Skocz do zawartości
natan2012

42 litry...na suchej skale

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, SU1 napisał:

Czy karmiony czy nie jak ma chęć to łazi .U mnie po wsadzeniu zwiedził całą skałkę z wszystkich stron aż wlazł na szczyt do jamki i tam sie zadomowił  .

Dobrze pisali na internetach, że i tak będzie się przemieszczał :) Mam nadzieję, że nie narobi strat. Niestety błazenki nie wykazują nim zainteresowania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, natan2012 napisał:

Dobrze pisali na internetach, że i tak będzie się przemieszczał :) Mam nadzieję, że nie narobi strat. Niestety błazenki nie wykazują nim zainteresowania :(

Moje też mają go gdzieś  , aaa szkoda bo by miały sporą chałupę .U mnie załatwił briareum , chyba mu się spodobało na miękkim .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

radiator jest szeroki na 160mm a baza ma wymiary 145*106mm - jak dasz diody 1W to może się sprawdzić (o ile radiator będzie "ciut" większy - o ile większy ? nie mam pojęcia ) ale przy diodach 3W na pewno będzie za gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, silvia napisał:

radiator jest szeroki na 160mm a baza ma wymiary 145*106mm - jak dasz diody 1W to może się sprawdzić (o ile radiator będzie "ciut" większy - o ile większy ? nie mam pojęcia ) ale przy diodach 3W na pewno będzie za gorąco

Diody 1W jak piszesz. Radiator 20 cm i zamknę to pleksją i ewentualnie dokleję dodatkowy radiator żeberkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

powinno się sprawdzić - ale okaże się jak zmontujesz i sprawdzisz temp. :) zamiast dodatkowego radiatora można też założyć chłodzenie od dysków HDD jest braktycznie bezgłośne niewysokie i daje radę 

takie coś

https://allegro.pl/kategoria/chlodzenie-i-tuning-chlodzenie-dysku-i-napedow-45905?string=AAB COOLING HDD COOLER&order=d&bmatch=s0-ele-1-1-0511

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc lampki led mogę podpowiedzieć że mając płaską blachę alu 2mm grubości przy diodach 1W wystarczy 30cm2/1 diodę 1W.

Czyli liczymy pole radiatora, dzielimy na ilość diod i mamy wynik. Jeśli radiator jest żeberkowany możemy przelicznik prawie 2 krotnie zwiększyć. Czyli 17-18cm2/1 diodę spokojnie odprowadzi ciepło i radiator będzie lekko ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację. Zdjęć niestety nie potrafię zrobić dobrych ale i tak człowiek się cieszy :)

DSC07226.JPG.74e6c88a4a649aede59afd81ef2defd8.JPG

DSC07228.JPG.de38647196ba7e523ecafb1624c79b8c.JPG

DSC07229.JPG.7fdb7127e7ee17f159f5779281f0e83b.JPG

DSC07231.JPG.f162fc83fd038e851733dfbec6d67ae4.JPG

DSC07232.JPG.c70f8a7b8f5446af59b58279ad44a331.JPG

DSC07234.JPG.3505640bd853b040057774b3da5980ed.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może doświadczenie z takim czymś: http://allegro.pl/dennerle-zarowka-nano-marinus-blue-white-2x2-24w-i6937077758.html

Pytam, gdyż szukam alternatywy dla świetlówek Aquaela a nie chcę rezygnować z tego typu oświetlenia. Nie mogę znaleźć nano świetlówek Aquaela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakiś wredny glon zaczął porastać jednego z koralowców

wIMG_20170907_164456_HDR.thumb.jpg.54310497396fbb80beeb8dd129c82572.jpg

Czy walczyć z tym mechanicznie??? Troszkę się boję rozsiać go po całym akwarium. Ślimaki niestety nie gustują w tym dziadostwie (turbo itd.)

Co radzicie???

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustabilizować parametry. Miaęłm ten sam problem. Jak KH spadało to wyskakiwał taki glon

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował usunąć ten glon mechanicznie, ale tak jak pisze kolega elespero zadbaj o parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2017 o 22:44, silvia napisał:

Np. na allegro za naście zł dostaniesz "Aquael - Zestaw rurek przelewowych" nie są całkiem transparentne ale widać czy czymś nie zarastają :)

stawiasz zbiornik/panel tej samej wys. co główny zbiornik, jedna (z wklejonym odpowietrznikiem jak pisał kolega wyżej) rurka zasysa wodę i masz naczynia połączone - to co pompa wypompuje inną rurką - samo się wleje z powrotem - nie trzeba żadnych "pudełek"

dokładnie w taki sposób mam podłączone (już blisko rok będzie) małe DSB z glonami i jeszcze nic się nie zatkało/zapowietrzyło , nawet jak pompa przestanie działać to po prostu poziom wody w 2 zbiornikach się wyrówna - żadnych powodzi nie będzie

Możesz dodać kilka fotek jak to u Ciebie wygląda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

naczynia.png.cdad03c3f4b5f3ae260c5a26ecf24939.png

zasada naczyń połączonych : gdy odpowietrzysz rurkę woda z lewego zbiornika popłynie sama do prawego (aż poziom w obu naczyniach się wyrówna)

a gdy do naczynia z prawej dasz pompę i rurkę powrotną do lewego to masz "układ zamknięty" i woda zaczyna krążyć

(rysunek wyjaśnia więcej niż fotka)

dokładnie na tej zasadzie działa np. pudełko przelewowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po

Dnia 12.09.2017 o 14:26, silvia napisał:

naczynia.png.cdad03c3f4b5f3ae260c5a26ecf24939.png

zasada naczyń połączonych : gdy odpowietrzysz rurkę woda z lewego zbiornika popłynie sama do prawego (aż poziom w obu naczyniach się wyrówna)

a gdy do naczynia z prawej dasz pompę i rurkę powrotną do lewego to masz "układ zamknięty" i woda zaczyna krążyć

(rysunek wyjaśnia więcej niż fotka)

dokładnie na tej zasadzie działa np. pudełko przelewowe

Dzięki :)

 

 

Powoli do przodu :)

20170913_191621.thumb.jpg.d26a85f8572c41c474ab262b6536decb.jpg

20170913_191643.thumb.jpg.042333479ddfd5e9ae48bad41e6c8c51.jpg

20170913_191708.thumb.jpg.0fd4d1a01b7e55615822c7d801d0b747.jpg

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 00:28, maciej01 napisał:

No i ładnie. Ładne krewetki sexy shrimp.

 Dzięki :) Niestety ostatnio jedna wkręciła się w cyrkulator.

Doszła też euphyllia, ładnie się pompuje. Poluję też na duncansopamia axifuga- bardzo mi się podoba ten koralowiec. Chciałbym dołożyć też montiporę talerzową (przykleić do szyby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz/miałeś Thor amboinensis? Dunca fajny koral, a monitpore to bym odpuścił do małego akwarium. Pomyśl o niej jak kiedyś będziesz miał większe akwarium bo jednak rośnie do dość sporych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maciej01 napisał:

Ile masz/miałeś Thor amboinensis? Dunca fajny koral, a monitpore to bym odpuścił do małego akwarium. Pomyśl o niej jak kiedyś będziesz miał większe akwarium bo jednak rośnie do dość sporych rozmiarów.

Miałem 5 szt. zostało 4. Bardzo wdzięczne krewecie do obserwacji, nigdy nie zauważyłem, żeby podjadały korale( nie mam sps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Akwa. Kiedy wpadło piersze życie ? I jak przeszło dojrzewanie na suchej? Również na takiej wystartowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michu94 napisał:

Super Akwa. Kiedy wpadło piersze życie ? I jak przeszło dojrzewanie na suchej? Również na takiej wystartowałem :)

Dzięki :)

Pierwsze życie włożyłem dość późno bo po jakiś trzech miesiącach (szczepki, ślimaki i kraba) Rybki po jakiś pięćiu.

Dojrzewanie przeszło dość łagodnie. Walczyłem troszkę z dino na początku ale udało się wygrać :) Zastosowałem się do zasady by jak najmniej wkładać ręce do zbiorniczka i chyba coś w tym jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy LPS w akwarium :) Martwi mnie troszkę uszkodzona podstawa koralowca ale mam nadzieję, że nie będzie problemu

IMG_20171028_172711_HDR.thumb.jpg.d19318b95d9779473c0bcc26a14e4fc1.jpgIMG_20171028_172728_HDR.thumb.jpg.c6c95a65f031109793005ed937931870.jpg

 

Coś to moje szkiełko za ciasne się robi ;)

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.