Skocz do zawartości
natan2012

42 litry...na suchej skale

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakiego i jak dużego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było:) w rafce nastąpiło kilka zmian:

-zrezygnowałem z odpieniacza (resun sk 300)

-dołożyłem troszkę ledow,  mała lampka z uv i royal blue- piękny efekt fluo :D

-zmieniłem cyrkulację :Dwłożyłem hydor coralia 900- mega różnica w porównaniu z jvp i ciągle odklejajaca się podstawką.  

W międzyczasie doszły nowe korale: zoa,  euphilia, rhodactis  i dunka. Wszystko pompuje się aż miło :D

 

IMG_20171206_213110_HDR-1560x2080.thumb.jpg.a09d9ff3c47d3238d352c5ff93bdfa89.jpgIMG_20171206_213054_HDR-1560x2080.thumb.jpg.0c7dbd9f2b4b9d5cddd4475a0f5dd22e.jpg

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze zdjęcie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Daj jeszcze zdjęcie całości.

proszę bardzo szału nie ma a zielony patyk służy do przytwierdzenia koralowca do szyby. Proszę się nie śmiać :Pzobaczymy czy patent się sprawdzi

IMG_20171207_205505_HDR-1560x2080.thumb.jpg.e4bd78aeed36a4561ce53c84b74ecb1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest briareum z tym patykiem? Bo trochę niewyraźne zdjęcie i nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, maciej01 napisał:

To jest briareum z tym patykiem? Bo trochę niewyraźne zdjęcie i nie jestem pewny.

briareum zgadza się. Chcę by poroslo szybę boczną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Twój patent powinien dać radę przytwierdzić je do szyby, tylko pewnie trochę to potrwa. Szybciej by było przykleić kropelką w żelu. Widać, że akwarium ładnie Ci zarasta koralami i masz sporo ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maciej01 napisał:

No to Twój patent powinien dać radę przytwierdzić je do szyby, tylko pewnie trochę to potrwa. Szybciej by było przykleić kropelką w żelu. Widać, że akwarium ładnie Ci zarasta koralami i masz sporo ślimaków.

myślałem o kropelce ale nie mogłem dorwać w okolicy. Jak się patent nie sprawdzi to zakupie i przykleje :)za miłe słowa dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanimi czasy udało mi się odratowac małą dunke.  Przyszła w opłakanym stanie i się teraz czy mogę i czym ją dokarmiac??? Pytam ze względu na wielkość mojej "mordeczki" IMG_20171231_185643_HDR-1560x2080.thumb.jpg.d40b7f5854bd0936cc667843f569f6db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką o to szczepke 

PhotoPictureResizer_180116_185748944-1560x2080.thumb.jpg.51c0423ad3c5e78468799fd43861ae04.jpgSeriatopora ale dokładnie jaka nie wiem.  Niestety ucierpiała troszkę w transporcie.  Dać jej szansę??. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać by gdziekolwiek tkanka leciała. Może nie wygląda okazale ale chec do życia na pewno ma ;] Ja bym jej dal więcej nawet czasu jak nie będzie lecieć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko ok tylko żeby jej ten rhodactos obok nie smyrał bo wygra z nią walkę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

55 minut temu, fresz33 napisał:

Wszystko ok tylko żeby jej ten rhodactos obok nie smyrał bo wygra z nią walkę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba przemebluje troszkę akwarium bo miejsca brakuje,  co bardzo cieszy:DStrasznie z kopyta ruszyła xeniia,  tak myślę czy nie przykleić na szybę. Będzie się trzymać???  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyklejałem xenie kropelką w żelu do podstawki i nie odpadła, rozrosła się. To może do szyby też da się przykleić, spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Dzięki za szybkie odpowiedzi default_smile.png
Chyba przemebluje troszkę akwarium bo miejsca brakuje,  co bardzo cieszydefault_biggrin.pngStrasznie z kopyta ruszyła xeniia,  tak myślę czy nie przykleić na szybę. Będzie się trzymać???  
Mi się zaczepiła kiedyś na kablu z czujnika temperatury. A później zeszła na szybę :) najłatwiej to jak robiłem kiedyś u siebie. Albo kawałek skałki oprzeć o szybę i sama przejdzie. Albo gumka receptura do przylepca np. z termomemtru i do szyby.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuję się poradzić a mianowicie chcę zrobić szczepke z tego koralowca

IMG_20180204_183649_HDR-1248x1664.thumb.jpg.72e1f50e56bfa0cc945b3173c134cbbd.jpg

Czy wystarczy odciąć odnoge i przykleić do podstawki. Tak się troszkę cykam bo mam zero doświadczenia z fragowaniem koralowcow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciąć i przyczepić do podstawki za pomocą gumki recepturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się z zoaskami.  Kolonia ruszyła do wzrostu.  Nie są jakieś rasowe ale po kilku próbach,  każda nowa główka cieszy. 

PhotoPictureResizer_180221_112430110-1560x2080.thumb.jpg.96af503bf6c1c9c960f1d0adda66ab7a.jpg

Niestety pojawiła się u mnie valonia.  Czas zainwestować w mitraxa.  Ale mam lekkie obawy czy nie poniszczy koralowcow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax nie niszczy, ewentualnie coś przewróci jak nie jest przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Mitraxa i mam wrażenie, że jest jakiś osowialy.  Czy wasze też mało się poruszają??? Mój tkwi w jednym miejscu dłuższy czas.  Aklimatyzowalem go kropelkowo jak każde życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem mitraxa to był dość ruchliwy, dobrze wychodziło mu zrzucanie szczepek, a valoni nie chciał jeść. Teraz mam percnona i ten zjada wszystko co zielone, a valoni miałem sporo zostało kilka kulek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyśliłem taki panel filtracyjny do mojej kosteczki 

IMG_20180420_084524_HDR-2080x1560.thumb.jpg.243317269015b2a1c2c8c8334e07f23d.jpg

Mają się w nim znaleźć tylko glony i siporax. Chcę go połączyć  z akwarium za pomocą u-rurki i użyć pomki o małej mocy,  tak do 350l/h. Przegrody zabezpiecze kratką. Będzie dobrze czy coś poprawić??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.