Skocz do zawartości
new-age

Mini rafa z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  wszystkim.

Akwarium o wymiarach 38x33x30 z panelem 9cm. firmy Innovative Marine. Szklo opti 6mm.

Światło: Lampa mojej produkcji, sterowana Arduino, 5 kanalow, 35 diod power led 1W. 20 royal blue, 2 royal red, 2 green, 2 UV, 9 white (mix barw)

Cyrkulacja: brak (tymczasowo do mieszania wody dolozona dodatkowa glowica)

Skimmer: bedzie zakupiony

Woda RO DI

Filtracja: glowica dolaczona do zestawu

Media filtracyjne: seachem matrix, Fluval biomax, seachem seagel, seachem purigen, chemi-pure elite.

Skala sucha, a ile kg? nie wiem.

Zasolenie: 1.026 na dwóch solach 50%/50% Instant Ocean i Tropic Marin Bio

Akwarium zalane ponad piec tygodni temu, martwi mnie wciaz wysokie No2, podmian nie robie, glonow brak, wyglada jak pierwszego dnia po zalaniu, co dwa trzy dni seachem stability i czekamy na spadek No2 i beda pierwsze zakupy. Swiece na 70% mocy okolo 7godz dziennie. Testow jeszcze nie robilem, oprocz No2.

5d64b11fd7211718med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

po pieciu tygodniach powinno juz cos sie dziac z NO2 (powinno rosnac NO3). Byc moze skala oddaje tyle NO2 ile przerabiane jest na NO3.

Testowales NO3 ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problem może tkwić w mediach filtracyjnych, że akwarium nie chce zaskoczyć. Starczy na początek tylko matrix i bakterie i czas, żeby to ruszyło. Reszta medii na starcie na suchej skale jest zbędna. To jest tylko moje zdanie, może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 sprawdzę w sobotę jak kupię testy. Co do mediów, wiele osób tak startuje i nie mają z tym żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Piec tygodni to krotki okres,ja potrzebowalem czterech miesiecy by z dnia na dzien NO2 spadlo do zera a startowalem na ceramice i martwej krewetce dla wytworzenia amoniaku...Jesli chodzi o NO3 to raczej nie uzyskasz wiarygodnego wyniku,gdyz bedzie on zafalszowany przez wykrywalne NO2 i dopiero kiedy to zjedzie do zera uzyskasz miarodajny wynik NO3...Czasu,czasu i jeszcze raz czasu...Acha,wyciagnalbym te wszystkie Seachem'y i zachowal na czas,kiedy zbiornik bedzie ich potrzebowal...Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas się znajdzie, seachem-y zostawię, na razie może i nie mają co robić, ale  też i nie szkodzą, niech się mocza. Na weekendzie wstawię lepsze foto. Może jakiś skimerek polecicie, oczywiście z rynku amerykańskiego, żebym nie czekał 2 miesiecy:)

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki NO2 jest w wodzie robienie testów na NO3 nie ma sensu... Wynik będzie zakłamany. Przerabiałem to samo w baniakach słodkich gdzie przy obecności NO2 poziom NO3 był masakrycznie wysoki... Aż tu nagle pewnego dnia... NO2 0 i NO3 5... Takie cuda nie mają miejsca - stąd mój wniosek, że obecność NO2 zakłamuje wynik NO3. Ale to tylko moja teoria...

Poczekaj jeszcze trochę... U jednych baniak zaskakuje po 2 tygodniach a u innych po 3 miesiącach... I nic z tym nie zrobisz. Za dużo zmiennych bo każdy baniak jest inny...

U mnie obecnie po 8 dniach NO2 0,5 i NO3 ok 25... Nic nie robię dopóki NO2 nie będzie zerowe... Cierpliwości...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tym mierzeniem no3 to nie mój pomysł. Kolega zasugerował, więc czemu nie. I tak muszę kupić te testy i kilka innych. Poczekam poczekam, mam co robić przy innych akwariach (slodkowodne) z krewetkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz testy do slodkowodnych?

Bo ja w slonym mierze testami ze slodkich (ale tylko tymi, ktore sa i do slodkiego i slonego oczywiscie) i pomiedzy tymi a salifertem specjalnych roznic nie widze ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam  duzo testów, no2 i Ph w dwóch zakresach, do krewetek nic wiecej nie potrzebuje, a firma to API, taki odpowiednik zooleka w polsce. Do morskiego kupie saliferta albo co bedzie dostępne to też API.

Nowe lepsze zdjecia.

10.06.17

782d61c021022bf1med.jpg05a3fdc13ae377d7med.jpg

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Akwarium w końcu dojrzalo, a minęło od zalania grubo ponad 2 miesiace. Tak jak mowiliscie, No2 spadło z dnia na dzień. W niedzielę zrobiłem pierwsza podmiane wody około 1 galon. Wpadło kilka korali, ślimak turbo, ktoremu cała skorupa porosla glonem "spaghetti" smiesznie z tym wyglada, oraz rybka prawdopodobnie Garbik, niebieski z żółtym brzuchem. Zastanawiam sie nad odpieniaczem, ale nie wiem co robić, kupić czy nie?

Testy z dzisiaj:

Ca 420ppm

KH 12

Zdjecia wstawie jak Fotosik ruszy :)

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zdjęcia, zdjęcia i zdjęcia :)


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zdjecia, nic szczegolnego, nie mam czasu pocwiczyc :) Duzo pracy.

Sorry za brak polskich znakow.

c9f6d4b32a6b2f1emed.jpg

e96823970a605fedmed.jpg

77c8d9f67789201emed.jpg

76f0d58080454225med.jpg

01adc5d3abf8892amed.jpg

d6991f76e793fb5amed.jpg

c9c0cb1887a4bf4bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Tylko złap tego ślimaka i go wyczochraj szczotą z tych glonów:clowning


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj jakiś mały cyrkulator na tafle wody bo widzę że stoi w miejscu. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie prawdopodobnie jakiś cyrkulator, myslalem, ze glowica dolaczona do zestawu da rade, niestety mylilem sie. A ślimaka już szorowalem jak go kupiłem, raz wystarczy, bo jeszcze mu się spodoba☺Tez tak macie, ze blazenki wiecznie glodne, dostaja dwa razy dziennie mrozonki, nie za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz dziennie w zupełności wystarczy. Nie karm tyle bo będziesz miał problemy z No3. Błazenek będzie jadł nawet i co godzinę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje im dwa razy po parę kesow. Na No3 wrzucę kawałek rogatka hehe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Minelo troche czasu. Akwarium dalej funkcjonuje, z malym problemem jakim jest Valonia, ktora opanowala mi cale akwarium, powoli znika z pomoca dwoch krabow Mitrax i rybki Borsuka. Rybka jest tylko na chwile do czasu znikniecia glona. Na poczatku mialem same kraby do walki z valonia, ale po miesiacu valonii bylo ciagle tyle samo, wiec doszla rybka, ktora to skutecznie i powoli zwalcza tego "chwasta" Od czasu wpuszczenia Borsuka, zanikaja mi zoa, mialem dwa spore skupiska, teraz zostala polowa, prawdopodobnie Borsuk podskubuje je. Korali na chwile obecna jest malo i nie dokupuje, czekam za "zjedzenie calej Valonii" Dwa miesiace temu kupilem jednego "twardziela" niestety nie przetrwal, reszta korali ma sie dobrze.

a12dfb9d8957b200med.jpg

 

 

08bf997c70bf2965med.jpg

 

a75bd3931620a318med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych ryb jak na litraz.

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk to nie na 40L a na 400, w takim akwarium to ta rybka się męczy...

Błazenki z resztą też w takim litrażu skarłowacieją i szybko umrą.

Edytowane przez frii23 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale innego wyjscia na pozbycie sie Valonii nie bylo. Borsuk jest maly, na razie nic mu nie bedzie, jak Valonia zniknie, oddam komus z wiekszym akwa, chociarz w kwietniu planuje przesiadke na wieksze, 2-3 razy takie jak mam teraz czyli jakies 80-120 litrow. Czy kraby mitraxy, moga podskubywac zoa? i jak je zlapac? chyba zostaje polowanie w nocy jak wyjda na zer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax raczej nie podskubuje zoa może je jedynie podrażniać przez chodzenie po nich. Ja bym stawiał na borsuka z tymi znikającymi zoa. Jeśli nie będzie za długo w tych 30 litrach to myślę że nie będzie problemu. 100 litrów to też troszkę za mało dla niego niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12/31/2017 o 11:47, core2a napisał:

Mitrax raczej nie podskubuje zoa może je jedynie podrażniać przez chodzenie po nich. Ja bym stawiał na borsuka z tymi znikającymi zoa. Jeśli nie będzie za długo w tych 30 litrach to myślę że nie będzie problemu. 100 litrów to też troszkę za mało dla niego niestety. 

Nie bedzie dlugo, wkrotce go oddam. Nie pozostanie mi nic, jak tylko walka wrecz z Valonia, ehh. Skala sucha, wszystkie korale przed wlozeniem do akwa, mialy kapiel w Reef Dip-e od Seachema a i tak cos jest.

a0d65c86b64d5eebmed.jpg

 

20bd8cf5f23bff6amed.jpg

 

84676516864ae9bfmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zoa coś nie pasuje i same po mału zanikają? Też tak może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.