Skocz do zawartości
Kamas

Opinie nt soli Red Sea Salt

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy ktos moze sie podzielic swoja opinia nt soli red sea salt? Mam na mysli ta podstawowa ( niebieska), nie do spsow.

Obecnie uzywam soli blue treasure, zadnych plag wszystko ok tylko zaczyna irytowac mnie niestabilnosc tej soli - niskie kH, bardzo wysokie Mg.

Potrzebuje nie za bogatej, o stabilnych parametrach soli do zbiornika z lpsami, zoa, rico itp ( na razie w planach nie mam spsow).

z gory dzieki za opinie :) 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, 

przesiadłem się z dramatu w postaci Instant Ocean, który dawał mi parametry jak widać niżej, wprawdzie dopiero tydzień ale widać już delikatną poprawę na Mg i Ca, zatem powinno być coraz lepiej, za miesiąc po ok 4-5 podmiankach planuję wkalkulować Ballinga


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sól o stałych parametrach. Ja jedynie dodaje trejsy FM bo mam SPS-y. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam sol co 2-3 wiadra po to aby wlasnie usrednic parametry i wyrównać ewentualne niedobory i nadmiary

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Salt używam od dwóch lat. Bardzo stabilne parametry. Miałem epizod z Fauna Marin Professional Sea Salt i również pozytywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tester napisał:

ja zmieniam sol co 2-3 wiadra po to aby wlasnie usrednic parametry i wyrównać ewentualne niedobory i nadmiary

 

nie ukrywam, ze jestem jednym z tych, ktorzy przebrneli przez Twoj 2- czesciowy test soli. Zagadzam  sie z ocena bleutreasure, podobna sol red sea byla dobrze oceniona, a znajomy profesjonalny morszczak rowniez rekomenduje mi ta sol.

W takim razie bede musial sprobowac, pytanie tylko czy zuzyc do konca stara sol czy od razu przechodzic na nowa?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

niedługo bedzie cześć trzecia

Super. Pewnie nie jedna osoba nie może się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa "niebieska" jest bardzo dobra do SPSów :). Ogólnie dobra sól (żeby nie powiedzieć bardzo dobra)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od roku i jestem zadowolony. Przesiadłem się na nią po IO, próbowałem też wersji PRO i soli AF. Ta sól mi najbardziej odpowiada(RSS). Przemawia za nią stosunek cena/jakość jak i stałość parametrów. Polecam.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oje uwagi: zarówno "czarna", jak i "niebieska" - trzyma ładnie parametry (no może przy niebieskiej mam kłopot z Mg, tylko z Mg (niższa wartość),

na rozruch akwa nie dawałbym jej - wysyp dino gwarantowany (doświadczenie własne).

Ogólnie stabilna, dobra, niesyntetyczna sól. Przy mniejszych zbiornikach, ew. LPS, miękkie, może wg mnie, utrzymać parametry bez lania czegokolwiek.

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowalem na niebieskiej Red Sea i zadnego dino, cjano i glonów nie mialem, takze to nie sol u Ciebie wywalia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start bezpiecznie na IO, a po zmianie na RS ("czarną") od ręki dino :/

chyba jednak za duży przeskok, co do "żyzności".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino Ci wyskoczylo bo startowales na IO. Jakbys startowal na Red Sea to nie mialbys zadnych plag. Zmiana soli to spowodowala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na Instant Ocean, zmieniłem na Blue Treasure i plag przy zmianie nie było. Teraz coraz częściej myślę na zmianę na Red Sea niebieską i myślę, że żadne plagi mnie nie nawiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana soli to zawsze loteria. Z tego co pisal Tester to on co chwile zmienia sole u siebie. Moze napisze jak unika plag przy zmianach?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr1 napisał:

Zmiana soli to zawsze loteria. Z tego co pisal Tester to on co chwile zmienia sole u siebie. Moze napisze jak unika plag przy zmianach?

No fakt, przydałoby się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była TP , Jest Red Sea CRS . Jest stabilniej z parametrami ,  .Zmiana soli nie spowodowała żadnych "plag" .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za podpowiedzi, podjalem decyzje o przejsciu na ta sol. Mam nadzieje, ze nie pozaluje :)

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie patrz na gramy bo za każdym razem może być inaczej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.