Skocz do zawartości
adamswiatek

Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam at1 plus, tak że to inny sprzęt. Być może u Ciebie jest inny problem. Skoro inne kanały działają a kh nie to stawiał bym na walnią sekcje skoro inne sekcje mają takie same ustawienia i pompują. Dla pewności podmienił bym kh z mg żeby akwarium nie umarło, i miałbyś czas na testy/diagnozę. Może być też dziura w wężyku itp. Obadaj to i daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz siedziałem i kombinowałem. 

Po ustawieniu czasu dozowania, pierwszy kanał nie dozuje.

Zresetowałem, ustawiłem na nowo wszystko i zobaczymy jutro czy podaje. Wężyki włożyłem do słoiczków, przy okazji zmierzę dokładność pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ustawione jak trzeba, dozuje tak jak chcę. :) Lecz gdy mierzyłem ile podaje wychodziły mi cuda. Każdy kanał inaczej. 

Ponowna kalibracja, i znów podaje inaczej. (Kalibracja na menzurce z zestawu pompy, a testy na strzykawce.). Po sprawdzeniu menzurki z zestawu i wlaniu do niej 2ml wyszło to :

f8addf34abe2972emed.jpg

Chińczykom nie można ufać co do takich rzeczy.

Zrobiłem menzurkę do kalibracji ze strzykawki i ponownie skalibrowałem. Zobaczymy o 16 czy działa.

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym jaja bo nigdy nie udało się ustawić żeby lał 10 ml i 1 ml wg podziałki na tej plastykowej menzurce z zestawu. Wziąłem strzykawkę i wyszło tak że 2ml na menzurce to 1 ml w rzeczywistości.

E: Co do zaworków zwrotnych to mam je na początku wężyka zanurzonego w roztworze. Unikam w ten sposób cofania się płynu.

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem z tym jaja bo nigdy nie udało się ustawić żeby lał 10 ml i 1 ml wg podziałki na tej plastykowej menzurce z zestawu. Wziąłem strzykawkę i wyszło tak że 2ml na menzurce to 1 ml w rzeczywistości.
E: Co do zaworków zwrotnych to mam je na początku wężyka zanurzonego w roztworze. Unikam w ten sposób cofania się płynu.
Teraz po dobrej kalibracji leje równo 2ml. Tyle ile jest ustawione.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja tylko na poczatku uzywalem tej menzurki dodanej do zestawu i nie mialem zadnego problemu a precyzja bylem wrecz zachwycony, ale dosc szybko druk na tej menzurce sie starl i odtad uzywam strzykawki do kalibracji...

Jedyny problem jaki mam to male pecherzyki powietrza w wezyku i szukalem odpowiedzi na te przypadlosc, przekopujac net a nawet zadalem pytanie jednemu youtuberowi, ktory zrobil krotki film, sugerujac kupno lepszych zaworkow zwrotnych co zrobilem, problem niestety nie zniknal...

Zaworki zwrotne umieszczalem w roznych miejscach a nawet po dwa na jedna pompe i znow to samo, te babelki uwiezionego powietrza, choc wyczytalem zeby tym sie nie przejmowac, gdyz pompa i tak poda zadana ilosc plynu co wydaje mi sie nielogiczne...

Jednak nigdy nie zakladalem zaworkow na poczatku lini, przed pompa jak robi to khazad93 i byc moze tu jest odpowiedz, bede musial to sprawdzic...

Jeszcze spotkalem sie z opinia ze ten krotki kawalek wezyka, ktory pracuje na pompie, moze byc nieszczelny w co tez trudno mi uwierzyc, gdyz uplynal zbyt kroki czas by te wezyki sie wyrobily...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Iceberg napisał:

Jedyny problem jaki mam to male pecherzyki powietrza w wezyku

Mam to samo, przed pompką w wężyku nie ma, a po są. Umieszcze pompkę poniżej wysokości sumpa i zobaczę czy tez tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może jakieś mikronieszczelności przy połączeniu wężyka z łącznikiem po stronie ssania pompy? Tak mi się wydaje że jak by wężyk perystaltyczny był walnięty to lało by na pompce w środku. Sprawdzę u mnie jak to wyglada, uruchomiłem balling w nowym zbiorniku dopiero dwa dni temu ale może już będzie można zaobserwować czy coś się nie dzieje złego w wężyku.

E: U mnie nic takiego się nie dzieje, ęzyki zalane płynem bez żadnych pęcheżyków powietrza.

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2018 o 15:40, elespero napisał:

Mam to samo, przed pompką w wężyku nie ma, a po są. Umieszcze pompkę poniżej wysokości sumpa i zobaczę czy tez tak będzie.

Hej...Chyba mi sie udalo z tymi irytujacymi pecherzykami powietrza...

U mnie od dolu, najpierw jest oryginalny (od coral-box) trzyczesciowy pojemnik z pomaranczowymi wezykami i maja one bardzo mala srednice, nad nim jest dozownik i wychodzace z niego wezyki sa najwyzej, pare cm od lustra wody w sump'ie...

Cokolwiek bym nie robil, zmieniajac srednice wezykow, zakladajac zaworki przeciwzwrotne, zawsze po wyjsciu z wf-04, ciagle mialem te cholerne powietrze...

Gdzies widzialem ze ktos te zaworki ma pomiedzy pojemnikiem na plyny a wezykiem zasysajacym, wiec tez tak sprobowalem i puscilem dosyc twarde wezyki (to chyba nie ma znaczenia) bez zaworkow nad sump'em i jedna pompa podawala plyn bez pecherzykow, natomiast druga to tragedia, bable co dwa cm...

Na te druga zalozylem nastepny zawor przy samym koncu i wszystko jest OK, drugi dzien bez pecherzykow...

Nie wiem , dlaczego jedna pompa z jednym zaworem przed wejsciem podaje idealnie a druga potrzebuje zaworku na koncu...

Tak czy siak pompa dziala bez zarzutow, nawet kalibrowalem i po ostatnim sprawdzeniu nic sie nie zmienilo...

Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się sprawuje ta pompa dozująca, szukam czegoś dokładniejszego i wygodniejszego niż moja Dp-4 i zastanawiam się nad zakupem tej pompki właśnie - potrzebuje z w miarę dużą dokładnością lać 2ml 5 razy dziennie cztery płyny i potrzebuję żeby wszystkie lały się równo.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gothmog napisał:

Jak wam się sprawuje ta pompa dozująca, szukam czegoś dokładniejszego i wygodniejszego niż moja Dp-4 i zastanawiam się nad zakupem tej pompki właśnie - potrzebuje z w miarę dużą dokładnością lać 2ml 5 razy dziennie cztery płyny i potrzebuję żeby wszystkie lały się równo.

Pompa lux , polecam .A te 2 ml możesz podzielić nawet na 20 dawek . 
Jedna z pompek zaczęła głośno chodzić ,okazało się ze zaworek zatkał osad z Ca .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy pompa musi być ponad szkłem (taflą wody) czy da rade wtłoczyć płyn ponad swój poziom ?

 


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu  tłoczy  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety po dwóch latach użytkowania wysiadły dwie sekcje pomp dozujących. Co się stało z parametrami nie muszę mówić. Myślałem że to silnik ale wysiadło coś w obwodach sterowania, stycznik zaskakiwał ale silnik nie kręcił. Koniec końców kupiłem polską pompę dozującą, może z nią nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa lux  2 lata i 6 miecha  . 

ps: nie chcesz sprzedać uszkodzonej ? . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze używam bo nowa ma tylko 3 sekcje a potrzebuję 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ponad roku wysiadła jedna sekcja z KH... kh spadało a ja w apce tylko podnosiłem wartość, aż w końcu sprawdziłem czy pracuje i kicha. zaskakuje ale nie łączy. w święta napiszę do fisch street.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc.. Pompy sprawne, padła płyta główna. Koszt 35 dolców, chińczyk nie uznaje gwarancji bo jest na rok...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.