Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to sprzedaje nerkę i wezmę opti :)

Erybka mówi, że trzeba czekać około miesiąca, złożę zamówienie na początku października, zeby sobie zostawić czas na zrobienie tej cholernej podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ jeszcze jedno już to chyba gdzieś pisałem. Stelarz aluminiowy w stosunku do stalowego w naszym przypadku to jak złoto do srebra. Jego waga to naprawdę drugorzędna zaleta. Wygląd i to że jak go dotknę to potem ręce nie śmierdzą mi rdzą jak dla mnie jest najważniejsze.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że teraz mam stelaż stalowy i zupelnie nie czuje dyskomfortu smierdzacych rąk :) raz, że stelaż nie zardzewial, dwa, że nie mam potrzeby go dotykać. Ale... zapadła decyzja w kwestii szkła. Będzie front i boki w opti. Pieknie dziękuję za Wasze opinie, pomogło mi to bardzo podjąć decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Geralt napisał:

Miałem akwarium od Mycioka i byłem zadowolony. Teraz mam z eRybki i widzę różnicę. Żadnych "silikonów", nie guardian tylko opti, po prostu dwie różne epoki. Sposób klejenia przez Mycioka to właśnie poprzednia epoka i to z perspektywy porównania starego zbiornika z nowym to największa wada starego zbiornika. Te nowe akwarium mam poklejone bez "silikonu" wychodzącego do wnętrza akwarium. Po prostu wygląda to jak by szyby były tylko  poukładane. Super się to czyści do samego rogu nic nie zostaje.

 Mam podobnie też mam full opti z rybki, aż żal że nie wziąłem przezroczystego silikonu tylko czarny bo bałem się glonów wchodzących pod silikon, ale przy tej metodzie klejenia nic nie włazi i fajnie się czyści do krawędzi, bardzo ładnie poklejone - tylko niestety zrobiłem chyba z 5 rys w pół roku nim ogarnąłem pracę czyścikiem flipper - niby nie rysującym :) aha akurat, zwłaszcza przy ostrym piachu od Reef flowers - czyszczenie to wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego 54l mam silikon bezbarwny i innego nie chce. Faktycznie przy bezfugowym klejeniu nie ma tragedii z narożnikami, gdyby mi się chciało to moze szczoteczka do zębów by wystarczyła, ale ta odrobina brudu który mam w niczym mi nie przeszkadza. Patrzylam dziś na moje 360 po wyczyszczeniu szyb i tym bardziej się przekonałam, że co opti to opti. No pieknie wygląda, z daleka widok, jakby ryby poza akwarium pływały.

Zdecydowałam się na otwory 32 na powrót i rewizje oraz 40 na spływ. Akwarium i dostawca już wybrani, a podłoga nadal stoi w miejscu! Jutro wezmę urlop sprobuje coś nadgonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie ruszone :( dam znać, jak roboty pójdą do przodu. Na razie mam inne problemy, jak sie uporam to zabiorę się za tę podłogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka na nowe akwarium poszła do Szczecina, więc trzeba zewrzeć pośladki i ruszyć coś w interesie. Na dzień dzisiejszy wylane jest dopiero 2/3 podłogi. Jestem w stanie wyłożyć tylko 6 worków dziennie w dni wolne od pracy ;) , czyli 300 kg w weekend, a to wystarcza na około 2.5 -3 metrów kwadratowych. Okazało się, że tylko przy dwóch ścianach do około metra od ściany jest  tak nawalone, reszta pokoju mniej więcej równo... lepiej chyba było skuć nadmiar przy ścianach, niż walić tyle betonu. No ale teraz to musztarda po obiedzie. 1.5 tony betonu pójdzie, jak nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalona jesteś żeby sięz tym sama szarpać. podziwiam.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mój ostatni taki zryw, bo bardzo chciałam te 750, a podłoga przy tej ścianie na metrze miała odchylenie około 5 cm.

W przyszłości ograniczę się już tylko do malowania ścian, bo kręgosłup już niestety nie chce współpracować w takich większych akcjach.

Mam nadzieję, że ryby i koralowce  będą zadowolone z nowego domu  i ten wysiłek nie skończy się porażką:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ ! Szczerze chylę czoła ze tę robotę! Fajnie ze szklo juz zamówione i to z Opti. Bedziesz zadowolona z wykonania jak i materiału.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nik@ od dawna przeglądam twój temat operacja : powiększenie akwarium, trzymam za ciebie kciuki. Na pewno ryby i koralowce będą zadowolone z nowego

domu. A co do podłogi, jak nie wyjdzie to postaw nowy dom, ponoć to prostsze niż poprawianie po fachowcach. Pozdrawiam Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

Witaj Nik@ od dawna przeglądam twój temat operacja : powiększenie akwarium, trzymam za ciebie kciuki. Na pewno ryby i koralowce będą zadowolone z nowego

domu. A co do podłogi, jak nie wyjdzie to postaw nowy dom, ponoć to prostsze niż poprawianie po fachowcach. Pozdrawiam Roman.

Ehhh, gdyby mnie było stać na nowy dom, to w nim bym zrobiła rafę ze 3 tysiące litrów :wub: Ale jestem tylko zwykłym pracownikiem biurowym, więc muszę się zadowolić 750 w mieszkaniu ;)

Lubię taką robotę i gdybym tylko miała tyle siły w mięśniach, co mężczyzna, to sprawiałaby mi samą przyjemność. Taki worek z zaprawą, gdyby dosypać do niego jeszcze 3 kg ważyłby połowę mnie, a dla faceta to pikuś.

Wczoraj zagadałam do koleżanki i obiecała mi znaleźć 2 facetów do wniesienia i ustawienia akwarium, co mnie ogromnie cieszy. Mam też sąsiada, który powiedział, że chętnie pomoże przy tej podłodze, ale zamiast angażować do podłogi poproszę go o pomoc przy wniesieniu akwarium, jedli akurat nie będzie w pracy. Dojdzie jeszcze kierowca, więc mam nadzieję, ze 3-4 facetów da radę na parter wnieść tę wannę i stelaż?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Coltrane napisał:

Nik@ ! Szczerze chylę czoła ze tę robotę! Fajnie ze szklo juz zamówione i to z Opti. Bedziesz zadowolona z wykonania jak i materiału.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko front i boki opti, ale tyle wystarczy, tył i tak będzie przy scianie i odklejony tłem. Bardzo sobie chwalę kontakt z Przemkiem, przedstawia mi różne opcje, jakie mogą mnie interesować i odpowiada na bieżąco na wszystkie pytania, doradza. Wiem, że będę miała piękne akwarium, funkcjonalny stelaż, koronę i obudowę. Bylebym tylko nie spieprzyła tego, co będzie w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dewoitine.roman napisał:

A myślałaś nad tłem strukturalnym.

To znaczy? Obłożenie tyłu skałą? Wybacz głupie pytanie, ale nie wiem, co to jest tło strukturalne w odniesieniu do morskiego akwarium. Gdzieś widziałam na zdjęciach słodkich akwariów tył obłożony skałą i to chyba się nazywało tło strukturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tył zostawić wolny, zeby akwarium nie wyglądało ciężko i żeby z tyłu między skałami było miejsce do pływania. Jedynie komin planuję częściowo zabudować skałą, zeby go trochę ukryć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podziwiam zapał, dziwię się że nie znalazł się nikt chętny do pomocy na dzień czy 2. żałuję że mam ponad 300 km. Żadnych znajomych, rodziny, sąsiadów? Może ktoś z forum mieszka w sensownej odległości i znalazł by dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad proponował pomoc z podłogą, jak mnie zobaczył z workami wylewki, ale nie chciałam go angażować do czegoś, z czym jestem w stanie sobie sama poradzić.

A na forum są osoby, które bardzo chętnie pomagały mi w tematach, z którymi sama nie dawałam rady, na przykład poprawieniu hydrauliki, która za pierwszym razem trochę mi się nie udała i kapało, poskładaniu lampy, przeniesieniu akwarium, wymianie połowy skały w działającym akwarium, czy nawet ratowaniu mandaryna, który po miesiącu u mnie zachorował i przestał jeść. Wiele osób pomaga mi też zdalnie, doradza, przesyła zdjęcia, jak to u kogoś wygląda. Otrzymałam takiej bezinteresownej pomocy bardzo dużo,  za każdą jestem ogromnie wdzięczna i nie chcę nadużywać dobrej woli :)

Inna rzecz, że lubię sobie czasem coś w domu podłubać, podjąć jakieś nowe wyzwanie (czyżby kryzys wieku średniego?). Od początku dawałam sobie kilka miesięcy na zrobienie tej podłogi, bo nigdzie mi się nie spieszy, a i koszt remontu i zakupu akwarium rozłoży się w czasie na kilka pensji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nik@. Wspomniałem że jestem wielkim leniem przez duże L. chyba nie, podkreślam że jestem dużym leniem i nie chce mi się skrobać tylnej i bocznej szyby, więc wyskrobałem sobie to tło. Pozdrawiam Roman.

004.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Sąsiad proponował pomoc z podłogą, jak mnie zobaczył z workami wylewki, ale nie chciałam go angażować do czegoś, z czym jestem w stanie sobie sama poradzić.

A na forum są osoby, które bardzo chętnie pomagały mi w tematach, z którymi sama nie dawałam rady, na przykład poprawieniu hydrauliki, która za pierwszym razem trochę mi się nie udała i kapało, poskładaniu lampy, przeniesieniu akwarium, wymianie połowy skały w działającym akwarium, czy nawet ratowaniu mandaryna, który po miesiącu u mnie zachorował i przestał jeść. Wiele osób pomaga mi też zdalnie, doradza, przesyła zdjęcia, jak to u kogoś wygląda. Otrzymałam takiej bezinteresownej pomocy bardzo dużo,  za każdą jestem ogromnie wdzięczna i nie chcę nadużywać dobrej woli :)

Inna rzecz, że lubię sobie czasem coś w domu podłubać, podjąć jakieś nowe wyzwanie (czyżby kryzys wieku średniego?). Od początku dawałam sobie kilka miesięcy na zrobienie tej podłogi, bo nigdzie mi się nie spieszy, a i koszt remontu i zakupu akwarium rozłoży się w czasie na kilka pensji ;) 

śledzę temat i szacun :)

 

Sam mam mały remoncik w domu, to podłogi, to drzwi to ściany. I tak małymi kroczkami remontuję mieszkanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim remontującym życzę, żeby robota szła gładko, rybie oko w poziomicy pokazywało w obydwie strony sam srodek i żona nie narzekała, że brudno i że nie chciała łososiowego koloru ścian, tylko morski (nawiązanie do reklamy, w której facet przychodzi do marketu budowlanego z rybą) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym lososiowym to strzal w 10. moja lepsza polowka kiedys sobie taki zazyczyla. dla mnie to byl zwykly rozowy... ile sie musialem nameczyc zeby te paskude przykryc. przebijalo bez konca.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.