Skocz do zawartości
45l

Poxilina-prawda czy glupota?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...slyszalem , ze Poxilina podobno mozna kleic w akwarium morskim pod woda..czy to prawda??Prosze o rozsadne odpowiedzi...chodzi mi konkretnie o przymocowanie szczepki Caulastrei na skale pod woda..moze znacie jakies sensowne sposoby??przyznam , ze sprawia mi to ogromne problemy...dwa razy probowalem na kropelke zel...ale po jakims czasie odpadala...z gory dziekuje.pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Klej milliput się sprawdzi ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milliput najlepszy do tego. Przynajmniej sie nie placi 3x tyle za znaczek "do morskiego" :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o poxiline??nie wiem , czy znajde tu gdziekolwiek Millputa , nigdy go nie widzialem...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na allegro pełno - w sklepach też

poxilinę o ile się nie mylę to żeby stwardniała to trzeba zagotować / wypalić ?

no to do pod wody nie bardzo się nada

ups - nie poxilina a modelina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Poxilina-smialo.Tak;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ps.

POXILINA® posiada atest higieniczny PZH HK/W/0595/01/2012. Po uszczelnieniu rury do przesyłania zimnej wody przeznaczonej do spożycia przed ponownym użytkowaniem instalacji należy ją przepłukać wodą

słowem .. słabo to widzę w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poxipolu i chyba tez na poxilinie jest napisane ze szkodzi zwierzetom morskim. Jak bym przed wyschnięciem tego raczej nie zanurzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukam Milliputa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który milliput? Jest jakaś różnica?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milliput obojętnie który, standard jest szary, bliższy kolorystycznie klejom do morszczyzny jest terracota.

Poxilina odpada, nie twardnieje pod wodą.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milliput terracotta najlepszy i kolorystycznie odpowiedni,miałem biały i jest do bani


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam milliput terracota do klejena szczepek do morskiego.

Zużyłem już kilka opakowań i wszystko jest ok.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj zużyłem prawie całego milliputa terracota, super sprawa nawet lepszy od aquascape, no i tańszy.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kleje miliputem, idealny do klejenia podstawek do skały.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam klej dwuskładnikowy Aqua Medic, wlasnie kleilem skaly ok kilogramowe

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poxipolu i chyba tez na poxilinie jest napisane ze szkodzi zwierzetom morskim. Jak bym przed wyschnięciem tego raczej nie zanurzał.

Już to pisałem w innym temacie:

Uwaga na niektóre kleje epoksydowe... Czytać dokładnie oznaczenia na opakowaniach.

W skład utwardzaczy klei epoksydowych wchodzi 2,4,6-tri(dimetyloaminometylo)fenol, który jest toksyczny dla organizmów wodnych i w większych ilościach może nam narobić problemów w naszych szkiełkach.

Producent preparatu zgodnie z polskim ustawodawstwem jest zobowiązany do zamieszczania informacji na opakowaniu produktu jeżeli jest on niebezpieczny lub toksyczny dla organizmów wodnych. W związku z tym informacja o niebezpieczeństwie (jeżeli takie się pojawi) będzie na pewno zamieszczona na opakowaniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen .. A dlaczego biały milliput jest do bani ?. Używam i wydaje mi się że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj zużyłem prawie całego milliputa terracota, super sprawa nawet lepszy od aquascape, no i tańszy.

Jak w litrażu ze stopki, to gratuluję odwagi. Jeśli było dużo małych porcji kleju, miałeś szczęście że baniaka Ci nie wysadziło.

Miliput, jak inne tego typu kleje, w czasie manipulacji pod wodą, bądź też jak są zwilżone i potem jeszcze formowane, tworzą w wodzie "mleko". Czytałem na forum że po takim obfitym klejeniu kilka osób straciło obsadę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone na kilku baniakach. Poszło kilka milliputów na raz i nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleilem kilka razy nic złego się nie stało. Podstawki do skały i korale do podstawek.

Używanie tego kleje wymaga trochę wprawy :)

Kropelką w żelu też kleiłem, najtrudniej było przykleić pavone do podstawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.