Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób gęstszą tę zaprawę co masz na wylewkę, taką na pół suchą, ułóż na tej zaprawie listwy poziomujące tak jak potrzebujesz, a następnie zrób wylewkę :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podloga zagruntowana pierwszą warstwą. Dołożę jeszcze drugą za godzine, bo zostały ślady kleju, których nie dało się wydrapac.

Podziwiam takie kobiety za wytrwałość w dążeniu do celu, zacięta jesteś na tą wylewkę jak widzę będzie zrobiona książkowe . Trzymam kciuki za cała operacje jak chcesz jakiejś porady to priv robie Wykladziny przemysłowe od parunastu lat to chętnie coś podpowiem, z wylewkami dużo do czynienia mam, a poniżej wylewka zrobiona wczoraj grubość od 0,3 do 2 cm
Pozdrawiam 9b7ceb6a4fbf043fb8e0f695128d75e4.jpg37430cdfd1f58df11bc490fed2b1394c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A zapomniałem miejsce na nowe akwarium [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż listwy na gips miał według osoby, która udzieliła porady służyć temu, żeby te listwe móc wyjąć skuwając ją po wyschnięciu posadzki razem z tym gipsem. Ale skoro gosciu zostawia je tam zatopione na wieki, to i ja tak zrobię. Dzięki :) dziś postaram się osadzic te listwy i zalać pierwszy pas podłogi. Mam pietra,  czy mi się to uda, ale jak się powiedziało "A"... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim zapałem uda się na pewno :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, irek28 napisał:


Podziwiam takie kobiety za wytrwałość w dążeniu do celu, zacięta jesteś na tą wylewkę jak widzę będzie zrobiona książkowe . Trzymam kciuki za cała operacje jak chcesz jakiejś porady to priv robie Wykladziny przemysłowe od parunastu lat to chętnie coś podpowiem, z wylewkami dużo do czynienia mam, a poniżej wylewka zrobiona wczoraj grubość od 0,3 do 2 cm
Pozdrawiam 9b7ceb6a4fbf043fb8e0f695128d75e4.jpg37430cdfd1f58df11bc490fed2b1394c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A zapomniałem miejsce na nowe akwarium [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jakiego materiału używasz? Chodzi mi konkretnie o nazwe produktu/producenta. To samopoziomujaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ listwę zostaw, w niczym nie będzie przeszkadzała, chyba że planujesz w przyszłości zostawić polerowany surowy beton (jest modny podobno teraz).

A co do filmiku to ja na jego radach opierałem się remontując pokój i muszę powiedzieć, że wszystko wyszło tak jak powinno. 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiego materiału używasz? Chodzi mi konkretnie o nazwe produktu/producenta. To samopoziomujaca?

Ta wylewka nazywa się Murexin i nie można jej kupić w hurtowni , ale jeżeli bym coś polecał co jest dostępne w każdej hurtowni to Bostik albo Baułmit , do wylewki grubej do 5 cm , taka potrzebujesz, i dla pewności żeby nie pękała możesz ja troszkę zmodyfikować [emoji3][emoji3] i będzie Ok , przy takiej pogodzie i temperaturze po trzech godzinach chodzisz jak ja po swojej , także akcje można zrobić w jeden dzień i meble wracają z powrotem do pokoju [emoji6][emoji6][emoji6][emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilam na razie 2 worki cekol-u. Zobaczymy, jak mi sie tym będzie pracować, czy w razie czego resztę pokoju moglabym zrobić tym, co mi polecasz? W sensie czy można połączyć dwa różne materiały w jednym pomieszczeniu (położone obok siebie, nie jeden na drugim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś link do tego cekolu , to jest cementowa wylewka, zaprawa ?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to śmiało będziesz mogła łączyć je ze sobą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kombinacjach alpejskich pierwsza listwa osadzona. Mniej więcej trzyma poziom, niestety każda poziomica pokazuje inaczej, a mam 5 poziomic:)

Trzymałam się wskazań tej, która w obydwie strony pokazuje to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jest dobra :) A swoją drogą, to jak wypoziomowaliście akwa ? :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż ma regulowane nóżki.

Niestety robota psu w zad, wszystko zerwalam i zeskrobalam zaprawę. W tajemniczy sposób listwa się wygiela do góry na końcu. Podejrzewam, że córka w to wlazla albo coś majstrowala :(

Edit: przyznała się, że wlazła. No i jutro kombinacje od nowa... a tak się cieszyłam, że mam już oznaczony poziom i z kolejnymi prowadnicami pójdzie lepiej. Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie śmiać, to mój pierwszy raz :ph34r:

yxyNrZG.jpg

 

Względnie trzymają poziom. W niektórych miejscach odrobinke uciekło i oczko nie jest dokładnie posrodku, ale nie dotyka granicy. Jakoś to nadrobie klejem. 

Gorzej, że miejscami jest więcej, nic 5 cm do wyrównania :( co teraz? Jaki materiał może być do równania więcej, niż 5 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to jestem ciekaw efektu końcowego [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlas Postar jest do 80 mm, ale dość drogi, ok 20pln za worek.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał nie jest dla mnie :( raz, że nie mam specjalnej wiertarki, dwa, że nadaje się do nakładania tylko przez pół godziny, a ja mogę się nie zmieścić w tym czasie :(

Na razie najgłębsze miejsce ma 5.5 cm. Nie wiem, co będzie dalej. Moze osadze kolejne szyny tym materiałem, który już znam i zobacze, gdzie jest najgłębiej i ile max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten materiał nie jest dla mnie [emoji20] raz, że nie mam specjalnej wiertarki, dwa, że nadaje się do nakładania tylko przez pół godziny, a ja mogę się nie zmieścić w tym czasie [emoji20]
Na razie najgłębsze miejsce ma 5.5 cm. Nie wiem, co będzie dalej. Moze osadze kolejne szyny tym materiałem, który już znam i zobacze, gdzie jest najgłębiej i ile max.

To ci załatwi temat czy będzie 5 czy 8
http://www.cemaplast.pl/products/wlokna-do-betonu.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika a ile masz do wylania w najwyższym punkcie pokoju ,piszesz że zlokalizowałaś największą górkę 

będziesz na nią coś lała ,czy trzymasz się  poziomu tego wybrzuszenia? 

Ja to bym zrobił zwykła wylewkę na całym pokoju  np Rolasem za 8zł 25kg , z tym ,że min te 2cm musisz mieć . Dodał bym włókna ,najpierw jedna cześć ,potem druga , żadnej samopoziomującej i innych materiałów zżerających tylko zawartość portfela  ,szkoda kasy na te zaprawy  jak masz 5-6 cm miejscami .

http://www.rolas.pl/web.n4?go=28


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za późno te odpowiedzi przyszły :( kupilam dzis posadzkę weber floor 1000 bo tylko to bylo w ciastoramie powyżej 5 cm. Co prawda to jest powyżej 1 cm, ale mam tylko 1 nieduży placek (ta gorka właśnie, do której poziomu ustaliłam poziom całej podłogi), ale te górkę zostawię bez betonu, wyrównam to klejem do płytek. To jest sam róg pokoju, gdzie się nie chodzi i stoi tam tylko wazon z kwiatem.

Kupilam też sobie w Juli wiertarke 850w za 90 zeta :D na łyżkę do mieszania betonu wystarczy ;)  fajna, bo dość mała i nie waży dużo. Stara poszła na smietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika, problem tylko z tym, że jest duża szansa na zagotowanie tej wiertarki przy mieszaniu wylewek. Potrzebowała byś czegoś więcej...Ale niestety wtedy będzie trochę więcej ważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że może być problem, choc pan z ciastoramy zapewniał, że 500w niby da radę z tym materialem. Specjalnie o to zapytalam, bo mialam te 500W pożyczoną od taty i byla bieda wymieszać 11 kg (pół paczki) poprzedniego materialu z 2 litrami wody (w okraglym wiaderku 20l). Kombinowalam z obrotami i mieszalam ruchami tłokowymi góra dół, jak mieszadlo się zatrzymywało, robilam tez przerwy, zeby jej nie przegrzac. No lipa.  Dlatego kupilam mocniejszą wiertarke i wymienię wiadro na szeroką kastre, zeby mieszadlo plyciej wchodziło. Czy to pomoże zmniejszyc opór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo...opór masz na pierwszych 10cm... Od mieszania zapraw i betonu wiertarka dostaje strasznie w d**ę. Cały czas jest mocno hamowana a przez to w zasadzie zostaje bez chłodzenia. No ale zawsze zostaje gwarancja więc się nie martw ;-) jakoś to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiadrze nie było szans worka rozmieszac, w kastrze jednak idzie. Wiertarka daje radę.

3 worek idzie, a ledwo kawałeczek zrobiony...

Fqhy6Mu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.