moda jest dla Ciebie ok?

Takie posty z pewnością zniechęcają administratorów, czy moderatorów, żeby tu cokolwiek robić, bo jak by się nie starali to zawsze ktoś będzie narzekał lub wysyłał chamskie teksty PW.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja osobiście nie mam pretensji, że nie ma jeden czy drugi czasu ! Tym bardziej Roman z którym nie jedno się piło i widziało :wine:

Ja po prostu naświetlam problem, a tłumaczenie, że nie ma się czasu w mojej ocenie jest słabe. Wiem, że podobno istnieje życie poza forum i niektórzy z niego korzystają :turned: ale to nie jest wytłumaczenie :yes

Ja po prostu zwracam uwagę, że jak mało z czym, to z obecnym podejściem do sprzedaży na NR się nie zgadzam. Mam do tego prawo i z niego korzystam :yes

Stworzony regulamin nie sprzyja niczemu na plus a tylko moderatorzy mają więcej roboty. :pirate:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie jest tu tak źle, skoro mamy prawo wyglaszac swoje opinie ;) i nawet dostajemy na nie odpowiedź.

Ja jednak pozostaje przy swoim stanowisku, zeby nikomu nie umniejszać jego cieżkiej pracy i oceniać całokształt, a nie tylko to, co mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może stanę po stronie "zielonych" tego forum.A w sumie bardziej kupujących na targowisku.

Ogłoszenia typu "robię przycinkę - przyjeżdżajcie - coś się utnie" są ....nijakie. Bo albo to szczepka będzie za mała, albo jak będzie duża to i droga. Robię przycinkę bo muszę, bo mi korale się parzą - to robie bo muszę. Ewentualne szczepki albo w podstawki albo luzem robię fotki i na targowisko. Trudne??

Kupujący widzi konkretnie co i za ile kupuje -i wszyscy są zadowoleni.

Właśnie dlatego wiele sklepów wprowadziło szczepki typu WYSIWYG - what yuo see it's what you get :)

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś był nie zadowolony przy bieżącej przycince... trudno mieć całe dno w szczepkach :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak jak pisze kiflu:) a po drugie to sprzedaż nadwyżki hodowlanej w domowym zaciszu a nie sklep heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Ogłoszenia były wystawiane w różnym czasie.

Po drugie właściciel forum nie jest użytkownikiem.

Trudne?

Może nie trudne ale tematy dosyć stare i na pytania czy aktualne niema odzewu od kilku miesięcy...

Szkoda że niema opcji edytowania postów wysłanych już do zatwierdzenia, które maja jakieś braki... bo czasem człowiek sam sobie coś przypomni że spartolił i niema odwrotu puki mod się nie odezwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej możliwości. A przynajmniej obecny silnik a nawet najnowsza jego wersja na to nie pozwala. Ale nie tracimy nadzieji, niedługo coś się wydarzy co sprawi że nasze życie (przynajmniej to na forum) już nigdy nie będzie takie samo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One JUŻ nie jest takie same jak kiedyś :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiflu powiedz proszę jak mogę Ci pomóc? Jeśli mogę wpłynąć jakoś pozytywnie na Twój komfort życia nie wpływając jednoczesnie na komfort życia innych (w tym mój) to naprawdę chętnie Ci pomogę i na forum i osobiście powiedz tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, patrząc nawet po samych tytułach wątków, nowy regulamin okazał się dla wielu użytkowników nano-reef zbyt skomplikowany :(

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.