Skocz do zawartości
mib86

Filtr FZN-3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Pewnie miękkie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miękkie. Są najbardziej tolerancyjne. Wiadomo że na organizmach które wybaczają najwięcej jest się najłatwiej nauczyć.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre miękkie są trudniejsze w hodowli niż twarde i nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że "miękkie są dla amatorów". Każde opisywane akwarium na tym forum, nie ważne czy to z miękkimi, twardymi jest "akwarium amatorskim".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Cladielle, Sarcophytona i jakichś grzybkach na początek.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo dobry wybór na amatorski początek ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mib86 napisał:

W sobotę podam wyniki testów wody (liczę na to że powiecie czy jest ok czy jeszcze czegoś brak). Falownik kupię jeżeli koralowce będą tego potrzebowały, to będą korale dla amatorów więc mam nadzieję że nauka stopniowo będzie mi szła do przodu i na końcu przesiądę się na coś normalnego :).

Szczerze to testów nie musisz tak szybko robić, zrób ewentualnie kh aby wiedzieć czy nie jest za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fresz33 napisał:

Bardzo dobry wybór na amatorski początek ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jaki Twoim zdaniem jest zawodowy początek? Każde akwarium opisywane na tym forum jest amatorskie. Nie ma czegoś takiego jak korale dla amatorów. Korale są dla hobbystów akwarystów. Nie ważne czy proste miękkie, które wybaczają błędy, czy super trudne odmiany acropor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić nowego tematu więc napiszę swoje postępy w tym poście. Zrobiłem testy wody i takie uzyskałem wyniki

Kh 5

No3 25

No2 0

Po4 1,13

Zasolenie 1019

Sól jaka była użyta to Aqua Forest

 

Obecnie zasolenie mam już 1024, aktualnie staram się stopniowo podbić kh do 8, zbić Po4 tak do 0 (jak się uda) i No3 tak do 7 ?. Na chwilę obecną zbiornik nadal dojrzewa, wpuściłem jednego turbo ponieważ mam sporo brązowego nalotu (okrzemki). Obecnie zauważyłem dwie sztuki takich małych mlecznych jakby korali, to się chyba nazywa rurówka czy jakoś tak? Kilka kiełży małych. Świecę niebieskim światłem 6 godzin a białym 2. Pod koniec tygodnia znów sprawdzę wodę i dam znać co i jak. Było trochę zielonych glonów ale zostały ich już śladowe ilości (za to sporo okrzemków)

Planuję wsadzić do tego akwarium Briareui, Paleota oraz Rhodactis inhoata. Jak coś pokręciłem w nazwach to wybaczcie. Jakieś uwagi ? Chętnie posłucham bardziej doświadczonych żeby uniknąć problemów.

 

 

 

Edytowane przez mib86 (wyświetl historię edycji)

f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podbiłeś zasolenie do 1024 z 1019 to od razu wszystkie parametry są inne. tak duży skok zasolenia od razu nie jest moim zdaniem za dobry. Nie da się od razu wszystkich parametrów podbić/zbić. trzeba czasu, i trzymam kciuki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie próbuj zbijać, trzymaj stałe KH i zasolenie i daj dojrzeć zbiornikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dojrzewającym zbiorniku jak nie ma jeszcze korali, to takie gwałtowne podniesienie zasolenia nie ma wpływu na akwarium. Takie jest moje zdanie. Jak pdniosłeś zasolenie to kh na pewno poszło w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku nie ma korali bo, nie ma żadnego życia poza bakteriami i tym jednym ślimakiem. W piątek albo sobotę sprawdzę wodę i podzielę się wynikami. A co do moich planów które korale posadzić, sądzicie że będzie to dobry wybór ?


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ma te lub podobne korale na starcie, to taki prawie standardowy, powszechny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zbadałem wodę po raz kolejny i takie oto mam wyniki:

Kh 8

No3 25

No2 0

Po4 0,5

Zasolenie 1025

 

Okrzemki zaczynają znikać, więc to też dobry znak (jak znikną zupełnie to wrzucę jakiś absorber fosforanów), W sobotę znowu sprawdzę wyniki żeby zobaczyć czy się wszystko trzyma przysłowiowej kupy. Jednego tylko nie wiem, mianowicie czy korale na zdjęciach rosną szybko czy wolno ? Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane :)

 

19401463_1679034442136569_2113463420_o.jpg

19238461_1679034352136578_1337930421_o.jpg

19369023_1679034192136594_587601075_o.jpg


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Briarerum w sprzyjających warunkach rośnie mega szybko. Na takiej małej skale dany na dole to będzie rósł dogóry. Przy porowatej skale możesz później tego nie ogarnąć. Dziwie się że już wpuściłeś zwierzaki skoro dojrzewanie nie skończyło się a przynajmniej o ile no3 ujdzie to przy po4 na poziomie 0,5 to kiepski pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, laszek napisał:

Briarerum w sprzyjających warunkach rośnie mega szybko. Na takiej małej skale dany na dole to będzie rósł dogóry. Przy porowatej skale możesz później tego nie ogarnąć. Dziwie się że już wpuściłeś zwierzaki skoro dojrzewanie nie skończyło się a przynajmniej o ile no3 ujdzie to przy po4 na poziomie 0,5 to kiepski pomysł.

Wpuściłem ponieważ tydzień wcześniej miałem po4 powyżej 1, a teraz 0,5. Dlatego uznałem że skoro jest tendencja spadkowa to powinny dać sobie radę. Jak już włożyłem to nie będę wyciągał ale mam nadzieję że dadzą radę. A co masz na myśli mówiąc że go nie ogarnę (Briareum). Właśnie chciałbym żeby się mocno rozrósł ponieważ do 30 litrów to za wiele nie włożę 


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzyjających warunkach briareum zarośnie Ci całą skałę i nie będzie miejsca na inne korale. Piasku w akwarium nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Briarerum niech rośnie np na osobnej skałce i niech idzie po szybie. W kazdej chwili żyletka i ładnie odchodzi płatami. Z porowatej skały już niekoniecznie.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maciej01 napisał:

W sprzyjających warunkach briareum zarośnie Ci całą skałę i nie będzie miejsca na inne korale. Piasku w akwarium nie będzie?

Piasek pod koniec tygodnia wsypuję :) On rośnie na osobnej skałce tylko jest ona przysunięta do skały głównej. Odsunę go jak coś :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Wsypiesz piasek i dojrzewanie od nowa :D

Może się tak zdarzyć ale piach wezmę już z dojrzałego akwarium. Dokładnie z tego samego z którego mam skałę, korale i wodę :). Mam nadzieję że do tego nie dojdzie :)

1 minutę temu, laszek napisał:

Brązowy nalot murowany.

Oby tych okrzemek za dużo nie było


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszysz taki piasek to skok parametrów gigantyczny.

Będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piasek daj nowy a starego/dojrzałego tylko "szczepkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

Jak ruszysz taki piasek to skok parametrów gigantyczny.

Będą problemy.

Hmm. To co polecacie ? Dać jałowy gdzie proces będzie trzeba powtórzyć czy dać sobie spokój z piaskiem ?

1 minutę temu, silvia napisał:

Piasek daj nowy a starego/dojrzałego tylko "szczepkę"

Tak zrobię, oczywiście efektami się podzielę na forum :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.