Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak do akwarium będzie pomoc to i szafki pomogą przestawić ;) flaszunek postawisz na ławę i wszystko będzie załatwione heh szkoda że mam tak daleko bo też bym podjechał Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie radę z szafami :) tylko pewnie mi zejdzie więcej czasu, ale mnie się nie spieszy. 

Nie będę przenosić skał z 360, bo chcę wlozyc nowe marco rocks. Woda tez nowa, więc akwa będzie sobie powolutku dojrzewac jak należy, a ja w tym czasie będę strugac jakieś obudowy, siatki czy korony, hydraulike, a potem na raty przenosić życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podejście na spokojnie bez pośpiechu i błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze posty o obciążeniu stropów to mój baniak o wymiarach 90x80x80 stoi podparty na czterech nogach w kamienicy na wylewce i płycie chyba paździerzowej jakimś cudem, zero jakiego kolwiek śladu żeby co kolwiek się zadziało [emoji86][emoji86][emoji85][emoji85], teraz powstaje nowy projekt o wymiarach 250x80x65 i będzie stał w kamienicy na drugim pietrze strop drewniany przy ścianie nośnej , w miejscu gdzie stał piec kaflowy o podstawie 80x60 i piec ważył tonę , to przyjmując te wszystkie obliczenia niemcy nie znali się chyba na budowie i ryzykowali własne życie [emoji3][emoji3]. A po za tym ładny będzie twój nowy projekt , życzę powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się??? Z 1.5 tony to akwa będzie ważyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jak pisałem piec miał większy nacisk miejscowy niż całe akwarium, a po za tym w miejscu gdzie ma stać akwarium stała paleta płyty farmacel podczas remontu która warzyła jakieś 1,4-1,5 tony, i nacisk był krawędziami płyty czyli jeszcze większy niż płaszczyzna [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po robocie :)

Dzięki koledze @Shellik i Grzegorzowi z Kędzierzyna Koźla akwarium stoi w nowym miejscu. Gdyby nie obudowa stelaża, która zasłania ramy, to wystarczyłoby pół godziny. Spuscic 100l wody, podłozyc rolki, odłączyć wtyczki i przeturlac. A tak trzeba było wyjąć sump, zeby rozkręcić obudowę, ale i tak poszło szybko. Zazdroszczę Shellikowi rewelacyjnej wiertarki, bogatej kolekcji przydasiow i pomysłowości :) w 3 osoby wynosilismy z auta cały sprzęt, który przywiózł że sobą, bylismy zabezpieczeni na każdy kataklizm :)

Przed akcja wyjelam tylko 2 korale, które wystawaly ponad planowany poziom spuszczenia wody. Nie spadła ani jedna szczepka przy przenoszeniu, nie obruszyla sie zadna skalka, a z 80% korali mam tylko postawione i czasem potrafi strącić  niektóre mały slimak turbo. Rybki miały niewiele więcej stresu, niz przy podmianie, korale pootwierane.

Polecam ten patent z rolkami!!!

Dziękuję chłopakom za całą zupelnie bezinteresowną akcję, tym bardziej, że w "promocji" Krzysiek Shellik uruchomił mi też dolewke rodi i dozownik ballinga, które już zdążyły nieco przyrdzewiec czekając, az je podłącze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje :) fajnie ze tak bezstresowo poszło. Fajnie ze są tacy bezinteresowni hobbysci. Chwala im za to. I powodzenia....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna chwała, bo się chłopcy natyrali sporo. Samo przesuwanie trwalo mniej, niz zdazylam pol fajki wypalic, ale przed i po było masę roboty. Jeszcze lampę trzeba było przewiesic, więc wykręcili stare uchwyty, powiercili dziury, wszystko robili sami, nawet o odkurzacz do wiercenia poprosili, zeby nie napylic :)Ja tylko podawałam coś czasem, w międzyczasie umyłam pompe, wode do podmianki zrobilam, napowietrzacz rybkom dałam i tyle było mojej pracy. Trafilam naprawdę na fantastyczne osoby, więc w razie czego w srodku nocy pojadę, gdyby oni potrzebowali pomocy:)

No ale resztę z wymianą podłogi już mam nadzieję, ze załatwię sama :) od jutra powoli zacznę opróżniać meble, przeniosę 54l gdzieś, jeszcze nie wiem gdzie i jazda z wymianą podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się natyrali to już nie ma odwrotu :D Większe musi stanąć :D 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stać będzie, mam nadzieje, ze w ciagu 3-4 miesiecy juz wszyacy podopieczni beda mieszkac w nowym domu. Tylko Krzysiek, żeby nie było, że ja zdążę się przeprowadzić jeszcze przed Tobą do nowego :clowning 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty pomocnikom, czytajac takie rzeczy wiara w ludzi wraca.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólna pasja bardzo zbliża ludzi. Zarówno na tym forum jak i na motoryzacyjnym wcześniej spotkałam tyle fantastycznych osób, że przez całą resztę życia tylu nie poznałam :)

I ja też dzieki temu stałam się lepsza, dostajac dobro staram się go troche oddać jak nie Temu, to Komuś Innemu, jak nie w ten, to w inny sposób. Postaram się jeszcze więcej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Dobrze że już po i dobrze, że nie poddałaś się teoretyzowaniu i jakiemuś dziwnemu bełkotowi fatalistów. Dobrze, że zaufałaś Shellkikowi widać że do życia podchodzi w rozsądny sposób.
Nie daj się zwariować!
Powodzenia :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, big daddy napisał:

Gratuluję! Dobrze że już po i dobrze, że nie poddałaś się teoretyzowaniu i jakiemuś dziwnemu bełkotowi fatalistów. Dobrze, że zaufałaś Shellkikowi widać że do życia podchodzi w rozsądny sposób.
Nie daj się zwariować!
Powodzenia :)

Wysłane z galaktyki S6
 

Dla ciebie to belkot dla innych poważne podejscie do sprawy. Huraoptymizm i dzialanie bez zastanowienia ... nie bede komentowal. Troche za bardzo probujesz upodobnic sie do goscia z twojego zdjecia profilowego. Niestety zycie to nie bajka.

@nika gratulacje sprawnej i udanej akcji.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo@Nika
Poszło nawet szybciej ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 54l poszlo do sypialni. Mialam w nim 3 berghie, żadnej nie znalazłam wyjmujac skaly  (mimo dostatku aiptasii). Jeśli którakolwiek przeżyła do dzis, to pewnie przy przeprowadzce ją dobilam :( mam tam chyba jakiegos kraba dzikusa, bo kilka dni temu ktos mi poszatkowal pieknego czerwonego glona na sieczkę. Jutro zaczynam opróżniac szafy i przesuwać je w kat. Pojutrze zrywanie paneli. Wolno to idzie, facet by to zrobił w jeden weekend, ale mnie się nie spieszy. 

Zdecydowalam sie polozyc w pokoju plytki wxdeseniu drewnopodobnym, mozliwie w odcieniu szarym. Nie wiem jeszcze tylko jaka klasa scieralnosci i czy brac wersje antypoślizgową. Do wypoziomowania podłogi  doradca w liroju merlinie poradził mi najpierw położyć zwykła zaprawę wyrownujaca przy użyciu packi i poziomicy (mam sporą nieckę w pokoju), a ewentualny "detailing" zrobić wylewką samopoziomującą. Poradził dokładnie oczyścić powierzchnię z sypkich zabrudzeń, położyć dwie warstwy gruntu, a potem lac wylewke. Zapewnił, że mogę robić fragmentami, nie muszę całej podłogi równać na raz. Dobrze, bo inaczej musialabym oproznic caly pokoj i kupić gruchę. Nie wyobrażam sobie nataszczyc 20 worków po 22 kg i to wszystko wymieszać, wylać, rozprowadzić i wypoziomowac w jeden dzień :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylewki nie zrobisz w jeden dzień. musisz ją zrobić w kilkanaście minut do godziny. Bo bardzo szybko zastyga. I są różne rodzaje wylewki - każda ma określoną max grubość na jaką może być lana. na niektóre można wchodzić po 2-3 godzinach a inne na drugi dzień. Jedne schną 2-3 dni inne w tygodnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominiko możliwe ,że uda ci się wypoziomować cały pokój robiąc to etapami ale z doświadczenia wiem ,że to ciężkie do wykonania .Wylewki samopoziomującej nie zrobisz na raty , rzadka zaprawa będzie uciekać w doliny ,w twoim wypadku w stronę drugiej ,nieruszonej części pokoju .

Jakie różnice poziomów masz ,że potrzebujesz wylewkę robić ? 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, pan w liroju mi wyjaśnił i zaproponował taką, żeby pasowała od 3mm do chyba 3 cm i długo schnie. Powiedział, że mogę robić kawałkami.

Edit: nie wiem dokładnie, jaka różnica poziomu, ale na oko szacuje 3-4 cm na całym pokoju. Na jednym metrze od poziomu ściany ucieka mi juz z 1.5 cm poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długą poziomicę trzeba. ze 3m. albo laser. na oko u mnie podłoga była "w miarę. A potem okazało sie, że przy ścianach wokół jest prawie równo a na środku pokoju niecka. i przy brzegach poszło tyle aby pokryć podłogę a na środku niecka ma 36mm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie szacuję. 3-4 cm na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upał na Śląsku nie odpuszcza i prace postępują bardzo powoli :( dziś rozwalilam szafkę w przedpokoju po to, zeby na jej miejsce dać szafkę z "salonu". Walnelam się młotkiem w kostkę, podrapalam ręce, bo szafka wysoka a nie było jej jak położyć na plecach, zeby rozebrać. No ale rozebrana. Kręgosłup już błaga o litość, ale trzeba jeszcze wynieść to, co dzis zostalo rozebrane.  Jutro w planie przeniesienie szafki z salonu, przesunięcie komody i zrywanie starych paneli. Daje to na piśmie, bo jak napisze, to zrobię, a inaczej może bym się pojutrze dopiero zebrała :D

Śmigam na smietnik, dobrze, że mam wózek z Lidla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie moge sie powstrzymac. 

Na końcu chodnika przy moim bloku jakiś debil dawno temu postawił pachołek, zeby nie dało się podjechać pod klatkę (nawet karetka czy straż nie ma jak podjechać, bo i przez trawnik ciezko, wszędzie są pachołki). Mój wózek z lidla jeździ tylko przodem lub tyłem, bo jedne koła nie obracają się, a boki rozebranego  mebla są dłuższe, niż ja i musiałam je polozyc w poprzek wózka. Przez to musiałam przy tym cholernym pacholku wszystko zdjąć i za pacholkien wrzucić znowu. Ciężkie to jak cholera, przekladam, minęło mnie 4 facetów... Jeden mówi "w lewo pani obroci", odpowiadam " nie obroce bo wózka się nie da obrocic". Gościu się odwrócił do swojego auta i przyglądał się zgrzewce mineralnej w otwartym bagazniku. Przeszlo jeszcze 3 facetow, kiedy zdejmowalam i wrzucalam te plyty z szafy z powrotem na wozek i tylko przyspieszyli kroku, jakby się bali, że poproszę o pomoc. No coz, mamy równouprawnienie, więc kobiety taszczą same.

Tym bardziej teraz doceniam pomoc kolegów z forum, którzy znaleźli czas i chęci, by przeniesc moje akwarium i dodatkowo uruchomić  dolewke i dozownik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika, jeszcze w sprawie wylewki, a właściwie poziomicy. Sprawdź samą poziomicę, bo może się okazać, że to ona Ci daje po tyłku. Najlepiej drugą poziomicą, ale jest też inny sposób. Połóż poziomicę na ziemi i sprawdź co pokazuje. Następnie odwróć ją o 180 stopni i ma pokazywać to samo. Jeśli nie to walnięta jest poziomica.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.