Skocz do zawartości
florida_blue

Krewetki nam właśnie umierają co mogę zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam przed chwilą, nie wiem co się dzieje, czyszcząca w kącie akwarium, leży na boku, wundermanii, która normalnie wysciubia zaledwie czułki ze skał teraz też z przodu. czyszcząca ma poskladane nóżki, czasem macha tymi pod odwłokiem, Wunder chociaż w normalnej pozycji Ale też coś z nią nie tak, dotknęłam, ją patyczkiem I zero reakcji. Krab żyje, właśnie wyszedł na przód. Ryby żyją. Co się dzieje? Zmierzyłam No3, jest absolutne zero. Nic nie lałam do akwarium dzisiaj, daliśmy tylko 5 ml Special blend. Ballinga jeszcze nie zdążyłam. Przepraszam za jakość zdjęć.

Nie widać na nich żeby były czymś pokryte, zupełnie nic. Odpieniacz dałam teraz na full.....

post-26992-0-68752800-1475873552_thumb.jpg

post-26992-0-38982100-1475873566_thumb.jpg

Edytowane przez florida_blue (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszcząca, nie filtrująca :) Może skądś dostała się do wody miedź? Skorupiaki są na nią bardzo wrażliwe.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w takich przypadkach : napowietrzaj wodę, rób szybką podmiankę, wrzuć węgiel

albo do innego (stabilnego) zbiornika

nie wpadło coś do wody ? (buteleczka z jaką chemią, lampa, kot ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, czyszcząca, już poprawiłam.

Nie mam pojęcia co mogło wpaść, jest przykryte siatką, koty się w tym nie kąpią. Ryby zjadły mrożonki chętnie, teraz dałam.


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty nie szkodzą, mój codziennie moczy łapę.

Sprawdź temperaturę wody , jak padła mi grzałka i temp.spadła do 19 stopni to debeliusy były takie nieruchawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 23 stopnie. Czyszcząca już odeszła, wunder dogorywa :(

Wczoraj kropiłam psa frontline combo, wieczorem grzebałam w akwarium, Umyłam ręce przed grzebaniem, ale może w trakcie dotknęłam ubrania czy co... Nie wiem czy taka ilość mogła im zaszkodzić I dlaczego stało się to dopiero dzisiaj? Dzisiaj palców nie wkładaliśmy, tylko ten Special blend, nie zauważyliśmy nic niepokojacego.....

Edytowane przez florida_blue (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy więc widziałem tylko zdjęcia, malujemy też w innym pomieszczeniu są tam zamknięte drzwi moim zdaniem to niemożliwe żeby to od farby. Walczymy również z bryopsis metodą magnezową ale już jakiś czas jest podniesiony mg nic wielkiego się do tej pory nie działo z tego powodu. Zresztą to by chyba nie było tak nagle i obie krewetki na raz.

Zupełnie nie mam pomysłu co się mogło stać, brakło dziś wódki i nie była podana, ale to chyba nie powód żeby umierać :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam twojego akwa, ale dla mnie to za duży pomór jak na problem typu jod, no3 czyli ogólnie parametry. jak dla mnie to zatrucie chemiczne, coś się dostało do wody. u mnie było podobnie jak gruntowałem ściany w przedpokoju, zamknięte drzwi niestety nie izolowały. zrób 2 3 większe podmiany, do tego węgiel bo ewidentnie jest coś w wodzie, musisz to rozrzedzić cokolwiek to nie jest. dzieciaki nic nie wlały do akwa? albo teściowa?:):):)

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakło dziś wódki i nie była podana, ale to chyba nie powód żeby umierać :)

To trzeba było tak od razu pisać, mamy przyczynę :D

A poważnie, 23 stopnie to trochę mało, zwiększyłbym do 25. Jeśli faktycznie coś malujecie, to naprawdę może to być przyczyną, krewetki czyszczące są bardzo wrażliwe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23C to faktycznie mało - ja jak miałem tak to dymałem z roboty 25km aby załączyć grzałkę (rano wypiąłem grzałkę zamiast odpieniacza który mi przelał tej nocy :( )

Ale to na bank nie zabije krewetek.

Jeśli nie jakiś związek miedzi to obstawiałbymna "coś" z farby.

Przewietrz pomieszczenie, podmień 25-30% wody (jeśli to możłiwe bo nie wiem jak duże macie akwarium ) i węgiel do sumpa.

....i czekać.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

Nic się nie działo cały dzień nawet nie było czasu widać balinga dopiero wieczorem jak wyszedłem do pracy Kamila miała podać(niestety jeszcze męczymy się z ręki).

Z możliwości to tylko ta farba lub truciznana pchły takie dziadostwo co się na kark zwierzęciu wyciska. Tylko że to było wczoraj i nic się nie działo wcześniej...

Nic rano wrzucę jakiś węgiel zobaczymy czy wunder dożyje rana. Trzeba czekać.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermanii odłowiłam wczoraj dłonią, no tego sobie można wyobrazić, jaka jest otumaniona :/

Wrzuciłam ją do panela, do komory z odpieniaczem, który pieni maksymalnie I ma zdjęty kubek.

Dzisiaj rano żyła, chociaż nadal taka niepozbierana.... :(


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłość i jednoczesność wskazują na zatrucie, nie wiem czy zdjęcie kubka to dobry pomysł.

Z węglem nie czekałbym ani minuty.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co lejesz te bakterie z pożywką? Ile tego lejesz? Krewetki nie lubią jak w wodzie jest za dużo bakterii.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęłam kubek, bo jak podkrecilam napowietrzanie to oczywiście przelewał a szłam już spać. Krewetka trafiła do znajomego, według mnie, była w kiepskim stanie ale żyła, więc może się jeszcze pozbiera. Szkoda jej, wundermanii była w naszym akwarium od samego początku, a czyszcząca też dość długo, obie przeżyły remont i malowanie schodów i nic się nie działo, więc i teraz nie przywiązywaliśmy jakiejś szczególnej uwagi do malowania sufitu w innym pokoju.....


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie malowanie, u mnie kiedys szamponowanie dywanu. Na drugi dzien bylo po krewetkach. A szampon byl biologicznie neutralny, bla,bla...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęłam kubek, bo jak podkrecilam napowietrzanie to oczywiście przelewał a szłam już spać.

Nie wiem skąd Twój odpieniacz pobiera powietrze ale przez najbliższy tydzień powinno to być koniecznie spoza domu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszelkiego rodzaju smrody w spryskiwaczach, pachnące świeczki, kadzidła, detergenty ze śmierdzącymi dodatkami i inne "pachnące" brudy należy trzymać z dala od akwarium i od żyjącego człowieka.

Zdjęcie nie jest wyraźne ale wydaje mi się że to nie była Lysmata wurdemanni...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florida pisała o frontline combo, który podała psu na pchły. Jeśli kropiony jest tylko w jednym miejscu na skórze, a giną pchły na całym psie, to może jednak i delikatnym krewetkom zaszkodził? Może pies się otrzepał w pobliżu akwarium, jakiś kłaczek sierści nasączonej preparatem wpadł do sumpa, albo tylko opary powoli dostawały się do akwarium? Myślę, że to nie ma znaczenia, że krewetki nie padły od razu. Może ta substancja działa powoli na większe zwierzęta niż pchły lub było jej zbyt mało, żeby zabić od razu.

Mnie się zdarzało, że na działce wypsikałam się offem a po iluś godzinach wkładałam łapska do akwa nie kąpiąc się wcześniej i nie szorując rąk gąbka po same pachy. Po prostu zapomniałam. Umyłam tylko ręce jak zwykle do łokci mydłem. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda, ale trzeba jednak bardzo uważać.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na frontline, a właściwie na jego składnik - fipronil. Jest insektycydem, a jego działanie polega na blokowaniu receptora GABA, co w skrócie prowadzi do napadów drgawkowych. Dawka śmiertelna dla organizmów wodnych (ryb) to 0.08ppm, dla stawonogów - jeszcze niższa.

"Na psie" czy skórze fipronil jest częściowo sulfonowany, a sulfat jest jeszcze bardziej toksyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info że wunderwaffe również padła.

Powietrze do odpieniacza idzie z domu, trochę się ociagałem z wypuszczeniem wężyka na zewnątrz bo mieszkamy na wsi i bałem się zadymienia. Jakoś mi zeszło z budową filtra węglowego... Mam nauczkę :(

Powody mogły być trzy:

-Magnez(poziomu ponad 2000)

- środek na pchły

-farba

Osobiście stawiam na sierściucha, mg jest tak wysoko już jakiś czas, farna malowaliśmy już w domu kilka razy. Coś to się stało zbyt nagle.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez mógł im dać w kość, ale poziom jest wysoki od jakiegoś czasu a krewetki trafiło NAGLE i jednocześnie. Rzeczywiście może być ten frontline. Nawet mi to do głowy nie przyszło początkowo, bo przecież myłam ręce.....

Trochę mnie to martwi na przyszłość, bo przecież muszę czymś odpchlać zwierzaki....


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co podnosicie magnez? Przecież to nie działa na Briopsis.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placebo....

:)

Dopiero po fakcie Tester napisał w którymś temacie, że to nie mg był przyczyną zanikania bryopsis podczas stosowania kuracji magnezowej preparatem Kenta, a jakiś tajemniczy składnik, który później firma wycofała i terapia przestała być skuteczna.

Ja wyczytałem że to siarczan magnezy jest przydatny i na tej informacji się oparłem jako ostatniej przy której ludzie opisywali jeszcze jakieś sukcesy.

Aktualnie bryopsis zmniejszyło populację o jakiś 70 procent, reszta jest zbielała, łatwiej też ja czyścić. Jeśli nie działa to ok, może nie działać, ważne że pomaga mi pozbyć się tego dziadostwa.

Wyzerowałem również parametry(pytał o to Nanokaczor dlaczego leje pożywkę dla bakterii), co ma pomóc, regularnie szczotkuję skałę. Mg powoli schodzi choć nie wiem ile i jak, nie da się zmierzyć.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym glonem przez 3 miesiące, pomogło rwanie co się tylko dalo, refugium i salarias.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.