Skocz do zawartości
Marcinekk

odpieniacz Twistman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników odpieniacza Twistman OB 200 dot pracy odpieniacza. Czy w waszych odpieniaczach wystepuje problem z puszczaniem bąbelków na zewnątrz ?


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Marcin

Na ile jest zanurzony - może tu być przyczyna ?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o bąbelki na połączeniu pompa odpieniacz ?

Jeśli tak to u mnie też na początku na tym łączeniu bąbelki szły , tak na marginesie ,nie sposób skręcić ten śrubunek idealnie , tym bardziej w wodzie i z kiepskim dojściem :)

Ale te parę bąbelków uciekających bokiem nie pogarszają pracy , tak czy siak z czasem się zacisło i nic nie bulka , ostatnio czyściłem i po ponownym odpaleniu tylko dzień leciało i cisza.


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników odpieniacza Twistman OB 200 dot pracy odpieniacza. Czy w waszych odpieniaczach wystepuje problem z puszczaniem bąbelków na zewnątrz ?

Zapewne chodzi Panu o "resztkowe" bąbelki powietrza pojawiające się na wylocie odpieniacza - szczególnie na początku - zaraz po starcie nowego odpieniacza i przez zbudowaniem na jego ściankach filmu bakteryjnego.

Zresztą mam wrażenie, że jest Pan osobą, która jest zainteresowana zakupem tego sprzętu i rozmawialiśmy dzisiaj telefonicznie na ten temat.

Sygnalizowałem Panu, że używając pomp dosyć wysokiej mocy, mogą wydostawać się bąbelki resztkowe - szczególnie tak jak napisałem powyżej w pierwszej fazie użytkowania lub po gruntownym myciu sprzętu.

Zawsze niezależnie od tego, czy będzie się tak działo, czy nie będzie polecamy zastosowanie w sumpie przegród typu "bubble killer" - eliminuje to ten efekt i pozwala cieszyć się czyściutkim akwarium displayowym.

chodzi ci o bąbelki na połączeniu pompa odpieniacz ?

Jeśli tak to u mnie też na początku na tym łączeniu bąbelki szły , tak na marginesie ,nie sposób skręcić ten śrubunek idealnie , tym bardziej w wodzie i z kiepskim dojściem :)

Ale te parę bąbelków uciekających bokiem nie pogarszają pracy , tak czy siak z czasem się zacisło i nic nie bulka , ostatnio czyściłem i po ponownym odpaleniu tylko dzień leciało i cisza.

rzeczywiście mieliśmy takie sygnały i w efekcie już dosyć dawno wymieniliśmy w konstrukcji oryginalne śrubunki Jecod na śrubunki z pełnym gwintem.

Proszę o kontakt z naszym biurem, jeżeli ten detal sprawia dalej jakiekolwiek problemy


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Panu o "resztkowe" bąbelki powietrza pojawiające się na wylocie odpieniacza - szczególnie na początku - zaraz po starcie nowego odpieniacza i przez zbudowaniem na jego ściankach filmu bakteryjnego.

Zresztą mam wrażenie, że jest Pan osobą, która jest zainteresowana zakupem tego sprzętu i rozmawialiśmy dzisiaj telefonicznie na ten temat.

Sygnalizowałem Panu, że używając pomp dosyć wysokiej mocy, mogą wydostawać się bąbelki resztkowe - szczególnie tak jak napisałem powyżej w pierwszej fazie użytkowania lub po gruntownym myciu sprzętu.

Zawsze niezależnie od tego, czy będzie się tak działo, czy nie będzie polecamy zastosowanie w sumpie przegród typu "bubble killer" - eliminuje to ten efekt i pozwala cieszyć się czyściutkim akwarium displayowym.

rzeczywiście mieliśmy takie sygnały i w efekcie już dosyć dawno wymieniliśmy w konstrukcji oryginalne śrubunki Jecod na śrubunki z pełnym gwintem.

Proszę o kontakt z naszym biurem, jeżeli ten detal sprawia dalej jakiekolwiek problemy

Witam

Problem pojawia się tylko przy czyszczeniu , po rozdzieleniu pompy i odpieniacza,do czasu zatkania.

Ale fajnie ze o swoich klientów dbacie . Napisze maila do biura . dziękuję


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę ,to się nazywa SERWIS :clap: :clap: :clap: a może Pit-stop :)

Mija trzeci dzień a mój odpieniacz Twistmana ma już zamontowany upgrade połączenia pompy a pienidłem i co najważniejsze :thumbup:

to było to :yes teraz zero bąbelków idących tam gdzie nie powinny . Oczywiście gwinty teraz łapią z zamkniętymi oczami :)

Nawet zapasowe wkręty i uszczelki dołożyli w razie jakby co :)

Zapewne chodzi Panu o "resztkowe" bąbelki powietrza pojawiające się na wylocie odpieniacza - szczególnie na początku - zaraz po starcie nowego odpieniacza i przez zbudowaniem na jego ściankach filmu bakteryjnego.

Zresztą mam wrażenie, że jest Pan osobą, która jest zainteresowana zakupem tego sprzętu i rozmawialiśmy dzisiaj telefonicznie na ten temat.

Sygnalizowałem Panu, że używając pomp dosyć wysokiej mocy, mogą wydostawać się bąbelki resztkowe - szczególnie tak jak napisałem powyżej w pierwszej fazie użytkowania lub po gruntownym myciu sprzętu.

Zawsze niezależnie od tego, czy będzie się tak działo, czy nie będzie polecamy zastosowanie w sumpie przegród typu "bubble killer" - eliminuje to ten efekt i pozwala cieszyć się czyściutkim akwarium displayowym.

rzeczywiście mieliśmy takie sygnały i w efekcie już dosyć dawno wymieniliśmy w konstrukcji oryginalne śrubunki Jecod na śrubunki z pełnym gwintem.

Proszę o kontakt z naszym biurem, jeżeli ten detal sprawia dalej jakiekolwiek problemy

Panie Krzysztofie dziękuje bardzo za ekspresową reakcje i rozwiązanie problemu.

Cieszy fakt ,że nie zostawiacie klientów nawet z najdrobniejszymi problemami ze sprzętem.

Będę polecał Twistmana każdej zainteresowanej osobie waszymi produktami, naprawdę warto.

Trzeba to napisać ,że DOBRE BO POLSKIE :)

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem poprzedni głośny odpieniacz na Twistman ob200 v2 właśnie z powodu głośnej pracy .

Mój odpieniacz jest cichy , pompa pracuje na piątym biegu ,według zaleceń :)

na początku coś tam słyszałem ale pompa szybko się ułożyła.

Jestem uczulony na odgłosy z szafki , dużo sprzętu się przewinęło :) zanim wszystko dobrałem pod moje ucho , teraz jest idealnie :)

.


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ob 200 v2 na 5-6 biegu jest prawie nie słyszalny. Po za tym to wyśmienity sprzęt i jeszcze lepszy support producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.