Skocz do zawartości
mib86

Filtr FZN-3

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, elespero napisał:

trzeba było dać na samym początku :)

A teraz to tak jak silvia pisze.

No tak, co zrobić pospieszyłem się. Dzięki wam poprawię swój błąd i jak będę robił większą solniczkę to już będę wiedział. To akwarium służy mi tylko do nauki i wyrobienia sobie odpowiednich nawyków i zasad. Aha i do nauki cierpliwości przede wszystkim :)

Z piachem oczywiście zastosuję się do wskazówek Sylwi :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mib86 napisał:

No tak, co zrobić pospieszyłem się. Dzięki wam poprawię swój błąd i jak będę robił większą solniczkę to już będę wiedział. To akwarium służy mi tylko do nauki i wyrobienia sobie odpowiednich nawyków i zasad. Aha i do nauki cierpliwości przede wszystkim :)

Z piachem oczywiście zastosuję się do wskazówek Sylwi :)

No Sylwia ma 100 racje :D Marek w profilu to pewnie nazwisko:P sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Deklus napisał:

No Sylwia ma 100 racje :D 

Nie Sylwia tylko Silvia. Różnica znacząca.

@silvia   Nawet przepisać nie potrafią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

Nie Sylwia tylko Silvia. Różnica znacząca.

@silvia   Nawet przepisać nie potrafią :D

Jak już chcesz pić do mnie to naucz się czytać ze zrozumieniem :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, silvia napisał:

Relax :) nick pochodzi od Nissana Silvia :P

 

2089_rd.jpg

Miałem kiedyś Nissana almera, dobre samochody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Deklus napisał:

Jak już chcesz pić do mnie to naucz się czytać ze zrozumieniem :) pozdrawiam

A ty czytać i pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Miałem kiedyś Nissana almera, dobre samochody.

 

Też miałem...2,2di, super się jeździło, ale niestety rdza wygrała :-P

A żeby nie było za bardzo offtop...Za szybko trochę z tym życiem. Sam posiom PO4 nie mówi nic o cyklu azotowym, a to on jest w akwarium ważny. Fosfor spadł, ponieważ ruszyły glony, ale ważne jest aby amoniak był na bieżąco przerabiany przez bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze mam pytanie. Chciałbym sobie kupić filtr RO/DI. Czy zestaw podany poniżej będzie ok ?

Filtr Ro/DI 

W opisie produktu jest napisane że można wybrać żywicę MB20 lub MB400. Moje pytanie która z nich lepsza ? Czym się w ogóle różnią?


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja posiadam ten zestaw https://erybka.pl/product-pol-422-Filtr-RO-75gpd.html + pojemnik na żywice. Mam go 4 rok i tylko kilka razy wymieniałem żywicę , przy akwarium 100l jeszcze nie wymieniałem.prefiltrów. Wydajność membrany mam Po żywicy 0.00. Po membranie 0.14.  Co do żywicy stosowałem taką i taką i nie widziałem różnicy zawsze 0 na tdsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Ja posiadam ten zestaw https://erybka.pl/product-pol-422-Filtr-RO-75gpd.html + pojemnik na żywice. Mam go 4 rok i tylko kilka razy wymieniałem żywicę , przy akwarium 100l jeszcze nie wymieniałem.prefiltrów. Wydajność membrany mam Po żywicy 0.00. Po membranie 0.14.  Co do żywicy stosowałem taką i taką i nie widziałem różnicy zawsze 0 na tdsie.

Ale to musze kupić osobno pojemnik i go jakoś podpiąć do tego filtra czy jak mam to zrobić ?


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pojemnik kosztuje 100zł i montujesz go po membranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, laszek napisał:

Pojemnik kosztuje 100zł i montujesz go po membranie.

zależy jaki pojemnik :) za niecałe 40zł też się kupi tylko pojemność 0,5l a nie 0,7 - i mam 2 takie właśnie mniejsze 

http://allegro.pl/filtry-osmoza-puszka-na-zasyp-media-liniowa-demi-i6157444805.html

1 godzinę temu, laszek napisał:

Mam go 4 rok i tylko kilka razy wymieniałem żywicę , przy akwarium 100l jeszcze nie wymieniałem.prefiltrów.

no to super się stosujesz do zaleceń producenta i zdrowego rozsądku

prefiltry wymienia się co pół roku (rok to MAX) - nieważne ile wody się przez nie przeleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z linku który podałem wyżej :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
45 minut temu, silvia napisał:

zależy jaki pojemnik :) za niecałe 40zł też się kupi tylko pojemność 0,5l a nie 0,7 - i mam 2 takie właśnie mniejsze 

http://allegro.pl/filtry-osmoza-puszka-na-zasyp-media-liniowa-demi-i6157444805.html

no to super się stosujesz do zaleceń producenta i zdrowego rozsądku

prefiltry wymienia się co pół roku (rok to MAX) - nieważne ile wody się przez nie przeleje

Nie widzę potrzeby skoro nie dzieje się  nic niepokojącego w akwarium. A wychodzę z założenia że jak coś działa to nie ma sensu kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, laszek napisał:

Nie widzę potrzeby skoro nie dzieje się  nic niepokojącego w akwarium. A wychodzę z założenia że jak coś działa to nie ma sensu kombinować.

bez urazy ale olej w aucie też zmieniasz jak się coś zacznie dziać ?

po to się wymienia prefiltry (zwłaszcza węgiel) żeby nie uszkodziła się membrana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W aucie nie robie testów oleju :)

Jak coś się będzie działo to kupie nowy zestaw drogie nie są.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prefiltry powinno się wymieniać co ileś tam tysięcy litrów ( nie pamiętam dokładnie, ale można sobie sprawdzić w instrukcji) lub max co rok ( co 6 do 12 miesięcy w zależności od zaleceń producenta). Olej w samochodzie wymieniamy też co ileś tam tysięcy kilometrów według zaleceń producenta, lub co rok jak robimy mniejsze przebiegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie słuchajcie mam pytanie. Dostałem zamówiony filtr z erybki, wszystko super. Moje pytanie jaka powinna byc kolejność filtrów patrząc od strony przyłącza wody z instalacji. Obecnie kolejność mam taką węgiel, sediment 1 mikron, sediment 5 mikron, membrano ro, żywica. Może lepsza byłaby kolejność taka sediment 5 mikron, węgiel, sediment 1 mikron, membrano ro, żywica.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mikron - węgiel - 1 mikron - membrana - żywica

Taka ma być kolejność, przez węgiel najpierw przepuść trochę wody zanim podłączysz dalsze filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.