Skocz do zawartości
reek

Akwarium 96l lvl amator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 bańki , w tym jedno OW . Od teraz nic innego tylko OW .Kij z brzegami /rantami , Jak ktoś nie ma wady wzroku , dobrze widzi przestrzennie i ma porównanie to wie że to jak zawieszona woda w powietrzu i kolory ......


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 bańki , w tym jedno OW . Od teraz nic innego tylko OW .Kij z brzegami /rantami , Jak ktoś nie ma wady wzroku , dobrze widzi przestrzennie i ma porównanie to wie że to jak zawieszona woda w powietrzu i kolory ......

A masz akwarium z dobrego float i z przeźroczystym silikonem?

Float a float nie jest równe. Ceny float różnią się czasami o 200% więc różnica musi być.

A co do szlifu trapezowego, widzieliście je tylko na OW? To mało widzieliście jak się tym tak podniecasz, ja mam każde akwarium z takim szlifem i nie ma OW.

ciekaw jestem co na to użytkownicy posiadający dobrze wykonane zbiorniki OW.Posiadasz taki zbiornik?A moze ktos wcisnal ci kit ze OW a dostales floata?

A co wykonanie ma do przejrzystości? Próbujesz podać jakieś argumenty ale Ci to nie wychodzi.

Zrób zbiornik z dobrej jakości float i przeźroczystym silikonem a nie zobaczysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma różnicy to po jaki kij sprzedawcy mają na stanie szkło Guardian, OW?Po co ludzie "przeplacają".Rozumiem ze ja jak ogrom ludzi wywalili kasę w błoto.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobiony zbiornik w standardzie OW, trapez, bezwałkowo i przeźroczysty sylikon.

Jak ktoś jest ortodoksem i widzi różnice to śmiało nikt nikogo nie zmusza. Ja tam na różnicy cenowej mam paczkę soli albo dwa trzy testy. Jak ktoś do mnie przyjedzie i będę się chwalił zbiornikiem to i tak skupienie będzie na tym co jest w środku. No chyba że serwujecie teksty "a tam korale i ryby, spójrz jakie szyby przeźroczyste!"

Koniec OT autor sam zdecyduje czy kupi pilgrim float czy pilgrim OW. Osobiście uważam że zlecić to można nietypowe, a jak masz dostęp do zbiornika o typowych rozmiarach to po co przepłacać i czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guardian jest to po prostu float dobrej jakości, nazwa aby bić kasę. Porozmawiaj z dobrym szklarzem.

A sam sobie odpowiedz dlaczego ludzie przepłacają.

Przereklamowane jest OW, przy grubszych szkłach widać tą różnice. Ale przy 10mm różnica gołym okiem nie jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

To i ja coś dodam, miałem już kilka baniaków w słodkowodnym, to moje drugie morskie różne szkła różne grubości i wydaje mi się że jakiejś mega różnicy w tafli szkła jak patrzysz na prost nie ma, przynajmniej do 12mm bo takie miałem najgrubsze, ale jest małe "ale" ja mam trochę fazę na punkcie estetyki i zwracam uwagę na wszystkie szczegóły i jeżeli postawił bym dwa zbiorniki obok siebie wykonane tak samo (szlify, fazki, bez wałkowe spoiny itd) akwaria jedno z floatu (standardowego nie mówimy tutaj o guardianie, który jest praktycznie w cenie/jakosci OW ) to ja widzę różnicę miałem okazję oglądać i porównywać wiec mówię z praktyki a nie z wywodów

Co do kasy wiadomo różnica w cenie nie jest adekwatna w różnicy jakościowej, ale popatrzmy na to w inny sposób, dobrze wykonane akwarium nawet z floatu nie będzie tanie, a słabo wykonane nie będzie cieszyć oka, wiec pakując już kupę kasy w osprzęt akwarium oszczędzając ją na akwarium, które przecież jest zaraz drugie na planie po obsadzie akwarium, nie warto zadbać aby jednak cieszyło oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120zł z 112l to nie dużo a ja nie mam się do czego przyczepić. Zresztą ja już powiedziałem ja zaglądam do środka a nie oglądam boczki.

U mnie szklarz jest od 45lat pijany więc z nim nie pogadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przy tak małym akwarium patrząc na wprost widać boczki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

opti_white_porownanie.jpg

Ja ma krewetkaria z opti white i różnica jest ogromna. Woda jest jakby zawieszona w powietrzu. Aha jeszcze jedno jak nie dostaniecie do ręki certyfikatu jakości to nie jest to Opti White :)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajmy już spokój bo wystarczająco temat zaśmieciliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie tematu szkła wtrące jeszcze dwa zdania.

Akwarium (darmowe,tymczasowe z najtańszego szkła ) kleiłem ze szklarzem w nocy przy 0,7 wiec wykonanie pupy nie urywa, stoi w sypialni tylko do mojego wglądu wiec mi nie zależy.

Do rzeczy, po postawieniu obok działającego akwa w domu okazało się ze boki są w odcieniu błękitu a różnica w przejrzystośći szkła dokładnie jak na zdjęciu fresza 33. Szklarz zamawia zawsze najtańsze szkło bo nie zajmuje się akwariami a głównie szkleniem, powiedział że kolor zależy od dostawy, raz jest zielone raz błękitne ale zawsze zamawia ten sam najtańszy gatunek.

Teraz tylko sprzedawać jako opti i czysty zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O ile ktoś nie zawoła o certfikat. Być może to guardian bo jest bliższy opti.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że mało kto mi chce w ogóle robić takie akwarium większość mnie olewa i nawet wyceny nie chce robić myślę czy nie kupić normalnego w tych wymiarach i iść do szklarza by zrobił komin, a po drugie zastanawiałem się czy wysokości nie podnieść z 40 do 50

Edytowane przez reek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, żeogólemyślękupićiśćsię50

Nie wiem gdzie pytałeś. Ja wyceniałem dwa zbiorniki, jeden w Aqua Medic (już u mnie działa) 70 litrów i drugi w e-rybce 200 litrów + sump czekam na dostawę. Nie miałem problemu z wycenami oraz realizacją.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z erybka nie było problemu ale sa tacy co nei podjeli tematu pewnie za mały zarobek aktualnie jestem w dosc zaawansowanych rozmowach z https://www.plantagarden.pl moze ktos u nich robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Seafarm albo u Przemka ze Szczecina.Lub zamówić akwarium na allegro i dolozyc pudełko przelewowe


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z erybka nie było problemu ale sa tacy co nei podjeli tematu pewnie za mały zarobek aktualnie jestem w dosc zaawansowanych rozmowach z https://www.plantagarden.pl moze ktos u nich robił?

Ja mam u niech zrobiony zbiornik... ogólnie jest ok ale spód cały wyciaprany silikonem - dobrze że piach mam na spodzie :)... gdzieniegdzie również jakieś zadrapania na szybach, które z biegiem czasu coraz bardziej zaczęły być widoczne z powodu osadu, który się tam zbierał. Spoiny są równe, bez pęcherzyków powietrza czy widocznych ubytków - zbiornik szczelny. Szyby (oprócz dna o którym wcześniej napisałem) ładnie przycięte i nieobsmarowane silikonem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupowałem full OW i to właśnie ten zbiornik o którym pisałem wcześniej. Wykonanie 5+ ale czy to było opti... Teraz jak patrzę na moje float to już sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja sobie ogarniam szkło, a wy mi mozecie pomoc z doborem sprzetu chciałbym zaznaczyc ze akwarium bedzie w salono/sypialnii hehe wiec miejcie to na uwadze zeby mnie moja pozniej nie odelegowala z akwarium do piwnicy ah i bym zapomnial jak mi poradzicie dany sprzet to wpiszcie tez jego tansza alternatywe dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na powaznie, to zbiornik 60x40 kosztuje grosze. Bierze sie go ze sklepu z polki i pod pacha przynosi do domu. Kilka przycietych przez szklarza szybek na komin mozna samemu skleic i nie pytac Przemka, czy sie tej "roboty" podejmie.

Problem moga robic niektorzy szklarze z wywierceniem otworu w sklejonym zbiorniku. Nic dziwnego, po co ma "fachowiec" ryzykowac ?

Ps: zawsze pytam sie pomyslodawcow, po co robic komin "zewnetrzny". Jesli bedzie umiejscowiony z boku lub z tylu, to czy nie lepiej by bylo powiekszyc litraz (poniewaz jest miejsce) i nie wychodzic z kominem poza obrys zbiornika ? :yes

Do autora tematu:

masz miejsce 60x40cm i chcesz robic komin zewnetrzny ? Czyli masz troche wiecej miejsca :thumbup:

Raczej tu bym skierowal moje mysli a nie w kierunku, czy szybka 6mm ma byc opti czy zielona, a zaoszczedzone pieniadze przeznaczylbym na lepszy osprzet :secret:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bym mial wiecej miejsa bym zrobił wieksze ale wwidze zejestes jak wrozbita maciej bo wiesz ze pisałem do Przemka i ile mam miejsca w mieszkaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ale Stani ma rację

Jak masz miejsce na komin zewnętrzny to o ta odległość poszerz całe akwarium aby komin był wewnątrz a Ty zyskasz dodatkowa objetosc


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bedzie w takiej wnece jezeli poszerze to bedzie wystawac poza szafke jezeli zrobie wieksza szafke to ona nie wejdzie, a to ze komin bedzie sobie wystawal nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.