Skocz do zawartości
Kamas

Pecherzyki powietrza z wylotu pompy obiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

od dluzszego czasu mam problem z obiegowka w panelu, nie wiem jak sobie z tym poradzic dlatego pisze do Was.

Od poczatku zalozenia zbiornika czyli okolo miesiaca z koncowki locline co jakis czas wylatuja pecherzyki powietrza. Cala hydraulika znajduje sie pod woda wiec nie ma mozliwosci zasysania powietrza. Rozkrecilem locline oczyscilem, sprawdzilem czy nic nie wpadlo i jest ok. Ustawialem pompe ( eheim compact 1000) w roznych pozycjach z mysla ze moze miejsce zasysania wody jest za blisko scianki akwarium ale nadal bez efektow. 

Ma ktos pomysl o co tu moze chodzic i jak to naprawic?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jakaś nieszczelność, musi Ci gdzieś zasysac powietrze na hydraulice. Sprawdź połączenia, jeśli ok to zdejmij na trochę lockline i podłącz na krótko. Jest jeszcze możliwość żer woda wypada do panelu i tworzy bąble które zasysa pompa.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo ,wirnik wytrąca powietrze z wody i jak nazbiera się bańka w pompie to ja wyrzuca. To oznaka dobrze natlenionej wody więc tylko się cieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala hydraulika jest pod woda ( lacznie z loclinem, bo mam zrobiony przelot) i nie ma mozliwosci zasysania powietrza. Nieszczelnosc tez raczej nie wchodzi w gre, a w zwiazku z tym, ze wszystko jest pod woda, nawet nie mam jak tego sprawdzic. Woda w komorze z obiegowka ma poziom o 1 max 2cm nizszy od poprzedniej komory wiec pecherzyki sie nie tworza.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpieniacz puszcza mikrobąble które zasysa pompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie ten problem. Odpieniacz iest w pierwszej komorze, a obiegowka w trzeciej. Poza tym odpiniek prawie nie puszcza babli i nie maja one mozliwosci przedostania sie do trzeciej komory. To nie jest tak, ze pecherzyki powierrza leca caly czas. To sa takie 1 sekundowe strzaly i spokoj i tak co kilkadziesiat sekund


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie cos blokuje otwór ssący i tworzące się bąbelki powstają w wyniku kawitacji  na łopatkach wirnika


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to chyba jedyna prawdopodobna przyczyna.

Może spróbuj założyć watę na wlot do pompy, sprawdzisz czy to słuszna teoria.

Edit: chodziło mi o wypowiedź Silvii

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila wyjalem pompe, przemylem zlozylem i wycialem z filtrowaty cos na zasadzie opaski ktora nachodzi na miejsce zasysania przez pompe. Efekt? Zaden :( 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na odpieniacz


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odpieniacz jest w pierwszej komorze druga komora to od dolu: kratka rastrowa, siporax, matrix i purigen w worku, a na gorze filtrowata splyw do komory z pompa jest gora 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kamas napisał:

ale odpieniacz jest w pierwszej komorze druga komora to od dolu: kratka rastrowa, siporax, matrix i purigen w worku, a na gorze filtrowata splyw do komory z pompa jest gora 

to faktycznie dziwne


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cud ,normalnie panie cud 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki cud, ze osiwieje przedwczesnie :)

Najgorsze jest to ze to sa takie cykliczne strzaly pecherzykami powietrza, nie dzieje sie to caly czas. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest albo tak jak napisałem wcześniej albo za często wyciągasz pompe, za każdym wyciągnięciem wypełnia się powietrzem i go później wywala, i zanim zdąży wywalić wszystko to ją znowu wyciągasz i tak w koło 

Albo cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwszy raz od miesiaca wyjalem pompe 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cuda zdarzają się nie tylko w panelach. Co jakiś czas, z niewiadomej przyczyny w moim głównym zbiorniku, także pojawiają się drobne pęcherzyki powietrza. Filtracja oparta jest o sump z trzema komorami, gdzie w pierwszej jest odpieniacz, w drugiej DSB i w ostatniej pompa powrotu. W skali miesiąca są to może z dwa dni. W tym okresie nic nie robię, aby można było znaleźć związek przyczynowo skutkowy. Nie jest to uciążliwe, negatywnych skutków brak - więc nie ingeruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23 marca 2017 o 21:22, Kamas napisał:

taki cud, ze osiwieje przedwczesnie :)

Najgorsze jest to ze to sa takie cykliczne strzaly pecherzykami powietrza, nie dzieje sie to caly czas. 

w czym to przeszkadza?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie tez zadalem sobie pozniej to pytanie. To kwestia estetyki i mojego "pedantyzmu" :) 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama pompę. Tez co jakiś czas potrafiła strzelić powietrzem. Delikatne zmiejszenie przepływu pomogło. 

Po Ok miesiącu znowu dałem maksymalny przepływ i już jest dobrze. Owszem zdarzy się to ale nie tak często i nie tak intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, tego jeszcze nie problowalem. Po powrocie do domu tak zrobie :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do hipotezy Darka (volf), u mnie dzieje się to samo i jak przeczytałem co napisał Darek to ułożyło mi się w całość. U mnie taka sytuacja dzieje się tylko i wyłącznie wieczorem, po kilku godzinach intensywnego oświetlenia, i  pracy zooksantelli. Woda wieczorem jest  mocno natleniona i hipoteza jest bardzo prawdopodobna. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo, cyklicznie strzela powietrze, słychać nawet jak przez wirnik pompy przechodzi bo zmienia się opór (chyba) ale ja wnioskuje że to powietrze z odpieniacza, niby mam go w pierwszej komorze i oddziela go siporax i węgiel aktywny w skarpecie ale i tak coś się musi przedostawać, chyba że po prostu zbiera się powietrze w warstwie siporaxu czy innym medium filtracyjnym i jak się już nazbiera dużo to przedostaje się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.