Skocz do zawartości
K@MIL

Moje Małe tanie akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, po długiej hodowli Paletek udanych próbach rozmnożenia przyszedł czas na coś trudniejszego, założenie było takie aby było to tanie akwarium które nie będzie odstraszało, patrząc na ceny sklepowe sprzętów można się załamać ale nie taki diabeł straszny się okazuje wszystko idzie zrobić trzeba tylko chcieć, 

Sprzęt kupiony używany 2x cyrkualtor tunze, odpieniacz robiony na wzór Bk kinga pompa w nim bardzo dobra cudownie pracuje odpieniacz, obiegowa pompa 1700l na h jedynie kupione za 500zł :)

do tego belko led własnej produkcji żywa skała kupiona z likwidowanego akwarium po niecałe 20zł/kg  trochę pracy, nawet rurki spływ i zasilenie nie mam kupionych w sklepie zoologicznym a hydraulicznym za gorszę do tego zgrzewarka i jest spływ, woda z akwarium zalana w całości z funkcjonujących akwari, akwarium na chwilę obecną ma 3 dni wszystko jest piękne oprócz aiptasi no i czekam aż coś się popsuje :) 

DSC_0708.JPG

CAM01327.jpg

CAM01314.jpg

CAM01312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią co tanie to drogie :). To co na początek rzuca się w oczy to pompa obiegowa 1700l to stanowczo za mało. Za 500zł kupiłbyś nowe jebao 6000-7000 l/h. Nie chce cię zniechęcać ale to tanio się nie da. :) i Wywal tą pokrywę. To nie są paletki

 

ps. nie napisałeś jaka objętość zbiornika ale z fotek wygląda na min 300l.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe? Czyli jakie?

A co do skały. Z tego co widać to część to szkielety korali a nie skała.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szutarek78 napisał:

Skały już się nie czepiałem bo to temat na długą dyskusję. 

O gustach się nie dyskutuje.:rolleyes: Mówię o aranżacji.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja pisałem 500zł za wszystko szutarek, a skała to nie skała tylko szkielety korali tzn? że co to się nie nadaje bo nie ogarniam, a pokrywa musi byc bo woda mi paruje i strasznie na oknach osiada

 

 

a akwarium 375L 150x50x50 

Edytowane przez K@MIL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium też wygląda mi na min.300 litrów /obstawiam 400-500 he,he.../ , 

na miejscu kamila popracowałbym jeszcze troche nad ułożeniem skały /póki jeszcze można , zanim zacznie kleić jakieś korale do tego gruzowiska/ ... no ale to rzecz gustu .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za zainteresowanie i rady, a co do skały to kurcze to było to co mi się podoba najbardziej skała wyszła super nie wiem czy to zdjęcia czy to mam taki słaby gust :)

 

a i co myślicie kiedy można życie wpuszczać jak ma się żywą wodę i żywą skałę i piasek ?

Edytowane przez K@MIL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z tym setupem i zamkniętym pokrywą baniakiem raczej słabo to widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil jesteś z Łukowa koło Raciborza ?

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a baniak zamknięty w czym przeszkadza? nie pytam sie złośliwie po prostu jestem ciekaw o co chodzi z tym zamknięciem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymianie gazowej. Wszystko będzie się kisić PH bedzie tragicznie niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest podstawowym elementem filtracji i  miejscem zasiedlenia bakterii i innych organizmów. Np. wieloszczetów. Skała musi być porowata a szkielet korala już taki nie jest.

Parowanie wody jest elementem wymiany gazowej i też musi być. Zamkniesz pokrywą będzie lipa.

Zapraszam do działu dla nowicjuszy i na

http://reefhub.pl/


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą pokrywą, reefmax też ma pokrywę. Wystarczy zamontować w pokrywie mały wiatrak komputerowy i będzie ok. Przynajmniej nie wali światłem po oczach i jest w miarę estetycznie jeśli koledze tak się podoba


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrywy to ma wentylację nie jest szczelna po za tym sump jest odkryty (czy to nie ma znaczenia?) a skała hmm wiem już o co chodzi to masz rację kilka mało porowatych jest ale później dodam lepsze zdjęcia i reszta to na pewno jest skała bo ma dużo dziur porów itd po za tym była brana z naprawdę fajnego akwarium o które dbano i wyglądało zajefajnie, nie nastawiam się na jakieś super akwarium na razie chce spróbować z czasem zamienię akwarium na większe i je bardziej dopracuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, K@MIL napisał:

Dzięki bardzo za zainteresowanie i rady, a co do skały to kurcze to było to co mi się podoba najbardziej skała wyszła super nie wiem czy to zdjęcia czy to mam taki słaby gust :)

 

a i co myślicie kiedy można życie wpuszczać jak ma się żywą wodę i żywą skałę i piasek ?

parametry, parametry, parametry.... poczytaj troszke o tym .

Nie ma reguły po jakim czasie można wprowadzać pierwsze życie .... pomimo zastosowania "starej wody i skały" musisz kontrolować podstawowe parametry NO2, NO3, PO4, Kh, -szczególnie w początkowym okresie funkcjonowania baniaka wahania tych wartości mogą być znaczne i zmieniać się bardzo szybko .

Z reguły czas wprowadzania pierwszego życia do nowego baniaka /myśle tu o ekipie czyszczącej/ , to kilka tygodni ... max 2 miesiące .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, petrus1 napisał:

Nie przesadzajmy z tą pokrywą, reefmax też ma pokrywę. Wystarczy zamontować w pokrywie mały wiatrak komputerowy i będzie ok. Przynajmniej nie wali światłem po oczach i jest w miarę estetycznie jeśli koledze tak się podoba

Piotrek. Widziałeś wymiary zbiornika? Mały wiatrak komputerowy da radę?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zresztą z tą pokrywą nie mam problemu podniosę ją żeby był przelot powietrza i po problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pasuję. Kolega nie szuka pomocy tylko aprobaty dla swoich nietrafionych pomysłów. To tak jak by napisać że welona da się trzymać w szklanej kuli a bojownika w szklance.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chodzi o rozwiązanie, może dwa lub trzy, zależy od średnicy wiatraków, zrobi szczeliny żeby powietrze wylatywało i będzie dobrze


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Roman.P napisał:

 Skała musi być porowata a szkielet korala już taki nie jest.

Dlaczego? Moim zdaniem szkielety są bardzo porowate.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Widzę ze tradycyjnie już na tym forum jak ktoś zrobi coś troszkę inaczej niż ogólny kanon przyjęty w akwarystyce morskiej to od razu ze tak się nie da tak niw można z góry skazane na porażkę.
Odnośnie skaly... a czym jest skala? Odpowiedział ktoś sobie na to pytanie? To tak do osób które mówią ze szkielet koralowców nie będzie pełnił funkcji ;)
Zamknięta pokrywa.... Hmm wystarczy wiatrak komputerowy i moim zdaniem nie ma problemu... ja przez kilka lat miałem przykryte akwarium i wiatrak komputerowy i nie miałem problemu z pH. Pamietajmy ze jest sump gdzie tez jest wymiana gazowa....
Akwarium tanim kosztem które ma szanse na powodzenie i nie ukrywam będę śledził wątek....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dari_a napisał:

Dlaczego? Moim zdaniem szkielety są bardzo porowate.

Szkielety SPS? Dawaj fotkę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roman.P napisał:

Szkielety SPS? Dawaj fotkę.

W tej chwili mam tylko taką. Potem wyciągnę coś z akwarium i zrobię makro żeby było dokładnie widać pory. Nawet jak rozłupiesz to widać porowaty środek.

IB7A2255.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama pokrywe od pol roku ph z rana 7,9 po poludniu 8 z tylu przeciez sa wielkie 2 otwory na kable 2x10 cm rybki se zyja, korale pompują narazie zadnych wiekszych problemow:smile_big:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.