Skocz do zawartości
Martia

wegiel aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy po zastosowaniu wegla pierwszy raz od dwoch lat dzialania zbiornika woda moze zrobic sie metna w kubku odpieniacza czarno a woda z czystej i krystalicznej zmetniala 

dziekuje za odpowiedzi 

wegiel przed zastosowaniem 3 razy wymoczony w goracym ro i pozniej wyplukany jeszcze w zimnej ro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marta.... mam pytanko po co moczyłaś węgiel w gorącym ro ?? ,  osobiście od wielu lat regularnie stosuje węgiel - ale jeszcze nigdy przed użyciem nie "parzyłem go we wrzątku" , ani nie moczyłem go w gorącej wodzie !  /czy mogłabyś napisać czemu ten zabieg niby ma służyć ? /,,, jakiego producenta i jakiej granulacji węgiel "zapodałaś" w ten sposób przygotowany ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegiel AF a po co ta operacja z parzeniem tego tez nie wiem ale na tym forum tak pisali zeby tak zrobic zeby niby oczyscic wegiel

interesuje mnie czy woda mogla zrobic sie metna po zastosowaniu wgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam przypadku, zeby woda po włożeniu węgla stała się metna. Parzy się go po to, zeby pootwieraly się w nim pory, co zwiększa skuteczność jego działania, a potem plucze w rodi, zeby pozbyć się pyłu (z tego, co dowiedziałam się na forum i od innych morszczaków).

Najczesciej przyczyną metnej wody jest zakwit bakterii, gody ślimaków lub wezowidel (mleczna woda) lub fitoplanktonu (zielona woda). W przypadku zakwitu bakterii woda jest długo metna i pojawiają się też "smarki". W przypadku orgii ślimaków czy wezowidel zmetnienie przechodzi w ciągu pół godziny, moze trochę dłużej.

Niektóre preparaty podawane do akwarium też mogą powodować czasowe zmienianie, ale wegiel nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też od dłuższego czasu stosuje węgiel AF ..., Ja osobiscie przed użyciem/ przed wymianą starego węgla ... tylko obficie płucze nowy węgiel w wiadrze ze starą wodą z akwarium /wymiane węgla planuje przy podmiance wody/  , tak wypłukany z pyłu wegiel wsypuje do "skarpety" i fruuu do sumpa  , w pierwszych godzinach po włożeniu nowego węgla odpieniacz wywala mi troszke czarnej - tłustej "mazi" , ale jeszcze nigdy woda w akwarium mi nie zmętniała /i ogólnie ,akurat na ten produkt AF nie narzekam /


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niczego odpieniacz nie wywala. Nie widzę żadnej mazi. Widac po wyparzeniu to wszystko wylazi do wrzatku i po płukaniu w rodi idzie w kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja 2x wrzątek i 2x zimna rodi i zawsze czyściutki wr,ucam do akwa:) po zalaniu wrzątkiem widać jak się odgazowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję węgiel Seachem, płuczę tylko w zimnej RODI. Odgazowuje się mocno. Generalnie brak problemów,


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję węgiel od AF, kilkukrotnie płuczę go w zimnej ro/di do momentu aż przestaje oddawać pył i "syczeć". Problemów ze zmętnieniem wody nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosuje ktos jednoczesnie purigen i wegiel?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Sorbotecha 95, ale on poprzez specyficzny proces produkcji nie zawiera fosforanów.

Nigdy nie zauważyłem, aby coś niepokojącego działo się w baniaku..

Polecam bo fajną robotę robi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, fOe napisał:

to jest sorbotech lg 95?

Tak Lg 95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Sorbotech lg95. Przy zakupie producent na moje pytanie o parzeniu węgla odpowiedział żeby tego nie robić. Kazał tylko namoczyć w RO. Nie kazał zalewać wrzątkiem i jako argumentu użył tego że podczas zalewania węgla wrzątkiem zachodzi gwałtowna reakcja i niszczy się struktura porów w węglu. Ciekawe....


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.