Skocz do zawartości
dale

Jak to jest z tą komercją?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
55 minut temu, c-sys napisał:

a myslisz ze zrobienie takiego odpieniacza czy reaktora to pstrykniecie palcem szczegolnie jak robi sie na "fuche" i trza dac majstrowi na flache zeby przymknol oko piszecie ze sprzedajac te szczepki chcecie sobie zarobic tylko na sol albo lnne gajgi do akwa zeby sie usprawiedliwic a ten fachowiec moze robi sobie a drugiego czy trzeciego po to zeby sie zwrocily koszty- to jest cos innego??? Obłudni jesteście co niektórzy i takie bez urazy psy ogrodnika korale sprzedawac to jest ok bo to umiem zrobic i sam robie ale sprzetu to nieeeeeeeeeeee:whip

Można się z kimś umówić indywidualnie poprzez PW - ale to zupełnie inna sprawa

 

Problem jest w podejściu - coś robisz/produkujesz/hodujesz żeby sprzedać to powinieneś zarejestrować działalność, płacić ZUS i podatki, dać gwarancję itp.

a jeżeli sprzedajesz nadwyżki ze zbiornika i robisz to okazyjnie to nie musisz prowadzić działalności bo to hobby - proste

a co to jest hobby? jest to dokładnie opisane w przepisach - do 700l wody  (o ile mnie pamięć nie myli) i pojemność kilku zbiorników się sumuje (niektórzy teraz się mogą zdziwić ;) )

produkcja odpieniaczy czy lamp - oczywiście też może być czyimś hobby ...  ale wtedy proponuję sprzedawać np. na portalach aukcyjnych czy OLXach

 

to czy dane ogłoszenie stopka czy jakiś "niewinny" link "przejdzie" decyduje załogant - i to on ma ostatnie słowo (czytaj rację)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, silvia napisał:

Można się z kimś umówić indywidualnie poprzez PW - ale to zupełnie inna sprawa

 

Problem jest w podejściu - coś robisz/produkujesz/hodujesz żeby sprzedać to powinieneś zarejestrować działalność, płacić ZUS i podatki, dać gwarancję itp.

a jeżeli sprzedajesz nadwyżki ze zbiornika i robisz to okazyjnie to nie musisz prowadzić działalności bo to hobby - proste

a co to jest hobby? jest to dokładnie opisane w przepisach - do 700l wody  (o ile mnie pamięć nie myli) i pojemność kilku zbiorników się sumuje (niektórzy teraz się mogą zdziwić ;) )

produkcja odpieniaczy czy lamp - oczywiście też może być czyimś hobby ...  ale wtedy proponuję sprzedawać np. na portalach aukcyjnych czy OLXach

 

to czy dane ogłoszenie stopka czy jakiś "niewinny" link "przejdzie" decyduje załogant - i to on ma ostatnie słowo (czytaj rację)

A te ostatnie zdanie było do mnie? Bez urazy i szukania zadymy na forum tylko z czystej ciekawości. Proszę o odpowiedź tak, czy nie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, maciej01 napisał:

A te ostatnie zdanie było do mnie? Bez urazy i szukania zadymy na forum tylko z czystej ciekawości. Proszę o odpowiedź tak, czy nie. Dziękuję.

nie do Ciebie (chyba że należysz do załogi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wyżej pisałem o stopkach i przekierowaniach na inne strony. I myślałem, że to do mnie. Wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde takie zgłoszenie jest rozwazane indywidualnie. Z wyjatkiem skrajnych naduzyć gdzie decyzja jest w zasadzie jasna, staramy sie wspolnie podjac decyzje i prawie zawsze zwracamy uwage delikwentowi zey miał szanse na nawrócenie :)

Co innego jak komuś uda się rozmnożyć błazenki i musi coś zrobic z 18stoma maluchami, a co innego jeśli ktos ma 30 zbiornikow i prowadzi "wytwórnie" ryb 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego komuś przeszkadza fakt, że można coś kupić na forum trochę taniej, czyżby stały za tym jakieś niefajne emocje? Bo chyba nie troska o sklepy, tym bardziej, że jeszcze niedawno wieszano na nich przysłowiowe psy. A może troszczy się o budżet państwa?

Albo jest to element widocznej w twórczości kilku forumowiczów "krucjaty" przeciwko modom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co tu jest do rozumienia ? sponsorzy płacą za utrzymanie forum i dlatego mogą się reklamować

przecież nie sponsorują po to żeby reklamowali się na nim inni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowąłem się tematem opodatkowania ;] (wiem, ze temat dotyczy bardziej reklamy na forum a nie podatków ale co tam)

 

Rzeczywiście ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych precyzuje, że hodowla ryb akwariowych (nie jest rozdzielona na morskie/słodkowodne) jest objęta podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Załącznik 2 do ustawy określa co ile i jak. Punkt 15 lit.j) załącznika 2 określa:

j) hodowla ryb akwariowych powyżej 700 dm3 objętości akwarium, obliczonej według wewnętrznych długości krawędzi: szacunkowy dochód - 90 groszy za litr.

Nota bene: jest to dochód a nie podatek. Czyli mając akwarium 700 litrów szacunkowy dochód to 630 zł, podatek z tego 19% wyjdzie  119,70 zł.

Krótko mówiąc hodująć nawet komercyjnie błazenki w baniaku 700l za 120 zł kupujemy święty spokój ;] Z ustawy można wywnioskować, że poniżej tej objętości nie ma hodowli i żadnego podatku nie ma.

Tyle o rybach...

Co ciekawe ustawa - ani o podatku dochodowym od osób fizycznych, ani rolna, ani o pozarolniczych działach działalności rolnej nie wymienia korali, ślimaków, fitoplanktonu (glony mogłyby zostać zakwalifikowane jako komponenty biopaliw :D), gąbek, i całej reszty tałatajstwa pływającego, pełzającego, chodzącego i nieruchawego w naszych zbiornikach.

Więc czort (urząd skarbowy) wie (albo i nie), czy od korali sprzedawanych z baniaka należy płacić podatek i jaki.

W Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług są wymienione Pozostałe mięczaki i bezkręgowce wodne żywe, świeże lub schłodzone, hodowlane, Kroal i podobne produkty, gąbki natuaralne pochodzenia zwierzęcego, wodorosty morskie i pozostałe algi (fito???), pozostałe produkty połowów.  Ale dotyczy to rybołóstwa a nie hodowli w akwarium.

 

Ciekawe jak to jest w zgodzie z prawem podatkowym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

była kiedyś dyskusja o podatkach - korali nie da się w sposób trwały oznakować (innych małych żyjątek ślimaków czy błazenków zresztą też) więc .. no właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

Co tu jest do rozumienia ? sponsorzy płacą za utrzymanie forum i dlatego mogą się reklamować

przecież nie sponsorują po to żeby reklamowali się na nim inni

Ja wiem, że zawsze masz bardzo dużo do powiedzenia w każdym temacie ale to Ty mnie nie zrozumiałeś. To, że może to przeszkadzać sklepom- sponsorom to ja wiem ale dlaczego przeszkadza niektórym forumowiczom? Jakoś nie zauważyłem w tym temacie głosu jakiegoś sponsora. Nie zabierają głosu bo to nie jest konkurencja komercyjna i tyle. Nawet jak ktoś sprzedał kilka filtrów...

A rozważanie tematu podatków to już w ogóle jest śmieszne. Nie wiem czy ktoś zauważył ale to była z mojej strony ironia

Forum sobie poradzi, sponsorów nie zabraknie. Przynajmniej nie z powodu sprzedaży na targowisku korali i sprzętu diy

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.