Skocz do zawartości
StefanTG

Szkło 96l + panel 24l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

w najbliższym czasie chciałbym odpalić niewielki zbiornik o wymiarach 60x40x40 (96l) /60x50x40 ( już z panelem). W związku z brakiem możliwości zagospodarowania szafki pod sump i względów estetycznych ( chce uniknąć wiszących filtrów na zew. zbiornika) myśle nad panelem z tylu zbiornika o szerokości do 10cm, co daje 24l. W panelu chciałbym umieścić m.in. odpieniacz Tunze 9001.

Co sądzicie o takim pomyśle ?

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

10cm w zupełności wystarczy dla Tunze 9001 (wystarczyło by nawet 8cm) a czyścić można "byle szczoteczką" z przedłużonym trzonkiem

czy skrobakiem do szyb, a potem odessać śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że tunze 9001 będzie wystarczające do takiego litrazu ? Jaka pompę możnaby tam zastosować- o jakim przepływie 1000l/h ? Tunze/ hydor czy może eheim ?

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponoć ten 9001 jest przeznaczony do zbiorników od 20 do 140 litrów więc w "setce" powinien się sprawdzić

a z pomp mogę polecić np. ATMANA AT 305 (z ośką ceramiczną) 1200l/h, tania (60-70zł) i cicha pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, silvia napisał:

Ponoć ten 9001 jest przeznaczony do zbiorników od 20 do 140 litrów więc w "setce" powinien się sprawdzić

a z pomp mogę polecić np. ATMANA AT 305 (z ośką ceramiczną) 1200l/h, tania (60-70zł) i cicha pompa

Co byś doradził w sprawie wykonania wewnętrznego panelu ? czy lepiej jest oddzielić za pomocą szyby czy pcv ? ile przegród zrobić - 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

najbardziej popularne są przegrody 3 w takim układzie jak na fotce (bo w ostatniej można spokojnie zainstalować dolewkę)

a to czy szyba czy PCV to zależy od Ciebie

 

panel1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uwagi co do samej szerokości przegród ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pierwszej ma się (swobodnie) zmieścić odpieniacz a w ostatniej pompa + grzałka .. i co tam jeszcze chcesz (np. czujnik i wlew dolewki) , środkowa - tyle co zostanie :) to nie fizyka kwantowa - ma być wygodne w obsłudze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie takie akwa jak na zdjęciu powyżej, pojemność 160L panel szerokości 10cm wydzielony szybą. Pierwsza komora z grzebieniem ok.15cm i ostatnia podobnie, pompa obiegowa jebao 1000 i praktycznie jest cisza. Żadnymi zewnętrznymi doklejanymi panelami bym się raczej nie bawił. Normalny wklejony panel w akwa I śpisz spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś bardzo podobnego, opis tutaj:

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje volf i dari macie panel wydzielony szyba ? Jeśli to transparentna czy kolorowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, StefanTG napisał:

Oboje volf i dari macie panel wydzielony szyba ? Jeśli to transparentna czy kolorowa ?

Ja mam szybę, a nią naklejony niebieski lacobel.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przezroczysta i wygląda tandetnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dari_a napisał:

Ja mam szybę, a nią naklejony niebieski lacobel.

Naklejany ?? Możesz przybliżyć temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, StefanTG napisał:

Naklejany ?? Możesz przybliżyć temat 

Tak, przyklejony silikonem do szyby. Po prostu mam podwójne szkło jako przegrodę.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2017 o 13:25, silvia napisał:

najbardziej popularne są przegrody 3 w takim układzie jak na fotce (bo w ostatniej można spokojnie zainstalować dolewkę)

a to czy szyba czy PCV to zależy od Ciebie

 

panel1.JPG

Silvia, orientujesz się ilu watowe oświetlenie mogę zostawiać ? Chodzi mi dokładniej o diody led, ilu watowe i w jakich ilościach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję właśnie podobny zbiornik 60x50x50 (szkło 8mm, przegrody 6mm), zakładam że panel będzie 15 centymetrowy. Czy odpieniacz potrzebuje dużo wolnego miejsca ? Też zakładam że będzie to Tunze 9001 lub 9004, dlatego pierwsza komora jest mniejsza. 

Zastanawiam się jeszcze czy nie dać 4 komór i wpływu do pompy od dołu, ale nie wiem czy jest potrzeba tak komplikować.

 

Edytowane przez mmaadd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, StefanTG napisał:

Silvia, orientujesz się ilu watowe oświetlenie mogę zostawiać ? Chodzi mi dokładniej o diody led, ilu watowe i w jakich ilościach 

o oświetleniu było ... wiele razy - zalezy co chcesz mieć w zbiorniku i czy ma to być firmowa czy DIY

34 minuty temu, mmaadd napisał:

Zastanawiam się jeszcze czy nie dać 4 komór i wpływu do pompy od dołu, ale nie wiem czy jest potrzeba tak komplikować.

 

wtedy w ostatniej będzie się zbierał film bakteryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mmaadd napisał:

Zastanawiam się jeszcze czy nie dać 4 komór i wpływu do pompy od dołu, ale nie wiem czy jest potrzeba tak komplikować.

 

Nie trzeba, im prościej tym lepiej ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

o oświetleniu było ... wiele razy - zalezy co chcesz mieć w zbiorniku i czy ma to być firmowa czy DIY

wtedy w ostatniej będzie się zbierał film bakteryjny

Chodzi mi o oświetlenie diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, StefanTG napisał:

Chodzi mi o oświetlenie diy

Poszukaj lampy firmowej która w/g Ciebie świeci dobrze i zobacz co ma w środku :) (znaczy dane techn.)

bo np. mnie podoba się taki Radion

https://www.google.pl/search?q=ecotech+radion+xr15&client=firefox-b&biw=1280&bih=899&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj6hp-fvOfRAhVCuRQKHYj8DOoQsAQIMQ#tbm=isch&q=XR15w+G4+PRO

a Tobie może się podobać zupełnie cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używałem takie przysłowiowe 0,5w na litr.diody białe i rb 3w ,miękkie i lps miały się świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz Tunze 9004 kupiony ( wymiary 110x90mm) - pytanie czy umieszczając w poprzek akwarium panel o szerokości 11cm wystarczy ?

 

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego akwarium - lepiej 40cm czy 50cm wysokości - zakładając, że pow. użytkowa bd miała wymiary 60x40 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.