Skocz do zawartości
natan2012

42 litry...na suchej skale

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.06.2017 o 21:53, elespero napisał:

Sexy trzeba karmić i to sporo, jak nie to gryzą korale :D ja podaję 2 razy dziennie mrożonki i raz granulat. 

Karmię regularnie mrożonkami (solowiec,kryl, mix morski) oraz suchym. Jaki granulat im podajesz???

https://jadwigamorska.pl/amblygobius-rainfordi-rozmiar-3-4-cm.html

Chcę zamówić dwie takie rybki i się zastanawiam czy nie będą agresywne wobec siebie jak myślicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rybki i w opisie jest napisane, że zjada małe wieloszczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was drodzy forumowicze kupywał kiedyś ukwiał lub wysyłał kurierem??? Pytam bo chcę zamówić i nie wiem czy to będzie dla niego bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sklepy, które wysyłają kurierem i zwierzęta przyjeżdżaj całe i zdrowe. To nawet jak kupisz od kogoś prywatnie, przesyłka będzie dobrze zapakowana to ukwiał powinien dotrzeć na miejsce cały i zdrowy. Ja kurierem zamawiałem kilka razy korale, ślimaki, krewetkę i tylko raz była wpadka latem, bo korale przyjechały ugotowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kupiłeś tych babek amblygobius rainfordi, jak się zachowują? Co to za zielony nalot na grzałce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

Ile kupiłeś tych babek amblygobius rainfordi, jak się zachowują? Co to za zielony nalot na grzałce?

Zielony nalot to jakiś glon. Nie usuwam go bo żywią się nim ślimaki i się mocno nie rozprzestrzenia. Amblygobius rainford mała i spokojna rybka :) Kilka godzin po aklimatyzacji zaczęła delikatnie przekopywać piasek. Z racji rozmiaru nie robi bałaganu. Jest dość widoczna także śmiało można polecić tą babeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam to kupiłeś jedną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała sugestia co do wlotu filtra, załóż tam jakąś gąbkę. Wyłapie ona dużo syfu, będziesz rzadziej musiał sprzątać w kaskadzie.

A babeczka super, też pomyślę nad taką do siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

Rafka ma się dobrze :) są widoczne przyrosty koralowców, rybki chętni przyjmują pokarm :) Jak na razi ukwiał nie wędruje i mam nadzieję, że tak zostanie. Ciągle po głowie chodzi mi myśl o sumpie

.IMG_20170706_195430_HDR.jpg.2d1ea995a44fe9dbf198b8e0490923d0.jpgIMG_20170706_195542_HDR.jpg.6fd40f8f1769c70b341d20d733764b90.jpg

IMG_20170706_195514_HDR.jpg.e375bc19de00f3a2889e2232cf5c8441.jpgIMG_20170706_195446_HDR.jpg.08f74054424e2fe2c0b06b65184e588c.jpgIMG_20170706_195424_HDR.jpg.a504f88e4bf4760ba832e9a2a16eb45d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie zaproponować jakiegoś zwierzaczka do przekopywania dna. Mam obecnie jednego ślimaka Nassarius sp. ale wydaję mi się, że nie radzi sobie zbyt dobrze z czyszczeniem. Rozgwiazda zapewne odpada ze względu na powierzchnię dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuść 5 Nassariusów i po sprawie :) One i tak siedzą w piasku i są małe więc nie będą takie widoczne...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, natan2012 napisał:

Możecie zaproponować jakiegoś zwierzaczka do przekopywania dna. Mam obecnie jednego ślimaka Nassarius sp. ale wydaję mi się, że nie radzi sobie zbyt dobrze z czyszczeniem. Rozgwiazda zapewne odpada ze względu na powierzchnię dna.

A co z babką:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Arturro napisał:

Ja nie proponuję babki tzw kopiącej bo to dla niej wyrok śmierci głodowej - za mała powierzchnia dna.

 

Ja nie proponuję.Pytam tylko bo w wcześniejszych postach widziałem że była w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzi, chyba też widziałem Amblygoius rainfordi; to malutka sympatyczna "babka" ale w zasadzie nie kopie. Ilość przesiewanego piasku jest marginalna.

Pax :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, natan2012 napisał:

. Rozgwiazda zapewne odpada ze względu na powierzchnię dna.

Ja mam rozgwiazdę w 40l. Jest już od pół roku i sporo urosła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Arturro napisał:

A o to chodzi, chyba też widziałem Amblygoius rainfordi; to malutka sympatyczna "babka" ale w zasadzie nie kopie. Ilość przesiewanego piasku jest marginalna.

Pax :D

Dokładnie tak jak piszesz ale ogólnie super rybcia :)

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Przemyślę Nassariusy, wydaję mi się, że to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, czy jest opcja żeby połączyć już istniejące akwarium z panelem, za pomocą pudełka przelewowego. Niestety sump u mnie całkowicie odpada a panel to jest jakaś szansa na zwiększenie objętości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Swojego czasu miałem coś takiego w 240L akwarium roślinnym http://www.akwaswiat.net/wlasnej-roboty-filtr-przelewowy-t-31249.html

Przelew zrobiłem z rurek kanalizacyjnych w kształt u-rurki, gdzie w najwyższym miejscu miałem wklejony wężyk do odpowietrzania. Użytkowałem tak ten filtr przez 4lata i nigdy mnie nie zawiódł, nigdy się nie zapowietrzył, nie zatkał itp. Powiem więcej, sam przepływ wody powodował wyrzucanie z rurki pęcherzyków powietrza.

Do małego panela (mała moc pompy)powinien wystarczyć szklany wlot do filtra, będzie ładniej :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Np. na allegro za naście zł dostaniesz "Aquael - Zestaw rurek przelewowych" nie są całkiem transparentne ale widać czy czymś nie zarastają :)

stawiasz zbiornik/panel tej samej wys. co główny zbiornik, jedna (z wklejonym odpowietrznikiem jak pisał kolega wyżej) rurka zasysa wodę i masz naczynia połączone - to co pompa wypompuje inną rurką - samo się wleje z powrotem - nie trzeba żadnych "pudełek"

dokładnie w taki sposób mam podłączone (już blisko rok będzie) małe DSB z glonami i jeszcze nic się nie zatkało/zapowietrzyło , nawet jak pompa przestanie działać to po prostu poziom wody w 2 zbiornikach się wyrówna - żadnych powodzi nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dadario napisał:

Jest. Swojego czasu miałem coś takiego w 240L akwarium roślinnym http://www.akwaswiat.net/wlasnej-roboty-filtr-przelewowy-t-31249.html

Przelew zrobiłem z rurek kanalizacyjnych w kształt u-rurki, gdzie w najwyższym miejscu miałem wklejony wężyk do odpowietrzania. Użytkowałem tak ten filtr przez 4lata i nigdy mnie nie zawiódł, nigdy się nie zapowietrzył, nie zatkał itp. Powiem więcej, sam przepływ wody powodował wyrzucanie z rurki pęcherzyków powietrza.

Do małego panela (mała moc pompy)powinien wystarczyć szklany wlot do filtra, będzie ładniej :-)

 

Myślałem o pompie około 800 L/H z możliwością regulacji

18 godzin temu, silvia napisał:

Np. na allegro za naście zł dostaniesz "Aquael - Zestaw rurek przelewowych" nie są całkiem transparentne ale widać czy czymś nie zarastają :)

stawiasz zbiornik/panel tej samej wys. co główny zbiornik, jedna (z wklejonym odpowietrznikiem jak pisał kolega wyżej) rurka zasysa wodę i masz naczynia połączone - to co pompa wypompuje inną rurką - samo się wleje z powrotem - nie trzeba żadnych "pudełek"

dokładnie w taki sposób mam podłączone (już blisko rok będzie) małe DSB z glonami i jeszcze nic się nie zatkało/zapowietrzyło , nawet jak pompa przestanie działać to po prostu poziom wody w 2 zbiornikach się wyrówna - żadnych powodzi nie będzie

Super pomysł :) Teraz muszę coś zaprojektować i do sklarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma się dobrze. Ukwiał się przemieścił, może za słabo go karmiłem :(

Ukryty "tygrys" :) mój ulubieniec :)

IMG_20170729_140306.jpg.a87fb5a9cb35226a7dff61ffaa90a7b0.jpgIMG_20170729_140209.jpg.50f1985e0799c87b124f06104a4f886b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karmiony czy nie jak ma chęć to łazi .U mnie po wsadzeniu zwiedził całą skałkę z wszystkich stron aż wlazł na szczyt do jamki i tam sie zadomowił  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.