Skocz do zawartości
dale

Jak to jest z tą komercją?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z takim niezręcznym pytaniem do Administracji... czy może coś się zmieniło w zakresie szeroko rozumianej komercji czy reklamy na forum? Bo, z tego co kojarzę, także z własnych doświadczeń i uwag jakie słyszałem od moderatorów, reklamować swoje produkty i sprzedawać na forum, mogą tylko sponsorzy... Czy coś się zmieniło w tym temacie?

Bo jest paru userów którzy istnieją tutaj tylko po to by mieć dostęp do bazy potencjalnych klientów i zasadniczo ich aktywność ogranicza się do działu 'sprzedam".

Nie mówię tutaj o koralach, bo szczepki każdy z nas ma i będzie miał, to jest poza tematem dla mnie i tu bym ograniczał jedynie sklepy.  Ale co z wszelkiego rodzaju wyrobami z tworzyw czy nawet lampami?

Jak to w końcu jest? Bo do tej pory, wydaje mi się, moderatorzy dziwnie przymykali oko na niektórych, uporczywie tępiąc wpisy innych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak było. Niestety z racji na to że forum jest olbrzymie nie jesteśmy w stanie w 100% monitorować wszystkich postów. Dlatego jeśli widzisz ze ktoś nie stosuje się do ogólnie przyjętych zasad i regulaminów użyj klawisza "Zgłoś" a resztą zajmą się kolorowi
Dziękuję w imieniu służy [emoji4]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Marcin plus dokładam bana ;) także możecie nam pomóc :)

skoczek 


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ma za co :)

Zgłaszać nie będę, bo wszelkie działania niejawne tego typu nie są w moim stylu. Było, nie było, jest to swego rodzaju zarzut w czyjąś stronę, a ja staram się byc odpowiedzialny za swoje słowa. 

Ale do rzeczy:

Ot chocby ten pan. http://nano-reef.pl/profile/14514-tomi85/content/

 Zawartość imponująca (galerii) Temat też się rozwija

Ciekawe czy przy tej ilości wystawia choć paragon.

Czy choćby ten pan http://nano-reef.pl/profile/26556-cna/ 

Stopka do "fejsa" jak również "polecenia" ze strony innych użytkowników jednoznacznie uzasadniają moje podejrzenia. 

 

....edyta...

Rafał, nie spodziewałem się tego po Tobie... "trochę" wykorzystujesz sytuację moim zdaniem.  W fajnym świetle to stawia Administrację i mnie, jako osobę zgłaszająca coś, co uważa za nieprawidłowość. Z jednej strony zalecacie przestrzeganie zasad, z drugiej zaś: "No cóż... taki regulamin... user zgłosił nieprawidłowość, my musimy reagować..." A weź sobie sam znajdź kogoś do zbanowania :) A nie idź na łatwiznę.

Przecież wystarczy wywalić wątek, czy wykasować stopkę i zostawić "na okres próby" jak to w takich sytuacjach mawiają...

 

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. W zasadzie po akceptacji nie obserwujemy tematów z targowiska. Ale to zmienimy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  zawsze mam wątpliwości dotyczące tzw. komercji.  bo  jest ona jakby nie patrzeć uznaniowa.   Bo niby dlaczego  zrobiona lampa, odpieniacz czy  sterownik do niej  jest bardziej komercyjny niż koral?  Czasem mam wrażenie, że  pojemność akwarium ma się nijak do ilości sprzedawanych przez niektórych korali. Niektórym rosną naprawdę szybko, ale... 

No i podkopię dołek pod sobą:)  Korale słabo mi rosną, ale udało mi się  rozmnożyć   błazenki  i  hoduję z różnym skutkiem berghię.   Zwykle jest to kilka sztuk co jakiś czas, ale kiedy będzie to komercja ?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano własnie jednym wolno sprzedawac korale za 1000 zl bo niby likwidują obsade a inni co zmajstrowali kilka odpieniaczy to juz nie:detective:

kazdy kto robi troche manualnie wie ze zrobic jeden detal trwa np godzine a zrobic 3 takie same godzine 10 minut (kwestia ustawienia maszyny) to niby czemu by takiego drugiego nie opchnac albo wszystkim wolno albo nikomuB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, c-sys napisał:

ano własnie jednym wolno sprzedawac korale za 1000 zl bo niby likwidują obsade a inni co zmajstrowali kilka odpieniaczy to juz nie:detective:

kazdy kto robi troche manualnie wie ze zrobic jeden detal trwa np godzine a zrobic 3 takie same godzine 10 minut (kwestia ustawienia maszyny) to niby czemu by takiego drugiego nie opchnac albo wszystkim wolno albo nikomuB)

bzdury prawisz kolego - skoro coś robisz/produkujesz z zamiarem sprzedania - to jest komercja

a kasacja zbiornika czy wymiana obsady / lampy - o ile nie robisz tego co 2 - 3 tygodnie .. nijak do komercji nie pasuje

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przedmówcy, żeby wyhodować szczepkę trzeba z jednej strony trochę popracować, trochę włożyć, z drugiej, ważniejszej, nie zapominajmy, że jest to koral czy ryba uzyskana w akwarium, nie zabrana z oceanu, czy z farmy (niedawno pisano o wpływie transportu korali na dziurę ozonową....), poza tym, wielu z nas idąc po taka jedną czy dwie szczepki, do tego "złego handlarza", przesiedziało tam z pół dnia gapiąc się na zbiornik, czerpi ac wiele praktycznych informacji i wychodząc z "czapką korali" z przysłowiowe piwo czy wino. Czym innym jest ktoś, kto pracując w firmie, po godzinach, na nie swoim sprzęcie dzierga różne drobiazgi na handel. Ba, nawet zamawia gdzieś, składa i sprzedaje... Dla mnie to różnica.

Ba, powiem więcej, jest kilka osób które mogą odpłatnie też coś zrobić, ale udzielając się na forum, dzielą się wiedzą, pomagają bezinteresownie. Czy to też należało by traktować jako komercję? Myślę że nie, ponieważ dają coś od siebie. Wnoszą coś. Ba, nawet jeśli jest to nowy odpieniacz, nawet kolejny... Ale zwróćcie uwagę że często są to kolejne, ulepszone wersje, poprawione.  Ważne jest zachowanie autora ... pamiętacie Tomasza ? Robił odpłatnie (czesto z tego co słyszałem, prawie po kosztach) lampy led... ale ilu z nas na jego postach nauczyło się składać własne? To jest właśnie ta różnica subtelna...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja wtrące swój grosz do rozmowy bo tak się składa że koleżanka małżonka jest urzędnikiem skarbowym i prawda jest taka że jak sprzedam szczepki roślin czy korali, ba nawet narybek to jest pikuś ale jak już np chciałem wodę ro rzucić na olx co by w skarbonkę na filtry było to zaczęła bombardować paragrafami :) także ten... Jak ktoś nie rozumie co to sprzedaż komercyjna to polecam informację w pobliskim US :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie mi koledzy, w jaki sposób administrator czy moderator ma rozpoznać zamiary sprzedającego, gdyby mialy byc one kryterium do akceptacji czy odrzucenia ogloszenia? Dla przykladu TMK i jej blazenki (przepraszam Tamara, to w dobrej wierze, nie złośliwe :) ) Wyhodowala je tylko dla zysku, czy z pasji  i teraz cos musi z tym szczęściem zrobić? 

Kto poczuje sie na silach oceniac jej intencje przy produkcji tych blazenkow? 

 

A taki fitoplankton... kiedy jest on nadwyzką, bo sie za duzo naprodukowalo, a kiedy komercją, bo produkowany byl wylacznie w celu sprzedaży? Kto bedzie w stanie ocenic zamiar sprzedajacego?

 

A argument, ze ktos udziela sie na forum i pomaga, a przyslowiowy odpieniacz czy lampe sprzedaje za grosze... chcialbys zeby moderator przegladal posty uzytkownika, zanim zatwierdzi ogloszenie? I jeszcze z kalkulatorem przeprowadzal symulacje, czy zysk jest duzy czy symboliczny? :) 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ma rozterki i czasem się nimi dzieli a potem takie dyskusje :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat,przepraszam za wyrażenie,całkowicie z d*py wzięty...Rozumiem,że są ludzie bardzo przewrażliwieni na punkcie wszelakich regulaminów (żeby nie było - ja też wolę,jeżeli na takim forum wszyscy są fair,ale jak życie pokazuje,nie zawsze jest do końca tak,jakbyśmy sobie życzyli),ale nie można chyba dać się zwariować...Rozumiem działalność stricte komercyjną,czyli prowadzenie sklepu,ale jeśli ktoś robi coś samodzielnie,nawet na skalę kilku czy kilkunastu egzemplarzy i sprzedaje to na forum,to nie dopatrywałbym się w tym jakiegoś strasznego przestępstwa. I dziwię Ci się trochę Rafał,że się wycofujesz z tego,co napisałeś wcześniej,bo jeśli ktoś ma ambicje na miarę funkcjonariusza ORMO,czy też fascynuje Go postać Sherlocka Holmesa lub po prostu pewne rzeczy kłócą sie z Jego prostolinijnym postrzeganiem świata i domaga się interwencji w określony sytuacjach,niech to robi,a nie zwala wszystko na modów.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, silvia napisał:

bzdury prawisz kolego - skoro coś robisz/produkujesz z zamiarem sprzedania - to jest komercja

a kasacja zbiornika czy wymiana obsady / lampy - o ile nie robisz tego co 2 - 3 tygodnie .. nijak do komercji nie pasuje

no ja tu widze wielu w dziale sprzedam co maja szczepkarium ze zbiornika zrobione i to niby tak z pasji samej po kilkanascie sztuk powystawianych, dla mnie to zadna roznica z tymi co z pasji do majsterkowania budują urzadzenia a potem je sprzedają. Wmawiacie sobie koledzy ze to nie to samo zeby sie usprawiedliwic obiektywnie patrzac nie widze roznicy . Ale przeciez ja sie tam nie znam bo mam baniak niecale pol roku i napisalem ledwo co 100 postów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Nik@ napisał:

To powiedzcie mi koledzy, w jaki sposób administrator czy moderator ma rozpoznać zamiary sprzedającego, gdyby mialy byc one kryterium do akceptacji czy odrzucenia ogloszenia? Dla przykladu TMK i jej blazenki (przepraszam Tamara, to w dobrej wierze, nie złośliwe :) ) Wyhodowala je tylko dla zysku, czy z pasji  i teraz cos musi z tym szczęściem zrobić? 

Kto poczuje sie na silach oceniac jej intencje przy produkcji tych blazenkow? 

 

A taki fitoplankton... kiedy jest on nadwyzką, bo sie za duzo naprodukowalo, a kiedy komercją, bo produkowany byl wylacznie w celu sprzedaży? Kto bedzie w stanie ocenic zamiar sprzedajacego?

 

załogant poprostu powinien mieć nosa :D

rybki nie składają ikry za pstryknięcie palcami ani koleżanka nie prowadzi (chyba :P ) "planowanej farmy rozpłodowej" - więc jak odsprzeda nadwyżkę to nie będzie komercja

podobnie z fito - raz; mało który sklep ma w ciągłej ofercie , dwa; jak ktoś ma "na zbyciu" .. nie wiem ponad 20l ? to już chyba nie jest nieplanowana nadwyżka

podobnie z częstotliwością/powtarzalnością takich ofert ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targowisku niech sobie każdy sprzedaje,  jak moderator zatwierdził. Ale w stopkach nie powinno być reklamy-przekierowywania na inny portal typu np. FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, silvia napisał:

załogant poprostu powinien mieć nosa :D

rybki nie składają ikry za pstryknięcie palcami ani koleżanka nie prowadzi (chyba :P ) "planowanej farmy rozpłodowej" - więc jak odsprzeda nadwyżkę to nie będzie komercja

podobnie z fito - raz; mało który sklep ma w ciągłej ofercie , dwa; jak ktoś ma "na zbyciu" .. nie wiem ponad 20l ? to już chyba nie jest nieplanowana nadwyżka

podobnie z częstotliwością/powtarzalnością takich ofert ...

a myslisz ze zrobienie takiego odpieniacza czy reaktora to pstrykniecie palcem szczegolnie jak robi sie na "fuche" i trza dac majstrowi na flache zeby przymknol oko piszecie ze sprzedajac te szczepki chcecie sobie zarobic tylko na sol albo lnne gajgi do akwa zeby sie usprawiedliwic a ten fachowiec moze robi sobie a drugiego czy trzeciego po to zeby sie zwrocily koszty- to jest cos innego??? Obłudni jesteście co niektórzy i takie bez urazy psy ogrodnika korale sprzedawac to jest ok bo to umiem zrobic i sam robie ale sprzetu to nieeeeeeeeeeee:whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, chetnie prowadziłabym  farmę rozpłodową , ale jeszcze do wiedzy bardzo duzo brakuje. Jeśli   z hodowli byłabym w satnie opłacic zus i została by najnizsza karajowa to już komercja.   Ale tu jakby sądwie oddzielne sprawy (narażę się Przemkowi)

Konkurencja w  stosunku do reefShopu i sklepów -  jakby wszyscy robili odpieniacze, lampy hodowali błazenki- to  sprzedaż by spadła

 Sprawy prawno-skarbowe- trzecie ogłoszenie  o sprzedaży korali/ błazenków  to działalnośc gospodarcza. Natomiast fito/glony/ rośliny można  sprzedawać bez ograniczeń


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa gdy coś hodujesz a inna gdy produkujesz! Są na to paragrafy a niektóre rzeczy nie podlegają opodatkowaniu. Odsyłam do źródeł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, c-sys napisał:

no ja tu widze wielu w dziale sprzedam co maja szczepkarium ze zbiornika zrobione i to niby tak z pasji samej po kilkanascie sztuk powystawianych, dla mnie to zadna roznica z tymi co z pasji do majsterkowania budują urzadzenia a potem je sprzedają. Wmawiacie sobie koledzy ze to nie to samo zeby sie usprawiedliwic obiektywnie patrzac nie widze roznicy . Ale przeciez ja sie tam nie znam bo mam baniak niecale pol roku i napisalem ledwo co 100 postów :rolleyes:

Zgadzam się z Pana opinią ,ale tylko do połowy. Ludzie ,którzy mają szczepkaria są na forum potrzebni. ,ponieważ zapotrzebowanie na szczepki nigdy nie zmaleje. Osoby dopiero co zakładające zbiorniki idąc do sklepów mogą sie złapać za głowy jeśli chodzi o ceny koralowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto to wszystko oceni silvia? Przeciez blazenki tak ot nie rosną w akwarium, prawda? Aby je wyhodować trzeba po nocy z latarka siedzieć, potem usuwac martwe latwy, hodowac odpowiedni dla nich pokarm etc. A wiadomo, ze jak przezyje 50 sztuk to przeciez ich sobie nie zostawie z sentymentu. Jak dla mnie to jednak planowana hodowla, bo przypadkiem sie same nie wyhoduja. Czy administrator bedzie miał sprawdzac, czy larwy zebrane zostaly w akwarium, bo akurat ktos mial bezsenna noc i tak sobie z ciekawosci je wylapal i wykarmil, czy moze ma osobną, celowo założoną "rozmnazalnie" blazenkow z doniczkami w wydzielonych boxach po 50l? A w kazdej z 10 doniczek dobrana para z muzyka Mozarta w tle, by zachecic ryby do godow?

Jak napisal baszurek, nie popadajmy w paranoje i nie nadwyrezajmy nosow zarzadzajacych tym forum. Podobnie uwazam, jesli ktos ma sklep, hurtownie, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie morszczyzny to powinien zostać sponsorem. Jesli ktos dlubie cos sobie po godzinach w piwnicy, podzieli grzybka celowo na cwierci, naprodukuje 20l fito w domu czy 5 kilogramow glonów, to niech sobie sprzeda spokojnie na targowisku. Jesli sobie w domu doniczkach hoduje blazenki, to tez niech sprzeda na forum. 

Tak ja uwazam, ze byloby to w miare proste do ogarniecia. Moze nie mam racji, nie upieram sie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał maciej01.

 

Jeśli już ruszyło polowanie na czarownice to np. Twistman też nie jest sponsorem forum (przynajmniej nie jest w sponsorach wymieniony) a powszechnie wiadomo, że używa forum do kontaktu z klientami, w tym pomocy przy rozwiązywaniu problemów z jego sprzętem . I co prawda nie sprzedaje nic na forum bezpośrednio, to ma link do swojego sklepu w profilu. I tu na pewno jest komercja.

 

Mi to w ogóle nie przeszkadza, że ktoś zrobił kilka filtrów czy jakiś odpieniacz/lampę i sprzedał. Podejrzewam, że ci co to robią zarobią na tym mniej niż ktoś, kto ma dojrzałe, spore akwarium i może non stop szczepki sprzedawać.

 

Była już dyskusja o tym co wolno a co nie wolno i od czego powinno, a od czego nie powinno się płacić podatku. Jak ktoś likwiduje akwarium i ma korali i ryb na kilkanaście tysięcy to US spokojnie mógłby się do tego doczepić i przytulić jakiś podatek z domiarem.

 

Spuście nieco powietrza i idźcie do lodówki po piwo/mrożonki dla ryb.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Tak ja uwazam, ze byloby to w miare proste do ogarniecia. Moze nie mam racji, nie upieram sie. 

 A właśnie,nik@,że się upieraj [emoji6]. Zawsze mi się podobało Twoje sensowne podejście do wielu tematów [emoji4].

 

Zgadzam się z tym co napisał maciej01.  

Jeśli już ruszyło polowanie na czarownice to np. Twistman też nie jest sponsorem forum (przynajmniej nie jest w sponsorach wymieniony) a powszechnie wiadomo, że używa forum do kontaktu z klientami, w tym pomocy przy rozwiązywaniu problemów z jego sprzętem .

 

Spuście nieco powietrza i idźcie do lodówki po piwo/mrożonki dla ryb.

Oj,katani...niby potępiasz polowania,a samego Ciebie łapki swędzą...

A z drugim zgadzam się całkowicie [emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie swędzą łąpki.

Twistman jest bardzo znany, bo od dawna robi bardzo dobry sprzęt. I chwała mu za to, że polska firma robi świetne rzeczy. Tym bardziej, że sprzęt Twistmana sprzedaje co najmniej kilku oficjalnych sponsorów forum. Użyłem go dla kontrprzykładu do wyżej wymienionych.

Ale karać kogoś bo sobie po godzinach zrobił jakiś filtr czy odpieniacz czy cokolwiek innego to bzdura jakaś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega akwarysta co ma sklep pisał w temacie o opiniach o sklepach to właściciel forum zamknął temat, bo ww. kolega nie jest sponsorem forum. Inni reklamują swoje produkty DIY i tematy nie są zamykane, bo nie mają oficjalnie sklepów, czyli nie są potencjalną konkurencją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.