Skocz do zawartości
irek28

Pompa Jebao DCP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do użytkowników tych pomp mam pytanie czy wasze pompy chodzą na sto procent mocy i nic z nimi się nie dzieje?!

Bo mam przypadek swojej pompy ze na 100% mocy po jakiś 20-30 minutach rozłącza się i włącza na nowo już wymieniony drugi sterownik i dalej to samo chodzi na 80-83% i jest Ok pompa 15000 tys . Proszę o sprawdzenie jak jest u was

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam DCP 5000 chodzi na 98% i nic się nie restartuje ale pracuje bardzo niestabilnie (skoki wydajności) wymieniłem zasilacz na większy ,zobaczymy czy pomoże .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie przegrzewa, ja mam na 58 procent i chodzi idealnie, w tej cenie nie ma co cudow wynagac od tej pompy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest Ok nie ma skoków i nie miała poprzedni model dct chodził bez zarzutu tylko ze ten model cichutki , cudów może nie ale jak sprzedają to raczej coś co jest sprawdzone będą wymieniać do bólu [emoji3] aż w końcu za trzecim razem będzie zwrot pieniędzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam DCP 10000 , chodzi na 99% bez najmniejszych problemów.  Do tego jest bardzo cicha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek moze wymien na model 6500 albo 10000 jak potrzebujesz wiecej mocy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym obstawiał zbyt duzy "opór" na pompie, albo na instalacji ( cisnienie zwrotne) albo w samej pompie. Nie wiem jak dokładnie w Jebao rozwiązali zabezpieczenie elektroniczne ale podobna przypadłość miały pompy ATI chyba jedne z pierwszych jakie się pojawiły z regulacją . Mam jeszcze taka pompę z regulacją wydajnosci, jest tak czuła na "opory" że wystarczy na chwilę zatkac dopływ wody i pompa staje i startuje ponownie, takie "zachowanie" zabezpiecza przed zniszczeniem wirnika przed ciałami stałymi... małe ślimaki itd.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Darek model 5000 ja za slaby do Twojej instalacji, moze wymiana na wyzszy model pomoze, taka jest konstrukcja tego modelu niestety. 


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz ze 15000 i 18000 maja taki problem wysyłają 3 sterownik jak nie pomoże to będą wymieniać na 20000 bo z nimi nie maja problemu albo na sterowniku A1 spróbują czy ma to tez miejsce . Chińczyk działa szybko [emoji3][emoji3][emoji3] kwestia 5 dni i będzie wszystko wyprostowane , myśle ze jak jest przekrój 40 rur to raczej obciążeń nie ma pompa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DCP 10000 , jest naprawdę cicha ale podobnie jak wyżej ma skoki wydajności i to bardzo wkurzająca sprawa ,ustawiasz spływ idealnie a za 3dni znowu poziom w kominie spada .Dzwoniłem w tej sprawie i ponoć musi się dotrzeć i najlepiej na pełnych procentach(70/80/90%) nie np.na 86% Zastosowałem się do zaleceń jak narazie dziś pierwszy przeskok po 3 dniach ,czekam tydzień i potem reklamuje , po takim czasie kazali się odezwać .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej DCS3000 również pojawiały się takie skoki,faktycznie najlepiej można to było zauważyć po poziomie wody w kominie.Od jakiegoś czasu mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zamierzam taka sobie kupić, bym był wdzięczny za podanie średnicy gwintu do którego przykręca się mufy, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie masz 3 króćce/mufy z wyjściem na fi 25/32/40 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niwre37  to udało mi się znaleźć ale mi chodzi o średnice gwintu gdzie przykręca się nakrętkę dociskającą mufę, w kontekście zastosowania mufek i nakrętek które już mam u siebie w systemie żebym nie musiał kleić nowych bo wiąże się to z wymianą rurek i generalnie kupa roboty z przewaga kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, porlock napisał:

Niwre37  to udało mi się znaleźć ale mi chodzi o średnice gwintu gdzie przykręca się nakrętkę dociskającą mufę, w kontekście zastosowania mufek i nakrętek które już mam u siebie w systemie żebym nie musiał kleić nowych bo wiąże się to z wymianą rurek i generalnie kupa roboty z przewaga kupy.

sprawdzałem karton i instrukcje i niestety nie mam tam takiej informacji ,jeśli mi powiesz jak to zmierzyć to Ci zmierzę :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej suwmiarką, ale jak nie masz to i zwykłą miarką da radę, tu gwint 33mm

IMG_20171210_154415409.jpg

IMG_20171210_154457756_BURST000_COVER_TOP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DCP 20000. Chodzi na 100%. Przy mniejszych ustawieniach faluje. Sterownik nie utrzymuje stałej predkosci. Pompa jest glosna.

20 000 pracuje juz u mnie prawie dwa lata, bez zarzutòw. Za ta kase jak najbardziej warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem suwmiarka i jest niecałe 54mm 

zastanów się może nad inna pompa ,ja obecnie mam  druga  DCP  500 tzn,pierwsza reklamowałem bo były skoki mocy ,falowała i nie można było ustawić dolewki dostałem druga z nowszym sterownikiem i ta tez pracuje nierówno ,powiedziałbym ze nawet jeszcze gorzej niż pierwsza .Zanim wysłałem do reklamacji to bylem zmuszony kupić inna pompę na zastępstwo (cale szczęście bo reklamacja trwała 3tyg) Kupilem tez DCP  8000 , ta działa akurat bez zarzutu .Iteraz nie wiem czy DCP 5000 jest wadliwym produktem ? czy wszystkie te pompy to dziadostwo a ta DCP8000 trafiła mi się po prostu bez usterki? Jedno mogę natomiast powiedzieć ze obydwie wersje pracują bardzo cicho-to jedyny plus...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 54mm to ogromny.

Tak w ogóle to planowałem 6500, widziałem jeszcze pompy aquanova ale nie znalazłem żadnych opinii na ich temat. Jest w ogóle na rynku coś konkurencyjnego cenowo z jebao ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencyjnego nic nie ma bo Jebao zabija wszystko ceną. Ale generalnie to ciche ale bardzo słabej jakości pompy i nie oczekuj że pochodzi dłużej niż 3 lata. U mnie padła po 12 miesiącach (2 sztuki), jedna po 15 miesiącach, i jedna po 25 miesiącach. Miałem DC, DCT, DCS. Powoli mam dość odsyłania tego na reklamacji. A podkreślam, ze czyszczę pompy co 4 miesiące.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 19:33, porlock napisał:

Dzięki, 54mm to ogromny.

Tak w ogóle to planowałem 6500, widziałem jeszcze pompy aquanova ale nie znalazłem żadnych opinii na ich temat. Jest w ogóle na rynku coś konkurencyjnego cenowo z jebao ?

Aqua Nova to jest to samo co Jebao, tylko inna nazwa, naklejka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyszło tak ze mam Jaecod DCS-7000 z przezroczystym wirnikiem, czyli niby tym nowszym i cichym, i powiem ze do bezgłośności dużo mu brakuje, na szczęście akwarium nie stoi w sypialni wiec jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, aczkolwiek osoby wrażliwe na hałas ostrzegam przed zakupem jeśli musicie spać koło zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 18:23, niwre37 napisał:

mierzyłem suwmiarka i jest niecałe 54mm 

zastanów się może nad inna pompa ,ja obecnie mam  druga  DCP  500 tzn,pierwsza reklamowałem bo były skoki mocy ,falowała i nie można było ustawić dolewki dostałem druga z nowszym sterownikiem i ta tez pracuje nierówno ,powiedziałbym ze nawet jeszcze gorzej niż pierwsza .Zanim wysłałem do reklamacji to bylem zmuszony kupić inna pompę na zastępstwo (cale szczęście bo reklamacja trwała 3tyg) Kupilem tez DCP  8000 , ta działa akurat bez zarzutu .Iteraz nie wiem czy DCP 5000 jest wadliwym produktem ? czy wszystkie te pompy to dziadostwo a ta DCP8000 trafiła mi się po prostu bez usterki? Jedno mogę natomiast powiedzieć ze obydwie wersje pracują bardzo cicho-to jedyny plus...

Powiedz mi proszę jak duże u Ciebie to falowanie było ? i na czym polegały problemy dolewką ? mam zainstalowany przepływomierz wiec obserwuje jak to wygląda u siebie, wahania są nawet do 100l/h, z tym ze nie jest to zmiana gwałtowna i zajmuje nawet kilka dni. Dolewkę również mam ale jakoś sobie z tym radzi, mam zbiornik otwarty, moje wahania mogą być spowodowane parowaniem wody gdy wody w obiegu jest mniej jej poziom spada w komorze z której zasysa pompa co za tym idzie wysokość słupa wody do podniesienia przez pompę rośnie to moze powodować spadek jej wydajności. 

przeplyw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlock napisał:

Powiedz mi proszę jak duże u Ciebie to falowanie było ? i na czym polegały problemy dolewką ? mam zainstalowany przepływomierz wiec obserwuje jak to wygląda u siebie, wahania są nawet do 100l/h, z tym ze nie jest to zmiana gwałtowna i zajmuje nawet kilka dni. Dolewkę również mam ale jakoś sobie z tym radzi, mam zbiornik otwarty, moje wahania mogą być spowodowane parowaniem wody gdy wody w obiegu jest mniej jej poziom spada w komorze z której zasysa pompa co za tym idzie wysokość słupa wody do podniesienia przez pompę rośnie to moze powodować spadek jej wydajności. 

przeplyw.png

Wahania w mocy/wydajności były generalnie bardzo szybkie np,ustawiona była na 85% zaznaczałem poziom wody w komorze pompy i za jakiś czas (godzina ,6 godzi ,dzień rożnie to bywa ) jest spadek wydajności ,poziom wody w komorze pompy podnosi się o kilka cm ,gdy zaczyna mi woda chlupać w pudelku przelewowym to zwiększam moc o 1-3 pkt na sterowniku i woda powraca do normalnego stanu ,po jakimś czasie znowu pompuje za mocno i muszę zmniejszać moc pompy i tak w kolko..:( Dolewkę miałem kupić ale w związku z problemem z pompa zrezygnowałem bo i tak bym jej nie ustawił. wodę dolewa mi dozownik do płynów ,mam ustawione na 7 razy po 140ml -nie jest to idealne rozwiązanie ale i tak lepsze niż codzienne dolewanie z "reki"


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dcp 6500 u mnie nie ma żadnych spadków, pompa chodzi na 60%  obecnie i jestem bardzo zadowolony, może miałem fart tfu tfu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.