Skocz do zawartości
M@ti

Woda ro vs woda demineralizowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój filtr ro jest nie czynny ,więc pojawia się pytanie czy mogę użyć wody demineralizowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia, dalej będziesz powielać mity o czymś tam po przecinku :)

M@ti, używam tylko takiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu na forum osoby, które używają takiej wody z marketu i nic złego nie dzieje się w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiąc temu potrzebowałem czystych baniaków ,wiec kupiłem 5 baniaków po 5l wody demineralizowanej , z ciekawości zmierzyłem TDS-em i okazuje się,że nie taka czysta ta woda jak powinna w wszystkich baniakach wynik pokazywał 003 , 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS TDSowi nie rowny. Moze to 003 pochodzi od kwasu weglowego? A moze nie. Trzeba wyslac na ICP


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie w Auchanie ma 006 - ale czy ktoś mnie zapewni że przy produkcji nie używano np. miedzianych elementów ? - awaryjnie można ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda Aqua tech na Orlenie ma 000 i jest sprawdzona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas "naprawy" RO/DI jak najbardziej uzywalbym wode destylowana tym bardziej, ze 5 l kanistry moga sie w przyszlosci przydac. Ale ze wzgledu na pewnosc produktu i wygode, szybko "naprawilbym" wlasna linie produkcyjna :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wymienię wkład w filtrze ,ale nie wiem który mam wymienić?. Filtr używam 8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Nie wiem jakie masz filtry w RO,ale do wymiany 5 mic. i 1 mic. oraz wklad weglowy...W zaleznosci od czystosci wody i zuzycia,wymiania sie srednio co szesc miesiecy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, szybki59 napisał:

Membrana co pół roku reszta co trzy miesiące. Pozdrawiam 

że co ? membranę wymieniasz co pół roku ? chyba pomyliłeś z płukaniem - bo membrana nawet mocno eksploatowana (24/h) powinna wytrzymać 3-5 lat 

58 minut temu, M@ti napisał:

Z pewnością wymienię wkład w filtrze ,ale nie wiem który mam wymienić?. Filtr używam 8 miesięcy.

prefiltry (czyli to co przed membraną) wymienia się co pół roku, żywicę DEMI - zależy co pokazuje TDS

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja membrana na 15 miesiecy i po niej mam 001-002 po zywicy 000.  robię 60l wody co tydzień mysle ze jeszcze spkojnie pochodzi 2 tyle  .pół roku ? w sklepie tak powiedzieli??

prefiltry wymieniam co 3 miesiące 5zł zaden koszt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprosić o link do prefiltrów które trzeba wymienić, ponieważ nie wiem który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, tedeus63 napisał:

moja membrana na 15 miesiecy i po niej mam 001-002

a woda w sieci ile ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda okolo 120 dawno nie mierzylem kranowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili gdy puszczam ro na początku mam około 20-30 na tds po 2 minutach mam około 1do 2 a po poł godz tds po membranie pokazuje zero jak i po zywicy . zywice wymieniam na razie co miesiac walcze z wirkami . poprzednio wymianiałem co kwartał.

 

A moze tds błednie pokazuje ? mam taki automatyczny dwupunktowy jeden po membranie drugi po RO . ale zeby oba złe?

 

Membrana jak była nowa to praktycznie po kilkunastu sekundach pokazywał zero a na poczatku 4-6-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, M@ti napisał:

Chciałbym poprosić o link do prefiltrów które trzeba wymienić, ponieważ nie wiem który wybrać.

To musisz napisać, podać link lub zdjęcie do filtra, który posiadasz bo inaczej nikt nie odpowie, bo skąd ma wiedzieć co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie filtra i dziękuje Panu ,że jako jedyny się zainteresował.

WP_20170303_001[1] (1).jpg

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień wwl2 i wpl2, a pasowało by dołożyć do tego zestawu żywicę jonowymienną. Dokup korpus filtra 10 cali z gniazdami  na rurki 6mm, do tego wkład żywicy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.