Skocz do zawartości
poison89

Kostka 60x60x60 Proszę o pomoc w kompletowaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. To mój 1 temat na tym forum. Chciałbym przy waszej pomocy dobrać sprzęt do reef cuba 60x60x60.

Zależy mi na wysokiej jakości, energooszczędności i wszelkich przydatnych udogodnieniach. (oczywiście bez przesady, chciałbym się zmieścić w około 10 tysiącach).

Szkło jest z Optiwhite, komin pośrodku jednej ze scian gdyż obserwacja będzie z 3 stron.

Sump nie zrobiony bo tu też mam nadzieję o poradę. musi się tylko zmieścić w szafce 60x60x90h.

Oświetlenie kupione Pacific Sun - Triton S 145W SMT

Reszta do przemyślenia, ale wstępnie myślałem o tym.

ODPIENIACZ  Deltec - SC 1351 z kontrolerem

GRZAŁKA  NEWA - Therm 

OBIEGÓWKA  Jebao - Pompa DCS 5000 z kontrolerem  3800-5000L/H

CYRKULACJA  Jebao - RW 4   Z kontrolerem.

DOLEWKA  Aqua Medic -SP 3000

A reszty nie mam pojęcia jakiś komputer dozowniki co jeszcze się przyda?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że zależy ci na wysokiej jakości a wybierasz pompy Jebao

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan ambitny, budżet spory, myślę, że bez problemów zmieścisz się w mega zestawie. Z mojej skromnej praktyki zastanowił bym się nad:

1.Pompa obiegowa- moim zdaniem lepiej kupić mocniejszą, różnica w cenie niewielka a będziesz ją mógł ustawić na mniejszej mocy, a w razie czego byłby zapas.
2. Cyrkulacja-jedna rw4 to za mało. W zbiorniku o takim kształcie ciężko ustawić poprawy przepływ wody jednym cyrkulatorem. 
3. Dolewka- jest Ci koniecznie potrzebny taki wypas??Zwykły AT levelmatic v3 doleje wodę tak samo a kosztuje 3xmniej.

Komputer zawsze można dokupić, tak samo jak dozowniki. Ale na start nie jest to potrzebne jakoś koniecznie.

PS: #jarek35 moim zdaniem pompy Jebao nie ustępują jakoś bardzo innym producentom a ich cena jest często i 5razy niższa.

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1351 bardzo dobrze pieni do puki pompa żyje. Mi pada średnio co pół roku, to już druga poszła na reklamację. Plusem jest to, że eksperymentuję od prawie miesiąca bez odpieniacza z obecnymi mediami filtracyjnymi (mechanicznymi i biologicznymi - dużo biologii). Warunkiem też jest dojrzały zbiornik.

Ja w swoim zbiorniku 80/70/60 mam maxpect 130 i dwie RW - 8. Tak jak pisze Szymon jedna RW-4 to stanowczo za mało, nawet dla miekasów.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jarek35 napisał:

Piszesz że zależy ci na wysokiej jakości a wybierasz pompy Jebao

 

Widzisz dlatego pytam. Tunze?

3 minuty temu, dadario napisał:

Plan ambitny, budżet spory, myślę, że bez problemów zmieścisz się w mega zestawie. Z mojej skromnej praktyki zastanowił bym się nad:

1.Pompa obiegowa- moim zdaniem lepiej kupić mocniejszą, różnica w cenie niewielka a będziesz ją mógł ustawić na mniejszej mocy, a w razie czego byłby zapas.
2. Cyrkulacja-jedna rw4 to za mało. W zbiorniku o takim kształcie ciężko ustawić poprawy przepływ wody jednym cyrkulatorem. 
3. Dolewka- jest Ci koniecznie potrzebny taki wypas??Zywkły AT levelmatic v3 doleje wodę tak samo a kosztuje 3xmniej.

Komputer zawsze można dokupić, tak samo jak dozowniki. Ale na start nie jest to potrzebne jakoś koniecznie.

Myslałem o 2. kolega powyżej pisze ze jebao słabe wiec może cos sprawdzonego polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijam łukiem wschodnie produkty. Mam odpieniacz Deltec 1350 na pompie aquabee, dolewkę Tunze, pompe obiegową Tunze, cyrkulacje Tunze, światło ATI. Wszystko odkupione od akwarystów, problemy z reklamacjami i niekomfortową pracą urządzeń są mi obce. I niech tak zostanie.

 

Edit. Z informacji od kolegi mam wiedzę, że w kostkach trudno jest ustawić cyrkulację nawet na dwóch pompach.

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Deltec 1351 bardzo dobrze pieni do puki pompa żyje. Mi pada średnio co pół roku, to już druga poszła na reklamację. Plusem jest to, że eksperymentuję od prawie miesiąca bez odpieniacza z obecnymi mediami filtracyjnymi (mechanicznymi i biologicznymi - dużo biologii). Warunkiem też jest dojrzały zbiornik.

Teraz mnie zmartwiłem myślalem że to dobry i niezawodny odpieniacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, aż padnie trzeci raz i zwracam odpieniacz. Problemem są montowane pompy produkowane przez Jebao. Poniekąd moja obiegówka i cyrkulatory Jebao (odkupione używane) sprawują się świetnie. Inni użytkownicy również są zadowoleni.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpieniacz to tylko na pompie aquabee lub sicce albo reef octopus.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr1 napisał:

Jak odpieniacz to tylko na pompie aquabee lub sicce albo reef octopus.

Jakiś model konkretnie na ten litraż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam używane pompy jebao i nie mogę złego słowa powiedzieć. Opinie zawsze są różne, jest spora rzesza ludzi która na markowych pompach za 1tys złotych się zawiedli, wiadomym jest, że jebao o tani producent a więc tych pomp jest na rynku najwięcej a więc i problemów może się zdarzyć sporo. Ciekawi mnie jak wypada odsetek awaryjności jako procent od sprzedanych egzemplarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poison89 jeżeli dysponujesz takim budżetem na założenie i uruchomienie akwarium to zapomnij o uzywkach...spokojnie poskladasz wszysko na nowym sprzęcie że średniej półki i będziesz miał sprzęt z gwarancją i zamiast kombinować że sprzętem będziesz mógł się skupić na życiu w akwarium.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DarekB30 napisał:

poison89 jeżeli dysponujesz takim budżetem na założenie i uruchomienie akwarium to zapomnij o uzywkach...spokojnie poskladasz wszysko na nowym sprzęcie że średniej półki i będziesz miał sprzęt z gwarancją i zamiast kombinować że sprzętem będziesz mógł się skupić na życiu w akwarium.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

nie mam zamiaru nic używanego brać. Chce mieć spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak policzyłem na szybko za 10 tyś spokojnie wyjdzie wszystko nowe i zostanie na skałę sol i jakieś życie na początek

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DarekB30 napisał:

Jak tak policzyłem na szybko za 10 tyś spokojnie wyjdzie wszystko nowe i zostanie na skałę sol i jakieś życie na początek

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

Co byś dodał zmienił do tego co tu zostało wymienione.? ustalone juz ze jebao na tunze zamienię. Dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic tu nie zmieniał...ja bym zrobił wszystko po swojemu. Każdy ma swoich faworytów własne spostrzeżenia i doświadczenia, to co jednemu pasuje dla innego jest nie do przyjęcia.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Wiesz czego potrzebujesz żeby założyć akwarium... szklo szafka sump lampa pompa obiegowa odpieniacz cyrkulacja... reszta to detale nie ma potrzeby "doktoryzowac" się nad tematem wyższości firmy A nad firmą B. To tylko sprzęt i ZAWSZE może się zepsuć.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś bierz 2 jabao rw 4 nie rw 8 te drugie zdecydowanie za mocne do akwarium 60 cm nawet na najwolniejszej pracy moze byc za mocno no chyba ze w trybie falowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tematy w "nasze akwaria" o takich samych wymiarach i podobnych. Zobacz, poczytaj co mają inni i jak im się ten sprzęt sprawuje. Każdy ma swoje typy co do sprzętu. Jedni patrzą na cenę, inni na firmę, markę. To Ty będziesz miał to akwarium i musisz wybrać sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zajrzeć jak to u mnie wygląda, link w stopce.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex 130 lub 150 albo Twistman ob 150 in.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

rowniez posiadam pompe obiegowa jebao i jestem z niej zadowolony

bierz mocniejsza bo jak bedziesz wymienial szklo na wieksze to problem z glowy

dzisiaj w swojej kostce 150l zamontowalem jebao rw8 w trybie falowania i jest spoko

obecnie mialem tunze 6020 i srednio z nich jestem zadowolony - slychac dziwne bucze i drgania (troche trwalo zanim zczailiem dlaczego)

na dzien dzisiejszy wiem ze lepiej troche dolozyc kasy i kupic obiegowke i cyrkulatory mocniejsze z regulacja - skrecone na minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

Vertex 130 lub 150 albo Twistman ob 150 in.

Twistman OB 100 IN spokojnie wystarczy , a i 5 stówek w kieszeni lub na coś innego przeznaczy.

Dobra pompa 2000l/h zapewni w takiej kostce nawet niezłą cyrkulacje , jednie dałbym 1 lub 2 koralie 1600 do dmuchania między skały . Osobiście używam Jecod FA-2000 na instalacji 25mm i z przodu akwa mam piach do szkła wypłukany . Tylko skubana mi co kilka minut wywala bąbelki powietrza , skąd je bierze - nie mam zielonego pojęcia.

O świetleniu i dolewce nie chcę się wypowiadać.  


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 in jest na jabeo a jak siadzie to bedzie mial problemy pozniej, a jak wycofaja ten model pompy to juz wogole.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim litrazu jest naprawdę duży wybór sprzętu... jest w czym przebierać i można złożyć naprawdę fajne akwarium

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Kiedyś Aquael robił fajne lampy HQI do takich kostek. 150W + 2x24wT5

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dawid1988 napisał:

Twistman OB 100 IN spokojnie wystarczy , a i 5 stówek w kieszeni lub na coś innego przeznaczy.

Dobra pompa 2000l/h zapewni w takiej kostce nawet niezłą cyrkulacje , jednie dałbym 1 lub 2 koralie 1600 do dmuchania między skały . Osobiście używam Jecod FA-2000 na instalacji 25mm i z przodu akwa mam piach do szkła wypłukany . Tylko skubana mi co kilka minut wywala bąbelki powietrza , skąd je bierze - nie mam zielonego pojęcia.

O świetleniu i dolewce nie chcę się wypowiadać.  

Używasz tego odpieniacza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.